Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

30/06/2015

Na wieży basztowej powiewa flaga

Biało-czerwona flaga zawisła na maszcie wieży basztowej, jednej z dwóch, które zostały po kopalni Polska. Przy pomocy strażackiej drabiny i przy dźwiękach górniczej orkiestry zawiesił ją prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. To symboliczne zakończenie rewitalizacji obiektu i oddanie go świętochłowiczanom.

Czytaj więcej

30/06/2015

Minister Omilanowska odwiedziła MPŚ

Prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego odwiedziła wczoraj Muzeum Powstań Śląskich.

Czytaj więcej

29/06/2015

Wieże KWK Polska - zawieszenie flagi

Już dziś – we wtorek 30 czerwca - w samo południe na szczycie wieży basztowej dawnej kopalni „Polska” zawiśnie biało-czerwona flaga. Umieści ją tam Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. Pomogą mu w tym strażacy. Wszystko to przy akompaniamencie górniczej orkiestry. W taki oto sposób podsumujemy projekt rewitalizacji wież pozostałych po nieistniejącej kopalni i zainaugurujemy oficjalną działalność kompleksu!

Czytaj więcej

29/06/2015

Zamknięcie ul. Żołnierskiej - awaria

W związku z koniecznością usunięcia awarii kanalizacji w dniach od 30.06. do 03.07.2015 r. nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ul. Żołnierskiej od skrzyżowania z ul. Wiktora Polaka do łącznicy z DTŚ (DW902).

Czytaj więcej

29/06/2015

IV Piknik Organizacji Pozarządowych

Po raz czwarty, tym razem na Skałce, zaprezentowały się organizacje pozarządowe z naszego miasta. Obchodząc 36 stoisk mieszkańcy mogli zapoznać się z działalnością stowarzyszeń, fundacji i klubów sportowych.

Czytaj więcej

26/06/2015

Zawody na nowym torze

Dziś na Skałce otwarto tor do dirt jumpingu - dyscypliny rowerowej polegającej na wykonywaniu skoków i ewolucji powietrznych. Profesjonalne triki można było zobaczyć podczas odbywających się na nim pierwszych zawodów o puchar prezydenta miasta.

Czytaj więcej

26/06/2015

Odebrali świadectwa

Dzisiaj w szkołach zakończono rok szkolny. Była to okazja do podsumowań oraz uhonorowania nauczycieli i najlepszych uczniów. Świadectwa odebrało 6552 osoby.

Czytaj więcej

25/06/2015

Podsumowano Miasto 3

W Muzeum Powstań Śląskich odbyła się konferencja podsumowująca projekt Miasto3, pod nazwą „Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic”. Projekt realizowano od lipca 2013 roku.

Czytaj więcej

25/06/2015

Otwarcie toru do dirt jumpingu i pierwsze zawody!

Obok skateparku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach pojawił się tor do dirt jumpingu: dyscypliny rowerowej polegającej na wykonywaniu skoków i ewolucji powietrznych. Po raz pierwszy profesjonalne triki będzie można obejrzeć w piątek 26 czerwca.

Czytaj więcej

25/06/2015

Razem o trudnej historii Śląska

Muzeum Powstań Śląskich i Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku nawiązały współpracę. Porozumienie w tej sprawie podpisali Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic i Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa.

Czytaj więcej

24/06/2015

Porozumienie w sprawie energii

Świętochłowice wraz z 28. samorządami i 203. jednostkami samorządowymi zakupi 464 GWh energii elektrycznej. Porozumienie w tej sprawie podpisali w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w Katowicach włodarze śląskich i zagłębiowskich miast, powiatów i gmin oraz przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Czytaj więcej

24/06/2015

95- lecie MKS Śląsk Świętochłowice

Miejski Klub Sportowy Śląsk Świętochłowice obchodził 95-lecie działalności. Przez dekady żużlowcy, piłkarze i speedrowerzyści stworzyli wspaniałą historię, dostarczając kibicom wielu niezapomnianych emocji.

Czytaj więcej

22/06/2015

Sukces Drużyny Recyklatora

Uczniowie świętochłowickich szkół i przedszkoli, które uzbierały największą ilość plastikowych opakowań po serkach, kefirach i jogurtach zostali dziś nagrodzeni przez prezydenta Dawida Kostempskiego.

