Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

30/09/2016

Miasteczko Ruchu Drogowego otwarte

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 otwarte zostało Miasteczko Ruchu Drogowego, które powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego. Odbył się również festyn rodzinny.

Czytaj więcej

30/09/2016

Powstania Śląskie w Nowym Jorku

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski i Dyrektor Muzeum Powstań Śląskich Halina Bieda odbyli roboczą wizytę w Instytucie Józefa Piłsudskiego i Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku, w celu nawiązania współpracy dotyczącej propagowania wiedzy i realizacji wspólnych projektów dedykowanych Powstaniom Śląskim.

Czytaj więcej

30/09/2016

Konferencja o muzeach

W środę, 5 października w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 46 odbędzie się konferencja „Działalność muzeów jako wsparcie edukacji regionalnej”. Początek o godzinie 10:00, a zakończenie o 14:00.

Czytaj więcej

29/09/2016

Puls Świętochłowic odc. 31/2016

W tym odcinku Pulsu Świętochłowic m.in. o jubileuszu kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, a także o olimpiadzie przedszkolaków i uniwersjadzie seniorów.

Czytaj więcej

27/09/2016

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego

W czwartek, 29 września o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się festyn rodzinny, połączony z otwarciem Miasteczka Ruchu Drogowego.

Czytaj więcej

27/09/2016

Narodowy Dzień Sportu 2016

W sobotę, 1 października w naszym mieście zaplanowano trzy wydarzenia w ramach IV edycji Narodowego Dnia Sportu.

Czytaj więcej

27/09/2016

Jubileusz kościoła

Mija 125. rocznica poświęcenia kościoła. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Z tej okazji w niedzielę, 25 września odprawiona została uroczysta msza święta. Uroczystościom przewodniczył ks. abp. Wiktor Skworc.

Czytaj więcej

26/09/2016

IMP w speedrowerze

Na torze na „Skałce” rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski w speedrowerze. Wygrał Szymon Kowalczyk z zespołu Wiraż Ostrów Wielkopolski. Najlepsi z reprezentantów MKS Śląsk Motokris Świętochłowice Kamil Bielica i Mateusz Pacek zostali wyróżnieni.

Czytaj więcej

26/09/2016

II Świętochłowicka Uniwersjada Seniorów

W sobotę w naszym mieście odbyła się II Świętochłowicka Uniwersjada Seniorów. Poza gospodarzem - Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Świętochłowicach wystartowali reprezentanci UTW z: Chorzowa, Bytomia, Rudy Śląskiej, Katowic, Zabrza i Pszczyny.

Czytaj więcej

23/09/2016

Utrudnienia na Żołnierskiej

W związku z remontem nawierzchni na ul. Żołnierskiej od poniedziałku 26 września do czwartku 29 września tymczasowo zmieniona zostanie organizacja ruchu. Na odcinku od ronda do granicy z Chorzowem wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Objazd od strony Chorzowa - od ronda przy ul. Nomiarki przez DTŚ do ul. Bytomskiej, gdzie zostanie skierowany ponownie na DTŚ w kierunku Katowic i ul. Żołnierskiej.

Czytaj więcej

23/09/2016

Puls Świętochłowic odc. 30

W tym odcinku m.in. o zawodach żużlowych na "Skałce" i sukcesie młodych zawodników MS Śląsk Świętochłowice, inauguracji Teatru ŚwiętochłOFFice oraz rozpoczęciu roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Czytaj więcej

22/09/2016

Mistrzostwa Polski w speedrowerze

W sobotę, 24 września na „Skałce” obędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski w speedrowerze z udziałem reprezentantów MKS Śląsk Motokris Świętochłowice.

Czytaj więcej

22/09/2016

Startuje Liga Orlika

Startuje Świętochłowicka Liga Orlika. Rozgrywki rozpoczną się 8 października, a drużyny można zgłaszać do 4 października.

Czytaj więcej

20/09/2016

Olimpiada przedszkolaków

Blisko dwustu uczestników wzięło dziś udział w I Letniej Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbyła się w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Skałka”.

