Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Kino Letnie na "Skałce"

Klub Integracji Społecznej „Drogowskaz” w każdy wakacyjny piątek organizuje bezpłatne seanse filmowe w plenerze. Dla widzów przygotowano filmy fabularne i dokumentalne kina amatorskiego, niezależnego i studenckiego.

Przed nami jeszcze pięć wieczorów z filmem. Pierwsza projekcja na „Skałce” odbyła się 27 czerwca. Cykl zakończy się 1 sierpnia.

4 lipca o godz. 21:00 na ekranie zostaną wyświetlone:

JUTRO... (reż. Bartosz Kruhlik / dokumentalny / 13' min)
Dzień z życia starszej kobiety, która ze specyficznym dla siebie podejściem do życia, robi rozrachunek z otaczającym ją światem, Nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro...

MECHANIZM OBRONNY (reż. Dominik Matwiejczyk / fabularny / 30’ min)
Bohaterem filmu jest Robert, który spędza wieczór w knajpie, upijając się i prymitywnie podrywając dziewczyny. W pewnym momencie zaczepiony przez barmana, zaczyna snuć opowieść, w którą wplecione są jego wspomnienia z Iraku i Afganistanu, gdzie brał udział w misjach, jako żołnierz.

RESTART (reż. Jakub Stożek / dokumentalny / 49' min)
Marek, Anna i Darek opuszczają właśnie zakłady karne po odbyciu długich wyroków. Różni ich niemal wszystko - wykształcenie, wiek sytuacja rodzinna oraz środowisko, z którego się wywodzą. Łączy ich za to chęć odbudowania swojego życia i nadzieja na powrót do świata, który po wielu latach wydaje się trudny do zrozumienia.

Więcej informacji na: www.facebook.com/kinoletnie