Czytaj więcej

22/06/2015

Profilaktyka a Ty - finał

W ramach programu „ Profilaktyka a Ty” w Świętochłowicach zorganizowano blisko 50 wydarzeń. Przez trzy miesiące dzieci i młodzież brały udział w zajęciach i warsztatach. W sobotę – 20 czerwca odbył się uroczysty finał.

Czytaj więcej

22/06/2015

Miasto 3 - podsumowanie projektu

Jutro o godz. 12.00 w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach odbędzie się konferencja podsumowująca projekt Miasto3, czyli „Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic”.

Czytaj więcej

19/06/2015

"Szuwarek" ma talent - dostał szansę

W każdym z nas drzemie jakiś talent. Mateusz Wycisk, dziesięciolatek ze Świętochłowic świetnie radzi sobie w wodzie. Swoje umiejętności wykorzystuje pływając na desce wakeboardowej i na nartach wodnych. Niedawno jego talent wypatrzył Wiesław Kurnik, wiceprezes Polskiego Związku Motorowodnego i Nart Wodnych. Wczoraj Mateusz i jego mama byli gośćmi prezydenta Dawida Kostempskiego, który wspólnie ze związkiem ufundował chłopcu trzytygodniowy obóz sportowy. Dziś chłopiec prezentował swoje umiejętności na „Skałce”.

Czytaj więcej

19/06/2015

Tor czeka na odbiór

Budowa toru do dirt jumpingu na Skałce została już zakończona. Obecnie trwają prace odbiorowe.

Czytaj więcej

19/06/2015

Dołączyli do drużyny Recyklatora

Uczniowie świętochłowickich szkół i przedszkoli, które uzbierały największą ilość plastikowych opakowań po serkach, kefirach, czy jogurtach już 22 czerwca otrzymają nagrody z rąk prezydenta Dawida Kostempskiego.

Czytaj więcej

17/06/2015

Bytomska znów przejezdna

Jutro - 18 czerwca br. od godziny 8.00 przywrócony zostanie ruch na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. Tym samym zakończy się pierwszy etap modernizacji torowiska na skrzyżowaniu ul. Bytomskiej z Chorzowską.

Czytaj więcej

17/06/2015

System pomocy mieszkańcom Lipin

W Lipinach działa kilkanaście placówek i organizacji, które zajmują się dziećmi i młodzieżą oraz wiele następnych pomagających dorosłym. Miastu zależy na większym skoordynowaniu ich prac, bo wtedy efekty będą lepsze. Dlatego w Centrum Integracji Społecznej na zaproszenie prezydenta Dawida Kostempskiego spotkali się miejscowi aktywiści, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych. To pierwszy krok do stworzenia lokalnego systemu współpracy dla zaspokajania potrzeb i rozwiązywania problemów mieszkańców dzielnicy.

Czytaj więcej

15/06/2015

Budżet Obywatelski 2015 - wyniki

Znamy już inwestycje, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. Sprawdź, co zmieni się w Twojej dzielnicy.

Czytaj więcej

15/06/2015

INDUSTRIADA pod wieżami

Widok z tarasu wieży Basztowej i labirynt nawiązującymi do środowiska oraz żywiołów związanych z górnictwem zachwycały uczestników INDUSTRIADY.

Czytaj więcej

15/06/2015

Dyplomy odebrane

Mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach odebrali dyplomy. Podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego w Miejskim Domu Kultury wysłuchali też wykładu prezydenta Dawida Kostempskiego.

Czytaj więcej

13/06/2015

Wieże KWK Polska rozbłysły!

W sobotę pod Wieżami KWK Polska odbyła się INDUSTRIADA. Dzień wcześniej wieże rozbłysły. Iluminację poprzedził koncert Józefa Skrzeka.[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Czytaj więcej

12/06/2015

Spotkali się w sprawie Kaliny

Wczoraj odbyło się spotkanie poświęcone rewitalizacji stawu Kalina. W Szkole Podstawowej nr 8 przedstawiciele władz miasta, a także zaproszeni eksperci wyjaśniali mieszkańcom powody skażenia stawu i przerwania jego rewitalizacji. Zaprezentowali też plan kontynuowania tej inwestycji.

Czytaj więcej

12/06/2015

Drugie życie Wież KWK Polska

Dziś otwarcie Wież KWK Polska.[POSŁUCHAJ]

Czytaj więcej

11/06/2015

Pytania o Kalinę

Miasto wydało ulotkę zawierającą odpowiedzi na pięć ważnych pytań dotyczących stawu Kalina. Mieszkańcy mogą znaleźć w niej informacje dotyczące powodów skażenia, przebiegu rozpoczętej rewitalizacji, powodów jej przerwania oraz planach wznowienia prac. Wskazuje też punkty informacyjne.

