Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

30/09/2015

Film "Gwiazdy" powstaje na Skałce

Jan Banaś – legenda śląskiej piłki nożnej, piłkarz reprezentacji Polski, zdobywca jednego z dwóch goli w pamiętnym meczu z Anglią w 1973 roku w chorzowskim „kotle czarownic”. Dzisiaj, 30 września na stadionie w OSiR „Skałka” kręcone są zdjęcia do filmu o nim. Jak zapewnia reżyser Jan Kidawa-Błoński, obiekt przy ul. Bytomskiej w Świętochłowicach zagra w „Gwiazdach” aż cztery stadiony!

Czytaj więcej

30/09/2015

Jubileusz CKŚ

Występ Big Silesian Band pod batutą Joachima Krzyka uświetnił 11 lat działalności Centrum Kultury Śląskiej. Na scenie wystąpili także soliści: Ewa Uryga, Magdalena Krzywda oraz Bartosz Jaśkowski. Podczas Gali osobom zaangażowanym w działalność CKŚ wręczono „Diamenty Kultury”. Nagrodą zostali wyróżnieni: Aleksandra Skowronek, Dawid Kostempski, Bartosz Karcz, Stanisław Korman, Joanna Peretiatkowicz , Kamil Wójcik, Bogumiła Jendrzejewska, Barbara Kokoszka, Stefania Czyż i Wacław Hende. Uhonorowano także pracowników.

Czytaj więcej

29/09/2015

Autobusy w żółto-niebieskich barwach

Nowo kupowane autobusy przez przewoźników KZK GOP powinny mieć ujednoliconą kolorystykę. Takie rozwiązanie zaleca Zarządowi KZK GOP Komisja Rozwoju, której przewodniczącym jest Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. Rok temu takie zalecenie wydano w Krakowie. Na ujednolicenie barw postawili też samorządowcy w Olsztynie, Rzeszowie, Wałbrzychu, czy Poznaniu.

Czytaj więcej

25/09/2015

Jesienne atrakcje dla seniorów

Seniorzy ze Świętochłowic nie mogą narzekać na nudę. Szeroki wachlarz propozycji przygotowały dla nich Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Kultury Śląskiej i Muzeum Powstań Śląskich.

Czytaj więcej

25/09/2015

Biesiada Seniorów 2015

Wczoraj 24 września br. w Centrum Kultury Śląskiej „Grota” w Świętochłowicach odbyła się doroczna Biesiada Seniorów. W spotkaniu udział wzięły także władze miasta, radni i przedstawiciele jednostek miejskich. Na sali bawiło się wspólnie ok. 300 osób.

Czytaj więcej

25/09/2015

ZSO nr 2 na zlocie organizacji proobronnych

Złożyli hołd nieznanym żołnierzom na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wzięli udział w zlocie organizacji proobronnych "Tobie Ojczyzno".

Czytaj więcej

24/09/2015

Szczypiorniści w Świętochłowicach

Już nie tylko żużel, a od 1 września także piłka ręczna ma szansę stać się w Świętochłowicach kultową dyscypliną sportową. Przy Szkole Podstawowej nr 19 powstaje właśnie Centralny Ośrodek Szkolenia Związku Piłki Ręcznej. Talenty będą wyławiane wśród uczniów klasy sportowej tej szkoły, ale też innych młodych osób zainteresowanych „szczypiorniakiem”.

Czytaj więcej

24/09/2015

Oddaj krew

Dziś od 10. do 17. pod siedzibą Urzędu Miejskiego przy ul. Katowickiej 54 stacjonuje ambulans, w którym można oddawać krew.

Czytaj więcej

24/09/2015

Gmina Ekoinnowacji

„Gmina Ekoinnowacji” taką statuetkę otrzymał w Senacie w imieniu naszego samorządu Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. Gmina została nagrodzona za rewitalizację kąpieliska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, które tylko tego lata odwiedziło niemal 76 tysięcy osób.

Czytaj więcej

24/09/2015

Przeciwko grypie zaszczep się wiedzą

Sezon szczepień przeciwko grypie w pełni. Czy jednak grypa to naprawdę groźna choroba, czy szczepionki skutecznie przed nią chronią i czy warto się szczepić? Te pytania zadaje sobie dziś wiele osób. To właśnie z myślą o nich rusza ogólnopolska akcja społeczna „Zaszczep się wiedzą” promującą rzetelne źródła wiedzy.

Czytaj więcej

22/09/2015

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Wolontariusze Szlachetnej Paczki poszukiwani! W Świętochłowicach projekt rozpoczęto już po raz czwarty. Jego celem jest przekazanie wigilijnej pomocy najuboższym rodzinom.

