Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

31/03/2020

Nowe ograniczenia w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem

Na konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, iż z dniem 1 kwietnia 2020 r. wprowadzone zostaną nowe obostrzenia w celu walki z pandemią wirusa COVID-19.

Czytaj więcej

31/03/2020

Pierwszy rok z serwisem NaprawmyTo

Już od ponad roku w Świętochłowicach działa serwis NaprawmyTo, dzięki któremu mieszkańcy mogą zgłaszać problemy w przestrzeni publicznej. Za pomocą urządzenia z dostępem do Internetu można zgłosić alert z oznaczeniem miejsca występowania problemu, a informacja ta trafi bezpośrednio do pracowników Urzędu Miejskiego w celu jego rozwiązania.

Czytaj więcej

30/03/2020

Pierwsze zgłoszenia w sprawie abolicji czynszowej

Od blisko dwóch tygodni świętochłowiccy przedsiębiorcy mogą składać wniosek o zwolnienie i zmniejszenie czynszu najmu lokali użytkowych będących w zasobach komunalnych Gminy.

Czytaj więcej

27/03/2020

Wsparcie dla świętochłowickiej służby zdrowia

Prezydent Miasta Daniel Beger podjął decyzję o rezygnacji z przetargu na wiosenne nasadzenia kwiatowe, a zaplanowane na ten cel środki zostaną przeznaczone na zakup respiratora dla świętochłowickiego szpitala.

Czytaj więcej

27/03/2020

Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Ślęzan

Miasto Świętochłowice pozyskało dofinansowanie w kwocie 524 tys. złotych na przebudowę ulicy Ślęzan w Chropaczowie. Ulica zyska nowy asfalt, miejsca parkingowe i chodniki.

Czytaj więcej

27/03/2020

Kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż w związku z wprowadzeniem stanu epidemii, zmniejszającą się liczbą pasażerów oraz zmniejszeniem liczby dostępnych kierowców i motorniczych wprowadza się następujące ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej

27/03/2020

Zmiana terminów składania kart zgłoszeniowych do Żłobków

Zgodnie z trwającą w całym kraju kwarantanną Żłobek oraz wszystkie kluby dziecięce należące do Zespołu Opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 miasta Świętochłowice pozostają zamknięte do odwołania zgodnie z Poleceniem nr 8/2020 Wojewody Śląskiego z dnia 11 marca 2020 r.

Czytaj więcej

26/03/2020

Zmiana terminów rekrutacji do przedszkola

Termin potwierdzania przez rodziców bądź opiekunów prawnych kandydata zakwalifikowanego, woli przyjęcia do przedszkola poprzez podpisanie stosownych dokumentów był wyznaczony w dniach od 27 marca 2020 r. do 3 kwietnia 2020 r. do godz.15.00.

Czytaj więcej

26/03/2020

Ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli do 10 kwietnia 2020 r.

Od 12 marca br. do 10 kwietnia br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, także tych w Świętochłowicach, zostaje czasowo ograniczone. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej placówki oświatowe są zobowiązane prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Czytaj więcej

26/03/2020

ZUS: Jest uproszczony wniosek o odroczenie płatności

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z uproszczonego wniosku – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej ZUS.

Czytaj więcej

25/03/2020

Rusza Centrum Informacji Miejskiej

Od 26 marca rusza Centrum Informacji Miejskiej, w którym telefonicznie będzie można uzyskać podstawowe informacje na temat funkcjonowania miasta i instytucji miejskich.

Czytaj więcej

25/03/2020

Przychodnie lekarskie, apteki oraz przychodnie weterynaryjne

W dniu 20 marca rozporządzeniem Ministra Zdrowia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzono stan epidemii. Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców sporządziliśmy listę przychodni lekarskich, aptek oraz przychodni weterynaryjnych działających na terenie Świętochłowic.

Czytaj więcej

24/03/2020

Zmiana kierunku ruchu na ul. Wyzwolenia

W związku z planowanymi pracami mającymi na celu zmianę kierunku ruchu na ul. Wyzwolenia w Świętochłowicach w dniach 27-29 marca poruszanie się po tej ulicy będzie ograniczone jedynie do dojeżdżających do posesji. Od 29 marca ul. Wyzwolenia będzie ulicą jednokierunkową ze zmienionym kierunkiem ruchu od Bytomskiej do Szpitalnej.

Czytaj więcej

24/03/2020

Aplikacja „Czyste Świętochłowice” już dostępna

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach wdrożyło testową wersję aplikacji "Czyste Świętochłowice", którą każdy z mieszkańców może pobrać na swój telefon.

