Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Archiwum

14/07/2020

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej - trwa rekrutacja

W całej Polsce trwa kampania Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych rozmawiają przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie. W najbliższą środę 15 lipca mobilny punkt rekrutacyjny będzie w Świętochłowicach - Ośrodek Sportu i Rekreacji "SKAŁKA" Aleja Parkowa (godz. 9.00 - 12.00).

Czytaj więcej

13/07/2020

Metropolia ma plan na zmniejszenie kosztów zużycia energii

Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia szuka oszczędności w kosztach dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu dla gmin. Przy współpracy z 29 partnerami rozpoczyna się realizacja projektu „Racjonalizacja kosztów dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu dla gmin członkowskich GZM”. Porozumienie w tej sprawie podpisane.

Czytaj więcej

07/07/2020

Wsparcie dla Domu Pomocy Społecznej św. Antoni w Świętochłowicach

Areszt Śledczy w Bytomiu kontynuuje pomoc skierowaną do lokalnej społeczności w ramach trwającej ogólnopolskiej akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Pomoc w postaci maseczek otrzymał Dom Pomocy Społecznej św. Antoni.

Czytaj więcej

02/07/2020

Matma nie taka straszna, jak ją malują

Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach wygrała, pod przewodnictwem pani Anny Winter, po raz czwarty grant w VII edycji programu „mPotęga”. Jest to program Fundacji mBanku, który popularyzuje matematykę wśród dzieci i pokazuje im, że matematyka to bardzo przydatna, w życiu codziennym, umiejętność.

Czytaj więcej

01/07/2020

Inauguracja akcji "Wakacyjny patrol"

W piątek odbyła się inauguracja projektu profilaktycznego pod hasłem „Wakacyjny patrol”. Nie bez powodu akcja rozpoczęła się 26 czerwca br. bowiem właśnie w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i Ich Nielegalnemu Handlowi.

Czytaj więcej

26/06/2020

Zdalnie, nowocześnie i wspólnie w SP5

W marcu z powodu pandemii placówki oświatowe zostały zamknięte i wprowadzono nauczanie zdalne, ale w Szkole Podstawowej nr 5 nie oznaczało to zostawienia rodziców i dzieci bez kontaktu z nauczycielami. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii udało się przeprowadzić wiele wspaniałych inicjatyw.

Czytaj więcej

26/06/2020

„Rej” podjął wyzwanie!

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Świętochłowicach zostało nominowane przez III LO im Orła Białego w Jaworznie do bardzo ciekawej i szlachetnej akcji młodzieży z Białegostoku #hot16school dotyczącej zbiórki w akcji "siepomaga".

Czytaj więcej

04/06/2020

13. Metropolitalne Święto Rodziny

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, obchody 13. Metropolitalnego Święta Rodziny będą obchodzone nieco inaczej, ale z pewnością równie wyjątkowo. Właśnie rusza "Metropolitalny Konkurs Literacki".

Czytaj więcej

18/05/2020

Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym - przypomnienie o akcji

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym” to jedenasta tego typu wspólna akcja Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych – oddział śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Czytaj więcej

07/05/2020

Najlepsza przestrzeń publiczna w regionie: ruszył konkurs

Rusza kolejna edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie. Zgłaszać można obiekty z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym.

Czytaj więcej

05/05/2020

„Przed wirusem nas ratują za to dzieci Im dziękują"

W Przedszkolu Miejskim nr 13 odbyła się Akcja „Przed wirusem nas ratują za to dzieci Im dziękują", zorganizowana przez nauczycielki placówki.

Czytaj więcej

29/04/2020

Prace remontowe na basenie krytym zakończone

Po kilku tygodniach niezbędnych prac naprawczych, remontowych i porządkowych pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka" rozpoczęli nalewanie wody do basenu krytego.

Czytaj więcej

14/04/2020

Silesia Incognita 2020 – wojewódzki konkurs wiedzy o regionie

Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z oddziałami dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizuje czwartą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita". Zwycięzcy, dzięki patronowi honorowemu – Łukaszowi Kohutowi, posłowi Parlamentu Europejskiego IX kadencji – pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Czytaj więcej

31/03/2020

Metropolitalna Wielkanoc dla Samotnych

W związku z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wprowadzono obostrzenia nie pozwalające na organizację spotkań masowych, takich jak Śniadania Wielkanocne dla Samotnych.

Czytaj więcej

30/03/2020

Ruszył plebiscyt „Śląska Lokacja Filmowa 2020”

Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Silesia Film Commission pragną serdecznie zaprosić wszystkie miasta Górnego Śląska oraz wszystkie filmowo ciekawe miejsca i obiekty znajdujące się na terenie województwa śląskiego do udziału w plebiscycie „Śląska Lokacja Filmowa 2020”.

Czytaj więcej

20/03/2020

Konkurs Ministerstwa Obrony Narodowej "Wdzięczni Bohaterom 1920 r."

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do udziału w konkursie "Wdzięczni Bohaterom 1920 r.". Jego celem jest m.in. upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Czytaj więcej

20/03/2020

Mistrzostwa Świętochłowic w mini siatkówce chłopców

Zanim wirus zamknął uczniów w domach, w Szkole Podstawowej nr 2 rozegrano mistrzostwa Świętochłowic w mini siatkówce chłopców.

Czytaj więcej

17/03/2020

Prace remontowe na Stadionie OSiR "Skałka"

Cały czas trwają prace remontowe na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka". Obiekt pozostaje zamknięty na czas trwania epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, co nie oznacza, że pracownicy jednostki pozostają bezczynni na potrzeby mieszkańców.

Czytaj więcej

09/03/2020

Siatkarskie zmagania licealistów

Koniec minionego tygodnia upłynął w świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego pod znakiem siatkówki. Uczniowie szkół średnich z naszego miasta rywalizowali pod siatką.

Czytaj więcej

09/03/2020

IV Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miast

2 marca 2020 r. klasa pierwsza w Szkole Podstawowej nr 10 rozpoczęła kodowanie za pomocą robotów ozobotów. Jest to kolejny poziom zajęć z cyklu „Uczymy dzieci programować”.

Czytaj więcej

05/03/2020

Robotyka na co dzień w SPS10

2 marca 2020 r. klasa pierwsza w Szkole Podstawowej nr 10 rozpoczęła kodowanie za pomocą robotów ozobotów. Jest to kolejny poziom zajęć z cyklu „Uczymy dzieci programować”.

Czytaj więcej

27/02/2020

Dzień Walki z Depresją w ŚDS

25 lutego 2020 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Świętochłowicach odbył się Dzień Walki z Depresją. Depresja to poważa choroba o czym w swoim wykładzie uświadomiła lekarz psychiatra Beata Chwalba.

Czytaj więcej

21/02/2020

Dzień Nauki Polskiej w SP1

W środę w Szkole Podstawowej nr 1 po raz pierwszy celebrowane było nowe święto tj. Dzień Nauki Polskiej, ustanowione przez Prezydenta RP między innymi, na pamiątkę urodzin wybitnego matematyka, fizyka i astronoma Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej

18/02/2020

Fryzjerski zawrót głowy

Dzieje się w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych! Klasy fryzjerskie nie próżnują i systematyczne się szkolą, aby rozwijać swoje umiejętności. W styczniu w murach ZSTiZ odbyło się szkolenie z koloryzacji, w którym uczestniczyli nasi niezwykle zdolni młodzi adepci fryzjerstwa.

Czytaj więcej

17/02/2020

Walentynkowe hercklekoty, czyli Dzień Śląski w Siedemnastce!

Gwara przestała być rzeczą wstydliwą. Ludzie zrozumieli, jaka to przyjemność: być człowiekiem dwujęzycznym, kiedy można w każdej chwili przejść na gwarę - mówi profesor Jan Miodek.

Czytaj więcej

17/02/2020

Zakochani... w bieganiu i pomaganiu!

Walentynki można świętować na różne sposoby. Wolontariusze ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 postawili na aktywność, i po raz kolejny pomagali organizatorom z MK Team w przeprowadzeniu biegu rekreacyjnego, który w niedzielę odbył się na katowickiej Dolinie Trzech Stawów.

Czytaj więcej

06/02/2020

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Najgryfniejszko Karolinka”

Konkurs plastyczny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 pt:„ Najgryfniejszko Karolinka” został zorganizowany w celu wizualizacji strojów ludowych Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny jest wyrazem kultywowania tradycji naszego regionu i jego upowszechniania.

Czytaj więcej

06/02/2020

Żakinada i studniówka w „Kochanie”

Miniony tydzień był niezwykle ważny dla maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

06/02/2020

Konkurs grantowy "FIO Śląskie Lokalnie 2020"

W ramach projektu Instytut Pracy i Edukacji wraz z partnerem - Instytutem Rozwoju Rynku Pracy, jako Operatorzy - zorganizują konkurs mikrograntów o nazwie “Śląskie Lokalnie 2020”. Od 2 lutego można składać aplikacje w projekcie.

Czytaj więcej

29/01/2020

Dyżury kuratorskie w CIS

Od lutego 2020 w siedzibie Centrum Integracji Społecznej będą odbywać się dyżury kuratorskie dla mieszkańców Świętochłowic.

Czytaj więcej

28/01/2020

Uwaga strażacy ochotnicy!

Działacie na rzecz mieszkańców w swoich miejscowościach? Podejmujecie inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe, ekologiczne, integracyjne, dbacie o swoje wsie i miasta? Zgłoście waszą OSP do Konkursu FLORIANY!

Czytaj więcej

24/01/2020

Zabawa licealistów z „Reja” na 100 dni przed maturą

W piątek, 10 stycznia 2020 r., uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja przeżywali jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu – 100 dni przed maturą.

Czytaj więcej

20/01/2020

Bezpłatna kompleksowa rehabilitacja

Jak co roku zgodnie z tradycją w siedzibie oddziału terapii uzależnienia od alkoholu w dniu 16 grudnia 2019 r. odbyło się Spotkanie Wigilijne podsumowujące kolejną edycję programu profilaktycznego dla mieszkańców miasta Świętochłowice pn. „Psychoterapia i rehabilitacja osób uzależnionych od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych”

Czytaj więcej

24/12/2019

Spotkanie wigilijne w siedzibie oddziału terapii uzależnienia od alkoholu

Jak co roku zgodnie z tradycją w siedzibie oddziału terapii uzależnienia od alkoholu w dniu 16 grudnia 2019 r. odbyło się Spotkanie Wigilijne podsumowujące kolejną edycję programu profilaktycznego dla mieszkańców miasta Świętochłowice pn. „Psychoterapia i rehabilitacja osób uzależnionych od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych”

Czytaj więcej

10/12/2019

Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy

Już po raz IV w Muzeum Powstań Śląskich odbył się Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych. 7 grudnia 2019 roku na starcie stanęło 39 zawodniczek i zawodników.

Czytaj więcej

10/12/2019

Mikołajkowy najazd na Sztauwajery!

Aby wprowadzić się w świąteczny nastrój uczniowie i nauczyciele świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w VI Biegu Mikołajkowym, organizowanym przez MK Team na katowickiej Dolinie Trzech Stawów.

Czytaj więcej

02/12/2019

Zapraszamy na Mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu

Już po raz piąty zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu na otwartym basenie 50 m, które odbędą się 7 grudnia (sobota) na terenie kąpieliska OSiR Skałka.

Czytaj więcej

21/11/2019

Uczniowie w chińskiej restauracji

19 listopada 2019 r. klasa chińska 2a wraz z nauczycielem dr Katarzyną Bańka-Orłowską wybrała się do tradycyjnej chińskiej restauracji "Kuchnia Chińska" w Sosnowcu.

Czytaj więcej

21/11/2019

uKochana Kawiarenka

15 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach odbyło się uroczyste otwarcie długo wyczekiwanej „uKochanej Kawiarenki”. Inicjatorką i realizatorką całego przedsięwzięcia była germanistka i opiekun Rady Młodzieżowej - Jolanta Daniluk. Radą i pomocą w przygotowaniach służyły Katarzyna Prędota, Barbara Storczyńska i Klaudia Czyżewska-Knap, nauczyciele naszej szkoły.

Czytaj więcej

19/11/2019

Rewizyta w kraju tulipanów

W minionym tygodniu grupa młodzieży ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego przebywała w holenderskim Almere. W ramach współpracy z liceum Meergronden uczniowie wzięli udział w wymianie młodzieży.

Czytaj więcej

13/11/2019

Mundurowi u przedszkolaków

Grupa uczniów z klasy mundurowej istniejącej w II LO została zaproszona do Przedszkola nr 7 przy ul. Bolesława Chrobrego w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

01/11/2019

100 lat Kurateli Sądowej

21 października 2019 r., w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie przy ul. Lompy odbyła się, z okazji obchodów 100 Lat Kurateli Sądowej, Konferencja na temat: "Kurator sądowy w społeczności lokalnej", zorganizowana przez kuratorów zawodowych I i III Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej ds. Karnych przy wsparciu Kierownictwa Sądu.

Czytaj więcej

28/10/2019

Koncert Chóru "Ex Animo" - zaproszenie

Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach zaprasza na koncert Chóru "Ex Animo", który odbędzie się 3 listopada o godz. 18.00.

Czytaj więcej

28/10/2019

„Zawód łączy pokolenia” w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych

W poniedziałek, 21 października w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych rozpoczęły się tygodniowe warsztaty zawodowe, których głównym celem było przybliżenie kształcenia branżowego i technicznego młodzieży świętochłowickich szkół podstawowych. Tegoroczne warsztaty odbywały się pod hasłem „Zawód łączy pokolenia”.

Czytaj więcej

25/10/2019

Wernisaż prac powstałych podczas projektu „Masne Krzesła”

W niedzielę, 27 października o godzinie 16:00, zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą, sztuką, działaniem i naszym miastem do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach na uroczysty wernisaż prac powstałych podczas projektu edukacji kulturowej „Masne Krzesła”. Zobaczyć będzie można między innymi zdjęcia stworzone w technice fotografii natychmiastowej oraz niezwykłe krzesła.

Czytaj więcej

16/10/2019

Intensywny Dzień Edukacji Narodowej w ZSO

W środę, 16 października, zaplanowana została ogólnopolska akcja "Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy" zainicjowana przez Fundację WOŚP, w ramach „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca". Świętochłowicki finał odbędzie się w Centrum Kultury Śląskiej "Grota".

Czytaj więcej

16/10/2019

W zdrowym ciele (uczniów ZSO) zdrowy duch!

Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, jak i II Liceum Ogólnokształcącego chętnie angażują się w zajęcia sportowe oraz różne zawody.

Czytaj więcej

15/10/2019

Spotkanie po 50 latach

Maturę zdawali w roku 1969. Byli ostatnim rocznikiem z tzw. Jedenastolatki. Byli też tymi, którzy mieli egzaminy dojrzałości w gmachu przy ul. Sienkiewicza, gdyż potem szkoła przeniosła się na ul. Licealną. Dwie klasy abiturientów liczyły ponad 80 osób.

Czytaj więcej

11/10/2019

Wielkie święto czytania w SP5

8 października w Szkole Podstawowej nr 5 obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas pierwszych, dzięki przebranej w wyjątkowy, bajkowy strój pani Karolinie Wilk - przenieśli się w zaczarowany świat Gangu Słodziaków i poznali ich przygody.

Czytaj więcej

10/10/2019

Obowiązki związane z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych

Przypominamy właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielka jego powierzchnie, może tez być niezwykle groźny.

Czytaj więcej

09/10/2019

Uczniowie SP 2 na starcie!

W poniedziałkowe przedpołudnie Stadion Śląski zapełnił się uczniami szkół podstawowych, którzy wzięli udział w biegu „Śląskie 1919 – 2019”. Bieg, który był imprezą towarzyszącą XI Silesia Maratonu, upamiętniał stulecie Powstań Śląskich, i odbył się na dystansie 1919 metrów. Na starcie zjawili się również uczniowie klas sportowych świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2.

Czytaj więcej

02/10/2019

Wielka nauka dla małych studentów w Świętochłowicach

Wszystkich najmłodszych mieszkańców Świętochłowic, którzy są ciekawi świata zapraszamu na niezwykłe spotkania z nauką w Uniwersytecie Dziecięcym Akademii WSB w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

01/10/2019

Turniej szachowy z okazji 100-lecia I Powstania Śląskiego

W sobotę 28 września 2019 roku w Muzeum Powstań Śląskich odbył się Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych z okazji 100-lecia I Powstania Śląskiego pod Patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice. Zawody zgromadziły 27 uczestników ze Świętochłowic.

Czytaj więcej

01/10/2019

W górach jest wszystko, co...Kochan!

Podczas trzydniowego rajdu w Beskidach, uczniowie klas pierwszych i drugich świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego mieli wspaniałą okazję do podziwiania uroków jesieni w górach.

Czytaj więcej

26/09/2019

Bezpieczna droga do szkoły

We wtorek, 24 września br., w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach odbyła się impreza "Bezpieczna droga do szkoły". Dzieci mogły zapoznać się z bliska z pracami służb mundurowych.

Czytaj więcej

25/09/2019

Śląski bieg z historią

W ostatni poniedziałek w Katowicach odbyło się niezwykłe wydarzenie, gra miejska „Zagadki historii – od śląskiej reduty do śląskie.eu”. Uczniowie Kochana, w składzie Magdalena Badura, Jan Kocurek i Tristan Bożek, wraz z opiekunem Michałem Siemieniakiem, podjęli wyzwanie i wzięli udział w tej emocjonującej rywalizacji.

Czytaj więcej

25/09/2019

Opowieści „Kochanowskiego w Azji”

Od powrotu młodych podróżników ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Azji Południowo - Wschodniej minęło już dwa miesiące. W minionym tygodniu uczniowie, którzy przez ponad trzy tygodnie zwiedzali Malezję i Singapur, podzielili się wrażeniami z całą społecznością szkolną.

Czytaj więcej

27/08/2019

Młodzi sportowcy wypoczywali nad Bałtykiem

Druga połowa sierpnia upłynęła bardzo pracowicie dla uczniów klas sportowych ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2. Młodzi sportowcy spędzili dziesięć dni na obozie siatkarskim nad Bałtykiem, w Niechorzu.

Czytaj więcej

23/08/2019

Nabór do "Wesołych Foczek"

Chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się pływać lub udoskonaliło zdobyte już techniki pływania? Sekcja "Wesołe foczki" ogłasza nabór dzieci na zajęcia z pływania na rok szkolny 2019/2020.

Czytaj więcej

20/08/2019

Rowerem ze Świętochłowic do Odessy

Świętochłowiczanin Ryszard Kutyła wyruszył dziś, 20 sierpnia, w samotną podróż na rowerze do ukraińskiej Odessy przez Mołdawię. Cała podróż, która będzie liczyć około 1200 km i ma zająć blisko 3 tygodnie.

Czytaj więcej

05/08/2019

Półkolonie w SP nr 1

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w lipcu odbyły się półkolonie. Wzięło w nich udział 76 dzieci, dla których przygotowano liczne atrakcje.

Czytaj więcej

25/07/2019

Podróżnicy z „Kochana” powrócili z wyprawy!

Po ponad trzech tygodniach spędzonych w Azji Południowo-Wschodniej młodzi podróżnicy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach powrócili do domów. W ramach projektu „Kochanowski w Azji” uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Singapur i Malezję.

Czytaj więcej

15/07/2019

Bezpłatne badania mammograficzne w sierpniu

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 13 sierpnia 2019 w godzinach od 11:00 do 17:00 Galeria Atrium - przy markecie Tesco. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone.

Czytaj więcej

09/07/2019

Konkurs na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni

Ruszył konkurs na najlepiej zorganizowany letni wypoczynek odbywający się w miejscu zamieszkania. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”.

