Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

30/10/2015

Muzeum z kolejną nagrodą

Muzeum Powstań Śląskich z kolejną prestiżową nagrodą. Tym razem w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2015 w kategorii „zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej”.

Czytaj więcej

30/10/2015

Kiljański w bibliotece

Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedził Krzysztof Kiljański – piosenkarz popowy i jazzowy, zdobywca nagrody „Fryderyk 2005”. Wydał pięć studyjnych albumów: „In the Room”, „Barwy Kofty”, „Powrót”, „Duety” oraz najnowszy – „Przybora”, nagrany z grupą The New Warsaw Trio.

Czytaj więcej

30/10/2015

Sukces w akrobatyce sportowej

W poniedziałek 2 listopada - akrobatki sportowe wraz ze świętochłowiczanką Magdą Rajtor wyjeżdżają na Międzynarodowy Turniej Akrobatyczny w Brześciu na Białorusi.

Czytaj więcej

29/10/2015

Ruszył program „Tu jest moje miejsce"

„Tu jest moje miejsce” – taką nazwę nosi program, który ma zmniejszyć odpływ absolwentów świętochłowickich gimnazjów do szkół w innych miastach. Pracuje nad nim zespół specjalistów: pedagogów, metodyków, samorządowców. We wtorek spotkali się po raz pierwszy w Młodzieżowym Domu Kultury i diagnozowali problem.

Czytaj więcej

29/10/2015

Oddaj krew

Dziś od 10. do 17. obok Urzędu Miejskiego przy ul. Katowickiej 54 stacjonuje ambulans, w którym można oddawać krew.

Czytaj więcej

28/10/2015

Spotkanie odwołane

Dzisiejsze spotkanie z Magdaleną Piekorz po Wieżami KWK Polska zostało przeniesione na grudzień. Powodem jest niedyspozycja zdrowotna pani reżyser.

Czytaj więcej

28/10/2015

Darmowy przejazd na cmentarze autobusami i tramwajami

W Dniu Wszystkich Świętych przejazdy wszystkimi liniami KZK GOP będą bezpłatne. Ponieważ na drogach będzie wzmożony ruch samochodowy, zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej

27/10/2015

Big Silesian Band zagra z Kiljańskim

Reprezentujący Świętochłowice Zespół Big Silesian Band pod batutą Joachima Krzyka już 30 października o 18. zagra z gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej Krzysztofem Kiljańskim.

Czytaj więcej

26/10/2015

Zmiany organizacji ruchu drogowego 1 listopada

W dniu 1 listopada w rejonie niektórych świętochłowickich cmentarzy zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego.

Czytaj więcej

26/10/2015

Od dziś utrudnienia na Śląskiej i DTŚ

Od dziś kierowców czekają utrudnienia w ruchu na ul. Śląskiej i Drogowej Trasie Średnicowej przed zjazdem na ul. Bytomską w kierunku Katowic.

Czytaj więcej

26/10/2015

Plebiscyt Turniej Miast 2015

Do 22 listopada można oddawać głosy w plebiscycie „Turniej miast 2015” i zdecydować, które miasto w Polsce jest najpopularniejsze. Każdy mieszkaniec może zagłosować na jedną spośród 335 miejscowości pod adresem http://turniejmiast.zumi.pl/swietochlowice.html

Czytaj więcej

23/10/2015

Święto patrona w Gimnazjum nr 5

Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 5 obchodzili dzień patronki - Marii Dulcissimy Hoffmann. Uroczystość odbyła w się w Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie.

Czytaj więcej

23/10/2015

„Szuwarek” brązowym medalistą

Mateusz Wycisk, dziesięciolatek ze Świętochłowic został brązowym medalistą Mistrzostw Polski w jeździe figurowej na nartach wodnych z wyciągiem. On i jego brat Jakub zostali dostrzeżeni wiosną, podczas drugiej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich przez Wiesława Kurnika, wiceprezesa Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Dzięki ufundowanemu przez prezydenta Dawida Kostempskiego wyjazdowi na obóz sportowy rozwinęli talenty, czego efekty możemy podziwiać obecnie.