Czytaj więcej

10/06/2015

Wspólnie rozkręćmy INDUSTRIADĘ

Teren po dawnej KWK Polska w dzielnicy Zgoda przeszedł gruntowny remont. Miasto, przy pomocy środków unijnych, odrestaurowało znajdujące się tam dwie wieże wyciągowe – Basztową i Kozłową. Kompleks kulturalno-rekreacyjny otwarty zostanie podczas Święta Szlaku Zabytków Techniki.

Czytaj więcej

10/06/2015

Modernizacja Roku 2014 - głosowanie

Jeszcze tylko do poniedziałku można oddawać głosy w plebiscycie „Modernizacja Roku 2014”. Nasze miasto reprezentują aż dwie inwestycje – Muzeum Powstań Śląskich oraz rewitalizacja kąpieliska miejskiego na terenie OSiR „Skałka”.

Czytaj więcej

10/06/2015

W Lipinach o sprawach dzieci i młodzieży

We wtorek, 16 czerwca br. o godz. 15.30 w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach odbędzie się spotkanie osób, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Będzie to pierwszy krok do stworzenia lokalnego systemu współpracy dla zaspokajania potrzeb i rozwiązywania problemów mieszkańców dzielnicy Lipiny.

Czytaj więcej

09/06/2015

Remont torowiska – objazdy

Od 10 do 17 czerwca zamknięta zostanie ul. Bytomska w Świętochłowicach. Powodem jest trwający remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej z Chorzowską. Wyznaczono objazdy dla samochodów osobowych i ciężarowych.

Czytaj więcej

07/06/2015

Zwiedzili Urząd i biesiadowali na Skałce

W trzecim dniu Święta Miasta mieszkańcy zwiedzili Urząd Miejski.Po południu biesiadowali na "Skałce".

Czytaj więcej

07/06/2015

Korowód na ulicach miasta

Drugi dzień Święta Miasta rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta. Gwiazdami muzycznymi wieczoru byli - Kayah oraz Liber i Natalia Szroeder.

Czytaj więcej

06/06/2015

Rap Festival 2015

Święto Miasta Świętochłowice 2015, to trzy dni znakomitej zabawy. Rap Festiwal zgromadził wielu fanów polskiego hip-hopu.

Czytaj więcej

05/06/2015

Budżet Obywatelski - niebawem wyniki

Budżet Obywatelski: 15 czerwca ogłosimy, które projekty wygrały!

Czytaj więcej

05/06/2015

Spotkanie w sprawie Kaliny

Spotkanie w sprawie rewitalizacji stawu Kalina odbędzie się w najbliższy czwartek w Szkole Podstawowej nr 8. Przedstawiciele władz miasta, a także eksperci będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Czytaj więcej

03/06/2015

Prezydent uzyskał absolutorium

Prezydent Dawid Kostempski decyzją Rady Miejskiej w Świętochłowicach uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2014 r. „Za” głosowało 14 radnych, przeciwko 5., wstrzymała się jedna osoba.

Czytaj więcej

03/06/2015

Święto Miasta 2015

Tegoroczne Święto Miasta w Świętochłowicach to trzy dni znakomitej zabawy. W pierwszy czerwcowy weekend na „Skałce” wystąpi wielu znanych, polskich artystów. Czas dodatkowo urozmaicą darmowe atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz emocje sportowe.

Czytaj więcej

03/06/2015

Remont skrzyżowania - utrudnienia

Trwa modernizacja torowiska linii nr 7 biegnącego wzdłuż ul. Bytomskiej. W najbliższy piątek ma rozpocząć się remont skrzyżowania z ul. Chorzowską.

Czytaj więcej

02/06/2015

Bajtel ozdobi ścianę w Lipinach

W Świętochłowicach powstaje kolejny mural. Tym razem oryginalne dzieło ozdobi ścianę budynku przy ul. Chorzowskiej 71. Jest także zapowiedzią zbliżającego się Święta Miasta Świętochłowice.

Czytaj więcej

02/06/2015

Budują tor do dirt jumpingu

Obok istniejącego skateparku na „Skałce” pojawi się tor do dirt jumpingu, czyli dyscypliny rowerowej polegającej na wykonywaniu skoków i ewolucji powietrznych.