Czytaj więcej

09/07/2019

Chrońmy się przed komarami

Polska jest krajem, w którym występuje klimat umiarkowany przejściowy. Warunki panujące w tym klimacie są niewystarczające do rozwoju innych gatunków tych owadów, które występują w innych rejonach świata i tam są przyczyną wielu groźnych dla człowieka chorób zakaźnych

Czytaj więcej

30/06/2019

Koncert chóru ExAnimo we Lwowie

Chór Ex Animo z parafii NSPJ w Piaśnikach w sobotni wieczór, 22 czerwca br., miał zaszczyt zaśpiewania koncertu w historycznych wnętrzach Katedry p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie.

Czytaj więcej

24/06/2019

Uczniowie ZSO 2 polecają piękną Italię!

Mamy pierwsze dni wakacji i zapewne większość mieszkańców zaplanowała już swój urlop. Jednak jeśli ktoś jeszcze wyszukuje wakacyjnego kierunku warto przemyśleć wyjazd do Włoch!

Czytaj więcej

24/06/2019

Rozpoczynają azjatycką przygodę życia!

W niedzielę wczesnym rankiem z warszawskiego lotniska Okęcie, grupa uczniów ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wyruszy w ponad trzytygodniową podróż po Półwyspie Malajskim. Młodzi podróżnicy spędzą kilka dni w Singapurze, a następnie wyruszą do Malezji.

Czytaj więcej

17/06/2019

Festyn w Środowiskowym Domu Samopomocy

13 czerwca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Świętochłowicach odbyła się XI edycja festynu pt. "CHCEMY BYĆ z WAMI", której celem była integracja osób z zaburzeniami psychicznymi z mieszkańcami miasta oraz promocja zdrowia psychicznego.

Czytaj więcej

16/06/2019

Prośba o wypełnienie ankiety

Prosimy o wypełnienie ankiety w imieniu studenta ze Świętochłowic. Ankieta dotyczy działań Public Relations Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Jest ona całkowicie anonimowa.

Czytaj więcej

12/06/2019

Upały - co robić?

Upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. Sprawdź zalecenia jak się zachowywać w czasie upałów.

Czytaj więcej

11/06/2019

Szkolenie "Rekrutacja i selekcja pracowników"

W czwartek dnia 30 maja 2019 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach zakończyliśmy cykl Integracyjnego Grand Prix Świętochłowic 2019 w Warcabach 64-polowych pod patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Czytaj więcej

07/06/2019

Grand Prix Świętochłowic 2019 w warcabach

W czwartek dnia 30 maja 2019 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach zakończyliśmy cykl Integracyjnego Grand Prix Świętochłowic 2019 w Warcabach 64-polowych pod patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Czytaj więcej

05/06/2019

Nagrody dla młodych artystów z MDK

Reprezentacja koła fletowego i zespół FANTAZJA zdobyły aż 9 nagród podczas XVI Regionalnego Konkursu Gry na Fletach Podłużnych w Kobiórze. W każdej kategorii wiekowej oraz zespołowej podopieczni MDK otrzymali nagrody główne i wyróżnienia.

Czytaj więcej

05/06/2019

Gramy i śpiewamy dla Mamy i Taty

Serdecznie zapraszamy na koncert "Gramy i Śpiewamy dla Taty i Mamy" w wykonaniu wokalistów, instrumentalistów oraz zespołów Aplauz i Fantazja. Koncert odbędzie się 9 czerwca (czwartek) w Młodzieżowym Domu Kultury o godzinie 18:00.

Czytaj więcej

05/06/2019

VI Miejski Wokalno-Muzyczny Festiwal Młodych Talentów

Dnia 28 maja 2019r. w Centrum Kultury Śląskiej „Grota” odbył się VI Miejski Wokalno-Muzyczny Festiwal Młodych Talentów dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest ZSO nr 2 w Świętochłowicach przy współpracy z CKŚ.

Czytaj więcej

25/05/2019

Zmagania „na plaży”

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach było w tym tygodniu gospodarzem miejskiego turnieju szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej plażowej.

Czytaj więcej

24/05/2019

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Chinach i Kulturze Chin

W miniony wtorek z inicjatywy dr Katarzyny Bańki-Orłowskiej i mgr Katarzyny Prędoty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyła się druga edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Chinach i Kulturze Chin.

Czytaj więcej

24/05/2019

Wyruszą ze Świętochłowic do Azji!

Już za niespełna miesiąc siedmioro uczniów świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, wraz z opiekunami, wyruszy w podróż po Półwyspie Malajskim. Celem podróżników z Kochana jest Singapur i Malezja.

Czytaj więcej

24/05/2019

Klasa mundurowa najlepsza w województwie

Reprezentacja klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Świętochłowicach zdobyła I miejsce w VIII przeglądzie Wojewódzkim Musztry Paradnej.

Czytaj więcej

24/05/2019

Wybuchowe atrakcje na festynie

W piątek, 17 maja 2019 roku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach odbył się VIII Mega Festyn Szkolny. Nauczyciele, rodzice i młodzież przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji, które wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników imprezy.

Czytaj więcej

22/05/2019

IV Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji i Samorządu Terytorialnego

W sobotę 18 maja 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji i Samorządu Terytorialnego Miasta Świętochłowice. Tego dnia do udziału w turnieju zgłosiło się 32 zawodniczek i zawodników.

Czytaj więcej

14/05/2019

Atrakcje dla dużych i małych w ZSO2

W piątek, 17 maja br., odbędzie się VIII Mega Festyn Szkolno – Wojskowy organizowany przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

13/05/2019

Uczniowie, nauczyciele i rodzice na starcie!

Sobotnie przedpołudnie upłynęło aktywnie dla uczniów, nauczycieli i rodziców ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, Gimnazjum nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Wzięli oni udział w biegowej Sztafecie Pokoleń, organizowanej przez katowicką AWF.

Czytaj więcej

13/05/2019

Zumba w CKŚ Grota

Zapraszamy na zajęcia z ZUMBY do Centrum Kultury Śląskiej w Lipinach już we wtorek. Zajęcia są zorganizowane w ramach działalności Programu Aktywności Lokalnej "Razem możemy więcej".

Czytaj więcej

10/05/2019

Spotkanie opiekunów osób niepełnosprawnych

11 maja o godzinie 15:00 w Programie Aktywności Lokalnej Razem możemy więcej przy ul. Barlickiego 5 odbędzie się pierwsze spotkanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej

09/05/2019

Programy europejskie w szkołach

W industrialnym klimacie "Dwóch Wież" na terenie dawnej kopalni KWK Polska 25 marca 2019 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie nauczycieli zainteresowanych tematyką realizacji programów europejskich w swoich szkołach.

Czytaj więcej

03/04/2019

XX Rejonowy Konkurs Mitologiczny

3 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach odbył się finał XX Rejonowego Konkursu Mitologicznego dla młodzieży gimnazjalnej oraz starszych klas szkół podstawowych Świętochłowic, Siemianowic i Chorzowa.

Czytaj więcej

02/04/2019

Turyści przeszli z Piekar Śląskich do Rept

W sobotę 30 marca 24 turystów, w tym 19 dzieci wzięło udział w pieszej wycieczce z Piekar Śląskich do Rept Drogą św Jakuba Via Regia zorganizowanej przez Oddział PTTK Świętochłowice. Turyści przeszli 19 km przy ładnej pogodzie.

Czytaj więcej

01/04/2019

"Po naszymu", czyli Biblia po śląsku i Kabaret Masztalscy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu "Po naszymu", gdzie będzie okazja spotkać się autorem "Biblii po śląsku" oraz zobaczyć występ Kabaretu Masztalscy. Zapraszamy już 3 kwietnia 2019 r. do Fili nr 1 MBP w Piaśnikach.

Czytaj więcej

01/04/2019

Biofeedback w SPS10

Z wielką przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 została wyposażona w pracownię biofeedback. Metoda ta opiera się na obrazowaniu bioelektrycznym mózgu podczas wykonywania zwykłych czynności, co umożliwia świadome wpływanie na pracę mózgu i zmusza do utrzymywania dużego stopnia koncentracji uwagi.

Czytaj więcej

29/03/2019

Finał Omnibusa w Świętochłowicach

Dnia 28 marca w I LO im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach odbył się finał i podsumowanie pierwszej edycji Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu OMNIBUS dla młodzieży klas ósmych świętochłowickich szkół.

Czytaj więcej

26/03/2019

Otwarte drzwi w II LO

Przez dwa dni – 21 i 22 marca br. – uczniowie klas trzecich świętochłowickich gimnazjów oraz ósmoklasiści ze szkół podstawowych wzięli udział w Dniach Otwartych, które odbyły się w II Liceum Ogólnokształcących im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

20/03/2019

Działajmy wbrew stereotypom

Wielu młodych ludzi chce aktywnie działać w swoim środowisku poprzez przygotowywanie projektów społecznych. Grupa nastolatków ze Śląska zaczęła realizację swojego projektu pod nazwą stereoTYPOWI.

Czytaj więcej

20/03/2019

32 medale na Mistrzostwach Śląska w Taekwon-do ITF

W dniu 9 marca, w Kłobucku odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów młodszych oraz Mistrzostwa Śląska młodzików i kadetów. Ponad 400 zawodników z 14 klubów województwa śląskiego stanęło na starcie tej imprezy.

Czytaj więcej

19/03/2019

Dobra zabawa w nowej szkole

W sobotę, 16 marca 2019 r. w nowopowstającej od września Szkole Podstawowej nr 5 w Świętochłowicach – Chropaczowie odbył się Dzień Otwarty, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci oraz rodziców, którzy planują zapisanie swoich pociech do nowej szkoły.

Czytaj więcej

15/03/2019

Tydzień siatkarskich zmagań

Miniony tydzień upłynął w świętochłowickich szkołach pod znakiem siatkówki. Na boiskach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 rozegrano aż cztery turnieje.

Czytaj więcej

14/03/2019

Konkurs wiedzy o Chinach i kulturze Chin

Zapraszamy na konkurs wiedzy o Chinach i kulturze Chin, który odbędzie się 2 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

14/03/2019

VIII Szkolny Turniej Szachowy pod patronatem Rady Rodziców przy SP nr 1

W sobotę 9 marca 2019 roku na stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach odbył się VIII Szkolny Turniej Szachowy pod patronatem Rady Rodziców przy SP nr 1. W zawodach uczestniczyło 31 dziewcząt i chłopców.

Czytaj więcej

13/03/2019

Spotkanie edukacyjne w I LO im. J. Kochanowskiego

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach zaprasza rodziców uczniów w dniu 21 marca 2019 r. o godz. 17.00 na spotkanie dotyczące oferty edukacyjnej na rok szkolny 2019/2020.

Czytaj więcej

11/03/2019

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 zaprasza rodziców i dzieci na Dzień Otwarty, który odbędzie się 26 marca. W programie atrakcje dla najmłodszych i spotkania informacyjne dla rodziców.

Czytaj więcej

08/03/2019

Wypożycz sobie książkę z okazji Dnia Kobiet

W bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach z okazji Dnia Kobiet zorganizowano niecodzienną akcję. Wszystkie czytelniczki mogły sprawić sobie w tym dniu prezent i wypożyczyć książkę niespodziankę.

Czytaj więcej

07/03/2019

Dzień Chiński w "Kochanie"

W dniach 4 i 5 marca 2019 r. w I LO im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach odbyły się Dni Chińskie, które zostały zorganizowane w ramach obchodów Chińskiego Nowego Roku

Czytaj więcej

05/03/2019

XLV sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

W piątek, 1 marca, w Rybniku odbyła się XLV sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W trakcie spotkania nastąpił wybór władz Stowarzyszenia, tj. Przewodniczącego Związku, członków 18-osobowego Zarządu VIII kadencji (szczegółowa lista w załączniku nr 1) oraz Komisji Rewizyjnej.

Czytaj więcej

01/03/2019

Konkurs Omnibus dla uczniów klas VIII

28 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbył się I etap Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu „OMNIBUS” dla uczniów klas VIII świętochłowickich szkół pod patronatem honorowym Daniela Begera Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Czytaj więcej

27/02/2019

Zajęcia szachowe podczas ferii zimowych

W czwartek 21. lutego zakończyła się w filii nr 1 Miejskiej Bibliotece Publicznej akcja "Ferie z szachami 2019".

Czytaj więcej

27/02/2019

Informacja nt. posiedzenia Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

W trakcie posiedzenia Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów dyskutowano na temat problemów związanych z finansowaniem systemu oświaty w kontekście wynagrodzeń nauczycieli.

Czytaj więcej

26/02/2019

Egzamin z języka chińskiego HSK

W minioną niedzielę, 24 lutego, maturalna klasa uniwersytecka z językiem chińskim wraz z opiekunami dr Katarzyną Bańką-Orłowską oraz Katarzyną Prędotą wybrała się do Krakowa, aby przystąpić do międzynarodowego egzaminu znajomości języka chińskiego HSK

Czytaj więcej

22/02/2019

Dzień Walki z Depresją 2019

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach zaprasza mieszkańców miasta we wtorek, 26 lutego o godz. 10:00 na "Dzień Walki z Depresją".

Czytaj więcej

22/02/2019

Bezpłatne badania mammograficzne

W poniedziałek i wtorek (25 i 26 lutego) w Świętochłowicach będzie można skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Czytaj więcej

11/02/2019

I LO z bronią w ręku

Dnia 7 lutego 2019 uczniowie klasy 2B I Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w zajęciach na strzelnicy w Rudzie Śląskiej.

Czytaj więcej

04/02/2019

PTTK pojechało na sanki do Wisły

W sobotę świętochłowicki oddział PTTK zorganizował wycieczkę na sanki do Wisły. W podróż wybrało się 5 osób dorosłych oraz 7 dzieci.

Czytaj więcej

31/01/2019

Edukacyjny „Projekt z ZUS”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie zaprasza nauczycieli uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych i uczniów trzecich klas gimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji akcji edukacyjnej „Projekt z ZUS”.

Czytaj więcej

25/01/2019

Trwa konkurs im. Krystyny Bochenek

Wciąż można się zgłaszać do 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek, termin przyjmowania prac konkursowych został wydłużony do 31 stycznia 2019 r. Zachęcamy do udziału dziennikarzy ze Świętochłowic.

Czytaj więcej

23/01/2019

Pomoc żywnościowa dla osób najbardziej potrzebujących

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, informuje że bierze udział w kolejnej edycji pomocy żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących: Podprogram 2018 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Czytaj więcej

21/01/2019

Spotkanie informacyjne w Urzędzie Skarbowym

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chorzowie informuje, że w siedzibie urzędu (Sala Konferencyjna, pokój 119, I piętro) odbędą się spotkania informacyjne skierowane do płatników dotyczące zmian w terminach i sposobie przesyłania informacji o dochodach za rok 2018.

Czytaj więcej

17/01/2019

Kochan po raz czwarty rusza do Azji!

Na przełomie czerwca i lipca grupa młodych podróżników z I LO im. J. Kochanowskiego wyruszy do Singapuru i Malezji.

Czytaj więcej

10/01/2019

Chór Ex Animo zaśpiewa kolędy i pastorałki

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach Chór Ex Animo pod dyrekcją Marka Gremlowskiego, wykona kolędy i pastorałki.

Czytaj więcej

27/12/2018

Czas na czyste powietrze

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chorzowie informuje o prowadzonej kampanii edukacyjnej "Czas na czyste powietrze". Poświęcona jest ona zanieczyszczeniu powietrza w Polsce i związanych z tym konsekwencjach zdrowotnych.

Czytaj więcej

19/12/2018

Zmiana godzin otwarcia apteki 24.12 i 31.12

Apteka Zdrovit z siedzibą w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 3 informuje o zmianach godzin otwarcia w dniu 24.12.2018 r. od 07:00 do 14:00 oraz w dniu 31.12.2018 r. w godzinach od 07:00 do 18:00.

Czytaj więcej

19/12/2018

Szkolenia komputerowe dla seniorów

W ramach projektu „Śląska Akademia Senior@”, w Świętochłowicach będą prowadzone darmowe zajęcia komputerowe dla seniorów. Dzięki szkoleniom, osoby w wieku 65 + nabędą umiejętności w zakresie obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT.

Czytaj więcej

14/12/2018

Oferta dla świętochłowickich seniorów

Trwa nabór osób w wieku 60 + do Klubu Seniora, który od stycznia 2019 r. rozpocznie swoją działalność w Świętochłowicach przy ul. Kubiny 5. Będzie prowadzony przez Fundację Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej

14/12/2018

Mikołajkowa wycieczka uczniów do Berlina

Uczniowie ZSO nr 1 wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Berlina. Zwiedzili też Wrocław oraz Zieloną Górę. Mikołajkowa wycieczka do Berlina

Czytaj więcej

11/12/2018

Projekt dla seniorów „Coby Starzikom żyło sie lepij”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach prowadzi nabór do projektu „Coby Starzikom żyło sie lepij” - kompleksowe usługi senioralne dla mieszkańców Świętochłowic, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

11/12/2018

Spotkanie mikołajkowe w "Promyku"

W poniedziałek, 10 grudnia, odbyło się spotkanie mikołajkowe w Świetlicy Środowiskowej „Promyk” działającej w Lipinach.Dzieci przygotowały występ artystyczny i upominki dla zaproszonych gości.

Czytaj więcej

05/12/2018

Dobrze znają opowiadanie "Wiedźmin"

Dobrą znajomością opowiadania „Wiedźmin” zawartego w tomie „Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego wykazali się uczestnicy konkursu czytelniczego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

05/12/2018

Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy

W sobotę 1 grudnia 2018 roku w Muzeum Powstań Śląskich odbył się III Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy. Na starcie stanęło 38 zawodniczek i zawodników.

Czytaj więcej

04/12/2018

Uczniowie szkolili się w Bieruniu

Uczniowie klas medyczno-ratowniczych ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego odwiedzili Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Galen w Bieruniu.

Czytaj więcej

28/11/2018

Spotkanie z Mikołajem w SP nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2 zaprasza na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia o godzinie 17:00. Wstęp kosztuje 7 złotych. Rodzice, bądź opiekunowie dzieci proszeni są o dostarczenie na portiernię wyraźnie opisanych prezentów, czy paczek dla dzieci przed rozpoczęciem spotkania.

Czytaj więcej

23/11/2018

Zawody na orientację

Biegacze ze świętochłowickiego ZSO nr 1 wzięli udział w kolejnej edycji zawodów na orientację „Katowice wieczorową porą”. Tym razem areną zmagań była dzielnica Zadole i miasteczko akademickie.

Czytaj więcej

20/11/2018

70 km na 70-lecie I LO

Niecałe trzy godziny zajęło ponad siedemdziesięcioosobowej grupie pływaków pokonanie dystansu 70 kilometrów. Tradycyjna sztafeta była zwieńczeniem obchodów okrągłego jubileuszu I LO.

Czytaj więcej

16/11/2018

Świętochłowickie Dni Umiejętności Zawodowych

Zakończyły się Świętochłowickie Dni Umiejętności Zawodowych w ZSEU. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zawodowych, spotkali się też z doradcami. W wykonywaniu czynności pomagali im starsi koledzy kształcący się na wybranych kierunkach.

Czytaj więcej

14/11/2018

Żywa lekcja historii

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w SP nr 2 odbyła się uroczysta prezentacja historyczna przygotowana przez Bractwo Kurkowe Grodu Zabrzańskiego.

Czytaj więcej

14/11/2018

Geometryczne mozaiki w SP2

W ramach projektu „Spotkania z Ciotką Geometrią” uczniowie SP2 wzięli udział w konkursie na kolorowe mozaiki i parkietaże. Nagrody i dyplomy wręczono podczas szkolnego apelu.

Czytaj więcej

14/11/2018

Rejonowe Zawody Szachowe

W listopadzie w Filii nr 1 MBP odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Dzieci Szkół Podstawowych i Rejonowe Zawody Szachowe Młodzieży Szkół Podstawowych. W turniejach udział wzięły reprezentacje z Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Świętochłowic.

