Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

30/07/2020

Zgłoś się do Programu Kompleksowej Rehabilitacji

Jeśli z powodu wypadku, bądź pogorszenia stanu zdrowia nie możesz wykonywać dotychczasowej pracy, a nadal chcesz być aktywny zawodowo – zgłoś się do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i weź udział w projekcie „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Czytaj więcej

29/07/2020

Weź udział w Wirtualnym Rudzkim Półmaratonie Industrialnym

W związku z sytuacją epidemiczną tegoroczny VI Rudzki Półmaraton Industrialny przeniósł się do świata wirtualnego. Zostało jeszcze kilka dni (do 1 sierpnia 2020 r.), by stać się posiadaczem wyjątkowego medalu z imieniem, nazwiskiem i uzyskanym czasem.

Czytaj więcej

28/07/2020

Wernisaż wystawy "Biało-czerwona"

Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godz. 16.00 na wernisaż wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku. Jest to pierwsza wystawa po ponownym otwarciu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

24/07/2020

Piłkarze Śląska Świętochłowice wracają na stadion!

Już jutro piłkarze Śląska Świętochłowice zawalczą o pierwsze ligowe punkty. Przeciwnikiem będą zawodnicy Warty Zawiercie. Będzie to pierwszy mecz rozegrany na Stadionie Skałka im. Pawła Waloszka po dwóch latach przerwy. Pojedynek rozpocznie się 25 lipca (sobota) o godz. 17.00.

Czytaj więcej

23/07/2020

Ekipa z „Kochana” przemaszerowała 250 km przez Główny Szlak Beskidzki

Koronawirus pokrzyżował w tym roku wiele planów, także tych podróżniczych. Ekipa uczniów i opiekunów z I Liceum im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach w ramach projektu „Kochanowski w Azji” miała pod koniec czerwca wylecieć na Sri Lankę. Wyprawa została przełożona na przyszły rok, ale tęsknota za podróżami sprawiła, że młodzi ludzie spakowali plecaki i ruszyli na Główny Szlak Beskidzki.

Czytaj więcej

17/07/2020

Pokaż Świętochłowice w konkursie Obiektywnie Śląskie

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Obiektywnie Śląskie jest Śląskie Przebudzenie. To nawiązanie do sytuacji pandemii, która opanowała obecnie cały świat, choć jak podkreślają organizatorzy – interpretacja tematu jest dowolna. Prace przesłane w ramach XI edycji konkursu oceniać będą znamienite osobowości świata kultury i sztuki, m.in. Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Czytaj więcej

17/07/2020

Rehabilitacja i profilaktyka szansą na podjęcie lub utrzymanie pracy – program darmowych rehabilitacji

Masz więcej niż 50 lat, cierpisz przewlekle na schorzenia układu kostno-stawowego lub mięśniowego, ale chcesz pozostawać aktywnym zawodowo lub deklarujesz gotowość do podjęcia zatrudnienia? Weź udział w programie darmowych rehabilitacji dla 1500 osób z województwa śląskiego.

Czytaj więcej

16/07/2020

„Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego” Wydarzeniem Historycznym Roku!

Muzeum Historii Polski ogłosiło zwycięzców plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”. W kategorii Wydarzenie zwyciężyły Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego zorganizowane przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

15/07/2020

Konkurs Start-up Challenge nabiera rozpędu!

Już po raz piąty w ramach konferencji European Tech and Start-up Days wyłonieni zostaną zwycięzcy w konkursie Start-up Challenge. Pula korzyści z udziału w konkursie poszerzona została o nagrody finansowe Marszałka Województwa Śląskiego oraz wsparcie Śląskiego Funduszu Rozwoju i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Czytaj więcej

14/07/2020

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej - trwa rekrutacja

W całej Polsce trwa kampania Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych rozmawiają przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie. W najbliższą środę 15 lipca mobilny punkt rekrutacyjny będzie w Świętochłowicach - Ośrodek Sportu i Rekreacji "SKAŁKA" Aleja Parkowa (na parkingu przy wejściu na basen) - od godz. 9.00 do godz. 12.00.

Czytaj więcej

13/07/2020

Metropolia ma plan na zmniejszenie kosztów zużycia energii

Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia szuka oszczędności w kosztach dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu dla gmin. Przy współpracy z 29 partnerami rozpoczyna się realizacja projektu „Racjonalizacja kosztów dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu dla gmin członkowskich GZM”. Porozumienie w tej sprawie podpisane.

Czytaj więcej

07/07/2020

Wsparcie dla Domu Pomocy Społecznej św. Antoni w Świętochłowicach

Areszt Śledczy w Bytomiu kontynuuje pomoc skierowaną do lokalnej społeczności w ramach trwającej ogólnopolskiej akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Pomoc w postaci maseczek otrzymał Dom Pomocy Społecznej św. Antoni.

Czytaj więcej

02/07/2020

Matma nie taka straszna, jak ją malują

Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach wygrała, pod przewodnictwem pani Anny Winter, po raz czwarty grant w VII edycji programu „mPotęga”. Jest to program Fundacji mBanku, który popularyzuje matematykę wśród dzieci i pokazuje im, że matematyka to bardzo przydatna, w życiu codziennym, umiejętność.

Czytaj więcej

01/07/2020

Inauguracja akcji "Wakacyjny patrol"

W piątek odbyła się inauguracja projektu profilaktycznego pod hasłem „Wakacyjny patrol”. Nie bez powodu akcja rozpoczęła się 26 czerwca br. bowiem właśnie w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i Ich Nielegalnemu Handlowi.

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • sierpień 2020 (6)
 • lipiec 2020 (14)
 • czerwiec 2020 (3)
 • maj 2020 (3)
 • kwiecień 2020 (2)
 • marzec 2020 (8)
 • luty 2020 (8)
 • styczeń 2020 (4)
 • grudzień 2019 (4)
 • listopad 2019 (5)
 • październik 2019 (12)
 • wrzesień 2019 (3)