Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

31/05/2017

Rada udzieliła absolutorium

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przyjęto sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu i udzielono absolutorium prezydentowi miasta Dawidowi Kostempskiemu. Za podjęciem uchwały głosowało 12 radnych. Ponadto radni podjęli także uchwałę na podstawie której przewodniczącym RM w Świętochłowicach nie jest już Marek Palka.

Czytaj więcej

31/05/2017

Wygrał z kompletem punktów

Oskar Polis z Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa wygrał eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, które rozegrano na stadionie im. Pawła Waloszka. Były to trzecie w tym sezonie zawody żużlowe w naszym mieście.

Czytaj więcej

30/05/2017

Pieniądze dla pracodawców

Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach dysponuje środkami finansowymi dla pracodawców na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

Czytaj więcej

30/05/2017

II Świętochłowicka Debata Oksfordzka Uczniów Szkół Gimnazjalnych

„Media społecznościowe szanse i zagrożenia„ - z takim tematem mierzyli się wczoraj uczestnicy II Świętochłowickiej Debaty Oksfordzkiej Uczniów Szkół Gimnazjalnych zorganizowanej w Centrum Kultury Śląskiej „Zgoda”. Zwycięzcami zostali reprezentanci „opozycji”. Celnymi argumentami dowodzili, że media społecznościowe niosą z sobą więcej zagrożeń niż korzyści. W rolę marszałka debaty wcielił się Dawid Kostempski – prezydent Świętochłowic.

Czytaj więcej

29/05/2017

Puls Świętochłowic odc.19/2017

W tym odcinku m.in. o Wall Street Festival, Nocy Muzeów,kolejnym Biegu Hałdami Śląska, a także o złotych i diamentowych godach oraz nowym sprzęcie w szpitalu.

Czytaj więcej

28/05/2017

Bezrobocie najniższe od 17 lat

W kwietniu stopa bezrobocia spadła do poziomu 8,9 proc. To najlepszy wynik od 17 lat.W 2010 roku, kiedy Dawid Kostempski obejmował stanowisko prezydenta Świętochłowic stopa bezrobocia wynosiła 17,6 proc. i w ciągu ostatnich lat osiągnęła rekordowo niski poziom.

Czytaj więcej

25/05/2017

Utrudnienia na "Mijance"

Od 26 do 31 maja remontowane będzie torowisko tramwajowe w rejonie skrzyżowania ul. Katowickiej - od Wojska Polskiego do ul. Cmentarnej („Mijanka”). Tymczasowo zmiana zostanie organizacja ruchu.

Czytaj więcej

23/05/2017

Pieniądze na działalność gospodarczą

Masz pomysł na uruchomienie działalności gospodarczej na własny rachunek? Skorzystaj z dotacji w ramach unijnego projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Świętochłowice (III)”.

Czytaj więcej

22/05/2017

Rowerowa Noc Muzeów

W sobotę w Świętochłowicach odbyła się Rowerowa Noc Muzeów. Wszystko rozpoczął wyścig MTB - Powstańcze Hałdy. Główne atrakcje zorganizowano w Muzeum Powstań Śląskich.

Czytaj więcej

22/05/2017

Wall Street Festival 2017 za nami

W sobotę, 20 maja odbył się Wall Street Festival 2017. Po raz kolejny wydarzenie połączyło sztukę uliczną, sport oraz muzykę. Wśród atrakcji były: bitwy taneczne, turniej koszykówki ulicznej, muzyka, śpiew, plener malarski, a także wiele niespodzianek dla najmłodszych uczestników.

Czytaj więcej

19/05/2017

Puls Świętochłowice odc. 18/2017

W tym odcinku o szóstych Targach Pracy i Edukacji, obchodach Dnia Strażaka, wielkim festynie szkolno-wojskowym, Miejskim Tygodniu Bezpieczeństwa, a także o prestiżowym turnieju żużlowym.

Czytaj więcej

19/05/2017

Hybrydowy radiowóz dla policji

Świętochłowiccy policjanci otrzymali dzisiaj nowy radiowóz Toyota Auris z napędem hybrydowym. Kluczyki przekazał prezydent miasta Dawid Kostempski. Pojazd został zakupiony ze środków gminy Świętochłowice, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Czytaj więcej

19/05/2017

Zamknięta będzie ul. Żołnierska

Od poniedziałku, 22 maja zamknięta zostanie ul. Żołnierska, gdzie prace będzie prowadzić Chorzowsko – Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Czytaj więcej

19/05/2017

Kolejne wyróżnienie dla Muzeum Powstań Śląskich

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach otrzymało wyróżnienie w prestiżowym konkursie na wydarzenie muzealne roku „SYBILLA 2016” za projekt edukacyjny „Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich”.