Czytaj więcej

13/11/2018

Strasznie fajny bieg!

Na siemianowickim stawie „Rzęsa” rozegrano, po raz czwarty, zawody biegowe "Siemianowickie Nocne Marki", organizowane przez stowarzyszenie MK Team. Uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 pełnili podczas zawodów funkcję wolontariuszy.

Czytaj więcej

13/11/2018

Uczniowie ZSO nr 1 w Holandii

W listopadzie uczniowie ZSO nr 1 odwiedzili swoich rówieśników z holenderskiej szkoły Meergronden w Almere. Tygodniowy pobyt wypełniły zajęcia szkolne i działania artystyczne. Podobnie jak w latach poprzednich zorganizowano zajęcia z tańca, rapu i gry na brazylijskich bębnach.

Czytaj więcej

29/10/2018

Jesienny Turniej Szachowy

27 października szachy po raz kolejny zawitały do biblioteki. W Filii nr 1 MBP przez 3,5 godziny 34 osoby w różnych kategoriach wiekowych rywalizowały w Jesiennym Turnieju Szachowym zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej

26/10/2018

Debaty o Niepodległej

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości w świętochłowickich przedszkolach i szkołach odbyły się zajęcia oraz debaty oksfordzkie.

Czytaj więcej

26/10/2018

Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych

25 października w Filii nr 1 MBP odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych. W rywalizacji udział wzięły cztery reprezentacje ze Świętochłowic i Chorzowa.

Czytaj więcej

26/10/2018

Nocny bieg na orientację

Uczniowie i absolwenci ZSO nr 1 wzięli udział w szóstej edycji biegu na orientację „Katowice wieczorową porą”. Do pokonania mieli dwadzieścia punktów kontrolnych.

Czytaj więcej

25/10/2018

Wykłady i warsztaty

Młodzież z ZSO nr 1 uczestniczyła w ostatnich dniach w licznych warsztatach i wykładach. Grupa uczniów klas pierwszych zgłębiała tajniki robotyki na Uniwersytecie Śląskim, a dla klas psychologiczno-pedagogicznych zajęcia przygotowali psycholodzy z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

Czytaj więcej

08/10/2018

Uczniowie wolontariuszami

Młodzież z ZSO nr 1 oraz SP nr 2 znalazła się w grupie ponad 800 wolontariuszy pomagających w organizacji PKO Silesia Marathonu i Półmaratonu. Bieg ulicami aglomeracji śląskiej zorganizowany został po raz dziesiąty.

Czytaj więcej

08/10/2018

Świętowali pierwszoklasiści

W I LO świętowano Dzień Kota. Po oficjalnych otrzęsinach pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

Czytaj więcej

05/10/2018

Matematyczne atrakcje

Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny uczestniczy w projekcie mPotęga. W ramach akcji „Pan Ułamek radzi” dzieci ćwiczyły podstawowe pojęcia matematyczne, utrwalały działania na ułamkach oraz doskonaliły umiejętności manualne.

Czytaj więcej

10/08/2018

Szkolenia w ramach „Ginących zawodów”

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP prowadzi rekrutację uczestników szkoleń w ramach tzw. „Ginących zawodów”. Organizowane są one w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy.

Czytaj więcej

06/07/2018

Wakacyjna Biblioteka Plenerowa

Już po raz trzeci Miejska Biblioteka Publiczna organizuje Wakacyjną Bibliotekę Plenerową. W każdą niedzielę lipca i sierpnia w godzinach 11.00-19.00 na terenie OSiR „Skałka” obok przystani rozstawione zostanie stoisko, na którym będzie można zarówno wypożyczyć książkę, jak i zakupić ją za grosze na Kiermaszu.

Czytaj więcej

02/07/2018

Książki na zdjęciach

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Sleeveface. Wybrano najlepsze zdjęcia, których elementem jest okładka książki.

Czytaj więcej

25/06/2018

Rakietowy maraton

Przez 11 godzin na kortach OSiR „Skałka” i MORiS Chorzów trwała rywalizacja w dwóch dyscyplinach rakietowych w ramach Turnieju o Złotą Rakietę. Dużą wytrzymałością wykazali się startujący zawodnicy, bowiem każdy musiał rozegrać aż 18 meczów.

Czytaj więcej

25/06/2018

Czarodziejski konkurs

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbył się konkurs czytelniczy z wiedzy o Harrym Potterze. Wzięło w nim udział 12 uczniów.

Czytaj więcej

22/06/2018

„Przyjazna Szkoła” dla SPS nr 10

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Świętochłowicach otrzymała tytuł „Przyjazna Szkoła” nadany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Czytaj więcej

21/06/2018

Uczniowie będą rozwijać zawodowe skrzydła

Od 1 września 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach będzie realizowany projekt "Rozwijam zawodowe skrzydła". Uczniowie mają szanse zwiększyć swoje kompetencje zawodowe, osiągnąć lepsze wyniki na egzaminach zawodowych oraz zdobyć lepszą pozycję na rynku pracy.

Czytaj więcej

20/06/2018

Zawody gimnastyczne w Domu Sportu

W Domu Sportu w Lipinach zorganizowano Miejskie Zawody Gimnastyczne. Wzięło w nich udział 20 uczestników, podzielonych na kategorie według wieku i doświadczenia.

Czytaj więcej

20/06/2018

Szczypiornistki grały o Puchar Prezydenta

W halach KS Zgoda Ruda Śląska i Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach odbył się V Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezydenta Świętochłowic w kategorii Juniorek i Młodziczek.

Czytaj więcej

15/06/2018

Uczniowie I LO na warsztatach w Opolu

Uczniowie klas 1a i 2a z językiem chińskim I LO, a także kandydaci z gimnazjum do przyszłorocznej klasy chińskiej odwiedzili Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytut Konfucjusza w Opolu.

Czytaj więcej

12/06/2018

Szkolny maraton

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 włączyli się w III edycję ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Podczas trwającego sześć godzin maratonu książki czytało 56 uczniów.

Czytaj więcej

08/06/2018

ZSO nr 1 zagra w finałach wojewódzkich

I LO zwyciężyło w rejonowych zawodach w siatkówce plażowej juniorów. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w swej kategorii wiekowej byli drudzy.

Czytaj więcej

08/06/2018

Bieg na orientację

Uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi zorganizowali bieg na orientację na terenie parku „Skałka”. Do udziału w nim zaprosili młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Czytaj więcej

06/06/2018

Azjatyckie wspomnienia

Miłośnicy dalekich podróży spotkali się w katowickim Klubie Podróżników „Namaste”. Tematem wieczoru była wyprawa „Kochanowski w Azji”, jaką w minionym roku odbyli uczniowie i nauczyciele I LO w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

05/06/2018

Dziecięce stylizacje

Dzień dziecka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 upłynął pod znakiem wspólnej zabawy. Uczniowie przebrali się w dziecinne przebrania i przynieśli rekwizyty kojarzące się z dzieciństwem.

Czytaj więcej

05/06/2018

Egipski Salon

„Archeologia ekstremalna, czyli polski Indiana Jones w Egipcie” – interesująco zapowiada się kolejne spotkanie w ramach Salonu Literacko-Muzycznego. W najbliższą środę, 6 czerwca, o godzinie 17.00 gościem Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Chorzowska 37) będzie dr Andrzej Ćwiek.

Czytaj więcej

04/06/2018

Kolejny Festyn Integracyjny

Przed nami kolejna edycja festynu integracyjnego „Chcemy być z Wami”. Wydarzenie zorganizowane zostanie 14 czerwca o godzinie 15.30 na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Świętochłowicach-Chropaczowie (ul. Karpacka 3).

Czytaj więcej

04/06/2018

Wycieczka kajakowa

Uczniowie ZSO nr 1 i SP nr 2 po raz kolejny wzięli udział we wspólnym spływie kajakowym. W ubiegłym roku płynęli rzeką Czarną Hańczą od jeziora Wigry do miejscowości Dworczysko, w tym roku kontynuowali wyprawę.

Czytaj więcej

30/05/2018

Poznawali zawody

Uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 8 gościli w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych, gdzie poznawali tajniki czterech zawodów: elektryka, fryzjera, sprzedawcy oraz informatyka. 30-minutowe praktyki zorganizowano w ramach lekcji doradztwa zawodowego.

Czytaj więcej

30/05/2018

Uczniowie dumni ze szkoły

Rok szkolny zmierza ku końcowi, ale uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 trudno się rozstać ze swoją placówką. Wpadli więc na nietypowy pomysł. Na boisku ustawili się tak, by stworzyć napis świadczący o tym jak lubią swoją szkołę.

Czytaj więcej

24/05/2018

Festiwal Młodych Talentów

Wokaliści, duety i zespoły zaprezentowały się podczas Regionalnego Wokalno-Muzycznego Festiwalu Młodych Talentów Świętochłowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Jak co roku do rywalizacji stanęło liczne grono dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

24/05/2018

Siatkówka na piasku

Na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 rozegrano miejski turniej siatkówki plażowej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej

16/05/2018

Ciekawie o historii

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Tobór-Osadnik, które już w czwartek, 17 maja odbędzie się w kompleksie Wieże KWK Polska (ul. Wojska Polskiego 16c) o godzinie 18.00.

Czytaj więcej

15/05/2018

Zdobyli skałki

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 mają za sobą pierwszy poważny test wspinaczkowy. Wspólnie z rodzicami przez kilka godzin wchodzili na skałki Grzędy Mirowsko-Bobolickiej.

Czytaj więcej

14/05/2018

Zwycięska sztafeta

Trzy świętochłowickie szkoły osiągnęły znakomite wyniki w kolejnej Sztafecie Pokoleń zorganizowanej przez Akademię Wychowania Fizycznego w ramach Katowickiego Festiwalu Biegowego.

Czytaj więcej

14/05/2018

Zagraniczna wizyta

W minionym tygodniu I Liceum Ogólnokształcące odwiedzili - Roberto Ruperez i Isa Otero Sitek z Hiszpanii oraz Cosmin Rovera i Sabiona Xhelili z Włoch.

Czytaj więcej

14/05/2018

Lekcja historii w IPN

"Polityka Niemców wobec Polaków i Żydów w czasie II wojny światowej. Polacy ratujący ludność żydowską" to lekcja historii, w której udział wzięła VI b ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Czytaj więcej

07/05/2018

Koncert dzieci dla przyjaciół szkoły

Pod koniec kwietnia w Centrum Kultury Śląskiej odbył się doroczny Koncert „Dzieci Przyjaciołom Szkoły Podstawowej nr 2”, na którym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie placówki podziękowali wszystkim za uzyskaną pomoc i wsparcie.

Czytaj więcej

07/05/2018

Dzień Otwartych Drzwi w szkole salezjańskiej

W Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla wszystkich uczniów, którzy za moment będą decydować o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej.

Czytaj więcej

07/05/2018

"Kreatywność podstawą sukcesu zawodowego"

"Kreatywność podstawą sukcesu zawodowego" pod takim hasłem odbyła się Konferencja zorganizowana przez Doradcę Zawodowego z MCK OHP Świętochłowice Katarzynę Woś.

Czytaj więcej

12/04/2018

Uczniowie wzięli udział w szkoleniu wspinaczkowym

Uczniowie świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w szkoleniu wspinaczkowym.

Czytaj więcej

12/04/2018

Wykład o kształceniu kosmetyczek i pokaz profesjonalnego makijażu w ZSO nr 1

11 kwietnia Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odwiedzili przedstawiciele Zespołu Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych w Bytomiu.

Czytaj więcej

10/04/2018

Zakończył się XIX Rejonowy Konkurs Mitologiczny

6 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach odbył się finał XIX Rejonowego Konkursu Mitologicznego dla młodzieży gimnazjalnej oraz starszych klas szkół podstawowych ze Świętochłowic, Siemianowic i Chorzowa.

Czytaj więcej

09/04/2018

Uczennica ze Świętochłowic mistrzynią na turnieju PZPN

Uczennica ze Świętochłowic została wyróżniona na turnieju PZPN "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-8 dziewcząt.

Czytaj więcej

06/04/2018

Uczniowie podstawówki poznawali zawody w ZSEU

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych gościli uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej nr 3. Celem ich wizyty było zapoznanie się z zawodami fryzjera czy informatyka, a swoje predyspozycje mogli sprawdzić podczas praktycznych zajęć.

Czytaj więcej

23/03/2018

X Targi Lodowe w Centrum Kultury Śląskiej już jutro

Już jutro (tj. 24.03) w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego 1 w Świętochłowicach po raz dziesiąty zorganizowane zostaną Targi Lodowe.

Czytaj więcej

20/03/2018

Spółdzielnie Uczniowskie dla przedsiębiorczej młodzieży

W Krakowie odbyły się warsztaty dotyczące "Zakładania i funkcjonowania Spółdzielni Uczniowskich", w których uczestniczyła m.in. Katarzyna Woś, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kultury w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

12/03/2018

Tydzień z siatkówką w ZSO nr 1

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przez cały miniony tydzień rozgrywano turnieje siatkówki. w rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Czytaj więcej

12/03/2018

II Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży w MDK-u

10 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach odbył się II Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. W zawodach wzięło udział 48 uczestników z wielu miast śląskich reprezentujących kluby ze Świętochłowic, Gliwic, Katowic, Cieszyna, Rudy Śl., Chorzowa, Mikołowa, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Żor, Rydułtów.

Czytaj więcej

02/03/2018

Dzień Chiński na Uniwersytecie Śląskim

21 marca br. w holu głównym budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Grota Roweckiego 5) o godzinie 10 odbędzie się Dzień Chiński, w którego organizację zaangażowały się także klasy z językiem chińskim I LO im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

28/02/2018

Dzień Walki z Depresją w ŚDS

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Świętochłowicach zorganizowano "Dzień Walki z Depresją". Odbył się m.in. wykład psychiatry o tym, jak otyłość wpływa na rozwój depresji.

Czytaj więcej

26/02/2018

IV Parkowe Hercklekoty z uczniami ze Świętochłowic

24 lutego uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zameldowali się w Katowickim Parku Leśnym, aby wspomóc organizatorów walentynkowego biegu IV Parkowych Hercklekotów.

Czytaj więcej

26/02/2018

Wzięli udział w Regionalnym Teście Wiedzy Historycznej

W Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Chorzowie odbył się III Regionalny Test Wiedzy Historycznej. Uczniowie świętochłowickiego gimnazjum uplasowali się na trzecim miejscu.

Czytaj więcej

22/02/2018

Zapisy do Akademii Samoobrony Sztuk i Sportów Walki

Trwają zapisy do świętochłowickiej Akademii Samoobrony Sztuk i Sportów Walki. Zadanie zostało wsparte ze środków budżetowych Urzędu Miasta w ramach programu "Bezpieczna szkoła, bezpieczne miasto 2018".

Czytaj więcej

13/02/2018

Uczniowie z certyfikatem kursu pierwszej pomocy

Uczniowie klas ratowniczo-medycznych ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadził Adrian Uciński, ratownik medyczny z Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

12/02/2018

W czasie ferii grali w szachy. Kolejny turniej 17 lutego

W zajęciach "Ferie z szachami", propagującymi sport szachowy wśród dzieci i młodzieży uczestniczyło ponad 40 dziewcząt i chłopców. Początkujący gracze mogli poznać podstawowe wiadomości o figurach, zasadach rozgrywania partii i uczestniczyć w rozgrywkach z pomiarem czasu.

Czytaj więcej

12/02/2018

Sparing i turniej szczypiornistek

W czasie zimowych ferii szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice trenowały na własnym obiekcie i rozegrały sparing z z Akademią Handballu Ruch Chorzów. Młodsze zawodniczki wzięły udział w II Zimowym Turnieju Dziewcząt Młodszych w Olkuszu.

Czytaj więcej

12/02/2018

Nowa sekcja strzelecka w Świętochłowicach

Ruszyły zapisy do nowej sekcji strzeleckiej ASG w ramach akcji "Bezpieczna szkoła, bezpieczne miasto 2018". Projekt został wsparty finansowo przez województwo śląskie i miasto Świętochłowice.

Czytaj więcej

29/01/2018

Ferie zimowe z Tytanem

Stowarzyszenie KRS TKKF TYTAN Świętochłowice zaprasza na ferie zimowe w sportowych klimatach. Będą sporty walki, zajęcia ze strzelectwa sportowego, ale też filmy szkoleniowe i spotkania.

Czytaj więcej

22/01/2018

Licealiści w drugim etapie Olimpiady Biologicznej

Karolina Dziewięcka i Jakub Daniluk, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach wzięli udział w 47. Olimpiadzie Biologicznej. Eliminacje do drugiego etapu konkursu odbyły się 20 stycznia w Instytucie Zoologii i Badań Biometrycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj więcej

15/01/2018

Bookcrossing w ZSO nr 1

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach na szkolnym korytarzu pojawił się regał wypełniony książkami. W ten sposób szkoła przyłączyła się do międzynarodowej akcji zwanej bookcrossing.

Czytaj więcej

15/01/2018

Uczniowie z ZSO nr 1 i SP nr 2 na obozie zimowym

Uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2, jak co roku w styczniu, wybrali się do Soli na obóz zimowy organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Czytaj więcej

11/01/2018

Wzięli udział w konkursie OHP

Uczniowie świętochłowickich szkół wzięli udział w konkursie OHP pod hasłem „Pokaż jak ogarniasz swoją przyszłość/karierę”.

Czytaj więcej

11/01/2018

W SP2 uczą się też nauczyciele

W Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach nauczyciele szlifują swój angielski w ramach projektu "Rozwój nauczycieli drogą rozwoju ucznia". Dzięki nowym umiejętnościom wprowadzają na swoich lekcjach metodę nauki języka angielskiego "CLIL".

Czytaj więcej

10/01/2018

Szkolne eliminacje do XIX Konkursu mitologicznego

Wiosną w ZSO nr 2 w Świętochłowicach odbędzie się etap rejonowy XIX Konkursu mitologicznego dla młodzieży gimnazjalnej. Najpierw jednak uczniowie musieli zmierzyć się z testem na etapie szkolnym.

Czytaj więcej

08/01/2018

Zwycięstwo szczypiornistek MUKS Skałka-Śląsk

Szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice rozpoczęły 2018 rok od wysokiego zwycięstwa nad zespołem MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 41:12.

Czytaj więcej

20/12/2017

III Bal Żużlowca 5 stycznia

W piątek, 5 stycznia 2018 roku odbędzie się trzecia edycja Balu Żużlowca w Świętochłowicach. To nie tylko okazja do wspólnej karnawałowej zabawy, ale także między innymi do licytacji unikalnych gadżetów i pamiątek związanych ze świętochłowickim żużlem.

Czytaj więcej

08/12/2017

Turniej sprawnościowy dla wszystkich

W sobotę, 9 grudnia w godzinach 10-13 w Domu Sportu przy ul. Wallisa 1 odbędzie się szósty Turniej Sprawnościowy o miano najsprawniejszej rodziny, dziewczyny i chłopaka 2017.

Czytaj więcej

05/12/2017

Kolejne "Spotkanie z Ciotką Geometrią"

Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach bierze udział w projekcie „Spotkania z Ciotką Geometrią”. Miniony miesiąc obfitował w wiele atrakcji.

Czytaj więcej

04/12/2017

Świąteczne warsztaty w SP nr 1

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Pracownia plastyczna w SP1 zapełniła się uczniami, nauczycielami, rodzicami, a nawet babciami. Wszyscy przez prawie dwie godziny wspólnie tworzyli dekoracje świąteczne: stroiki, lampiony i zawieszki choinkowe, które już wkrótce zostaną sprzedane na szkolnym kiermaszu.