Czytaj więcej

24/03/2020

Zawieszenie działalności placówek na terenie miasta

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, Wojewoda Śląski wydał polecenie czasowego zawieszenia działalności części placówek.

Czytaj więcej

24/03/2020

Wymiana oznaczeń budynków

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęło wymianę oznaczeń numerycznych budynków w miejskim zasobie. Pierwsze nowe, podświetlane oznaczenia zostały już zamontowane w budynkach przy ul. 1 Maja.

Czytaj więcej

23/03/2020

Organizacja przekazywania pacjentom paczek oraz wykonywania badań laboratoryjnych

Komunikat dotyczący funkcjonowania punktu pobierania krwi i materiału do badań oraz przekazywania paczek dla pacjentów hospitalizowanych.

Czytaj więcej

23/03/2020

Czasowe zmiany w komunikacji tramwajowej

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż z dniem 23 marca 2020 r. (poniedziałek), w związku z zagrożeniem epidemicznym, nastąpią zmiany w komunikacji tramwajowej.

Czytaj więcej

20/03/2020

Budynek przy Świdra 12-12A będzie wyburzony

Miasto podejmuje kroki w celu wyburzenia kamienicy przy ulicy Świdra 12. W ciągu najbliższych dni wjedzie na miejsce ciężki sprzęt – prace zostały zlecone miejskiej spółce MPGK. Obecnie kamienica jest zabezpieczona przed niepowołanymi osobami.

Czytaj więcej

20/03/2020

Zmiany w sygnalizacji świetlnej dla pieszych

W związku z panującym zagrożeniem epidemicznym i konieczności minimalizowania ryzyka zarażeniem wirusem SARS-CoV-2, Biuro Dróg i Mostów Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach zadecydowało o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej dla pieszych.

Czytaj więcej

20/03/2020

Zapobiegawczy namiot przed Szpitalem

W związku z pojawieniem się pierwszych zarażonych osób w sąsiednich miastach podjęte zostały dodatkowe środki ostrożności.

Czytaj więcej

19/03/2020

Ograniczenia w rozkładzie jazdy pociągów

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia w liczbie kursujących pociągów. Pierwsze zmiany od czwartku (19.03), następnie od poniedziałku wchodzi w życie już zmniejszony rozkład jazdy.

Czytaj więcej

19/03/2020

Zmiana zasad przyjmowania oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński przed Kierownikiem USC

W związku z ogłoszonym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanem zagrożenia epidemicznego oraz mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców i pracowników Urzędu Stanu Cywilnego, Prezydent Miasta podjął decyzję o wprowadzeniu zmian zasad przyjmowania oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński.

Czytaj więcej

19/03/2020

Kursowanie linii ZTM od 16 do 25 marca

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z odwołaniem zajęć w szkołach i uczelniach od dnia 16 marca 2020 r. (poniedziałek) do odwołania (wstępny, przewidywany termin obowiązywania do 25 marca), obowiązywać będą w dni powszednie rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne (ferie).

Czytaj więcej

18/03/2020

Abolicja czynszowa dla przedsiębiorców

Prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, podpisał zarządzenie, które wprowadza zwolnienie i zmniejszenie czynszu najmu lokali użytkowych będących w zasobach komunalnych Gminy prowadzących działalność gospodarczą, które były zmuszone zawiesić działalność w związku z koronawirusem.

Czytaj więcej

18/03/2020

W Świętochłowicach powstanie linia dwutorowa – podpisano umowę

Nowa dwutorowa linia tramwajowa w miejsce wyeksploatowanego odcinka jednotorowego powstanie niebawem wzdłuż ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. To kontynuacja toczących się prac wzdłuż ul. 3 Maja w Chorzowie. W środę 18.03.2020 r. spółka Tramwaje Śląskie S.A. podpisała stosowną umowę z konsorcjum firm wykonawczych.

Czytaj więcej

18/03/2020

Miejskie place zabaw zostają zamknięte

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców wszystkie miejskie place zabaw zostają zamknięte w związku z zagrożeniem epidemicznym w postaci koronawirusa SARS-CoV-2.

Czytaj więcej

18/03/2020

Zmiany w funkcjonowaniu Szpitala Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej

Komunikat o zmianach w funkcjonowaniu Szpitala Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w postaci koronawirusa SARS-CoV-2 informujemy, iż wstrzymano przyjęcia planowe, zakazano odwiedzin pacjentów oraz kontynuowane są świadczenia z zakresu medycyny pracy.