Czytaj więcej

23/10/2015

Czytam sobie w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe, rodziców i opiekunów do włączania się do ogólnopolskiej akcji „Czytam sobie w bibliotece”. Na dzieci w wieku od 5. do 8. lat czekają między innymi książki wspierające naukę samodzielnego czytania.

Czytaj więcej

21/10/2015

Gala Sportu 2015 za nami

Najlepsi świętochłowiccy sportowcy 2014 roku, otrzymali przyznane przez prezydenta Świętochłowic, wyróżnienia i nagrody. Uroczysta „Gala Sportu” odbyła się wczoraj w Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie.

Czytaj więcej

20/10/2015

Wybory do Sejmu i Senatu 2015

Linki do spotów multimedialnych Państwowej Komisji Wyborczej

Czytaj więcej

20/10/2015

Bogdan Musiol odwiedził Świętochłowice

Bogdan Musiol, wielokrotny medalista olimpijski w bobsleju odwiedził Świętochłowice – miasto, w którym się urodził i wychowywał do 9 roku życia.

Czytaj więcej

20/10/2015

Konkurs „Lipińskie kadrowanie”

Zespół Szkół i Pracy Pozaszkolnej w Świętochłowicach zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do nakręcenia krótkiego filmu o śląskiej historii, kulturze i obyczajach.

Czytaj więcej

19/10/2015

Zakończenie prac przy Chorzowskiej

Kończy się remont ostatniego, czwartego odcinka ulicy Chorzowskiej, czyli głównej oprócz DTŚ - arterii wschód-zachód w mieście. Zakończenie prac nastąpi pod koniec października. Wjazd do Świętochłowic od strony Chorzowa będzie nie tylko estetyczny i wygodny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Czytaj więcej

19/10/2015

Złote i diamentowe gody - FILM

W Centrum Kultury Śląskiej Zgoda zostały uhonorowane małżeństwa z długoletnim stażem. Pary przeżyły wspólnie 50 i 60 lat. Dyplomy i medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył jubilatom prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

19/10/2015

Park na Zgodzie rozbłyśnie światłami

W parku przy Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie montowane są nowe latarnie i ławki. To jedna z pięciu inwestycji w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, który wynosi 350 tys. zł, czyli po 70 tys. zł na dzielnicę.

Czytaj więcej

19/10/2015

Tańsze bilety na mecz "Niebieskich"

Kibice Ruchu Chorzów ze Świętochłowic mogą kupić bilet za „złotówkę” na najbliższy mecz. Klub kontynuuje akcję zapraszania kolejnych „Niebieskich” miast na spotkania przy Cichej. Teraz pora na fanów ze Świętochłowic, Siemianowic Śląskich i Dzierżoniowa.

Czytaj więcej

18/10/2015

Muzeum ma już rok!

W sobotę 17. października Muzeum Powstań Śląskich obchodziło pierwsze urodziny. Był tort, kołoc, sznita z tustym, wodzionka, kakauszale i bonkawa. Sztrikowanie, robienie szlojdrów, zagadki Zillmannów oraz krzyżówki, to niektóre atrakcje tego wieczoru.

Czytaj więcej

16/10/2015

Festiwal im. Gorczyckiego

Od 20 listopada do 6 grudnia potrwa jubileuszowa X edycja Międzynarodowego Festiwalu im. Gorczyckiego. Podczas największej imprezy muzycznej województwa śląskiego, czołowi artyści świata zagrają blisko dwadzieścia koncertów.

Czytaj więcej

15/10/2015

Złote i diamentowe gody

W Centrum Kultury Śląskiej Zgoda zostały uhonorowane małżeństwa z długoletnim stażem. Pary przeżyły wspólnie 50 i 60 lat. Dyplomy i medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył jubilatom prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

15/10/2015

Pierwsze urodziny Muzeum Powstań Śląskich

W październiku ubiegłego roku goście po raz pierwszy zwiedzili nowoczesną i multimedialną ekspozycję Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Od tamtej pory zabytkowy budynek przy ul. Polaka 1 odwiedziło już ponad 23 tys. osób. W sobotę 17 października placówka obchodzi pierwsze urodziny!