Czytaj więcej

17/11/2017

Jesienne Wieczory Organowe - 19.11.2017

W niedzielę, 19 listopada o godz. 17:45 w kościele św. Augustyna w Lipinach odbędą się kolejne "Jesienne Wieczory Organowe". Zagrają: Zdzisław Smucerowicz – organy i Łukasz Krusz - skrzypce. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

17/11/2017

Drugie miejsce szczypiornistek MUKS Skałka-Śląsk

Piłkarki ręczne MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice uczciły Święto Niepodległości udziałem w turnieju, który został rozegrany w Rudzie Śląskiej. Zawodniczki z naszego miasta mają za sobą też kolejne mecze w mistrzostwach Śląska.

Czytaj więcej

17/11/2017

Turniej Strzelecki Air Soft w Domu Sportu

W sobotę, 11 listopada w Domu Sportu przy ul. Wallisa 1 odbył się 1. Turniej Strzelecki Air Soft z broni ASG z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej

08/11/2017

Trwa akcja Nowoczesna Fizykoterapia Indywidualna

Trwa ogólnopolski bezpłatny program Nowoczesna Fizykoterapia Indywidualna. Mieszkańcy Świętochłowic i okolic mogą z niego skorzystać w Poradni Na Wzgórzu przy ulicy Sudeckiej 9.

Czytaj więcej

08/11/2017

Zawody strzeleckie 10 i 11 listopada

Stowarzyszenie KRS TKKF Tytan Świętochłowice 10 listopada organizuje zawody strzeleckie, a 11 listopada turniej strzelecki ASG.

Czytaj więcej

30/10/2017

Podtrzymali pływackie tradycje

Od lat tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego jest sztafeta pływacka. Szkoła powstała 69 lat temu, tyle też kilometrów pokonali w wodzie uczniowie, nauczyciele, rodzice i sympatycy naszego liceum.

Czytaj więcej

27/10/2017

Jesienne Wieczory Organowe

W piątek, 27 października o godz. 18:45 w kościele św. Augustyna w Lipinach odbędą się "Jesienne Wieczory Organowe". Zagra Kazimierz Salik, a w programie m.in. J.S.Bach, D.Buxtehude, L.Boellmann, L.Vierne oraz improwizacje.

Czytaj więcej

26/10/2017

WZW typu A - jak się uchronić?

W województwie śląskim odnotowano wzrost liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką dotyczącą profilaktyki przygotowaną przez Wojewódzka Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach.

Czytaj więcej

17/10/2017

Ogólnopolski Tydzień Kariery z OHP

W piątek 20 października w ramach Ogólnopolskich Dni Kariery z OHP w Młodzieżowym Centrum Kariery (ul. Sądowa 1) w Świętochłowicach odbędą się spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Uczniowie szkół ze Świętochłowic, Bytomia, Chorzowa i Rudy Śląskiej będą uczestniczyć w ciekawym programie.

Czytaj więcej

16/10/2017

Jesienny Turniej Szachowy

W weekend 14 i 15 października br. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach zagościły szachy. W sobotę w ramach akcji „Weekend z szachami” przeprowadzono konkurs zadań szachowych. Test składał się z 12 zadań. Spośród wszystkich uczestników wyróżniono 6 osób.

Czytaj więcej

13/10/2017

Dzień Nauczyciela w ZSO nr 1

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach przygotowali dla swoich nauczycieli nie lada prezent. Rozśpiewane dziewczyny tworzące śląski chór przypomniały gościom najpopularniejsze melodie z naszego regionu.

Czytaj więcej

12/10/2017

Dni Zdrowia Psychicznego 2017

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach zaprasza mieszkańców miasta na Obchody Dni Zdrowia Psychicznego, które będą się odbywać od 16 do 19 października przy ul. Karpackiej 3.

Czytaj więcej

10/10/2017

Wysokie zwycięstwo szczypiornistek

W drugim meczu rozgrywek o mistrzostwo Śląska w kategorii juniorek młodszych szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice pokonały MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 34:9 (15:5).

Czytaj więcej

09/10/2017

Licealiści na beskidzkich szlakach

W ramach wycieczki integracyjnej, uczniowie klasy pierwszej uniwersyteckiej z ratownictwem medycznym, ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, wędrowali po szlakach Beskidu Żywieckiego. Bazą noclegową była bacówka na Rycerzowej. Pogoda była typowo jesienna.

Czytaj więcej

05/10/2017

Spotkania z geometrią

Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach bierze udział w projekcie „Spotkania z Ciotką Geometrią”.

Czytaj więcej

03/10/2017

Głosujemy na naszą bibliotekę

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach bierze udział w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”. Zwycięzców wyłoni głosowanie internautów. Zachęcamy do wspierania naszej biblioteki.

Czytaj więcej

25/09/2017

Tydzień Zakazanych Ksiażek 2017

27 września o godz. 17.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Świerczewskiego 1d odbędzie się spotkanie z Jerzym Ciurlokiem (Kabaret Masztalscy) "Zakazane książki w historii Śląska" oraz Józefem Krzykiem "Jak to u nas było ze Stalinem i Stalinogrodem" w ramach akcji Tydzień Zakazanych Książek.

Czytaj więcej

19/09/2017

SP 2 z MegaMisją

Świetlica szkolna przy SP 2 w roku szkolnym 2017/2018 dołączyła do programu Mega Misja Fundacji Orange.

Czytaj więcej

18/09/2017

Chcesz założyć firmę? Skorzystaj z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Chcesz założyć firmę? Skorzystaj z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wnioski mogą składać osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

18/09/2017

Szczypiornistki zaczęły sezon

Szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice rozpoczęły sezon 2017/2018. W Szkole Podstawowej nr 1 turniej rozegrały młodziczki.

Czytaj więcej

14/09/2017

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT), od 16 do 22 września, wszyscy użytkownicy karty ŚKUP zapłacą mniej w wybranych instytucjach gminnych na terenie miast Mysłowice i Sosnowiec. W placówkach takich jak muzeum czy ośrodek sportu i rekreacji czekają specjalne rabaty na osoby płacące kartą ŚKUP.

Czytaj więcej

14/09/2017

Kochanowski w Azji – Indonezja 2017

W połowie sierpnia siedmioro uczniów i dwie nauczycielki ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wyruszyło do Indonezji, na trzecią już wyprawę w ramach „Kochanowski w Azji”. Tym razem młodzi podróżnicy zwiedzili wyspy Bali i Jawę. Odwiedzili też rajskie wyspy Gili.

Czytaj więcej

13/09/2017

Metropolitalna Noc Teatrów

30 września zapraszamy na Metropolitalną Noc Teatrów.

Czytaj więcej

06/09/2017

25.Europejskie Dni Dziedzictwa

Zapraszamy do Muzeum Powstań Śląskich na 25.Europejskie Dni Dziedzictwa.

Czytaj więcej

06/09/2017

9 września Survival Airsoft 2017

W sobotę, 9 września na wzgórzu Hugona odbędzie się Survival Airsoft 2017. To manewry terenowe w postaci szkoleń taktyczno-sprawnościowych z sztuki przetrwania i taktyki walki.

Czytaj więcej

06/09/2017

“Spotkania z Ciotką Geometrią” w SP 2

Szkoła Podstawowa nr 2 wygrała IV edycję konkursu grantowego mPotęga.

Czytaj więcej

31/08/2017

KZK GOP przypomina o odnowieniu kart ŚKUP

KZK GOP przypomina wszystkim uczniom, że po przedłużeniu ważności legitymacji należy odnowić swoje prawo do ulgi zapisane na karcie ŚKUP. Uczniom, którzy jeszcze nie mają spersonalizowanej karty ŚKUP przewoźnik przypomina, że okresowe bilety imienne oraz bilety szkolne można kupować wyłącznie na karty spersonalizowane.

Czytaj więcej

16/08/2017

Zapisy do TKKF TYTAN Świętochłowice

Od 16 sierpnia rusza nabór do wszystkich Sekcji Sportowych i Rekreacyjnych Stowarzyszenie KRS TKKF TYTAN Świętochłowice.

Czytaj więcej

10/08/2017

Wakacje z Tytanem

Stowarzyszenie KRS TKKF TYTAN ŚWIĘTOCHŁOWICE przygotowało w tym roku zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

04/08/2017

Zagłosuj w plebiscycie!

Trwa szósta edycja plebiscytu Terra Flower Power, który wyłonieni najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. Wśród kandydatów są także Świętochłowice – zapraszamy do głosowania!

Czytaj więcej

25/07/2017

Barszcz Sosnowskiego - warto wiedzieć

Co zrobić gdy natkniemy się na barszcz Sosnowskiego? Jak rozpoznać tę roślinę? Jak postępować w przypadku poparzenia? Tego wszystkiego dowiemy się z broszury przygotowanej przez Główny Inspektorat Sanitarny. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej

14/07/2017

Wakacyjny cykl zajęć i treningów

Stowarzyszenie KRS TKKF TYTAN ŚWIĘTOCHŁOWICE organizuje Wakacyjny Otwarty Cykl Zajęć i Treningów.

Czytaj więcej

12/07/2017

Wakacyjny Konkurs Fotograficzny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Ligonia organizuje „Wakacyjny Konkurs Fotograficzny” dla mieszkańców Świętochłowic. Dla trzech najciekawszych fotografii organizator przewiduje atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej

03/07/2017

Lubią pomagać

W Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach podsumowano konkurs plastyczny "Lubię Pomagać" w ramach przewodnictwa kampanii "Pola Nadziei 2016/2017".

Czytaj więcej

28/06/2017

X Festyn Integracyjny 20171

W piątek 23 czerwca w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyła się X edycja festynu "CHCEMY BYĆ Z WAMI". Wydarzenie ma na celu integrację osób posiadających zaburzenia psychiczne z mieszkańcami miasta oraz promocję zdrowia psychicznego. Dla gości zorganizowano występy zespołów Rubens Band, Zgrani Fest z CKŚ Zgoda, Integracja oraz Karpowicz Family. Przygotowano także wiele innych atrakcji dla dzieci: przejażdżki na kucyku lub bryczką, warsztaty plastyczne, zamki dmuchane. Zaprezentowane zostaną także prace uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

22/06/2017

5 medali Taekwondoków w VIII Pucharze Europy

Niesamowitego wyczynu dokonali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO ze Świętochłowic. Od 9 do 11 czerwca w Lublinie, 12-stu zawodników naszego klubu brało udział w VIII Pucharze Europy. Łącznie wywalczyli 5 medali i uplasowali się na 9 miejscu. Do turnieju zgłosił się 66 klubów z całej Europy.

Czytaj więcej

21/06/2017

Święto SP 17

Wczoraj Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Chropaczowie obchodziła swoje święto.

Czytaj więcej

19/06/2017

Rozstrzygnięcie akcji "Jestem w drużynie Recyklatora"

W środę, 21 czerwca o godzinie 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie akcji selektywnej zbiórki odpadów "Jestem w drużynie Recyklatora”. Nagrody dla laureatów wręczy prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Czytaj więcej

19/06/2017

X Festyn Integracyjny

CHCEMY BYĆ Z WAMI taką nazwę nosi X edycja festynu integracyjnego dla mieszkańców Świętochłowic organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy. Wydarzenie odbędzie się w piątek 23 czerwca br. o godz. 15.30 przy ul. Karpackiej 3.

Czytaj więcej

09/06/2017

"Mały Książę" w CKŚ Grota

We wtorek, 13 czerwca o godzinie 12:00 w Centrum Kultury Śląskiej Grota będzie można zobaczyć musical "Mały Książę w szkolnej rzeczywistości" w wykonaniu młodych aktorów z Gimnazjum nr 3 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

07/06/2017

Rozegrali mecz pokazowy na Orliku

W trzecim dniu Święta Miasta Świętochłowice na boisku „Orlik” rozegrano wyjątkowy mecz pokazowy. Reprezentacja Urzędu Miejskiego zagrała z Kuloodpornymi Bielsko-Biała, drużyną piłki nożnej osób po amputacjach i z wrodzonymi wadami kończyn. W zespole Kuloodpornych wystąpili również świętochłowiczanie.

Czytaj więcej

06/06/2017

Zagrali o Superpuchar Prezydenta

Cztery najlepsze zespoły świętochłowickiej Ligi Orlika rywalizowały podczas trzeciego dnia Święta Miasta o Superpuchar Prezydenta. Ostatecznie trofeum trafiło do drużyny ZZ Kadra.

Czytaj więcej

01/06/2017

Świętochłowickie Spotkania Uniwersyteckie

W Centrum Kultury Śląskiej Zgoda wczoraj odbyła się konferencja naukowa w ramach Świętochłowickich Spotkań Uniwersyteckich.

Czytaj więcej

25/05/2017

Zagrali w siatkówkę na piasku

Na boisku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 rozegrano mistrzostwa Świętochłowic w siatkówce plażowej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej

23/05/2017

III Śląski Otwarty Turniej Sztuk i Sportów Walki

W Domu Sportu w Lipinach odbył się III Śląski Otwarty Turniej Sztuk i Sportów Walki. Rywalizacja toczyła się z czterech konkurencjach: zapasach, pugil sticks, semi kontakt, grapplingu.

Czytaj więcej

23/05/2017

Świętochłowiczanie na start

Świętochłowiczanie mogą wziąć udział w VII Biegu Ulicznym im. ks. Konstantego Damrota, który odbędzie się 24 czerwca w Pilchowicach.

Czytaj więcej

12/05/2017

W 80 minut dookoła Górnego Śląska

W ramach obchodów Dnia Ziemi młodzież ZSO nr 1 odbyła lekcje muzealne „Z kompasem przez regiony Górnego Śląska”.

Czytaj więcej

12/05/2017

Tydzień Kultury Zdrowotnej w SPS 10

W Szkole Podstawowej nr 10 po raz kolejny zorganizowano Tydzień Kultury Zdrowotnej. Podczas warsztatów prowadzonych w czterech grupach wiekowych poruszano ważne zagadnienia dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego.

Czytaj więcej

08/05/2017

Skałka Festival 2017 - zdjęcia

W weekend odbył się Skałka Festival 2017. Wydarzenie zorganizowano po raz pierwszy. Atrakcji nie brakowało.

Czytaj więcej

08/05/2017

III Otwarty Śląski Turniej Sztuk i Sportów Walki

Stowarzyszenia KRS TKKF Tytan Świętochłowice organizuje III Otwarty Śląski Turniej Sztuk i Sportów Walki. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Czytaj więcej

02/05/2017

Młodzi aktorzy z ZSO nr 1

Uczniowie ZSO nr 1 w Świętochłowicach wzięli udział w trzeciej lekcji w ramach Szkoły Teatru w Teatrze Rozrywki.

Czytaj więcej

02/05/2017

Zna prawo

Piotr Żerdziński z klasy III s ZSO nr 2 zdobył III miejsce w etapie wojewódzkim II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rywalizowano na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Tym samym uczeń zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 16 maja.

Czytaj więcej

02/05/2017

Turniej szachowy w KMP

W Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Policji.

Czytaj więcej

25/04/2017

Znajdź swoje miejsce - projekt dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach realizuje projekt "Znajdź swoje miejsce”, który jest skierowany do osób bezrobotnych powyżej 30. roku życia.

Czytaj więcej

25/04/2017

III Świętochłowicka Gra Miejska - zgłoszenia

W sobotę, 13 maja odbędzie się trzecia edycja Świętochłowickiej Gry Miejskiej. Zgłoszenia drużyn są przyjmowane do 7 maja za pośrednictwem ankiety internetowej.

Czytaj więcej

14/04/2017

Angelika w kolejnym etapie konkursu recytatorskiego

Angelika Karczewska z trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcące w Świętochłowicach zdobyła II miejsce w Eliminacjach Regionalnych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych w konkurencji - recytacja.

Czytaj więcej

10/04/2017

Dwujęzyczna klasa w SP 2 - zapisy

Do 2 maja w Szkole Podstawowej trwają zapisy do dwujęzycznej klasy siódmej na rok szkolny 2017/2018. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.

Czytaj więcej

05/04/2017

W ZSO nr 1 na sportowo

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyły się dwa sportowe wydarzenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w Spartakiadzie Trzecioklasisty. Zorganizowano też rejonowe mistrzostwa w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej

05/04/2017

Będą pełnić służbę na drodze

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkól Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach zostali wcieleni do "Młodzieżowej służby ruchu drogowego". W uroczystości wzięli udział m.in. Stanisław Korman, drugi zastępca Prezydenta Miasta, podinsp. Włodzimierz Mogiła z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, kom. Michał Sokołowski, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach oraz Karina Pawłowska, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty.

Czytaj więcej

04/04/2017

Dni otwarte w „Kochanie”

7 i 8 kwietnia, to w świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym dni otwarte.

Czytaj więcej

04/04/2017

Wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy

Uczniowie ZSO nr 1 - Oliwia Falkus, Szymon Kochlik i Mateusz Żukowski, zajmując 4. miejsce, wyróżnieni zostali w konkursie „ I Ty możesz zostać ratownikiem”.

Czytaj więcej

04/04/2017

Dzień z psychologią w biznesie

Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach uczestniczyli w "Dniu z psychologią w biznesie" na Uniwersytecie SWPS.

Czytaj więcej

04/04/2017

Zasadzili drzewko i posprzątali las

Podopieczni TKKF Tytan Świętochłowice na Wzgórzu Hugona zasadzili małe drzewko oraz posprzątali las. W ten sposób wzięli udział w dziesiątym już Ekologicznym Dniu.

Czytaj więcej

28/03/2017

Dzień Ziemi z Tytanem

W sobotę 1 kwietnia Stowarzyszenie KRS TKKF TYTAN Świętochłowice od godz. 10.00-12.00 jak co roku zaprasza na 10. jubileuszowy Dzień Ziemi.

Czytaj więcej

28/03/2017

Konkurs wiedzy o prawie

W piątek 24 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 zorganizowano etap szkolny II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Czytaj więcej

28/03/2017

Turniej szachowy

W minioną sobotę na terenie Wież KWK Polska odbył się Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta z okazji 70-lecia Miasta.

Czytaj więcej

28/03/2017

Wyroluj nudę w Kochanie!

Marcowe i kwietniowe sobotnie przedpołudnia młodzież ze świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 spędza aktywnie, ucząc się jazdy na rolkach, a wszystko w ramach projektu „Wyrolluj nudę”.

Czytaj więcej

27/03/2017

Przygotowania do debaty oksfordzkiej

Uczniowie i nauczyciele świętochłowickich gimnazjów wzięli udział w warsztatach przygotowujących do debaty oksfordzkiej.

Czytaj więcej

14/03/2017

Uczniowie na zagranicznych praktykach

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach zdobywają niezbędne doświadczenie za granicą. Możliwość odbycia praktyk w Niemczech i Wielkiej Brytanii pojawiła się dzięki programowi ERASMUS+.

Czytaj więcej

14/03/2017

Gimnazjaliści recytowali w ZSO nr 1

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyły się miejskie eliminacje konkursu recytatorskiego Mały OKR. W konkursie wzięli udział uczniowie świętochłowickich szkół gimnazjalnych.

Czytaj więcej

14/03/2017

III runda Szkolnej Ligi Szachowej

W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyła się III runda Szkolnej Ligi Szachowej 2017. W zawodach wzięło udział siedem reprezentacji świętochłowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Czytaj więcej

14/03/2017

Sportowe emocje pod siatką

W miejskim turnieju rozegranym w sali sportowej ZSO nr 1 rywalizowały reprezentantki i reprezentanci świętochłowickich szkół gimnazjalnych. W obu kategoriach triumfowali gospodarze z Gimnazjum nr 1.

Czytaj więcej

07/03/2017

Karnawał w Kochanowskim

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach zorganizowali „niemiecki” karnawał. Z tej okazji uczennice klasy psychologiczno-pedagogicznej przygotowały lekcję karnawałową dla kolegów z klas trzecich gimnazjum, nauczycieli oraz zaproszonych gości z Gimnazjów nr 2 i 5.