Czytaj więcej

21/09/2015

Koło napędowe miasta

Specjalistyczne czasopismo „Wspólnota” opublikowało kolejny ranking, w którym pokazuje zadłużenie poszczególnych polskich samorządów. Z zasady duże zadłużenie mają te gminy, które najczęściej inwestują i pozyskują najwięcej środków unijnych.

Czytaj więcej

21/09/2015

Festyn Dzielnicowy na Zgodzie

Tak bawiliśmy się podczas ostatniego w tym roku Festynu Dzielnicowego, który odbył się na Zgodzie.

Czytaj więcej

18/09/2015

Derby artystyczne - przedpremierowa wystawa

Aż 120 prac malarskich, wykonanych przez 67 artystów z sześciu województw. Pod Wieżami KWK Polska odbyła się konferencja podsumowująca przedpremierową wystawę drugiej edycji „Derbów Artystycznych”.

Czytaj więcej

18/09/2015

Świętochłowickie atrakcje docenione

Ruszaj w drogę! To blog prowadzony przez Katarzynę i Macieja Marczewskich. Ich pasją są podróże. Chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami i wskazują miejsca, których nie można pominąć. Na ich blogu pojawił się ostatnio nowy przewodnik internetowy „Ruszaj w Śląskie!”. Sporo miejsca poświęcono w nim świętochłowickim atrakcjom.

Czytaj więcej

18/09/2015

„Trening z mistrzem”

W sobotę 3 października br. na OSiR Skałka zorganizowany zostanie Narodowy Dzień Sportu pod hasłem „Trening z mistrzem”. Każda chętna osoba bezpłatnie będzie mogła odbyć trening, żużla, biathlonu i piłki nożnej.

Czytaj więcej

17/09/2015

Spektakl taneczny „Lalkarz”

Już jutro o 18. zapraszamy do Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego 1 na spektakl taneczny „Lalkarz”. W sztuce przygotowanej przez grupę „Tendi” wykorzystano utwory zespołu „Pink Floyd”.

Czytaj więcej

17/09/2015

Wymienione ogrodzenie wokół SP nr 1

Wymieniono ogrodzenie wokół boiska sportowego Szkoły Podstawowej nr 1 w Piaśnikach. Prace wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015.

Czytaj więcej

17/09/2015

Tydzień Zakazanych Książek

Książka może być potencjalnie niebezpieczna dla czytelnika - „Tydzień Zakazanych Książek” rozpocznie się już w poniedziałek. W każdej placówce bibliotecznej w Świętochłowicach zostaną zaprezentowane książki, które w przeszłości z różnych względów były zakazane.

Czytaj więcej

16/09/2015

Sprzedaż samochodu służbowego

Urząd Miejski ogłasza sprzedaż samochodu służbowego marki Opel Vectra CD. Zaparkowany jest on na dziedzińcu Urzędu Miejskiego. Można go oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 do 13.00. W terminie od 16 do 30 września br. Cena wywoławcza 2.800 zł.

Czytaj więcej

16/09/2015

Bezrobocie nadal spada

Na koniec sierpnia stopa bezrobocia w mieście spadła o kolejny punkt i wyniosła 12,9 procenta. W Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest obecnie 1534 bezrobotnych, to jest o ponad 200 mniej niż w czerwcu.

Czytaj więcej

16/09/2015

W sobotę Dzień Sąsiada

Już w najbliższą sobotę odbędzie się III Lipiński Dzień Sąsiada. Na osiedlu Matylda od godziny 15. obejrzymy występy artystyczne, weźmiemy udział w zmaganiach sportowych i konkursach plastycznych.

Czytaj więcej

15/09/2015

Ze Sznupkiem bezpieczniej

Sznupek radził dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i prawidłowo używać odblasków. Maskotka śląskiej policji po raz kolejny spotkała się z pierwszoklasistami ze świętochłowickich szkół podstawowych biorących udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Czytaj więcej

14/09/2015

Przygotowania do klasówki powstańczej

18 marca 2016 roku Muzeum Powstań Śląskich zaprasza na klasówkę powstańczą. Będą ją pisać uczniowie, politycy, naukowcy, dziennikarze, a także każdy kto tylko zechce sprawdzić swoją wiedzę (online). Udział w tym przedsięwzięciu zapowiedział także Feliks Korfanty, wnuk Wojciecha Korfantego.

Czytaj więcej

14/09/2015

III Dożynki Miejskie

W sobotę w Lipinach świętowano III Dożynki Miejskie. Starostą tegorocznego święta plonów został Piotr Borowski z ROD Zorza, a starościną Beata Witerska z ROD Waryńskiego.

Czytaj więcej

11/09/2015

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Ponad trzysta osób wzięło udział w obchodach „Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych”. Młodzieżowy Dom Kultury gościł osoby niepełnosprawne, opiekunów i organizacje wspierające ich działania.