Czytaj więcej

14/10/2015

Dzień Nauczyciela w MDK

W Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się wczoraj uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzenia świętochłowickim pedagogom złożyli przedstawiciele władz miasta, Rady Miejskiej i związków zawodowych.

Czytaj więcej

13/10/2015

Dzień Seniora na Zgodzie

W Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie obchodzono Dzień Seniora. W uroczystości wzięło udział blisko czterysta osób.

Czytaj więcej

12/10/2015

Nowa wystawa w Muzeum

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach przygotowało nową wystawę „Historie pałacowe. Szlachta na Śląsku”.

Czytaj więcej

12/10/2015

Zawyją syreny

W dniach od 13 do 15 października br. w godz. od 6.00 do 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 15/II.

Czytaj więcej

12/10/2015

I Uniwersjada seniorów za nami

W Sobotę na Skałce słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. W pierwszej Świętochłowickiej Uniwersjadzie Seniorów wystartowało ponad 200 osób.

Czytaj więcej

12/10/2015

Indeksy rozdane

W sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury zainaugurowano trzeci rok akademicki na Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach. Indeksy młodym studentom wręczył prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

09/10/2015

Superstrażak - plebiscyt

Redakcja Dziennika Zachodniego ogłosiła plebiscyt „Superstrażak województwa śląskiego”. W pierwszym etapie docenieni zostaną najlepsi strażacy ochotnicy oraz najlepsze jednostki OSP.

Czytaj więcej

08/10/2015

Żłobek na Zgodzie

W dzielnicy Zgoda miasto planuje otwarcie żłobka dla 20 dzieci. Został złożony stosowny wniosek o dofinansowanie unijne tego projektu w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej

05/10/2015

"Hipokrates" wyniki plebiscytu

Od sierpnia do października br. trwał plebiscyt „Hipokrates” zorganizowany przez redakcję „Dziennika Zachodniego”. Czytelnicy oddawali głosy na najlepszych pracowników służby zdrowia i wiodące placówki medyczne w województwie śląskim. Świętochłowiczanie zajęli wysokie lokaty.

Czytaj więcej

05/10/2015

Otwarte Mistrzostwa Śląska Juniorów

Artur Czaja, jeżdżący w barwach PGE Stal Rzeszów wywalczył mistrzostwo Śląska juniorów na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach. Drugą pozycję zajął Marcin Nowak z GKM-u Grudziądz. Ostatni stopień podium należał do Arkadiusza Madei z Unii Tarnów.

Czytaj więcej

02/10/2015

Pasowanie na uczniów

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski pasował na uczniów pierwszoklasistów ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3 [ZDJĘCIA].

Czytaj więcej

02/10/2015

Nowa maskotka "Skałki" - konkurs

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” szuka pomysłu na nową maskotkę. Projektantem może zostać każdy. Maskotka ma stać się wizytówką Ośrodka. Będzie wykorzystywana do promocji „Skałki”, a także organizowanych tam wydarzeń sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

Czytaj więcej

02/10/2015

Sprzedaż samochodu służbowego

Urząd Miejski ogłasza sprzedaż samochodu służbowego marki Opel Vectra CD. Zaparkowany jest on na dziedzińcu Urzędu Miejskiego. Można go oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 do 13.00. W terminie od 2 do 16 października br. Cena wywoławcza 2.500 zł.

Czytaj więcej

02/10/2015

Przechodnie odpowiedzą na pytania

Filmobus „7 miliardów Innych”, czyli mobilne studio nagraniowe, odwiedzi dziś Świętochłowice. Zaparkuje na ul. Katowickiej, a ekipa filmobusa ponownie zada ludziom najbardziej uniwersalne pytania - Co to jest miłość? Czym jest szczęście? Czego się obawiasz?