Czytaj więcej

06/03/2017

Szkolenie dla nauczycieli

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach zorganizowane zostało szkolenie metodyczne dla nauczycieli języków obcych ze Świętochłowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Organizatorami były Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świętochłowicach i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach.

Czytaj więcej

06/03/2017

Konkurs recytatorski

W piątek 3 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyły się miejskie eliminacje konkursu recytatorskiego Mały OKR.

Czytaj więcej

06/03/2017

Turniej szachowy w Wieżach KWK Polska

W sobotę, 25 marca w Wieżach KWK Polska zostanie zorganizowany Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży z okazji 70. rocznicy nadania praw miejskich Świętochłowicom. Początek zawodów o godzinie 9:30.

Czytaj więcej

02/03/2017

Ligowe mecze szczypiornistek

Szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice rozegrały kolejne mecze w mistrzostwach Śląska w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej

02/03/2017

Szkolne Koło Wolontariatu

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach tworzący Szkolne Koło Wolontariatu, wzięli udział w warsztatach pogłębiających ich dotychczasowa wiedzę z tego zakresu.

Czytaj więcej

28/02/2017

Escape room w bibliotece

Uczniowie drugich klas Gimnazjum nr 1 wzięli udział w nietypowym konkursie. Ich zadaniem było uwolnienie się z zamkniętej biblioteki. Tego typu zawody znane są na świecie jako „escape room”, a pomysł wydostania się z zamkniętego pokoju wywodzi się ze świata gier komputerowych.

Czytaj więcej

27/02/2017

Pierwsza pomoc w szkole

Uczniowie klas medyczno - ratowniczych w I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach uczestniczyli w ciekawych zajęciach prowadzonych przez studenta Ratownictwa Medycznego Wydziału Społeczno - Medycznego WSPS.

Czytaj więcej

27/02/2017

Turniej szachowy w SP nr 1

28 zawodniczek i zawodników wystartowało w VI Szkolnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

22/02/2017

Zwycięstwo i porażka piłkarek ręcznych

Szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice rozegrały dwa mecze o mistrzostwo Śląska w kategoriach młodziczek i dziewcząt. Starsze zawodniczki swoje spotkanie przegrały, a młodsze cieszyły się z wygranej.

Czytaj więcej

22/02/2017

I LO najlepsze pod siatką

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 rozegrano mistrzostwa Świętochłowic szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zwycięstwa odniosły zespoły gospodarzy.

Czytaj więcej

20/02/2017

Liga Młodych Kreatorów w ZSEU

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach odbył się konkurs "Liga Młodych Kreatorów". Był skierowany do uczniów klas fryzjerskich.

Czytaj więcej

20/02/2017

Uczniowie na stoku

Uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w obozie zimowym w Soli. Przez cały tydzień młodzież doskonaliła umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Obozy zimowe w ZSO nr 1 są organizowane od wielu lat.

Czytaj więcej

16/02/2017

Dzień walki z depresją

We wtorek 21 lutego br. o godz. 10.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Świętochłowicach odbędą się zajęcia z okazji Dnia walki z depresją.

Czytaj więcej

16/02/2017

Bal karnawałowy w ŚDS

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Świętochłowicach odbył się coroczny bal karnawałowy. Tym razem uczestnicy bawili się w myśl hasła "Francja - Elegancja". Jednym z elementów zabawy były karnawałowe maski.

Czytaj więcej

15/02/2017

Dwie wygrane MUKS Skałka-Śląsk

Dwa zwycięstwa zanotowały szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice. Zespół młodziczek pokonał MTS Żory 32:25, a dziewczęta z rocznika 2004 wygrały z Sośnicą Gliwice 14:9.

Czytaj więcej

14/02/2017

Biegali i pomagali

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 wzięli udział w biegu przełajowym po alejkach Parku Śląskiego. Dwóch maturzystów Szymon Piecha i Dawid Rakowski pokonali trasę w 43 minuty i 19 sekund. Natomiast uczniowie trzecich klas gimnazjalnych jako wolontariusze zabezpieczali trasę biegu oraz dopingowali biegaczy.

Czytaj więcej

14/02/2017

SP 1 walczy o remont stołówki szkolnej

Szkoła Podstawowa nr 1 w Świętochłowicach bierze udział w konkursie „Extra Szkolna Stołówka”. Zwycięzców wybiorą internauci, dlatego zachęcamy wszystkich do aktywnego głosowania.

Czytaj więcej

13/02/2017

Wizyta na Uniwersytecie SWPS

Uczniowie klasy psychologiczno-pedagogicznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach kolejny raz wzięli udział w wykładach Uniwersytetu SWPS. Tematem ostatniego spotkania była „profilaktyka wczesnych związków w okresie dorastania”.

Czytaj więcej

13/02/2017

Drugie miejsce szczypiornistek

Szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice zakończyły pierwszą edycję ligi "Polsko - Czesko – Słowackiej” na trzecim miejscu. Najmłodsze piłkarki ręczne natomiast zaczęły rozgrywki o mistrzostwo Śląska.

Czytaj więcej

10/02/2017

Zakończyli cykl biegów na orientację

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach zakończyli starty w cyklu biegów na orientację "Katowice wieczorową porą". Szkołę z naszego miasta reprezentowały dwie drużyny, które zaliczyły wszystkie biegi i w klasyfikacji generalnej zajęli miejsca w czołówce. Kolejny start mają zaplanowany na 1 kwietnia kiedy to odbędzie się VI Miejski Rajd Przygodowy.

Czytaj więcej

10/02/2017

Wygrana na inaugurację drugiej rundy

W pierwszym meczu drugiej rundy mistrzostw Śląska w kategorii młodziczek piłkarki ręczne MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice pokonały u siebie SPR Sośnicę Gliwice 38:17.

Czytaj więcej

30/01/2017

Opowiedzą o wyprawie do Azji

W najbliższą niedzielę, 5 lutego o godzinie 18:00, w katowickim Klubie Podróżników „Namaste”, odbędzie się "slajdowisko", opowiadające o przygodach „Kochanowskiego w Azji”, czyli wyprawie uczniów i nauczycieli świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego do Wietnamu. Prelekcję poprowadzi organizatorka wyprawy, Anna Żurek. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

30/01/2017

Nabór do sekcji sportowych 2017

Świętochłowicka Akademia Samoobrony Sztuk i Sportów Walki ogłasza nabór do sekcji sportowych:

Czytaj więcej

30/01/2017

Ferie z Tytanem

Klub Sportowy Tytan Świętochłowice w czasie ferii zimowych zorganizował dla swoich wychowanków wiele atrakcji. Dzieci i młodzież brali udział w zjazdach na czas, lepieniu śniegowych figur, bitwie na śnieżki oraz mini kuligu.

Czytaj więcej

26/01/2017

Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 1

W pierwszym tygodniu ferii w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej zorganizowano półkolonie. Uczestnikami wypoczynku byli uczniowie świętochłowickich szkół podstawowych.

Czytaj więcej

19/01/2017

Zjeżdżanie na byle czym

W sobotę 21 stycznia Klub Sportowy Tytan Świętochłowice zorganizuje gry i zabawy na śniegu oraz „Zjeżdżanie na byle czym” w ramach Sportów Zimowych podczas Ferii.

Czytaj więcej

12/01/2017

Z mapą przez śniegi

Grupa uczniów z klasy sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach wzięła udział w kolejnej odsłonie cyklu biegów na orientację „Katowice wieczorową porą”. Styczniową areną zmagań był katowicki Józefowiec. Uczestnicy dodatkowo zmagali się z mrozem, lodem i śniegiem po kostki.

Czytaj więcej

10/01/2017

Bezpieczne ferie 2017

W poniedziałek, 16 stycznia rozpoczną się ferie zimowe w województwie śląskim. Przerwa od nauki potrwa dwa tygodnie, a w tym czasie wielu uczniów wyjedzie na zimowiska. W ramach wojewódzkiej akcji „Bezpieczne ferie 2017” Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przygotowała porady dla uczestników wypoczynku zorganizowanego.

Czytaj więcej

10/01/2017

Jasełka Gimnazjum nr 5

Uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 5 oraz rodzice i mieszkańcy Świętochłowic spotkali się w Centrum Kultury Śląskiej „Zgoda”. W świąteczną atmosferę wprowadziły kolędy w wykonaniu absolwenta i zespołu „Storm of Destiny” .

Czytaj więcej

03/01/2017

Styczeń z biblioteką

W styczniu zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

29/12/2016

Kochanowski znów w Azji!

Dalekie wyprawy powoli stają się specjalnością świętochłowickiego I Liceum im. Jana Kochanowskiego. W tym roku szkolnym podróżnicy z „Kochana” planują odwiedzić Indonezję.

Czytaj więcej

23/12/2016

Prezenty dla czworonogów

21 grudnia odbył się finał akcji „Zbiórka dla Burka”. Zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie zorganizowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

22/12/2016

5. Turniej Sprawnościowy

W Domu Sportu w Lipinach odbył się 5. Turniej Sprawnościowy o miano najsprawniejszego chłopaka i dziewczyny roku 2016. Pierwsze miejsca zajęli Martyna Joniec z 574 pkt. i Marcel Nowotko z 583 pkt.

Czytaj więcej

20/12/2016

Krzysztof Książek mistrzem Polski

Zawodnik i trener UKS Taekwon-do Świętochłowice Krzysztof Książek został podwójnym mistrzem Polski w Taekwon-do ITF. Zawody odbyły się w dniach 18-19 listopada w Ciechanowie.

Czytaj więcej

19/12/2016

Nasze szczypiornistki najlepsze w Czechach

W Ostrawie odbył się I Turniej Ligi Przyjaźni "Polsko-Czesko- Słowackiej" w kategorii młodziczek. Zawody zakończyły się wygraną szczypiornistek MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice.

Czytaj więcej

19/12/2016

Dzień Śląski w SP nr 10

W piątek, 16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10 w Świętochłowicach zorganizowano Dzień Śląski.

Czytaj więcej

18/12/2016

„ENERGIA OD NOWA”

W pracowni fizycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 zostały zorganizowane warsztaty związane z tematyką energetyki odnawialnej. Poprowadzili je gimnazjalistów z III klasy III. O ich przygotowanie zadbały Izabela Błaziak i Dorota Wichura.

Czytaj więcej

15/12/2016

Dzień z psychologią

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach uczestniczyli w „Dniu z psychologią” na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Zajęcia były skierowane dla uczniów, którzy interesują się psychologią i chcą bliżej poznać tę dziedzinę nauki.

Czytaj więcej

15/12/2016

Wygrana na zakończenie rundy

Szczypiornistki MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice zakończyły pierwszą rundę mistrzostw Śląska w kategorii dziewcząt. Zespół z naszego miasta pokonał Siemion Siemianowice 23:19. Na półmetku świętochłowiczanki zajmują szóste miejsce. Wygrały sześć spotkań i przegrały pięć.

Czytaj więcej

13/12/2016

5. Turniej Sprawnościowy

Klub sportowy Tytan Świętochłowice organizuje 5. Turniej Sprawnościowy o miano najsprawniejszego chłopaka i dziewczyny roku 2016.

Czytaj więcej

12/12/2016

Drugie miejsce w Warszawie

Reprezentacja uczniów z klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskim finale turnieju „Z SKS-u do AZS-u”.

Czytaj więcej

09/12/2016

Kolędy w Złotej Jesieni

W Miejskim Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Świętochłowicach zapanował świąteczny nastrój. Wspólnie z członkami Stowarzyszenia Pro Ethica zaśpiewano kolędy i biesiadowano przy kołoczu, a wszyscy mieszkańcy otrzymali prezenty.

Czytaj więcej

05/12/2016

Wystartowali w Biegu Mikołajowym

W sobotnie popołudnie w Parku Leśnym w Katowicach ponad tysiąc Mikołajów wzięło udział w III Biegu Mikołajowym. Na starcie stanęli też uczniowie klasy sportowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach. Część z nich pobiegła w głównym biegu, a pozostali pomagali w roli wolontariuszy w organizacji.

Czytaj więcej

05/12/2016

Posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

4 listopada 2016 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w gminie Przyrów. W trakcie posiedzenia Zarząd Związku przyjął m.in. stanowisko ws. nielegalnego składowania odpadów na terenie woj. śląskiego. Zjawisko deponowania niezgodnie z prawem różnego typu odpadów (często niebezpiecznych) występuje na obszarze szeregu gmin woj. śląskiego.

Czytaj więcej

23/11/2016

Konkurs "Floriany"

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY! Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu.

Czytaj więcej

14/11/2016

Sztafeta pływacka Dęblin-Warszawa

W piątek, 18 listopada o godzinie 9:00 na pływalni w Szkole Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach rozpocznie się sztafeta pływacka Dęblin - Warszawa (112,4 km). Wezmą w niej udział m.in. dziecięca sekcja ratownictwa wodnego „Wesołe Foczki”, drużyna WOPR Świętochłowice oraz uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta.

Czytaj więcej

14/11/2016

Kolejne mecze szczypiornistek

Dwa kolejne mecze w mistrzostwach Śląska rozegrały szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice. W kategorii młodziczek zespół z naszego miasta przegrał z SPR Pogoń 1945 Zabrze 14:25. Natomiast w kategorii dziewcząt świętochłowiczanki pokonały na wyjeździe MOSiR Polonię Łaziska Górne 23:14. W tym spotkaniu najskuteczniejsza w drużynie MUKS Skałka-Śląska była Paulina Holub, który rzuciła 12 bramek.

Czytaj więcej

14/11/2016

Obchody Święta Niepodległości w SP nr 1

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Premierowo wyświetlono film upamiętniający 1050. rocznicę przyjęcia chrztu przez Mieszka I , który został stworzony przez ubiegłorocznych uczestników kółka historycznego.

Czytaj więcej

14/11/2016

SP nr 10 przyjazna diabetykom

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Świętochłowicach uzyskała certyfikat Placówki Przyjaznej Diabetykom. Wszyscy pracownicy - nauczyciele oraz obsługa zostali przeszkoleni przez Fundację Europejskiej Kliniki Cukrzycy w zakresie pracy i postępowania z dzieckiem z cukrzycą. Szkolenia tego typu będą odbywały się cyklicznie.

Czytaj więcej

14/11/2016

Trzecie Zawody Strzeleckie

Na strzelnicy Flor Amator odbyły się 3. Zawody Strzeleckie z okazji 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 95. Rocznicy III Powstania Śląskiego. Zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie TKKF Tytan Świętochłowice.

Czytaj więcej

14/11/2016

Młodzież ZSO nr 1 w Holandii

Po raz dziesiąty, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach wyjechali na tygodniową wymianę uczniowską do swoich rówieśników w holenderskim Almere.

Czytaj więcej

10/11/2016

Kiermasz książek MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach po raz trzeci w tym roku zorganizowała Kiermasz Książek. Tym razem książki w bardzo atrakcyjnych cenach można było kupić na pasażu centrum handlowego przy ul. Chorzowskiej. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przed nami "Świąteczny Kiermasz Książek".

Czytaj więcej

07/11/2016

Program Parasol w SP nr 10

W Szkole Podstawowej nr 10 w Świętochłowicach odbyły się pierwsze zajęcia profilaktyczne zorganizowane przez świętochłowicką Straż Miejską w ramach programu „Parasol”. Uczniowie młodszych klas poznali zasady bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz obejrzeli film edukacyjny "O Florce".

Czytaj więcej

07/11/2016

Liga Ju-jitsu i Puchar Europy

Zawodnik Akademii Samoobrony Sztuk i Sportów Walki Stowarzyszenia KRS TKKF TYTAN Świętochłowice Jakub Kochel zajął piąte miejsce w zawodach Fightingu w ramach Ogólnopolskiej Ligi Ju-jitsu, która odbyła się w Katowicach. Reprezentanci Tytana uczestniczyli też w Pucharze Europy w Mikołowie.

Czytaj więcej

07/11/2016

W piątek zawody strzeleckie

W piątek, 11 listopada na strzelnicy Flor-Amator odbędą się zawody strzeleckie dla dzieci, młodzieży i dorosłych z okazji 98. rocznicy odzyskania Niepodległości oraz 95. rocznicy III powstania śląskiego. Więcej informacji na plakacie.

Czytaj więcej

07/11/2016

Pielgrzymowali po Włoszech

Grupa uczniów Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Świętochłowicach wzięła udział w pielgrzymce do Włoch. Ich głównym celem było uczestnictwo w uroczystej Mszy św. z okazji 1050 lecia – chrztu Polski w Watykanie.

Czytaj więcej

07/11/2016

Tydzień Rocznicowy w SP nr 3

Od 24 do 28 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Świętochłowicach obchodzono Tydzień Rocznicowy, poświęcony patronowi szkoły Henrykowi Sienkiewiczowi.

Czytaj więcej

02/11/2016

Miejskie mistrzostwa szachowe

W Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się szachiści z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko”.

Czytaj więcej

02/11/2016

Sukces na festiwalu GLORIA DEI 2016

Zespół "Bosco Band" z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Świętochłowicach zajął drugie miejsce podczas XXI Festiwalu twórczości chrześcijańskiej GLORIA DEI 2016.

Czytaj więcej

02/11/2016

Pierwsza hipoterapia w SP nr 10

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach odbyła się pierwsza hipoterapia, czyli zajęcia z koniem i jazdą konną. Wzięło w niej udział 17 uczniów.

Czytaj więcej

02/11/2016

Uczniowie wyjadą na zagraniczne staże

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach wyjadą na zagraniczne staże w ramach projektu "Staże zawodowe uczniów ZSEU", który w całości sfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z programu ERASMUS+.

Czytaj więcej

31/10/2016

Halloween na sportowo

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach wzięli udział w biegu "Siemianowickie Nocne Marki". Część z nich pomagała jako wolontariusze, a pozostali wystartowali na dystansie 5 kilometrów.

Czytaj więcej

31/10/2016

Wolontariusze z SP 1

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach wzięli udział w niedzielnej kweście na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie.

Czytaj więcej

28/10/2016

Pole nadziei w SP nr 4

W Szkole Podstawowej nr 4 powstało pole nadziei. Uczniowie zasadzili cebulki żółtych żonkili. To kwiaty symbolizujące nadzieje. Tym samym świętochłowicka szkoła włączyła się ogólnopolską kampanię „Pola nadziei” realizowaną przez Hospicjum w Chorzowie. Wcześniej w naszym mieście pole nadziei przy ul. Katowickiej stworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

Czytaj więcej

27/10/2016

Przepłynęli 68 kilometrów

Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, a także nauczyciele języka polskiego i wychowania fizycznego oraz rodzice i absolwenci przepłynęli 68 kilometrów z okazji 68- lecia szkoły.

Czytaj więcej

27/10/2016

Dwa turnieje piłki ręcznej

Szczypiornistki MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice wygrały dwa mecze we własnej hali. Pokonały rówieśniczki z Michałkowic i Zabrza. W listopadzie w naszym mieście odbędą się turnieje piłki ręcznej.

Czytaj więcej

26/10/2016

Finał Jesiennej Spartakiady Sportów Wodnych

W ubiegłą sobotę Uczniowie Stowarzyszenia KRS TKKF Tytan Świętochłowice zaprezentowali zdobyte umiejętności z zakresu pływania, nurkowania i skoków do wody. Podczas finału Jesiennej Spartakiady Sportów Wodnych w rudzkim Aquadromie uczestnicy uczyli się regeneracji organizmu i współpracy w grach zespołowych.

Czytaj więcej

25/10/2016

Freedom zagrał na uniwersytecie

Zespół muzyczny ,,Freedom" tworzony przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 koncertował podczas Dnia Otwartego Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj więcej

20/10/2016

TYTAN w stadninie

Stowarzyszenie KRS TKKF TYTAN Świętochłowice zorganizowało coroczną wycieczkę do stadniny koni w Chorzowie Batorym. Członkowie klubu uczyli się jazdy konnej, ale także dbania o te zwierzęta.