Czytaj więcej

11/09/2015

Remont ul. Chorzowskiej

W poniedziałek 14 września br. rozpocznie się kolejny etap remontu ul. Chorzowskiej w Piaśnikach. Od tego dnia obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Czytaj więcej

10/09/2015

Uczniowie ZSO nr 2 na targach obronnych

Karabiny, czołgi, drony, helikoptery – to prawdziwa gratka dla fanów militariów. Ponad trzydziestu uczniów ZSO nr 2 pojechało do Kielc zobaczyć kolejną odsłonę Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Czytaj więcej

10/09/2015

Utrudnienia w ruchu drogowym

W najbliższą sobotę 12 września br. w związku z organizacją III Dożynek Miejskich w Świętochłowicach kierowcy mogą spodziewać się krótkotrwałych utrudnień w ruchu drogowym. Mogą one wystąpić na ul. Kościelnej i Łagiewnickiej ok. godz. 15.00.

Czytaj więcej

09/09/2015

Pierwsza taka wystawa

Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Wieże KWK Polska staną się miejscem inauguracji Derbów Artystycznych 2015. Od jutra podczas przedpremierowej wystawy „Kobieta oczami artysty” & „Barwy rzeczywistości” będzie tam można podziwiać 120 prac malarskich, wykonanych przez 67 artystów z 6 województw. Niektóre z nich były prezentowane w najznamienitszych galeriach świata. Przez 10 dni każdy ma szansę zobaczyć je za darmo. W tym czasie udowodnimy, że sztuka nie jest dobrem zarezerwowanym dla koneserów, może zostać zrozumiana, potrafi zachwycać i wcale nie musi być nudna.

Czytaj więcej

09/09/2015

Remont obiektów sakralnych

Dwa świętochłowickie obiekty sakralne przechodzą renowację. Trwa remont kapliczki w Chropaczowie przy ul. Kościelnej i kaplicy przyszpitalnej w Piaśnikach. Prace nad nimi zakończą się jesienią.

Czytaj więcej

08/09/2015

Wycieczka gimnazjalistów na Węgry

Najzdolniejsi gimnazjaliści ze Świętochłowic pojechali na tydzień do Tiszaújváros na Węgrzech. Młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowych, jeździła konno, pływała łódkami po jeziorze Hámori i zwiedzała kościoły.

Czytaj więcej

07/09/2015

Narodowe Czytanie

To już czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku, także w Świętochłowicach, czytaliśmy „Lalkę” Bolesława Prusa.

Czytaj więcej

07/09/2015

Muzeum z Marką-Śląskie

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu „Marka – Śląskie”. Muzeum Powstań Śląskich nagrodzono w kategorii Dziedzictwo Kulturowe Regionu. Zwycięzców w VI edycji konkursu ogłoszono podczas gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

Czytaj więcej

07/09/2015

Festyn Dzielnicowy w Centrum

W sobotę w Parku Jordanowskim odbył się czwarty w tym roku Festyn Dzielnicowy. Tym razem bawiliśmy się przy muzyce zespołów Bayery, New For You oraz Karpowicz Family.

Czytaj więcej

04/09/2015

Radosna Jesień Życia

Po wakacyjnej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna wznawia cykl spotkań „Radosna Jesień Życia” dla seniorów.

Czytaj więcej

04/09/2015

Rozmowy o powstańcach

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach było wczoraj miejscem konferencji poświęconej losom Powstańców Śląskich w czasie II wojny światowej. Współorganizatorem tego wydarzenia był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach.

Czytaj więcej

03/09/2015

Wrócili do szkół

We wtorek 1 września br. w świętochłowickich podstawówkach, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i policealnych naukę rozpoczęło 4859 uczniów. Do pierwszych klas szkół podstawowych uczęszcza 679 osób. W tej grupie 405 dzieci to sześciolatki. Przedszkola przyjęły w tym roku 1260 wychowanków.

Czytaj więcej

03/09/2015

Plebiscyt Hipokrates

Rozpoczął się plebiscyt Dziennika Zachodniego, w którym to Państwo możecie wybrać najlepszego w województwie śląskim: lekarza, pielęgniarkę, położną, ratownika medycznego, placówkę medyczną i farmaceutę. Dziennikarze chcą nagrodzić pracowników służby zdrowia, ludzi wielkiej wiedzy, kultury osobistej i empatii dla chorych. Nie brakuje takich osób także w naszym mieście.

Czytaj więcej

03/09/2015

Głosuj na aktywne przejścia

W ramach kampanii „Kochasz ? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, którego pomysłodawcą jest PZU, Świętochłowice biorą udział w konkursie „Aktywne przejście dla pieszych”.

