Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zakończył się XIX Rejonowy Konkurs Mitologiczny

6 kwietnia br. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach odbył się finał XIX Rejonowego Konkursu Mitologicznego dla młodzieży gimnazjalnej oraz starszych klas szkół podstawowych ze Świętochłowic, Siemianowic i Chorzowa.

Konkurs sprawdza znajomość mitologii greckiej i rzymskiej (według opracowania Jana Parandowskiego) oraz pojęć i zwrotów związanych z kulturą antyczną (na podstawie słowniczka „Po nitce do kłębka”).

W  tym roku w etapie szkolnym, który odbył się na początku stycznia, wzięło udział około 380 gimnazjalistów, natomiast na zmagania finałowe przyjechało 34 uczestników z 18 szkół.

Po części pisemnej, która wyłoniła najlepszą dziesiątkę, zaczął się emocjonujący finał ustny. Gościem podczas finału była  dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty pani Karina Pawłowska. 

Konkurs mitologiczny to  „wizytówka” szkoły i miasta, a 19. edycja to efekt stałego zainteresowania gimnazjalistów tematyką mitologiczną. W przyszłym roku odbędzie się wyjątkowa,  jubileuszowa edycja konkursu. 

 

Zwycięzcy XIX edycji:

1. Marta Widuch z Gimnazjum nr 10 w Chorzowie

2. Amelia Witalis z Gimnazjum nr 10 w Chorzowie

3. Emilia Kaszubska z Zespołu Szkół Salezjańskich w Świętochłowicach

Organizatorzy: Anna Aleksa, Izabela Dalibor, Joanna Szewczyk, Piotr Nosal