Czytaj więcej

20/09/2016

Ankieta dla mieszkańców

Rozpoczęły się prace związane z aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2030. Zapraszamy mieszkańców do wypełnienia specjalnej, anonimowej ankiety. Jej wyniki pozwolą na określenie kierunków rewitalizacji miasta.

Czytaj więcej

20/09/2016

Dwóch żużlowców z licencjami

Dwóch zawodników szkółki żużlowej MS Śląsk Świętochłowice Mateusz Pacek i Kamil Tomaszowski zdało specjalistyczne egzaminy i uzyskało licencję żużlową. Dzięki temu mogą startować w oficjalnych zawodach.

Czytaj więcej

19/09/2016

Młodzieżowe mistrzostwa na Skałce

W niedzielę na stadionie im. Pawła Waloszka odbyły się Otwarte Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska. Najlepszy na świętochłowickim torze okazał się Marcin Nowak z GKM-u Grudziądz. Drugie miejsce zajął Mateusz Borowicz z Włókniarza Częstochowa, a trzecie żużlowiec Wandy Kraków Edward Mazur.

Czytaj więcej

16/09/2016

Puls Świętochłowic odc. 29

W tym odcinku m.in. miasteczku ruchu drogowego w Szkole Podstawowej nr 1 inwestycjach z Budżetu Obywatelskiego 2016, żużlowym pikniku, Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych, akcji "Bezpieczna Droga Do Szkoły" a także Miejskim Dniu Działkowca.

Czytaj więcej

16/09/2016

Szanty na pożegnanie lata - odwołane

Wydarzenie plenerowe „Szanty na pożegnanie lata” na Skałce zostaje odwołane ze względu na prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne i wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. O nowym terminie poinformujemy niezwłocznie. Za zmianę przepraszamy.

Czytaj więcej

16/09/2016

W niedzielę żużel na "Skałce"

W niedzielę, 18 września o godzinie 15:00 na stadionie im. Pawła Waloszka odbędą się Otwarte Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska. W naszym mieście będą ścigać się zawodnicy z całego kraju.

Czytaj więcej

15/09/2016

Nowy rok akademicki na UTW

Po raz szósty zainaugurowano rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Świętochłowicach. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent miasta Dawid Kostempski, Krystyna Rawska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świętochłowicach i dr hab. Katarzyna Potyrała, prorektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Czytaj więcej

15/09/2016

Teatr ŚwiętochłOFFice otwarty!

W środę zainaugurowano Teatr ŚwiętochłOFFice. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, który podjął decyzję o utworzeniu nowej sceny teatralnej w naszym mieście. To odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie świętochłowiczan na kulturę wysoką.

Czytaj więcej

15/09/2016

UDŚ - trwają zapisy

W sobotę, 8 października nowy rok akademicki zainauguruje Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach (UDŚ). Wciąż można zapisywać swoje pociechy na zajęcia. Ilość miejsc jest ograniczona.

Czytaj więcej

13/09/2016

Teatr co tydzień w CKŚ

W środę, 14 września uroczyste otwarcie Teatru ŚwiętochłOFFice. W Centrum Kultury Śląskiej o godzinie 19:00 będzie można zobaczyć spektakl "Dziecko dla odważnych" - na scenie Tomasz i Beata Schimscheinerowie.

Czytaj więcej

12/09/2016

Miejski Dzień Działkowca 2016

W sobotę Miejski Dzień Działkowca świętowano na „Skałce”. Wcześniej w kościele w Piaśnikach odbyła się msza święta, a ulicą Bytomską przeszedł korowód.

Czytaj więcej

12/09/2016

"Chłopcy" znów na scenie

Aktorzy teatru OdNowa tworzonego przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świętochłowicach po raz kolejny wystawili spektakl „Chłopcy”. Tym razem oglądała go publiczność zgromadzona w Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie. Niebawem sztuka zostanie zaprezentowana na deskach Teatru im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem.

Czytaj więcej

09/09/2016

V Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

Dzisiaj zakończyły się V Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W finale, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury, zorganizowano spartakiadę.