Czytaj więcej

20/10/2016

Brązowy medal speedrowerzystów

Speedrowerzyści Śląska Motokris Świętochłowice zdobyli brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Miejsce na podium wywalczyli w ostatniej kolejce sezonu.

Czytaj więcej

19/10/2016

Dni Zdrowia Psychiczengo

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach zaprasza na obchody Dni Zdrowia Psychicznego, które obędą się od poniedziałku, 24 października do piątku, 28 października.

Czytaj więcej

17/10/2016

Konkurs "Nie pal śmieci"

Przedstawiamy prace plastyczne zgłoszone przez uczestników konkursu miejskiego „Nie pal śmieci”. Dziś komisja oceniła i wybrała najładniejsze z nich. Zwycięzców poznamy 21 października br. podczas jesiennego spotkania na temat niskiej emisji, które odbędzie się w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

14/10/2016

Seniorzy uczą się obsługi komputera

Seniorzy biorą udział w kursie komputerowym, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świętochłowicach. Zajęcia cieszą się dużą popularnością. Uczestnicy zapoznali się już m.in. z podstawowymi pojęciami jak pulpit, folder czy plik, a także sprawdzili wiedzę teoretyczną w praktycznym użyciu komputera. Następny kurs zostanie zorganizowany na początku przyszłego roku.

Czytaj więcej

14/10/2016

Wycieczki do stadniny koni i parku wodnego

Stowarzyszenie KRS TKKF Tytan Świętochłowice organizuje dwa wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Pierwszy w sobotę, 15 października do stadniny koni w Chorzowie Batorym. Drugi 22 października do Aquadromu. Trwają zapisy.

Czytaj więcej

13/10/2016

Świętochłowiczanka ze złotym medalem

Świętochłowiczanka Magdalena Rajtor wraz z partnerkami Martą Śrutwa i Emilią Plewnia zdobyła złoty medal w akrobatyce sportowej podczas międzynarodowego turnieju w Rzeszowie. Obok nich w kategorii 13-19 lat na podium stanęły również reprezentantki Stanów Zjednoczonych i gospodynie zawodów. Trenerem zespołu jest Renata Firak.

Czytaj więcej

11/10/2016

Rywalizowali w konkurencjach wojskowych

Uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Świętochłowicach wzięli udział w III Centralnym Zlocie Klas Mundurowych z całej Polski. Rywalizowali w konkurencjach wojskowych, spotkali się z żołnierzami, a także zobaczyli pokaz czołgów.

Czytaj więcej

10/10/2016

Wystawa Zwierząt w Bibliotece

W filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach zorganizowano kolejną edycję Wystawy Zwierząt Hodowanych przez czytelników. Bibliotekę odwiedziły: psy, kot, świnki morskie, gołębie, węże, a nawet kucyki. Właściciele otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla zwierząt przygotowano przysmaki.

Czytaj więcej

07/10/2016

Zwycięski początek sezonu

Szczypiornistki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice rozpoczęły zmagania w mistrzostwach Śląska w kategorii młodziczek od dwóch wygranych spotkań. Zespół z naszego miasta najpierw pokonał SPR Sośnicę Gliwice 24:19, a w kolejnym meczu zwyciężył MTS Żory 22:16.

Czytaj więcej

07/10/2016

Uczniowie SP nr 10 w Akademii Klasy Ekstra

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Świętochłowicach wzięli udział w projekcie „Akademia Klasy Ekstra”. Jego głównym celem jest zwiększenie zainteresowania piłką nożną wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

03/10/2016

Dzień gimnazjalisty

W Gimnazjum nr 5 im. Marii Dulcissimy Hoffmann w Świętochłowicach zorganizowano Dzień Gimnazjalisty. Uczniowie wzięli także udział w akcji - „Sprzątanie Świata”.

Czytaj więcej

03/10/2016

Jubileuszowy Rajd młodzieży ZSO nr 1

W piątek Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 wziął udział w 40. jubileuszowym Rajdzie Młodzieży. W tym roku metą było schronisko na Równicy. Spotkali się tam: nauczyciele, rodzice, absolwenci, emerytowani pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Czytaj więcej

03/10/2016

Trening szczypiornistek z mistrzem

W ramach Narodowego Dnia Sportu w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się trening piłki ręcznej dziewcząt z udziałem Alfreda Wrzeskiego, byłego reprezentanta Polski i trenera kadry narodowej, a obecnie prezesa Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.

Czytaj więcej

26/09/2016

Manewry Terenowe Survival Airsoft 2016

Na terenie Wzgórza Hugona w Świętochłowicach zorganizowano całodniowe manewry terenowe sztuki przetrwania i Airsoftu. Udział mogli wziąć uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich, klas mundurowych, studenci oraz dorośli. W tym roku swoje umiejętności sprawdziło 31 osób. Najmłodszy uczestnik miał ukończone 9 lat, najstarszy 50.

Czytaj więcej

23/09/2016

Tydzień zakazanych książek w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach po raz kolejny uczestniczy w akcji „Tydzień zakazanych książek”. Od poniedziałku, 26 września promowana będzie literatura, która bywała lub nadal jest zakazywana, wycofywana z bibliotek lub kontrowersyjna.

Czytaj więcej

15/09/2016

Sukces szczypiornistek na piasku

W sobotę, 10 września w Parku Słupna w Mysłowicach odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Śląska w piłce ręcznej plażowej. W turnieju uczestniczyło 18 zespołów, w tym MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowickie. Szczypiornistki z naszego miasta miały okazję poznać inną odmianę piłki ręcznej. Osiągnęły bardzo dobre wyniki.

Czytaj więcej

14/09/2016

Zwiedzanie schronu w Parku Heiloo

W piątek, 16 września w godzinach 12:00-19:00 będzie można zwiedzić izbę muzealną w schronie bojowym nr 39, znajdującym się w Parku Heiloo na skrzyżowaniu ulic Zubrzyckiego i Powstańców. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

13/09/2016

Wycieczka PTTK Świętochłowice

Oddział PTTK w Świętochłowicach w sobotę, 17 września organizuje kolejną wycieczkę z cyklu „Poznajemy przyrodę województwa śląskiego”. Tym razem trasa będzie przebiegać pomiędzy dwoma miechowickim parkami: Ludowym i parkiem na Górze Grytza.

Czytaj więcej

12/09/2016

Mistrzostwa w "Cymbergaja"

W ramach V Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Świętochłowicach odbyły się I Mistrzostwa w "Cymbergaja”. W rozgrywkach wzięło udział 11 zespołów z pięciu miast: Świętochłowic, Chorzowa, Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza.

Czytaj więcej

12/09/2016

Uczniowie I LO na święcie sportu

Uczniowie z klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach wzięli udział w Festiwalu Sportowym „Wannadu”, który zorganizowano na obiektach katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Czytaj więcej

08/09/2016

Nabór do Akademii Samoobrony

Stowarzyszenie KRS TKKF Tytan prowadzi nabór na sezon treningowy 2016/2017 do Świętochłowickiej Akademii Samoobrony Sztuk i Sportów Walki w ramach akcji „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczne Miasto 2016”.

Czytaj więcej

08/09/2016

Nocny turniej koszykówki

W sobotę, 10 września w Świętochłowicach odbędzie się nocny turniej koszykówki ulicznej w trzech kategoriach wiekowych: open, gimnazjum i szkoła podstawowa.

Czytaj więcej

07/09/2016

Szczypiornistki zaczynają sezon

W czwartek, 1 września odbyło się losowanie rozgrywek piłki ręcznej w sezonie 2016/2017 na szczeblu województwa śląskiego. Reprezentujące w tych rozgrywkach Świętochłowice drużyny MUKS "Skałka - Śląsk" zagrają w nowym sezonie w czterech kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej

06/09/2016

7. Metropolitalna Noc Teatrów

Z 24 na 25 września odbędzie się siódma edycja Metropolitalnej Nocy Teatrów. Przed nami dziesiątki spektakli - od klasycznej opery, przez musical, dramat, komedię, aż po wodewil i farsę. Poza tym w programie m.in. nocna gra teatralna, lekcje baletu i tanga, operowe karaoke, maraton pisania listów miłosnych i „balkonowe monologi”.

Czytaj więcej

05/09/2016

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

W dniach 6, 7 i 9 września w Świętochłowicach po raz kolejny odbędą się Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W piątek podczas spartakiady oprócz sportowej rywalizacji zostanie zorganizowana zabawa integracyjna dla świętochłowiczan.

Czytaj więcej

26/08/2016

Kiermasz książki

W piątek 2 września w godz. od 11.00 do 16.00 odbędzie się kiermasz książek, które sprzedawane będą w bardzo promocyjnych cenach.

Czytaj więcej

24/08/2016

Survival Airsoft 2016

TKKF TYTAN Świętochłowice zaprasza do udziału w całodniowych manewrach terenowych sztuki przetrwania i airsoftu, które zorganizowane zostaną w sobotę 17 września w godz. 9.30 – 19.30 w lesie na Wzgórzu Hugona. Szczegóły w informatorze i na plakacie. Zapraszamy!

Czytaj więcej

09/08/2016

Przedstawienie na terenie Wież

W piątek 12 sierpnia o 19:00 na terenie Wież KWK Polska będzie można zobaczyć bajkę „O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały Czapeczkę”.

Czytaj więcej

03/08/2016

Nocne chodzenie po linach

Ponad 70 osób w sobotę 30 lipca wzięło udział w nocnym chodzeniu po parku linowym na „Skałce”. Pierwsza grupa rozpoczęła zabawę o 21, a ostatnia już po północy. Uczestnicy byli zadowoleni i mogą szykować się na podobne wydarzenie. Kolejne jest planowane na przełomie sierpnia i września.

Czytaj więcej

27/07/2016

Koncert Holly Blue

W piątek 29 lipca o godzinie 19:00 na terenie Wież KWK Polska odbędzie się koncert zespołu Holly Blue. Ceny biletów: 5 zł (dorośli) i 1 zł (dzieci).

Czytaj więcej

25/07/2016

Kampania "Prowadzę jestem trzeźwy"

Kampania „Prowadzę jestem trzeźwy” w tym roku po raz kolejny zachęca do zdrowego i trzeźwego stylu życia oraz dbania o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Urząd Miejski w Świętochłowicach wspiera akcję.

Czytaj więcej

25/07/2016

Oddaj krew

W czwartek 28 lipca w od 10 do 17 przed Urzędem Miejskim przy ul. Katowickiej 54 będzie stacjonować ambulans, w którym będzie można oddać krew.

Czytaj więcej

19/07/2016

Minionki w czwartek na "Skałce"

Film animowany „Minionki” w ramach Wakacyjnego chilloutu na „Skałce” będzie można obejrzeć w czwartek 21 lipca o godz. 21:30 po zakończeniu koncertu Maleo Reggae Rockers.

Czytaj więcej

04/07/2016

Przegląd teatralny

„LATO mostOFF” to przegląd teatralny, który 6 lipca rozpocznie się w Centrum Kultury Śląskiej. Wydarzenie organizują miasto Świętochłowice oraz Teatr Żelazny. W repertuarze m.in. „Artur Barciś Show”, „Moralność pani Dulskiej”, czy, „Noc Helvera” w wykonaniu aktorów teatrów z całej Polski. Bilety w cenie 20 zł.

Czytaj więcej

30/06/2016

Wakacyjne spotkania i treningi sztuk i sportów walki

KRS TKKF TYTAN Świętochłowice organizuje wakacyjne treningi sztuk i sportów walki dla wszystkich chętnych osób. Szczegóły na plakacie

Czytaj więcej

06/06/2016

Wygrana DPS

Od września młodzież z Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach odwiedza niepełnosprawnych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. 3 czerwca szkoła zaprosiła pensjonariuszy do wspólnego meczu, który rozegrano na boisku szkolnym. Z wynikiem 7: 6 zwyciężyła drużyna DPS.

Czytaj więcej

06/06/2016

Turniej Sztuk i Sportów Walki

II Otwarty Śląskie Turniej Sztuk i Sportów Walki do lat 18- stu odbędzie się 18 czerwca w godz. od 9.30 do 15.00 w Domu Sportu w Świętochłowicach – Lipinach.

Czytaj więcej

20/05/2016

Gimnazjaliści z wizytą u pracodawców

Jakie firmy działają w najbliższej okolicy? Jakie zawody są tam wykonywane? Co trzeba zrobić, żeby wykonywać konkretny zawód? Jakie kompetencje najbardziej cenią pracodawcy? Czego od pracowników oczekują pracodawcy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znaleźli uczniowie Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach. Było to możliwe dzięki kolejnej edycji przedsięwzięcia realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

19/05/2016

Karta dobrze szła

Helena Smoczok, mieszkanka świętochłowickiego Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” zdobyła pierwsze miejsce podczas XII Turnieju Skata i Remika, zorganizowanego w DPS "Senior", w Rudzie Śląskiej. Zawody zorganizowano w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj więcej

19/05/2016

Szczypiornistki drugie w województwie

Rozegrany 18 maja br. w Tychach półfinał wojewódzki Szkół Podstawowych zakończył się zwycięstwem Szkoły Podstawowej nr 35 w Tychach na drugim miejscu po porażce 15-14 z gospodyniami uplasowały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach (na co dzień zawodniczki MUKS Skałka –Śląsk).

Czytaj więcej

18/05/2016

Nowoczesne technologie - darmowe warsztaty

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego kolejny raz rusza z cyklem warsztatów nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym i zawodowym. Bezpłatne warsztaty skierowane są do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego.

Czytaj więcej

18/05/2016

Wieści z parkietów

W poniedziałek 16 maja br. mistrzynie miasta w piłce ręcznej dziewcząt uczennice SP 1 rozegrały zawody rejonowe w Chorzowie z zespołami SP 21 Chorzów i SP 2 Siemianowice Śląskie.

Czytaj więcej

17/05/2016

Konkurs czytania

Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach zorganizowało Konkurs Pięknego Czytania - Literackie Spotkanie z ...Mikołajkiem.

Czytaj więcej

16/05/2016

Rowerowy Rajd Nadziei

Uczniowie Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach pod opieką nauczycieli wzięli udział w V Rowerowym Rajdzie Nadziei. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych i cierpiących.

Czytaj więcej

10/05/2016

Prezent dla "Złotej Jesieni"

Seniorzy ze Miejskiego Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Świętochłowicach otrzymali prezent od przyjaciółek z Holandii: Wilmy i Beaty.

Czytaj więcej

09/05/2016

Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS w Squashu

W sobotę na "Skałce" odbył się Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS w Squashu.

Czytaj więcej

09/05/2016

Przygotowania do debaty

26 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Augusta Świdra w Świętochłowicach odbyło się spotkanie organizacyjne doradców metodycznych z opiekunami i młodzieżą świętochłowickich gimnazjów, które zgłosiły chęć udziału w debacie pt. „Warto uczyć się w Świętochłowicach”.

Czytaj więcej

06/05/2016

Zapisz się na zajęcia!

Stowarzyszenie KRS TKKF TYTAN ŚWIĘTOCHŁOWICE realizuje akcję „BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNE MIASTO 2016”.

Czytaj więcej

06/05/2016

"Złota Jesień" na jubileuszu chóru

Podopieczni "Złotej Jesieni" mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystej mszy świętej i jubileuszowym koncercie Chóru Męskiego "Śląsk".

Czytaj więcej

05/05/2016

Staże zawodowe uczniów ZSEU

ERASMUS+ w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach. Od 1 sierpnia 2016 r. rusza kolejny projekt "Staże zawodowe uczniów ZSEU". Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+ we współpracy z firmami Training Vision z Portsmouth w Wielkiej Brytanii oraz Vitalis ze Schkeuditz w Niemczech.

Czytaj więcej

02/05/2016

Gimnazjaliści w muzeum Auschwitz-Birkenau

Uczniowie trzecich klas Gimnazjum nr 5 im. Dulcissimy Hoffmann w Świętochłowicach zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej

29/04/2016

Niebieska lekcja historii

Uczniowie SPS nr 10 w Świętochłowicach wzięli udział w „Niebieskiej lekcji historii”. Odwiedzili stadion Ruchu Chorzów, gdzie podglądali trening piłkarzy, poznali historię i podziwiali trofea klubu.

Czytaj więcej

28/04/2016

Wycieczka do planetarium

We wtorek 26 kwietnia 2016 r. uczniowie klas pierwszych z Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach wzięli udział w wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie.

Czytaj więcej

28/04/2016

Ubezpieczenia społeczne bez tajemnic

Świętochłowiczanka Oliwia Owczarek zdobyła drugie miejsce w finale konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Finał odbył się 26 kwietnia br. w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj więcej

28/04/2016

Dzień Otwarty w ZSEU

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Augustyna Świdra w Świętochłowicach odbył się Dzień Otwarty. Ofertę placówki poznawali gimnazjaliści.

Czytaj więcej

28/04/2016

Zna się na prawie

Piotr Żerdziński, uczeń drugiej klasy Gimnazjum nr 2 w Świętochłowicach zajął wczoraj drugie miejsce w okręgowym etapie Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjów w województwie śląskim.

Czytaj więcej

27/04/2016

Turniej Pierwszej Pomocy

Świętochłowiccy uczniowie po raz kolejny rywalizowali w Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Finał zawodów poprzedziły eliminacje wewnątrzszkolne.

Czytaj więcej

27/04/2016

Tydzień Kultury Zdrowotnej

Od 18 do 22 kwietnia w SPS 10 trwał Tydzień Kultury Zdrowotnej. Każdy dzień przynosił nowe emocje, a warsztaty były dostosowane do wieku i możliwości uczniów.

Czytaj więcej

27/04/2016

Dzień Ziemi w SPS 10

22 kwietnia uczniowie SPS nr 10 w Świętochłowicach obchodzili Dzień Ziemi. Z tej okazji wcielali się w różne role. W części artystycznej zaprezentowały inscenizację wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima.

Czytaj więcej

26/04/2016

III miejsce MUKS "Skałka-Śląsk"

W rozegranym w dniach 22-24.04.2016 r. Półfinale Mistrzostw Polski o Puchar Prezesa ZPRP w Rudzie Śląskiej podopieczne Andrzeja Gajczewskiego, Joanny Banaś i Kamila Głowackiego zajęły III miejsce.

Czytaj więcej

25/04/2016

Bieganie łączy pokolenia

W sobotnie przedpołudnie uczniowie, rodzice i nauczyciele ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego stanęli na starcie Sztafety Pokoleń. Bieg odbył się w ramach Katowickiego Festiwalu Biegowego, zorganizowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego. Każdy z dziesięciu uczestników sztafety musiał pokonać pętlę o długości około 700 metrów.

Czytaj więcej

22/04/2016

Dzień Otwarty w gim. 5

We wtorek 26 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 5 im. Marii Dulcissimy Hoffmann w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

22/04/2016

Uczniowie w NOSPR

W środowe popołudnie grupa uczniów klasy sportowej oraz dwujęzycznej ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wysłuchała koncertu edukacyjnego w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Czytaj więcej

22/04/2016

Sportowcy na wykładzie

Po raz kolejny uczniowie klasy sportowej i rekreacyjnej ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wysłuchali wykładu pani doktor Anny Stoleckiej – Warzechy, z Zakładu Fizjologii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Tematyką wykładu była suplementacja w treningu sportowym oraz metodyka ćwiczeń na siłowni.

Czytaj więcej

22/04/2016

Dzień Ziemi z Tytanem

Klub Sportowy Tytan Świętochłowice organizuje sprzątanie lasu w ramach Dnia Ziemi. W poniedziałek, 25 kwietnia w godz. 17.00-19.00 chętne osoby spotkają się na parkingu przy cmentarzu na Wzgórzu Hugona.

Czytaj więcej

21/04/2016

Trening z mistrzem

W środę 20 kwietnia br. w hali sportowej SP 1 młode adeptki świętochłowickiego szczypiorniaka odbyły trening z Łukaszem Stodtko zawodnikiem LHV Hoyerswerda, wcześniej Olimpii Piekary, Chrobrego Głogów i Górnika Zabrze.

