Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Policja podsumowała rok

W Komendzie Miejskiej Policji  świętochłowiccy policjanci podsumowali ubiegły rok. W spotkaniu wzięli udział m.in. komendant miejski Zbigniew Blacha, z-ca Komendata Wojewódzkiego Policji Roman Rabsztyn, zastępca prezydenta miasta Bartosz Karcz, a także wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Gerda Król.

Jak wynika z policyjnych statystyk w zeszłym roku wszczęto o 145 mniej postępowań  w porównaniu do roku 2011. Wykrywalność ogólna wyniosła  58 proc. i była wyższa niż w roku 2011 o 3,2 proc.

W 2012 roku popełniono 1.963 przestępstw, tj. o 285 mniej niż w roku 2011. Zmniejszyła się też  liczba kradzieży samochodów. Łącznie ujęto 98 poszukiwanych osób, w tym aż 34 poszukiwanych listami gończymi. Odzyskano mienie o wartości ponad 260.000 zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości ponad 226.000 zł. Na gorącym uczynku ujęto sprawców 257 przestępstw, i jest to więcej o 59 niż w roku 2011.

Na tym samym poziomie pozostały statystyki  dotyczące wypadków drogowych. Na terenie miasta doszło do 21 tego typu zdarzeń, w wyniku których obrażenia odniosło 30 osób. Nie było ofiar śmiertelnych na drodze. Zatrzymano również prawie 200 nietrzeźwych kierujących. 

Podczas spotkania Bartosz Karcz zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice podziękował wszystkim policjantom za rzetelnie pełnioną służbę. Jego zdaniem  dzięki skutecznej pracy policji społeczeństwo czuje się bezpieczniej. Podobne zdanie wyraziła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Gerda Król.  Jak zapewnił komendant  Zbigniew Blacha działania świętochłowickiej policji nadal zmierzać będą do stałej i systematycznej poprawy poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta oraz przeciwdziałaniu wszelkim zjawiskom negatywnym, patologiom i zagrożeniom.