Czytaj więcej

09/09/2016

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016

10 i 11 września zostaną zorganizowane Europejskie Dni Dziedzictwa. Z tej okazji w naszym mieście przygotowano kilka ciekawych wydarzeń. Wśród nich m.in. lekcje muzealne i wycieczka rowerowa. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Czytaj więcej

09/09/2016

Żużlowe święto na "Skałce"

Na stadionie im. Pawła Waloszka zorganizowano żużlowy piknik pod hasłem „Let’s make speedway”. Kibice mogli zobaczyć w akcji żużlowców trenujących przed ostatnim turniejem Speedway Euro Championship w Rybniku, zdobyć autografy zawodników, a także wejść do parku maszyn. Był to przedsmak kolejnych żużlowych wydarzeń.

Czytaj więcej

08/09/2016

Bezpieczna droga do szkoły

Pierwszoklasiści wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, mieli także okazję przyjrzeć się pracy strażników miejskich, policjantów i strażaków.

Czytaj więcej

08/09/2016

Puls Świętochłowic odc. 28

W tym odcinku m.in. o rozpoczęciu nowego roku szkolnego, żużlowych wydarzeniach na stadionie im. Pawła Waloszka, a także o drugim ślubie w wieżach KWK Polska i ostatnim w tym roku festynie dzielnicowym.

Czytaj więcej

07/09/2016

Żużlowy piknik na "Skałce"

W czwartek, 8 września o godzinie 17:00 na stadionie im. Pawła Waloszka odbędzie się piknik żużlowy pod hasłem "Let's Make Speedway". Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

Czytaj więcej

07/09/2016

Sztuka "Salieri" w CKŚ

W środę, 7 września o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Śląskiej będzie można zobaczyć przedstawienie "Salieri" w wykonaniu Teatru Rawa. Bilet normalny kosztuje 20 zł, a seniorski 15 zł.

Czytaj więcej

05/09/2016

Wyłączenie sygnalizacji świetlnej

Jutro 6 września na skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej z Bytomską słuchacze Szkoły Policji w Katowicach będą uczestniczyć w zajęciach z ręcznego kierowania ruchem drogowym. Sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona od godz. 8.00 do 14.00.

Czytaj więcej

05/09/2016

Ostatni Festyn Dzielnicowy

W sobotę na Zgodzie odbył się ostatni w tym roku Festyn Dzielnicowy. Tym razem dla licznie zgromadzonej publiczności zagrały zespoły: Bajery oraz Śląskie Trio Piotra Szefera.

Czytaj więcej

05/09/2016

Punktowany trening amatorów

Reprezentant Świętochłowic Jacek Folkert wygrał punktowany trening amatorów, który w niedzielę odbył się na stadionie im. Pawła Waloszka. Były zawodnik Śląska zwyciężył we wszystkich swoich startach.

Czytaj więcej

03/09/2016

Puls Świętochłowic odc.27

W tym odcinku m.in. o przeglądzie teatralnym Lato mostOFF, pionierskim programie dla przyszłych matek, o przedostatnim w tym roku Festynie Dzielnicowym oraz upamiętnieniu rocznic powstań śląskich.

Czytaj więcej

02/09/2016

Powiedzieli sobie tak w wieży basztowej

W wieżach KWK Polska po raz drugi zorganizowano ślub. Tak! powiedzieli sobie Kamila Kołodziej i Mariusz Borkowski, którzy w tym celu do Świętochłowic przyjechali aż z Warszawy. Uroczystość odbyła się na tarasie widokowym wieży basztowej.

Czytaj więcej

02/09/2016

Plan Rozwoju Przedsiębiorczości

Rozpoczęto prace nad Planem Rozwoju Przedsiębiorczości w Mieście Świętochłowice w latach 2017 – 2020. Pierwsze spotkanie odbyło się dzisiaj w sali sesyjnej magistratu.

Czytaj więcej

02/09/2016

Żużlowy wrzesień

We wrześniu na stadionie im. Pawła Waloszka na „Skałce” odbędą się trzy wydarzenia żużlowe. Kibice zobaczą w akcji kilku zawodników, którzy na co dzień reprezentują barwy czołowych klubów w Polsce.