Czytaj więcej

20/04/2016

Klasa mundurowa nad morzem

Klasa wojskowa 2A II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Świętochłowicach uczestniczyła w czterodniowej wycieczce szkolnej nad morze. Wyjazd ten był zorganizowany przy współudziale Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

18/04/2016

II Turniej Gier Stolikowych

Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej, to organizatorzy II Turnieju Gier Stolikowych.

Czytaj więcej

18/04/2016

Gra na wysokim poziomie

Podopieczne Andrzeja Gajczewskiego i Joanny Banaś po zajęciu II miejsca w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Dziewcząt w Bytomiu i awansie do półfinału tych rozgrywek będą walczyć o finał w Rudzie Śląskiej.

Czytaj więcej

18/04/2016

Chemia jest ciekawa

CHEMIA JEST CIEKAWA – o tym mogli się przekonać uczniowie Gimnazjum nr 5 im. M.D. Hoffmann biorący udział w konkursie przedmiotowym , który odbył się 21 marca.

Czytaj więcej

13/04/2016

Festiwal nauki

W ubiegłym tygodniu, w Przedszkolu Miejskim Nr 1 zorganizowany został trzeci „Festiwal nauki”. Dzieci wzięły udział w „wybuchowej” lekcji fizyki i chemii, pokazie ptaków drapieżnych, przeniosły się też do świata dźwięków i odwiedziły Salę Doświadczania Świata w Przedszkolu Miejskim Nr 8. Uczestniczyły tam w polisensorycznych zajęciach o kosmosie.

Czytaj więcej

12/04/2016

Konkurs savoir-vivre

W Gimnazjum nr 5 przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszego miasta walczyli o tytuł Mistrza Savoir-Vivre!

Czytaj więcej

11/04/2016

Uczniowie w Runmageddonie

Uczniowie klasy sportowej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego nie boją się wyzwań, nawet tych ekstremalnych. W nocy z soboty na niedzielę wzięli udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami Runmageddon.

Czytaj więcej

11/04/2016

Dobry turniej szachistów

W czwartek 7 kwietnia na terenie Akademii Polonijnej w Częstochowie odbyły się Finały Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach. Przy szachownicach zasiedli m.in. uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko”, które godnie reprezentowały Świętochłowice.

Czytaj więcej

11/04/2016

MUKS w drodze do mistrzostwa

W weekend w bytomskiej hali sportowej "Na Skarpie" odbyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski Dziewcząt w piłce ręcznej o Puchar Prezesa ZPRP w Polsce. Organizatorami turnieju był MUKS "Skałka - Śląsk" i Urząd Miasta Świętochłowice.

Czytaj więcej

08/04/2016

Targi Lodowe już jutro

W sobotę 9 kwietnia br. w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego 1 w Świętochłowicach, po raz kolejny zorganizowane zostaną Targi Lodowe.

Czytaj więcej

04/04/2016

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski

8 i 9 kwietnia mistrzynie Śląska, szczypiornistki MUKS "Skalka - Śląsk" Świętochłowice rozegrają w Hali Sportowej "Na Skarpie" w Bytomiu ćwierćfinał Mistrzostw Polski Dziewcząt o Puchar Prezesa ZPRP.

Czytaj więcej

04/04/2016

Recytują najpiękniej

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyły się miejskie eliminacje do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych.

Czytaj więcej

30/03/2016

W szkole o Zespole Downa

21 marca na całym świecie obchodzono święto osób chorych na Zespół Downa. Z tej okazji uczennice klasy 2b w Gimnazjum nr 5 Klaudia Gruszka i Agata Jarosz zainicjowały konkurs dla swoich koleżanek i kolegów.

Czytaj więcej

29/03/2016

W świecie zmysłów

Uczniowie klas pierwszych z Gimnazjum nr 5 zwiedzili wystawę „Świat zmysłów” w Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej.

Czytaj więcej

25/03/2016

Wystartowali w konkursie geograficznym

Uczniowie ZSO nr 2 wzięli udział w finale VII Regionalnego Konkursu „Palcem po mapie - Europa”. Uczestniczyły w nim także szkoły z Chorzowa i Siemianowic Śl.

Czytaj więcej

25/03/2016

Rejonowy Turniej piłki siatkowej

Drugie miejsce dla chłopców i trzecie dla dziewcząt przypadło drużynom z „Kochana”. W Siemianowicach Śląskich odbył się w rejonowy turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej

23/03/2016

Sukces Dawida Gracy

W ubiegłą sobotę w Suchym Lesie k/Poznania odbył się „MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI W JUDO”. Wśród 1085 zawodników z Polski i zagranicy był także mieszkaniec Świętochłowic Dawid Graca, który odznaczył się bardzo dobrym wynikiem.

Czytaj więcej

22/03/2016

czytają rówieśnikom

Uczniowie SP nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach raz w tygodniu spotykają się w szkolnej bibliotece i czytają rówieśnikom swoje ulubione książki.

Czytaj więcej

22/03/2016

Gimnazjaliści przy szachownicach

W piątek 18 marca w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły najlepsze reprezentacje szkół ze Świętochłowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich. Rozgrywki prowadzono systemem szwajcarskim siedmiorundowym tempem gry P – 15.

Czytaj więcej

22/03/2016

Dzień z psychokryminalistyką

Uczniowie ZSO nr 2 uczestniczyli w zajęciach na katowickim wydziale Uniwersytetu SWPS, podczas których omawiano kwestie związane z pracą detektywa czy cechami osobowościowymi psychopatów.

Czytaj więcej

21/03/2016

Trudny trening ...w kopalni

W sobotę uczniowie klasy sportowej ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego zameldowali się w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido.

Czytaj więcej

17/03/2016

Rejonowe Zawody Szachowe

W środę 16 marca 2016 roku w pawilonie OSiR „Skałka” w Świętochłowicach odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych. Lista startujących obejmowała 19 dziewcząt i 21 chłopców występujących w barwach najlepszych szkół ze Świętochłowic, Chorzowa i SiemianowicŚląskich.

Czytaj więcej

17/03/2016

Spartakiada w SP 2

Uczniowie klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego poprowadzili Spartakiadę Trzecioklasisty. Wzięli w niej udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Czytaj więcej

16/03/2016

Intensywny cykl meczowy

W weekend 12 – 13 marca młode szczypiornistki MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice wzięły udział w III Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej LAUDON HANDBALL CUP w Nowym Jiczinie. Turniej rozegrało 5 zespołów , dwa ze Świętochłowic (dziewczęta rocznik 2003 i 2004/05, T.J Hazena Novy Jicin zespół chłopców, T. J. Sokol Centrum Hana z Ołomuńca chłopcy i T.J. Zbrojowka Vestin chłopcy/dziewczęta.

Czytaj więcej

15/03/2016

III Turniej Szkolnej Ligi Szachowej

Trzeci turniej w ramach Szkolnej Ligi Szachowej 2015/2016 odbył się 12 marca 2016 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach. Tym razem uczestniczyło w nim 10 reprezentacji świętochłowickich szkół. Zawody prowadzone były systemem szwajcarskim siedmiorundowym tempem gry P-15.

Czytaj więcej

15/03/2016

Lekcja teatralna

Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego "Coolturalni" z ZSO nr 2 wzięli udział w lekcji zorganizowanej w Teatrze Śląskim.

Czytaj więcej

11/03/2016

Ostatni wieczorny bieg

Biegacze ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego zakończyli starty w tegorocznej edycji biegów na orientację „Katowice wieczorową porą”.

Czytaj więcej

10/03/2016

Sportowe Powitanie Wiosny

Przygotujcie się, na pierwsze w Świętochłowicach „Sportowe Przywitanie Wiosny”. W niedzielę 20 marca atrakcji i emocji, na pewno nie zabraknie.

Czytaj więcej

10/03/2016

Wygrana MUKS Skałka-Śląsk

Podopieczne Andrzeja Gajczewskiego rozegrały kolejny zwycięski mecz. Tym razem na wyjeździe pokonały zabrzański zespół SPR 1945 Pogoń. Nie brakowało trudnych momentów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24 - 21 ( 11 - 9 ).

Czytaj więcej

09/03/2016

Badanie ankietowe

Od 1 do 18 marca potrwa badanie ankietowe przeprowadzane przez Urząd Statystyczny w Katowicach. Tym razem ankieterzy pytać będą o pogłowie świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

Czytaj więcej

09/03/2016

Dzień Otwarty w SPS 10

We wtorek, 15 marca od godz.11.50 do 16.00 odbędzie się Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10.

Czytaj więcej

09/03/2016

Pewne zwycięstwo piłkarek ręcznych

Podopieczne Andrzeja Gajczewskiego zwycięskim meczem w Tarnowskich Górach przypieczętowały I miejsce w Mistrzostwach Śląska w kategorii Dziewcząt.

Czytaj więcej

09/03/2016

Szachowe podsumowanie ferii

28 zawodniczek i zawodników wystartowało 5 marca w V Szkolnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

09/03/2016

Dobra gra w turniejach

W sobotę 5 marca szczypiornistki MUKS "Skałka - Śląska" Świętochłowice, uczennice SP 19, SP 1 i SP 17 rozegrały w Zabrzu IV turniej o Mistrzostwo Śląska.

Czytaj więcej

08/03/2016

Uczniowie SP 19 w Warszawie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 podczas wycieczki do Warszawy zwiedzili Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Stare Miasto. Eksperymentowali też w Centrum Nauki Kopernik. Odwiedzili gmach Sejmu i Senatu oraz Rezydencję Prezydenta RP. 1 marca wieczorem na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Czytaj więcej

08/03/2016

Piłkarski obóz sportowy

Od 29 lutego do 5 marca 2016 roku młodzi piłkarze z klas sportowych Gimnazjum nr 2 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach - rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu piłkarskiego.

Czytaj więcej

03/03/2016

Zajęcia w ramach "kawiarenki włoskiej"

Uczniowie II LO, w ramach tzw. "Kawiarenki włoskiej", uczestniczyły w konwersacjach prowadzonych przez rodowitych rzymian.

Czytaj więcej

03/03/2016

O książce Moniki Kassner

W Przedszkolu Miejskim Nr 1 odbyło się spotkanie z Moniką Kassner, autorką książki "Zaginione perły księżnej Daisy".

Czytaj więcej

03/03/2016

Zaprojektuj znaczek pocztowy

Wystartował VIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny na projekt znaczka pocztowego „ Walka Śląska o Polskość”. Każdy uczeń może zaprojektować własny znaczek, nawiązujący do jednego z trzech tematów: Walka Ślązaków o wolność, Śląskie obiekty historyczne, Pomniki walki o polskość. Prace należy złożyć do 3 kwietnia br. w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 15 w Chorzowie ( ul. 3 Maja 78).

Czytaj więcej

02/03/2016

II i IV miejsce na turnieju w Czechach

Szczypiornistki MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice 27 - 28 lutego zaprezentowały się podczas III Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej LAUDON CUP 2016 w Novym Jicinie. Szczypiornistki z rocznika 2001 zajęły II miejsce, a ich koleżanki z rocznika 2003 wywalczyły IV lokatę.

Czytaj więcej

29/02/2016

Robocze ferie MUKS

W czasie ferii szczypiornistki MUKS nie miały odpoczynku. Pod okiem Joanny Banaś i Kamila Głowackiego przygotowywały się do III Międzynarodowego turnieju LAUDON CUP. Zostanie on zorganizowany w Novym Jicinie, mieście partnerskim Świętochłowic.

Czytaj więcej

22/02/2016

Piłkarskie zmagania w SP 1

Śląsk Świętochłowice odniósł zwycięstwo, drugą pozycję wywalczył zespół FC Ziomki, a trzecią FC Korea - w piłkarskich zmaganiach szkół podstawowych.

Czytaj więcej

22/02/2016

Kulig w Wiśle

18 lutego OSiR „Skałka” zorganizował wycieczkę do Wisły. Główną atrakcją był kulig, w którym wzięło udział pięćdziesiąt osób

Czytaj więcej

18/02/2016

Turniej o Puchar Orlika

Reprezentacje szkół gimnazjalnych rywalizowały w Turnieju o Puchar Orlika.

Czytaj więcej

17/02/2016

Piosenka obcojęzyczna

Natalia Tomys zajęła trzecie miejsce, a Mateusz Prudlo został finalistą X Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Bytomiu.

Czytaj więcej

15/02/2016

Przypomnieli zasady bezpieczeństwa

Przed feriami strażacy i policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1.

Czytaj więcej

15/02/2016

Przeciw przemocy

Gimnazjum nr 5 we współpracy z Centrum Integracji Społecznej realizowało projekt: "Przemoc: widzę, słyszę, reaguję".

Czytaj więcej

15/02/2016

Walentynki w Gimnazjum nr 5

W Gimnazjum nr 5 zorganizowano Walentynki.Wybierano najsympatyczniejszych uczniów szkoły, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Czytaj więcej

15/02/2016

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W czwartek 11 lutego br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyły się miejskie eliminacje do Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Czytaj więcej

15/02/2016

W drodze do finału

MUKS Świętochłowice są coraz bliżej udziału w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Po zwycięskiej potyczce w Bystrej 26 - 21 umocniły się na pozycji liderek śląskiej ligi Dziewcząt.

Czytaj więcej

12/02/2016

Wizyta w laboratorium

Uczniowie klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili Laboratorium Motoryczności Człowieka na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Czytaj więcej

08/02/2016

Cenne punkty

W sobotę podopieczne Andrzeja Gajczewskiego rozegrały mecz wyjazdowy w Pietrowicach Wielkich. Stawka to brązowy medal Mistrzostw Śląska w kategorii młodziczek uczestnictwo w rozgrywkach centralnych.

Czytaj więcej

05/02/2016

Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych

W środę 3 lutego odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Świętochłowice w Szachach. Zawody rozegrano w pawilonie OSiR „Skałka”.

Czytaj więcej

04/02/2016

Uczestniczyli w warsztatach psychologicznych

Młodzież ZSO nr 2 uczestniczyła w warsztatach psychologicznych. Zorganizowano je w katowickim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Czytaj więcej

03/02/2016

MUKS znów wygrywa

Młodziczki MUKS Świętochłowice we własnej hali wygrały z SPR Sośnica Gliwice. Mecz w ramach Mistrzostw Śląska zakończył się wynikiem 34-18.

Czytaj więcej

03/02/2016

Przed finałem

W styczniu zorganizowano przedostatnie zawody na orientację „Katowice wieczorową porą”, w których startują uczniowie świętochłowickiego I LO.

Czytaj więcej

01/02/2016

Szachowe Mistrzostwa SP 1

Młodzi szachiści wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 1, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świętochłowicach. W zawodach wzięło udział 25 dziewcząt i chłopców, którzy walczyli w dwóch grupach systemem szwajcarskim 7-rundowym z czasem P-15 na każdą partię. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali Damian Kuchna – sędzia główny i Jerzy Plichta – sędzia rundowy.

Czytaj więcej

01/02/2016

Karnawał w szkołach

28 stycznia w ZSO nr 2 w Świętochłowicach odbyła się zabawa karnawałowa. Była muzyka, przebieranki, fotobudka i konkurs na najlepszy strój. Królem balu został Marcel Łagan. Na wyróżnienie zasłużyli również Robert Śniegocki i Robert Głowacki.

Czytaj więcej

27/01/2016

Szczypiornistki na podium

Szczypiornistki MUKS „Skałka-Śląsk” odnoszą kolejne sukcesy. Na meczu wyjazdowym zwyciężyły z SPR Sośnicą II Gliwice. Kolejne rozgrywki świętochłowickiego zespołu już 2 lutego.

Czytaj więcej

26/01/2016

Maraton lingwistyczny Salezjan

Wzięli udział w dwunastogodzinnym maratonie lingwistycznym. Uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” poznali elementy alfabetu Kraju Kwitnącej Wiśni, a także ciekawostki dotyczące pisarzy Puszkina i Cervantesa.

Czytaj więcej

25/01/2016

„Zbiórka dla Burka”

Zebrali kilkadziesiąt kocyków i 60 kg karmy dla zwierząt z chorzowskiego schroniska. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 po raz kolejny włączyli się do akcji „Zbiórka dla Burka”.

Czytaj więcej

22/01/2016

Dzień Śląski w „Don Bosco"

Dzień Śląski „Święci ze Śląska wzięci” zorganizowano już po raz siódmy w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko”. Uczniowie nakręcili filmy konkursowe o świętych związanych z regionem.

Czytaj więcej

21/01/2016

Karnawał u seniorów

Byli Juliusz Cezar, Czerwony Kapturek, królowie, malarze i marynarze. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” bawili się na balu karnawałowym.

Czytaj więcej

20/01/2016

Dzień Babci i Dziadka

Był tradycyjny śląski kołocz i wspólne śpiewanie. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” obchodzili Dzień Dziadka i Babci. Złożyli także życzenia urodzinowe dyrektorowi Norbertowi Rózdze.

Czytaj więcej

20/01/2016

Kolędowali na szóstkę

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 zostali laureatami „XI Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich” w Chorzowie. Mateusz Prudlo wyśpiewał zwycięstwo w kategorii solistów, a zespół „Freedom” zajął wysokie drugie miejsce.

Czytaj więcej

19/01/2016

Superpływacy wyłonieni

Aż 117 osób wzięło udział w konkursie „Superpływak” zorganizowanym przez OSiR „Skałka” i drużynę ratowników WOPR. Podczas pięciu grudniowych spotkań najlepsi uczestnicy pokonali dystanse ponad 75 kilometrów.

Czytaj więcej

18/01/2016

Wieczór jasełkowo-kolędowy

Świętochłowiccy nauczyciele i zespół Freedom zaśpiewali kolędy w Szkole Podstawowej nr 19. Podczas „Wieczoru jasełkowo-kolędowego” mogliśmy także zobaczyć bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IIIa i VIa.

Czytaj więcej

18/01/2016

Uczniowie na obozie zimowym

Doskonalili umiejętności narciarskie na Małym Rachowcu. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 pojechali na obóz zimowy do Soli obok Zwardonia.

Czytaj więcej

14/01/2016

Maraton u Salezjan

W nocy z 15 na 16 stycznia Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach organizuje XII Maraton Języków Obcych.

Czytaj więcej

13/01/2016

Casting „Fashion Inside”

Wieże KWK Polska na dwa dni zmieniły się w wybieg dla modeli. Ponad 100 osób zainteresowanych zaistnieniem w świecie mody wzięło udział w castingu do pokazu „Fashion Inside”. Najlepsi zaprezentują się 11 i 12 marca w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

13/01/2016

Judocy na podium

Zawodnicy UKS Judo Świętochłowice zdobyli 6 medali na międzynarodowym turnieju „Pokonujemy Granice” w Bielsku-Białej. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych okazali się podopieczni trenera Marcina Sznapki - Wiktoria Berbeć i Fabian Ramotowski.

Czytaj więcej

13/01/2016

II Turniej Szkolnej Ligi Szachowej

Aż 11 świętochłowickich szkół wzięło udział w drugim turnieju Szkolnej Ligi Szachowej zorganizowanym w bibliotece. Zwyciężyli uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko”. Najlepszymi graczami zostali Krzysztof Kaczmarek, Tomasz Kułak i Mateusz Eichhorn. Sędziowali Damian Kuchna i Jerzy Plichta. Kolejny turniej już 12 marca.

Czytaj więcej

07/01/2016

Zajęcia w parku trampolin

Zagrali w siatkówkę, koszykówkę i skakali do basenu wypełnionego gąbkami. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 odwiedzili park trampolin w Zabrzu.