Czytaj więcej

17/03/2020

Zmiany w funkcjonowaniu Powiatowego Urzędu Pracy

Komunikat o zawieszeniu funkcjonowania w formie tradycyjnej Powiatowego Urzędu Pracy w Świętochłowicach, Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miejskiego przy ulicy Plebiscytowej 3.

Czytaj więcej

17/03/2020

Zmiany w funkcjonowaniu Ośrodka Pomocy Społecznej

Informacja o zmianach w funkcjonowaniu Ośrodka Pomocy Społecznej w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-Cov-2.

Czytaj więcej

17/03/2020

Dezynfekcja świętochłowickich ulic i chodników

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych rozpoczęło dezynfekcję świętochłowickich ulic, chodników i przystanków. Na ulice wyjechały polewaczki, które za pomocą środka dezynfekującego zneutralizują te miejsca.

Czytaj więcej

17/03/2020

Maseczki ochronne powstają w Centrum Integracji Społecznej

Pracownicy Centrum Integracji Społecznej rozpoczynają szycie maseczek ochronnych.

Czytaj więcej

17/03/2020

Lokale z jedzeniem na wynos - lista aktualizowana

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego zawieszona została działalność wszystkich restauracji, kawiarni, klubów, pubów, barów, kasyn i innych miejsc rozrywki.

Czytaj więcej

16/03/2020

Zakupy dla Seniora

W okresie walki z epidemią koronawirusa, który najgroźniejszy jest dla osób starszych i chorych, miasto uruchamia specjalną akcję pomocy dla potrzebujących. Będzie ona obejmowała zakupy żywności, środków czystości czy leków przez wolontariuszy.

Czytaj więcej

16/03/2020

Wsparcie terapeutów i psychologów w Świętochłowicach

Informujemy, iż w Świętochłowicach uruchomiona została linia telefoniczna, na której mieszkańcy mogą uzyskać wsparcie psychologów oraz terapeutów.

Czytaj więcej

16/03/2020

Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

Czytaj więcej

16/03/2020

Organizacja pracy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań”

Informacja dotycząca organizacji pracy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

16/03/2020

Działania prewencyjne Funkcjonariuszy Komendy Straży Miejskiej

Funkcjonariusze Komendy Straży Miejskiej w Świętochłowicach prowadzą działania prewencyjne dotyczące kontroli miejsc, w których zazwyczaj przebywają mieszkańcy, takich jak parki, boiska oraz place zabaw.

Czytaj więcej

16/03/2020

Zamknięcie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach

Od poniedziałku 16 marca do odwołania Urząd Miejski w Świętochłowicach będzie zamknięty dla klientów. Urzędnicy będą nadal pracować, ale sprawy będą załatwiane przede wszystkim drogą telefoniczną i elektroniczną.

Czytaj więcej

11/03/2020

Działania zapobiegawcze związane z koronawirusem SARS-Cov-2

Odwołane zajęcia w szkołach oraz imprezy miejskie i kulturalne, zamknięte urzędy i instytucje miejskie, wstrzymana możliwość odwiedzin w szpitalu – to działania zapobiegawcze związane z SARS-Cov-2, czyli tzw. koronawirusem. Czytaj o szczegółach.

Czytaj więcej

11/03/2020

Działania szpitala powiatowego w związku z koronawirusem

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach wprowadzono środki zapobiegawcze w postaci wstrzymania odwiedzin pacjentów oraz organizowania praktyk. Informujemy także, że w Świętochłowicach nie stwierdzono przypadku zarażenia koronawirusem.

Czytaj więcej

11/03/2020

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, także tych w Świętochłowicach, zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Czytaj więcej

11/03/2020

Apel prezydenta o nieorganizowanie imprez i spotkań

Publikujemy apel Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniela Begera w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 z prośbą o rezeygnację z organizowania imprez i spotkań na terenie miasta Świętochłowice.

Czytaj więcej

09/03/2020

Obchody Dnia Kobiet w Świętochłowicach

Wydarzenia ostatnich kilku dni nacechowane były świętowaniem Dnia Kobiet. Odbyły się specjalne imprezy w Bibliotece w Piaśnikach, Wieżach KWK Polska, CKŚ czy MDK-u. Przy okazji imprez prezydent Daniel Beger wręczał kobietom kwiaty.

Czytaj więcej

06/03/2020

I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

11 marca 2020 r. (środa) o godz. 16:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach odbędzie się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w kadencji 2020/2022.

Czytaj więcej

05/03/2020

Objazd fragmentu ulicy Wojska Polskiego

W związku z planowanymi pracami dotyczącymi naprawy nawierzchni jezdni ul. Wojska Polskiego na odcinku między posesjami nr 3 i 9 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Czytaj więcej

04/03/2020

Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli

Rekrutacja do przedszkoli miejskich odbywa się w terminie od 2 do 16 marca 2020 roku za pomocą systemu elektronicznego.

