Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Gniezno zdobyte

Po raz pierwszy w historii startów Śląska w rozgrywkach o Drużynowe  Mistrzostwo Polski.  Motokris Śląsk pokonał zespół z Gniezna u siebie.

Zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Rzucony przed sezonem na pożarcie Orzeł Gniezno pokazał, że nie złożył broni  i w tym sezonie może jeszcze sprawić kilka miłych niespodzianek. Motokris Śląsk w tym meczu postawił na wszystko, co ma do dyspozycji. Na meczu pojawił się także Steve Harris, który w pierwszej wersji miał w tym  spotkaniu nie startować. Trener Krzysztof Bas miał jednak nosa, bo Anglik  był najlepszy i poprowadził zespół ze Świętochłowic do zwycięstwa . Ostateczny wynik: GKS Orzeł Gniezno – MKS Motokris Śląsk Świętochłowice 74:81.

Punkty dla drużyny ze „Skałki” zdobywali: M. Pronobis 10, K. Bielica 6, M.  Jagiełło 14, R. Pigoń 10, S. Harris 16, D. Bas 9, D. Zając 12, K. Bielaczek  4, P. Bas ns, P. Pluczyński ns. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył A. Szymański 18.

Niezwykle ciekawie i emocjonująco zapowiada się najbliższy mecz ligowy, w  którym Motokris Śląsk zmierzy się przed własną publicznością z PKS Wiraż Ostrów Wlkp. Mecz odbędzie się 26 maja na torze OSiR "Skałka", początek o godz. 16.00. ZAPRASZAMY.