Czytaj więcej

03/09/2015

Zmiana organizacji ruchu

Od dziś w osiedlu Ustronie obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzono ruch jednokierunkowy oraz ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Czytaj więcej

02/09/2015

Dziś konferencja o losach powstańców

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza 3 września 2015 r. o godz. 11. na Konferencję poświęconą losom Powstańców Śląskich w czasie II wojny światowej. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach.

Czytaj więcej

02/09/2015

Modernizacja Roku 2014 - wyróżnienie dla MPŚ

Modernizacja i adaptacja budynku na Muzeum Powstań Śląskich otrzymały wyróżnienie w konkursie na Modernizację Roku 2014. Nagroda została wręczona na Zamku Królewskim w Warszawie. To była już XIX edycja konkursu. W tym roku liczba zgłoszonych obiektów przekroczyła 900.

Czytaj więcej

01/09/2015

Przywitali rok szkolny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w SP nr 8 i SP nr 1.[ZDJĘCIA]

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • sierpień 2020 (4)
 • lipiec 2020 (24)
 • czerwiec 2020 (24)
 • maj 2020 (26)
 • kwiecień 2020 (28)
 • marzec 2020 (52)
 • luty 2020 (15)
 • styczeń 2020 (18)
 • grudzień 2019 (24)
 • listopad 2019 (20)
 • październik 2019 (28)
 • wrzesień 2019 (20)
 • sierpień 2019 (20)
 • lipiec 2019 (26)
 • czerwiec 2019 (26)
 • maj 2019 (35)
 • kwiecień 2019 (29)
 • marzec 2019 (34)
 • luty 2019 (24)
 • styczeń 2019 (33)
 • grudzień 2018 (28)
 • listopad 2018 (18)
 • październik 2018 (18)
 • wrzesień 2018 (27)
 • sierpień 2018 (18)
 • lipiec 2018 (20)
 • czerwiec 2018 (31)
 • maj 2018 (26)
 • kwiecień 2018 (23)
 • marzec 2018 (26)
 • luty 2018 (15)
 • styczeń 2018 (24)
 • grudzień 2017 (14)
 • listopad 2017 (12)
 • październik 2017 (16)
 • wrzesień 2017 (24)
 • sierpień 2017 (17)
 • lipiec 2017 (18)
 • czerwiec 2017 (37)
 • maj 2017 (36)
 • kwiecień 2017 (23)
 • marzec 2017 (17)
 • luty 2017 (12)
 • styczeń 2017 (13)
 • grudzień 2016 (16)
 • listopad 2016 (16)
 • październik 2016 (30)
 • wrzesień 2016 (42)
 • sierpień 2016 (23)
 • lipiec 2016 (23)
 • czerwiec 2016 (31)
 • maj 2016 (33)
 • kwiecień 2016 (52)
 • marzec 2016 (36)
 • luty 2016 (28)
 • styczeń 2016 (30)
 • grudzień 2015 (39)
 • listopad 2015 (34)
 • październik 2015 (42)
 • wrzesień 2015 (44)
 • sierpień 2015 (36)
 • lipiec 2015 (42)
 • czerwiec 2015 (43)
 • maj 2015 (21)
 • kwiecień 2015 (16)
 • marzec 2015 (12)
 • luty 2015 (12)
 • styczeń 2015 (17)
 • grudzień 2014 (18)
 • listopad 2014 (16)
 • październik 2014 (22)
 • wrzesień 2014 (24)
 • sierpień 2014 (16)
 • lipiec 2014 (26)
 • czerwiec 2014 (27)
 • maj 2014 (19)
 • kwiecień 2014 (22)
 • marzec 2014 (19)
 • luty 2014 (13)
 • styczeń 2014 (17)
 • grudzień 2013 (20)
 • listopad 2013 (15)
 • październik 2013 (26)
 • wrzesień 2013 (23)
 • sierpień 2013 (15)
 • lipiec 2013 (17)
 • czerwiec 2013 (18)
 • maj 2013 (27)
 • kwiecień 2013 (14)
 • marzec 2013 (16)
 • luty 2013 (16)
 • styczeń 2013 (13)
 • grudzień 2012 (12)
 • listopad 2012 (16)
 • październik 2012 (24)
 • wrzesień 2012 (18)
 • sierpień 2012 (14)
 • lipiec 2012 (14)
 • czerwiec 2012 (17)
 • maj 2012 (27)
 • kwiecień 2012 (19)
 • marzec 2012 (12)
 • luty 2012 (16)
 • styczeń 2012 (24)
 • grudzień 2011 (25)
 • listopad 2011 (15)
 • październik 2011 (37)
 • wrzesień 2011 (2)