Czytaj więcej

19/05/2017

Złote i diamentowe gody 2017

W Centrum Kultury Śląskiej Zgoda zostały uhonorowane małżeństwa z długoletnim stażem. Pary przeżyły wspólnie 50 i 60 lat. Dyplomy i medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył jubilatom prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

18/05/2017

Są pieniądze na remont DTŚ

Świętochłowice otrzymały ponad 1,8 mln zł dotacji na przeprowadzenie kompleksowego remontu południowej jezdni Drogowej Trasy Średnicowej (DW 902). Planowane prace prowadzone będą na odcinku od łącznika z ul. Bytomską do granicy z Chorzowem. Zakres robót obejmie m.in. wymianę konstrukcji jezdni i uszkodzonych krawężników, a także korektę spadków podłużnych i poprzecznych jezdni.

Czytaj więcej

17/05/2017

Przetarg na przebudowę stadionu ogłoszony

Świętochłowice ogłosiły dzisiaj postępowanie przetargowe na przebudowę stadionu żużlowego im. Pawła Waloszka wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą oraz przebudową i termomodernizacją budynku administracji OSiR „Skałka”. W konkursie będą mogły wziąć udział firmy z całej Unii Europejskiej. Otwarcie ofert nastąpi 26 czerwca br.

Czytaj więcej

16/05/2017

Trzech zwycięzców Brązowego Kasku

Nietypowo zakończył się finał Brązowego Kasku, rozegrany na stadionie im. Pawła Waloszka. Na pierwszym stopniu podium stanęło trzech zawodników Fogo Unii Leszno – Wiktor Lis, Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Zawody zakończyły się wcześniej ze względu na opady deszczu.

Czytaj więcej

15/05/2017

Utrudnienia na ul. Wojska Polskiego

Od wtorku, 16 maja w związku remontem nawierzchni, ul. Wojska Polskiego będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od Centrum Kultury Śląskiej do ronda przy ul. Ceramicznej. Komunikacja publiczna będzie funkcjonować bez zmian. Objazd poprowadzony zostanie ulicami – Śląską i Ceramiczną. Utrudnienia potrwają około dwa miesiące.

Czytaj więcej

15/05/2017

Festyny szkolne w ZSO nr 2 i SP nr 3

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 zorganizowano Mega Festyn Szkolno-Wojskowy. W Szkole Podstawowej nr 3 natomiast odbył się Festyn Europejski.

Czytaj więcej

15/05/2017

Puls Świętochłowice odc. 17/2017

W tym odcinku o nowym festiwalu na Skałce, jubileuszowym biegu ulicznym, Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, świętochłowickim stoisku na Europejskim Kongresie Gospodarczym oraz o wiosennych remontach budynków mieszkalnych.

Czytaj więcej

12/05/2017

Nowy sprzęt dla szpitala

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach otwarto dziś pracownię rentgenowską (RTG) i tomografii komputerowej (TK). Nowy zakup sfinansowany został w całości ze środków własnych szpitala. Jego wartość to ponad 2 mln zł.

Czytaj więcej

12/05/2017

Dzień Strażaka 2017

Przed Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach odbyły się miejskie uroczystości Dnia Strażaka 2017. Była to okazja, aby nagrodzić strażaków za ich odważną i wzorową służbę.

Czytaj więcej

12/05/2017

Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego

W środę w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach odbył się finał III Wojewódzkich Mistrzostw Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. W ostatnim etapie o zwycięstwo walczyło osiem reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Uczniowie II LO z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach zajęli czwarte miejsce.

Czytaj więcej

11/05/2017

VI Targi Pracy i Edukacji

W Centrum Kultury Śląskiej Zgoda zorganizowano szóste Targi Pracy i Edukacji. Są one adresowane do osób poszukujących pracy, a także tych noszących się z zamiarem zmiany miejsca zatrudnienia. Dla uczniów przygotowano natomiast ofertę szkoleniową i edukacyjną.

Czytaj więcej

10/05/2017

Ul. Polna - zmiana organizacji ruchu

W związku z koniecznością usunięcia awarii sieci kanalizacyjnej na ul. Polnej w dniach od 11 do 12 maja br. nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Polnej od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Pocztową.

Czytaj więcej

09/05/2017

Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ZSO nr 2

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 otwarto Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To pierwsze wydarzenie w ramach „Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa”, który potrwa do 13 maja.

Czytaj więcej

08/05/2017

Dwa turnieje żużlowe w maju (aktualizacja)

15 i 30 maja na stadionie im. Pawła Waloszka odbędą się dwa turnieje - finał Brązowego Kasku oraz półfinał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, który miał zostać rozegrany 11 maja.

Czytaj więcej

08/05/2017

Jubileuszowy bieg uliczny

W niedzielę odbył się bieg „7 kilometrów na 70-lecie nadania praw miejskich Świętochłowicom”. Ulicami naszego miasta przebiegło ponad 230 osób z całego regionu. Na starcie stanął również prezydent miasta Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

08/05/2017

Puls Świętochłowice odc. 16/2017

W tym odcinku o konkursie tańca w Centrum Kultury Śląskiej Zgoda, pielęgnowaniu regionalnych tradycji, miejskich obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja, a także o planach Szkoły Podstawowej numer 2 i tegorocznych maturzystach.