Czytaj więcej

01/06/2015

Miejski Dzień Dziecka

Chociaż Dzień Dziecka wypada 1 czerwca w Świętochłowicach bawiliśmy się już wczoraj. Na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wszyscy milusińscy mogli skorzystać z wielu darmowych atrakcji. Dzieci wzięły udział w bajkowych zabawach i konkursach z nagrodami. Obchody Dnia Dziecka zostały połączone z finałem VIII Metropolitalnego Święta Rodziny.

Czytaj więcej

01/06/2015

Miejskie programy strategiczne

Zakończono prace związane z tworzeniem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych oraz Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2030.

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • sierpień 2020 (5)
 • lipiec 2020 (24)
 • czerwiec 2020 (24)
 • maj 2020 (26)
 • kwiecień 2020 (28)
 • marzec 2020 (52)
 • luty 2020 (15)
 • styczeń 2020 (18)
 • grudzień 2019 (24)
 • listopad 2019 (20)
 • październik 2019 (28)
 • wrzesień 2019 (20)
 • sierpień 2019 (20)
 • lipiec 2019 (26)
 • czerwiec 2019 (26)
 • maj 2019 (35)
 • kwiecień 2019 (29)
 • marzec 2019 (34)
 • luty 2019 (24)
 • styczeń 2019 (33)
 • grudzień 2018 (28)
 • listopad 2018 (18)
 • październik 2018 (18)
 • wrzesień 2018 (27)
 • sierpień 2018 (18)
 • lipiec 2018 (20)
 • czerwiec 2018 (31)
 • maj 2018 (26)
 • kwiecień 2018 (23)
 • marzec 2018 (26)
 • luty 2018 (15)
 • styczeń 2018 (24)
 • grudzień 2017 (14)
 • listopad 2017 (12)
 • październik 2017 (16)
 • wrzesień 2017 (24)
 • sierpień 2017 (17)
 • lipiec 2017 (18)
 • czerwiec 2017 (37)
 • maj 2017 (36)
 • kwiecień 2017 (23)
 • marzec 2017 (17)
 • luty 2017 (12)
 • styczeń 2017 (13)
 • grudzień 2016 (16)
 • listopad 2016 (16)
 • październik 2016 (30)
 • wrzesień 2016 (42)
 • sierpień 2016 (23)
 • lipiec 2016 (23)
 • czerwiec 2016 (31)
 • maj 2016 (33)
 • kwiecień 2016 (52)
 • marzec 2016 (36)
 • luty 2016 (28)
 • styczeń 2016 (30)
 • grudzień 2015 (39)
 • listopad 2015 (34)
 • październik 2015 (42)
 • wrzesień 2015 (44)
 • sierpień 2015 (36)
 • lipiec 2015 (42)
 • czerwiec 2015 (43)
 • maj 2015 (21)
 • kwiecień 2015 (16)
 • marzec 2015 (12)
 • luty 2015 (12)
 • styczeń 2015 (17)
 • grudzień 2014 (18)
 • listopad 2014 (16)
 • październik 2014 (22)
 • wrzesień 2014 (24)
 • sierpień 2014 (16)
 • lipiec 2014 (26)
 • czerwiec 2014 (27)
 • maj 2014 (19)
 • kwiecień 2014 (22)
 • marzec 2014 (19)
 • luty 2014 (13)
 • styczeń 2014 (17)
 • grudzień 2013 (20)
 • listopad 2013 (15)
 • październik 2013 (26)
 • wrzesień 2013 (23)
 • sierpień 2013 (15)
 • lipiec 2013 (17)
 • czerwiec 2013 (18)
 • maj 2013 (27)
 • kwiecień 2013 (14)
 • marzec 2013 (16)
 • luty 2013 (16)
 • styczeń 2013 (13)
 • grudzień 2012 (12)
 • listopad 2012 (16)
 • październik 2012 (24)
 • wrzesień 2012 (18)
 • sierpień 2012 (14)
 • lipiec 2012 (14)
 • czerwiec 2012 (17)
 • maj 2012 (27)
 • kwiecień 2012 (19)
 • marzec 2012 (12)
 • luty 2012 (16)
 • styczeń 2012 (24)
 • grudzień 2011 (25)
 • listopad 2011 (15)
 • październik 2011 (37)
 • wrzesień 2011 (2)