Czytaj więcej

01/10/2015

Drugie spotkanie Rady Gospodarczej

Jan Klusko właściciel firmy Ekoinstal został przewodniczącym prezydium Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Świętochłowice. Wybrano także dwóch wiceprzewodniczących – Rajmunda Sorowskiego z firmy Sor - Drew i Kazimierza Kozulę z przedsiębiorstwa Kozbud.

Czytaj więcej

01/10/2015

Kolejne spotkania w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach organizuje kolejne spotkania z cyklu „Radosna Jesień Życia”.

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • sierpień 2020 (5)
 • lipiec 2020 (24)
 • czerwiec 2020 (24)
 • maj 2020 (26)
 • kwiecień 2020 (28)
 • marzec 2020 (52)
 • luty 2020 (15)
 • styczeń 2020 (18)
 • grudzień 2019 (24)
 • listopad 2019 (20)
 • październik 2019 (28)
 • wrzesień 2019 (20)
 • sierpień 2019 (20)
 • lipiec 2019 (26)
 • czerwiec 2019 (26)
 • maj 2019 (35)
 • kwiecień 2019 (29)
 • marzec 2019 (34)
 • luty 2019 (24)
 • styczeń 2019 (33)
 • grudzień 2018 (28)
 • listopad 2018 (18)
 • październik 2018 (18)
 • wrzesień 2018 (27)
 • sierpień 2018 (18)
 • lipiec 2018 (20)
 • czerwiec 2018 (31)
 • maj 2018 (26)
 • kwiecień 2018 (23)
 • marzec 2018 (26)
 • luty 2018 (15)
 • styczeń 2018 (24)
 • grudzień 2017 (14)
 • listopad 2017 (12)
 • październik 2017 (16)
 • wrzesień 2017 (24)
 • sierpień 2017 (17)
 • lipiec 2017 (18)
 • czerwiec 2017 (37)
 • maj 2017 (36)
 • kwiecień 2017 (23)
 • marzec 2017 (17)
 • luty 2017 (12)
 • styczeń 2017 (13)
 • grudzień 2016 (16)
 • listopad 2016 (16)
 • październik 2016 (30)
 • wrzesień 2016 (42)
 • sierpień 2016 (23)
 • lipiec 2016 (23)
 • czerwiec 2016 (31)
 • maj 2016 (33)
 • kwiecień 2016 (52)
 • marzec 2016 (36)
 • luty 2016 (28)
 • styczeń 2016 (30)
 • grudzień 2015 (39)
 • listopad 2015 (34)
 • październik 2015 (42)
 • wrzesień 2015 (44)
 • sierpień 2015 (36)
 • lipiec 2015 (42)
 • czerwiec 2015 (43)
 • maj 2015 (21)
 • kwiecień 2015 (16)
 • marzec 2015 (12)
 • luty 2015 (12)
 • styczeń 2015 (17)
 • grudzień 2014 (18)
 • listopad 2014 (16)
 • październik 2014 (22)
 • wrzesień 2014 (24)
 • sierpień 2014 (16)
 • lipiec 2014 (26)
 • czerwiec 2014 (27)
 • maj 2014 (19)
 • kwiecień 2014 (22)
 • marzec 2014 (19)
 • luty 2014 (13)
 • styczeń 2014 (17)
 • grudzień 2013 (20)
 • listopad 2013 (15)
 • październik 2013 (26)
 • wrzesień 2013 (23)
 • sierpień 2013 (15)
 • lipiec 2013 (17)
 • czerwiec 2013 (18)
 • maj 2013 (27)
 • kwiecień 2013 (14)
 • marzec 2013 (16)
 • luty 2013 (16)
 • styczeń 2013 (13)
 • grudzień 2012 (12)
 • listopad 2012 (16)
 • październik 2012 (24)
 • wrzesień 2012 (18)
 • sierpień 2012 (14)
 • lipiec 2012 (14)
 • czerwiec 2012 (17)
 • maj 2012 (27)
 • kwiecień 2012 (19)
 • marzec 2012 (12)
 • luty 2012 (16)
 • styczeń 2012 (24)
 • grudzień 2011 (25)
 • listopad 2011 (15)
 • październik 2011 (37)
 • wrzesień 2011 (2)