Czytaj więcej

03/03/2020

Nowa śmieciarka w MPUK

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach sp. z o.o., może poszczycić się zakupem nowego pojazdu specjalistycznego marki Renault Trucks SAS. Śmieciarka jest nowoczesnym samochodem, przystosowanym do zbiórki i transportu odpadów komunalnych o dopuszczalnej masie całkowitej 26 t.

Czytaj więcej

03/03/2020

Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego

„Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego” – pod takim hasłem wystartowała kampania wizerunkowa Związku Miast Polskich, która podkreśla znaczenie współpracy środowiska samorządowego, wzmacnia poczucie wspólnotowości i wskazuje, że członkostwo w Związku przynosi korzyści płynące ze współdziałania pomiędzy miastami.

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • sierpień 2020 (5)
 • lipiec 2020 (24)
 • czerwiec 2020 (24)
 • maj 2020 (26)
 • kwiecień 2020 (28)
 • marzec 2020 (52)
 • luty 2020 (15)
 • styczeń 2020 (18)
 • grudzień 2019 (24)
 • listopad 2019 (20)
 • październik 2019 (28)
 • wrzesień 2019 (20)
 • sierpień 2019 (20)
 • lipiec 2019 (26)
 • czerwiec 2019 (26)
 • maj 2019 (35)
 • kwiecień 2019 (29)
 • marzec 2019 (34)
 • luty 2019 (24)
 • styczeń 2019 (33)
 • grudzień 2018 (28)
 • listopad 2018 (18)
 • październik 2018 (18)
 • wrzesień 2018 (27)
 • sierpień 2018 (18)
 • lipiec 2018 (20)
 • czerwiec 2018 (31)
 • maj 2018 (26)
 • kwiecień 2018 (23)
 • marzec 2018 (26)
 • luty 2018 (15)
 • styczeń 2018 (24)
 • grudzień 2017 (14)
 • listopad 2017 (12)
 • październik 2017 (16)
 • wrzesień 2017 (24)
 • sierpień 2017 (17)
 • lipiec 2017 (18)
 • czerwiec 2017 (37)
 • maj 2017 (36)
 • kwiecień 2017 (23)
 • marzec 2017 (17)
 • luty 2017 (12)
 • styczeń 2017 (13)
 • grudzień 2016 (16)
 • listopad 2016 (16)
 • październik 2016 (30)
 • wrzesień 2016 (42)
 • sierpień 2016 (23)
 • lipiec 2016 (23)
 • czerwiec 2016 (31)
 • maj 2016 (33)
 • kwiecień 2016 (52)
 • marzec 2016 (36)
 • luty 2016 (28)
 • styczeń 2016 (30)
 • grudzień 2015 (39)
 • listopad 2015 (34)
 • październik 2015 (42)
 • wrzesień 2015 (44)
 • sierpień 2015 (36)
 • lipiec 2015 (42)
 • czerwiec 2015 (43)
 • maj 2015 (21)
 • kwiecień 2015 (16)
 • marzec 2015 (12)
 • luty 2015 (12)
 • styczeń 2015 (17)
 • grudzień 2014 (18)
 • listopad 2014 (16)
 • październik 2014 (22)
 • wrzesień 2014 (24)
 • sierpień 2014 (16)
 • lipiec 2014 (26)
 • czerwiec 2014 (27)
 • maj 2014 (19)
 • kwiecień 2014 (22)
 • marzec 2014 (19)
 • luty 2014 (13)
 • styczeń 2014 (17)
 • grudzień 2013 (20)
 • listopad 2013 (15)
 • październik 2013 (26)
 • wrzesień 2013 (23)
 • sierpień 2013 (15)
 • lipiec 2013 (17)
 • czerwiec 2013 (18)
 • maj 2013 (27)
 • kwiecień 2013 (14)
 • marzec 2013 (16)
 • luty 2013 (16)
 • styczeń 2013 (13)
 • grudzień 2012 (12)
 • listopad 2012 (16)
 • październik 2012 (24)
 • wrzesień 2012 (18)
 • sierpień 2012 (14)
 • lipiec 2012 (14)
 • czerwiec 2012 (17)
 • maj 2012 (27)
 • kwiecień 2012 (19)
 • marzec 2012 (12)
 • luty 2012 (16)
 • styczeń 2012 (24)
 • grudzień 2011 (25)
 • listopad 2011 (15)
 • październik 2011 (37)
 • wrzesień 2011 (2)