Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Awans naszych piłkarek

We wtorek 28 kwietnia boisko Orlik na „Skałce” stało się miejscem rozgrywek drugiej fazy Turnieju „Coca – Cola Cup”. Na murawie spotkały się żeńskie drużyny piłkarskie. O prawo do gry w finale wojewódzkim walczyły 4 drużyny.

Turniej doskonale rozpoczęły świętochłowiczanki - uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, które w pierwszym pojedynku ograły Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi nr 6 z Chorzowa 2:0.

W meczu z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 z Bytomia zespół ze Świętochłowic wygrał 4:1.

Najbardziej wymagającymi przeciwniczkami były piłkarki z Gimnazjum nr 11 w Rudzie Śląskiej. W tym spotkaniu nie padła żadna bramka.

Finalnie świętochłowiczanki zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie i wyjazd na finał wojewódzki. Jego zwycięzca awansuje do finału ogólnopolskiego rozgrywanego w Gdyni.

Drugie miejsce w turnieju wywalczyła reprezentacja Gimnazjum nr 6.Na ostatnim stopniu podium stanęły dziewczyny z Gimnazjum nr 11.