Czytaj więcej

05/05/2017

Straż Miejska ujęła złodzieja

Świętochłowicka Straż Miejska złapała złodzieja na gorącym uczynku. Sprawcę przekazała w ręce policji.

Czytaj więcej

04/05/2017

Finał Brązowego Kasku odwołany

Zawody finałowe Brązowego Kasku, które miały zostać rozegrane w czwartek, 4 maja o godzinie 16:30 na stadionie im. Pawła Waloszka zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nowy termin nie jest na razie znany. Zostanie ustalony przez Główną Komisję Sportu Żużlowego.

Czytaj więcej

04/05/2017

Skałka Festival 2017

Skałka Festival 2017 odbędzie się w weekend 6-7 maja. Wydarzenie zostanie zorganizowane po raz pierwszy. Czego możemy się spodziewać?

Czytaj więcej

04/05/2017

Obchody trzeciomajowe

Msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw św. Ap. Piotra i Pawła rozpoczęła tegoroczne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

03/05/2017

Majowe świętowanie w Muzeum

2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej oraz 96. Rocznicy wybuchu III powstania śląskiego w Muzeum Powstań Śląskich zorganizowano konferencję naukową, otwarto też cztery wystawy czasowe.

Czytaj więcej

02/05/2017

Puls Świętochłowic - Obchody 70-lecia nadania Świętochłowicom praw miejskich

Zapraszamy do oglądania relacji z obchodów 70-lecia nadania Świętochłowicom praw miejskich.

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • sierpień 2020 (4)
 • lipiec 2020 (24)
 • czerwiec 2020 (24)
 • maj 2020 (26)
 • kwiecień 2020 (28)
 • marzec 2020 (52)
 • luty 2020 (15)
 • styczeń 2020 (18)
 • grudzień 2019 (24)
 • listopad 2019 (20)
 • październik 2019 (28)
 • wrzesień 2019 (20)
 • sierpień 2019 (20)
 • lipiec 2019 (26)
 • czerwiec 2019 (26)
 • maj 2019 (35)
 • kwiecień 2019 (29)
 • marzec 2019 (34)
 • luty 2019 (24)
 • styczeń 2019 (33)
 • grudzień 2018 (28)
 • listopad 2018 (18)
 • październik 2018 (18)
 • wrzesień 2018 (27)
 • sierpień 2018 (18)
 • lipiec 2018 (20)
 • czerwiec 2018 (31)
 • maj 2018 (26)
 • kwiecień 2018 (23)
 • marzec 2018 (26)
 • luty 2018 (15)
 • styczeń 2018 (24)
 • grudzień 2017 (14)
 • listopad 2017 (12)
 • październik 2017 (16)
 • wrzesień 2017 (24)
 • sierpień 2017 (17)
 • lipiec 2017 (18)
 • czerwiec 2017 (37)
 • maj 2017 (36)
 • kwiecień 2017 (23)
 • marzec 2017 (17)
 • luty 2017 (12)
 • styczeń 2017 (13)
 • grudzień 2016 (16)
 • listopad 2016 (16)
 • październik 2016 (30)
 • wrzesień 2016 (42)
 • sierpień 2016 (23)
 • lipiec 2016 (23)
 • czerwiec 2016 (31)
 • maj 2016 (33)
 • kwiecień 2016 (52)
 • marzec 2016 (36)
 • luty 2016 (28)
 • styczeń 2016 (30)
 • grudzień 2015 (39)
 • listopad 2015 (34)
 • październik 2015 (42)
 • wrzesień 2015 (44)
 • sierpień 2015 (36)
 • lipiec 2015 (42)
 • czerwiec 2015 (43)
 • maj 2015 (21)
 • kwiecień 2015 (16)
 • marzec 2015 (12)
 • luty 2015 (12)
 • styczeń 2015 (17)
 • grudzień 2014 (18)
 • listopad 2014 (16)
 • październik 2014 (22)
 • wrzesień 2014 (24)
 • sierpień 2014 (16)
 • lipiec 2014 (26)
 • czerwiec 2014 (27)
 • maj 2014 (19)
 • kwiecień 2014 (22)
 • marzec 2014 (19)
 • luty 2014 (13)
 • styczeń 2014 (17)
 • grudzień 2013 (20)
 • listopad 2013 (15)
 • październik 2013 (26)
 • wrzesień 2013 (23)
 • sierpień 2013 (15)
 • lipiec 2013 (17)
 • czerwiec 2013 (18)
 • maj 2013 (27)
 • kwiecień 2013 (14)
 • marzec 2013 (16)
 • luty 2013 (16)
 • styczeń 2013 (13)
 • grudzień 2012 (12)
 • listopad 2012 (16)
 • październik 2012 (24)
 • wrzesień 2012 (18)
 • sierpień 2012 (14)
 • lipiec 2012 (14)
 • czerwiec 2012 (17)
 • maj 2012 (27)
 • kwiecień 2012 (19)
 • marzec 2012 (12)
 • luty 2012 (16)
 • styczeń 2012 (24)
 • grudzień 2011 (25)
 • listopad 2011 (15)
 • październik 2011 (37)
 • wrzesień 2011 (2)