Czytaj więcej

01/09/2016

Ruszyła klasa chińska w ZSO nr 1

Dzisiaj w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach zainaugurowano działalność pierwszej w Polsce uniwersyteckiej klasy chińskiej. W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wzięli udział m.in. Dawid Kostempski – prezydent Świętochłowic, Aleksandra Skowronek – wicemarszałek województwa śląskiego oraz prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Czytaj więcej

01/09/2016

Nowy rok szkolny

W świętochłowickich placówkach oświatowych zainaugurowano nowy rok szkolny 2016/17.

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • sierpień 2020 (5)
 • lipiec 2020 (24)
 • czerwiec 2020 (24)
 • maj 2020 (26)
 • kwiecień 2020 (28)
 • marzec 2020 (52)
 • luty 2020 (15)
 • styczeń 2020 (18)
 • grudzień 2019 (24)
 • listopad 2019 (20)
 • październik 2019 (28)
 • wrzesień 2019 (20)
 • sierpień 2019 (20)
 • lipiec 2019 (26)
 • czerwiec 2019 (26)
 • maj 2019 (35)
 • kwiecień 2019 (29)
 • marzec 2019 (34)
 • luty 2019 (24)
 • styczeń 2019 (33)
 • grudzień 2018 (28)
 • listopad 2018 (18)
 • październik 2018 (18)
 • wrzesień 2018 (27)
 • sierpień 2018 (18)
 • lipiec 2018 (20)
 • czerwiec 2018 (31)
 • maj 2018 (26)
 • kwiecień 2018 (23)
 • marzec 2018 (26)
 • luty 2018 (15)
 • styczeń 2018 (24)
 • grudzień 2017 (14)
 • listopad 2017 (12)
 • październik 2017 (16)
 • wrzesień 2017 (24)
 • sierpień 2017 (17)
 • lipiec 2017 (18)
 • czerwiec 2017 (37)
 • maj 2017 (36)
 • kwiecień 2017 (23)
 • marzec 2017 (17)
 • luty 2017 (12)
 • styczeń 2017 (13)
 • grudzień 2016 (16)
 • listopad 2016 (16)
 • październik 2016 (30)
 • wrzesień 2016 (42)
 • sierpień 2016 (23)
 • lipiec 2016 (23)
 • czerwiec 2016 (31)
 • maj 2016 (33)
 • kwiecień 2016 (52)
 • marzec 2016 (36)
 • luty 2016 (28)
 • styczeń 2016 (30)
 • grudzień 2015 (39)
 • listopad 2015 (34)
 • październik 2015 (42)
 • wrzesień 2015 (44)
 • sierpień 2015 (36)
 • lipiec 2015 (42)
 • czerwiec 2015 (43)
 • maj 2015 (21)
 • kwiecień 2015 (16)
 • marzec 2015 (12)
 • luty 2015 (12)
 • styczeń 2015 (17)
 • grudzień 2014 (18)
 • listopad 2014 (16)
 • październik 2014 (22)
 • wrzesień 2014 (24)
 • sierpień 2014 (16)
 • lipiec 2014 (26)
 • czerwiec 2014 (27)
 • maj 2014 (19)
 • kwiecień 2014 (22)
 • marzec 2014 (19)
 • luty 2014 (13)
 • styczeń 2014 (17)
 • grudzień 2013 (20)
 • listopad 2013 (15)
 • październik 2013 (26)
 • wrzesień 2013 (23)
 • sierpień 2013 (15)
 • lipiec 2013 (17)
 • czerwiec 2013 (18)
 • maj 2013 (27)
 • kwiecień 2013 (14)
 • marzec 2013 (16)
 • luty 2013 (16)
 • styczeń 2013 (13)
 • grudzień 2012 (12)
 • listopad 2012 (16)
 • październik 2012 (24)
 • wrzesień 2012 (18)
 • sierpień 2012 (14)
 • lipiec 2012 (14)
 • czerwiec 2012 (17)
 • maj 2012 (27)
 • kwiecień 2012 (19)
 • marzec 2012 (12)
 • luty 2012 (16)
 • styczeń 2012 (24)
 • grudzień 2011 (25)
 • listopad 2011 (15)
 • październik 2011 (37)
 • wrzesień 2011 (2)