Czytaj więcej

07/01/2016

Spotkanie kolędowe u Salezjan

8 stycznia o 17. odbędzie się spotkanie kolędowe „Światełko nadziei, czyli kolędowanie u Janka”. Młodzież z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” zaprezentuje utwory o tematyce bożonarodzeniowej.

Czytaj więcej

05/01/2016

Warsztaty meteorologiczne

Samodzielnie wykonali mapy synoptyczne. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 wzięli udział w warsztatach meteorologicznych zorganizowanych przez Uniwersytet Śląski.

Czytaj więcej

04/01/2016

Odwiedzili pracodawców

Dowiedzieli się jak wygląda specyfika pracy u lokalnych przedsiębiorców. Uczniowie Gimnazjum nr 5 odwiedzili piekarzy, ciastkarzy, fotografów, mechaników samochodowych, kelnerów i kucharzy.

Czytaj więcej

29/12/2015

Turniej „Ligi Przyjaźni Polsko-Czeskiej”

Zagrały w pierwszym z czterech turniejów „Ligi Przyjaźni Polsko – Czeskiej”. Zmierzyły się między innymi z Sokolem Ostrava i Sokolem Karvina. Szczypiornistki MUKS „Skałka-Śląsk” zajęły czwartą lokatę. Drugie spotkanie 30. stycznia w Ostrawie.

Czytaj więcej

23/12/2015

Nauczyciele kolędowali

Zaśpiewali 12 kolęd nawiązując do ilości wigilijnych potraw. Nauczyciele ze Szkół Podstawowych nr 1, 17 i 19 wystąpili w świątecznym koncercie w Centrum Kultury Śląskiej.

Czytaj więcej

22/12/2015

„Katowice wieczorową porą”

Kamil Niesporek wraz z wychowawczynią Anną Żurek z I Liceum Ogólnokształcącego zwyciężyli w drugim biegu na orientację „Katowice wieczorową porą”. W zmaganiach wzięło udział blisko trzystu miłośników nocnych maratonów.

Czytaj więcej

21/12/2015

Śladami górników

Zgłębiali historię górnictwa. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 odwiedzili Muzeum Górnictwa Węglowego i kopalnię „Guido” w Zabrzu.

Czytaj więcej

18/12/2015

Uczniowie na koncercie

Wysłuchali utworów Mieczysława Karłowicza, Saverio Mercadantego i Carla Marii Webera. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 odwiedzili Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia.

Czytaj więcej

17/12/2015

Dzień Śląski

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w Dniu Śląskim. Przygotowali występy artystyczne, regionalne potrawy i słodkości. Na korytarzu można było podziwiać eksponaty ze śląskiej izby.

Czytaj więcej

17/12/2015

Wystawili sztukę

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wystąpili w spektaklu teatralnym „Diabelski młyn”. Opowiadał on o szkodliwości tytoniu, narkotyków i alkoholu wystawiono na deskach Młodzieżowego Domu Kultury.

Czytaj więcej

17/12/2015

Warsztaty z przedsiębiorczości

Wzięli udział w warsztatach z przedsiębiorczości. Licealiści z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” przygotowywali koncepcję innowacyjnego biznesu.

Czytaj więcej

17/12/2015

XVI Konkurs Kolęd i Pastorałek

Już 15 stycznia w Centrum Kultury Śląskiej odbędzie się XVI Konkurs Kolęd i Pastorałek. W przesłuchaniu mogą wziąć udział soliści, zespoły muzyczno-wokalne i muzykujące rodziny.

Czytaj więcej

16/12/2015

Sukces szczypiornistek

Szczypiornistki z MUKS „Skałka-Śląsk” na podium. Podopieczne Andrzeja Gajczewskiego zwyciężyły w drugiej rundzie rozgrywek o Mistrzostwo Śląska. Najlepszą zawodniczką meczu była Agnieszka Zimowska.

Czytaj więcej

16/12/2015

Uczyli się o odpowiedzialności karnej

Dowiedzieli się czym różni się wykroczenie od przestępstwa. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wzięli udział w warsztatach „Odpowiedzialność karna” prowadzonych przez Martę Barańską z Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Czytaj więcej

15/12/2015

Turniej darta

Zespół Szkół Specjalnych zorganizował turniej darta dla uczniów gimnazjów i zespołów edukacyjno-terapeutycznych z Tarnowskich Gór, Chorzowa i Świętochłowic.

Czytaj więcej

15/12/2015

Stop dopalaczom

Rozmawiali o negatywnych skutkach zażywania dopalaczy. Uczniowie klas ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w spotkaniu „Dopalacze - jak łatwo stracić zdrowie i życie?”.

Czytaj więcej

15/12/2015

Trening z mistrzem

Uczestniczyli w treningu piłki ręcznej pod okiem byłego reprezentanta Polski Artura Siódmiaka. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 wzięli udział w „Artur Siódmiak Camp”.

Czytaj więcej

14/12/2015

Salezjanie w laboratorium

Gościli na zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.

Czytaj więcej

14/12/2015

Zajęcia na poligonie

Ruszyła pierwsza edycja projektu "Poligon z bankową". Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 zapoznali się z budową broni strzeleckiej, rzucali granatem i uczyli się udzielać pierwszej pomocy.

Czytaj więcej

14/12/2015

Dzień Profilaktyki w SP nr 4

Dzień Profilaktyki w Szkole Podstawowej nr 4 upłynął pod hasłem: "Zdrowo, aktywnie, bezpiecznie". Uczniowie dowiedzieli się jak gospodarować wolnym czasem po lekcjach i przygotowali plakaty na temat bezpieczeństwa w sieci.

Czytaj więcej

14/12/2015

„Gwiezdnowojenne” spotkanie

Walczyli na miecze świetlne w Miejskiej Bibliotece. 12 grudnia fani „Gwiezdnych wojen” przenieśli się do świata fantasy. Członkowie Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi Takeda uczyli technik walki mieczami świetlnymi.

Czytaj więcej

13/12/2015

Został wyróżniony

Bartosz Krupa, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj więcej

11/12/2015

Zaśpiewali dla seniorów

Zaśpiewali pensjonariuszom śląskie szlagiery. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 odwiedzili Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”.

Czytaj więcej

10/12/2015

„Gwiezdne wojny” w bibliotece

Już 12 grudnia w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie miłośników „Gwiezdnych wojen”. Będziemy mogli obejrzeć wystawę filmowych rekwizytów i pokaz walki na miecze świetlne.

Czytaj więcej

10/12/2015

Mikołajki w SP nr 2

Wspominamy. Tak Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 świętowali Mikołajki.

Czytaj więcej

10/12/2015

Mikołajki na sportowo

Szczypiornistki MUKS „Skałka-Śląsk” pobiegły w charytatywnym Biegu Mikołajów w Rudzie Śląskiej. Trasę o długości ponad czterech kilometrów pokonały na rzecz chorej na raka Oliwki. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Oślizło.

Czytaj więcej

09/12/2015

Finał turnieju „Od SKS-u do AZS-u”

Po sukcesie w regionalnych eliminacjach reprezentowali Śląsk w ergometrze wioślarskim w Warszawie. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w finale turnieju „Od SKS-u do AZS-u”.

Czytaj więcej

08/12/2015

XVIII Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Regionalnej

W Zespole Szkół i Pracy Pozaszkolnej zorganizowano XVIII Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Regionalnej. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe nr 2, 3, 8 i 19, a także Gimnazjum nr 3 i Ognisko Pracy pozaszkolnej w ZSiPP. W składzie jury znaleźli się Halina Górna-Ruda, Beata Kiwic i Danuta Bengowska.

Czytaj więcej

08/12/2015

Szkolna Barbórka

Zobaczyli w jakich warunkach pracują górnicy. Uczniowie ZSO nr 2 zjechali 438 metrów pod ziemię i zwiedzili czynną kopalnię KWK Piekary.

Czytaj więcej

07/12/2015

Przygotowywali wieńce adwentowe

Przygotowali wieńce adwentowe wspólnie z członkami Stowarzyszenia Wspierania Ekonomii Etycznej „Pro Ethica” z Rudy Śląskiej. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” zadbali o świąteczny wystrój placówki.

Czytaj więcej

07/12/2015

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach

Uczniowie świętochłowickich szkół wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Imprezę zorganizowali Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” oraz Szkolne Koło Szachowe „Jedynka”.

Czytaj więcej

07/12/2015

Edukacja globalna

Wzięli udział w szkoleniu z zakresu globalnych wyzwań i problemów współczesnego świata. Monika Szynol, konsultantka Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach, poprowadziła zajęcia z uczniami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych.

Czytaj więcej

07/12/2015

Mikołaj u seniorów

Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień" przekonali się, że święty Mikołaj odwiedza nie tylko dzieci.

Czytaj więcej

07/12/2015

Mikołajki w Lipinach

Z okazji Mikołajek uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego częstowali słodkościami dzieci w Lipinach.

Czytaj więcej

03/12/2015

Sukcesy na parkietach

W sobotę zawodniczki MUKS Skałka –Śląsk Świętochłowice rozegrały zaległy mecz z MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Po pierwszej połowie prowadziły 16 – 6. Druga połowa to dalsza konsekwentna gra miejskiego zespołu i utrzymanie wysokiego prowadzenia 27 – 11.

Czytaj więcej

30/11/2015

Dzień Życzliwości

„Z uśmiechem nam do twarzy” – pod takim hasłem upłynął w Szkole Podstawowej nr 2 Dzień Życzliwości.

Czytaj więcej

30/11/2015

Kiermasz świąteczny w SP nr 2

Już 7 grudnia o 17. w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się kiermasz świąteczny. Na Sali gimnastycznej będziemy wspólnie śpiewali kolędy, wykonywali ozdoby świąteczne i oglądali występy artystyczne. Na stoiskach nie zabraknie bożonarodzeniowych potraw.

Czytaj więcej

30/11/2015

Cecylki

Uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” wzięli udział w „Cecylkach” i zaprezentowali swoje talenty. Na scenie Centrum Kultury Śląskiej pojawili się muzycy, tancerze i akrobaci. Zabrzmiały dźwięki fortepianu, gitary i perkusji.

Czytaj więcej

30/11/2015

Spektakl o jesieni

Wystawili spektakl o jesieni. Dzieci z Przedszkola Krasnala Hałabały wystąpiły dla starszych kolegów i koleżanek, którzy dwa lata temu opuścili mury placówki.

Czytaj więcej

27/11/2015

Maraton Pisania Listów

W najbliższy weekend świętochłowiczanie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.

Czytaj więcej

24/11/2015

Bieg na orientację

Ruszyła kolejna edycja biegów na orientację „Katowice wieczorową porą”. Wśród 350 osób startujących w wyścigu znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Zawody są organizowane po zmroku w różnych dzielnicach Katowic.

Czytaj więcej

24/11/2015

Seniorzy dla seniorów

Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” odwiedzili seniorzy z Rudy Śląskiej. Zaprezentowali rówieśnikom spektakl „Przebudzenie”.

Czytaj więcej

24/11/2015

Konkurs plastyczny

Uczniowie Gimnazjum nr 3 wzięli udział w konkursie plastycznym w ramach projektu „Przemoc: widzę, słyszę, reaguję”. Najlepszy plakat przygotowała Zuzanna Małek. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Krzysztof Rogala i Dawid Marek. 

Czytaj więcej

24/11/2015

Koncert i zbiórka dla zwierząt

Już w czwartek 26 listopada o 17. odbędzie się koncert jesienny „Lata 20, lata 30”. W Młodzieżowym Domu Kultury zaprezentują się młodzi artyści. W dniu imprezy organizowana będzie zbiórka dla zwierząt ze schroniska. Można przynosić między innymi karmę, koce i ręczniki.

Czytaj więcej

24/11/2015

Zabawa andrzejkowa z Roko i Colino

Centrum Kultury Śląskiej Zgoda zaprasza na zabawę andrzejkową z bajkowymi postaciami Roko i Colino. W poniedziałek 30 listopada o 17. dzieci wezmą udział we wspólnych wróżbach, śpiewie i tańcu. Mile widziane przebrania.

Czytaj więcej

23/11/2015

Warto nosić odblaski

Noszenie odblasków może uratować życie. Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili świętochłowiccy policjanci, którzy zachęcali do rozważnego poruszania się ulicą. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczny bo widoczny”. Sznupek wręczył dzieciom opaski odblaskowe.

Czytaj więcej

23/11/2015

Zajęcia profilaktyczne

Profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych w okresie dorastania. Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zajęcia poprowadził Michał Pozdał.

Czytaj więcej

23/11/2015

Czy to bajka?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przebrali się za swoich ulubionych książkowych bohaterów. Na szkolnych korytarzach nie zabrakło Harrego Pottera, Hermiony, Królewny Śnieżki, Smerfetki, Czerwonego Kapturka, a nawet Smoka Wawelskego.

Czytaj więcej

23/11/2015

Wywalczył złoto

Dawid Graca, mieszkaniec Świętochłowic, zdobył złoty medal w Międzynarodowym Turnieju Judo Silesia CUP w Rybniku.

Czytaj więcej

23/11/2015

Partnerstwo publiczno-prywatne

Już 25 listopada w Katowicach odbędzie się konferencja „Partnerstwo publiczno - prywatne, jako metoda finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego" pod patronatem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Czytaj więcej

20/11/2015

Odkurzone Przeboje Kabaretu Starszych Panów

Już 22 listopada o 17. w Centrum Kultury Śląskiej Zgoda odbędzie się koncert „Odkurzone Przeboje Kabaretu Starszych Panów”. Podczas niedzielnego spotkania usłyszymy utwory: Herbatka, Portugalczyk Osculati, Adio pomidory, Odrażający drab, Tanie dranie i Na ryby. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

20/11/2015

Turniej szachowy

Rozegrano pierwszy turniej Szkolnej Ligi Szachowej 2015/2016. W zawodach wzięli udział uczniowie dziesięciu świętochłowickich szkół.

Czytaj więcej

20/11/2015

Dzień Tolerancji w SPS nr 10

Rozmawiali o tolerancji wobec niepełnosprawności, innego wyglądu, koloru skóry, wyznania i statusu. Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 wzięli udział w warsztatach „Jesteśmy tolerancyjni”.

Czytaj więcej

19/11/2015

Uczniowie ZSO nr 1 w Holandii

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 byli na wymianie w holenderskim Almere. Odwiedzili rówieśników, których w marcu gościli w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

19/11/2015

Dwie Wieże w barwach Francji

Wieże KWK Polska zostały podświetlone kolorami francuskiej flagi na znak solidarności z ofiarami tragedii w Paryżu.

Czytaj więcej

18/11/2015

Lekcja muzealna

Słuchali o trudnej historii Śląska. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili Muzeum Powstań Śląskich. Następnie udali się pod pomnik pamięci zamordowanych powstańców w Parku Heiloo, gdzie zapalili znicze.

Czytaj więcej

18/11/2015

Dzień Gołębiorza

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” obchodzili Dzień Gołębiorza. Hodowcy wspominali najbardziej udane loty swoich gołębi pocztowych, a także prezentowali zdobyte trofea. Wśród nich znalazł się Bernard Hyba, który mógł pochwalić się licznymi sukcesami.

Czytaj więcej

18/11/2015

Dzień koszykówki w Lipinach

Profesjonalna rozgrzewka koszykarska i ćwiczenia doskonalące rzuty do kosza. W Gimnazjum nr 3 odbył się szkolny Dzień Koszykówki. Uczniowie zagrali mecz z Patrykiem Polczykiem – zawodnikiem „AZS Politechnika Śląska Gliwice" oraz Norbertem Kujonem z pierwszoligowego klubu „Mickiewicz Romus".

Czytaj więcej

17/11/2015

Zaśpiewali na Festiwalu Pieśni Sakralnej

Członkowie zespołu Freedom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wzięli udział w VI Festiwalu Pieśni Sakralnej. Wśród osób, które wystąpiły w Centrum Kultury Śląskiej znaleźli się Mateusz Prudlo, Julia Bazan i Aleksandra Kwiecień.

Czytaj więcej

17/11/2015

Od SKS-u do AZS-u

Rywalizowali w futsalu, siatkówce, koszykówce, tenisie stołowym oraz ergometrze wioślarskim. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w turnieju zorganizowanym przez Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego.

Czytaj więcej

13/11/2015

Salezjanie „na tropie światła”

Tęcza i działanie podczerwieni. Uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” poznali tajniki najbardziej intrygujących zjawisk przyrodniczych. W Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego wysłuchali wykładów „Na tropie światła”, „Piękno Nano i mikroświata” i „Cząsteczka na luzie”.

Czytaj więcej

13/11/2015

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

„Bo wolność krzyżami się mierzy” - pod takim hasłem upłynęła w Szkole Podstawowej nr 1 akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją uczniowie klasy 6d wraz z wychowawcą.

Czytaj więcej

12/11/2015

Dołącz do Karty Dużej Rodziny

Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to szybciej. Wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online.

Czytaj więcej

12/11/2015

Nakarm bezdomne zwierzęta!

Od 16 do 30 listopada możesz pomóc bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Chorzowie. Dary można przynosić do Przedszkola Miejskiego nr 8 przy ul. Zubrzyckiego 10 (Piaśniki) od 6. do 17.

Czytaj więcej

12/11/2015

Potrzebni sąsiedzi - konkurs

Masz sąsiada, który pomaga innym? Znasz sąsiadkę, na którą można liczyć w razie potrzeby? Mieszkasz obok osób, które angażują się w pomoc sąsiedzką? A może sam/-a opiekujesz się sąsiadem z najbliższej okolicy? Zgłoś siebie lub ich do pierwszej edycji konkursu „potrzebni sąsiedzi”.

Czytaj więcej

12/11/2015

Turniej siatkówki w SP nr 2

Skuteczne bloki, ataki i przemyślana taktyka. Już po raz 21. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Czytaj więcej

10/11/2015

Spotkanie z policją

Rozmawiali o demoralizacji i czynie karalnym. Uczniów gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 odwiedzili policjanci, którzy opowiadali o odpowiedzialności karalnej nieletnich.

Czytaj więcej

10/11/2015

Koncert chóru Ex Animo

Już 15 listopada o 17.30 koncert chóru Ex Animo Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zespołowi będzie towarzyszyła orkiestra kameralna pod dyrekcją Marka Gremlowskiego.

Czytaj więcej

10/11/2015

VIII Targi Funduszy Europejskich

VIII Targi Funduszy Europejskich zakończą tegoroczną kampanię informacyjną o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego (RPO WSL) na lata 2014-2020 przebiegającą pod hasłem „Razem zmieniamy Śląskie”.

Czytaj więcej

09/11/2015

Spotkanie z Ewą Chotomską

Spotkali się z ciotką Klotką z popularnego programu telewizyjnego dla dzieci „Tik-Tak”. Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedziła Ewa Chotomska.

Czytaj więcej

09/11/2015

Odwiedzili miejsca zadumy

Co prawda Święto Zmarłych już za nami, ale listopad sprzyja zadumie nad przemijaniem. Podopieczni MDPS Złota Jesień odwiedzili cmentarze i miejsca szczególnej pamięci w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

09/11/2015

Salezjanie wyśpiewali zwycięstwo

Uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” zwyciężyli w XX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej Gloria Dei. Szkolny zespół „Bosco Band” zagrał piosenki „Świętość to droga życia” i „Wolność” autorstwa księdza Pawła Centnara.

Czytaj więcej

06/11/2015

Stop przemocy!

Przygotowali plakaty dotyczące walki z przemocą. Uczniowie Gimnazjum nr 5 realizowali projekt "Przemoc: widzę, słyszę, reaguję".

Czytaj więcej

06/11/2015

„Trójka” w hołdzie polskiemu papieżowi

Odwiedzili miejsca związane z Janem Pawłem II – Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Częstochowę. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali projekt „Trójka w hołdzie polskiemu papieżowi”.

Czytaj więcej

05/11/2015

Zespół Szkół Specjalnych na podium

Blisko stu uczniów szkół specjalnych ze Świętochłowic, Chorzowa, Rudy Śląskiej i Tarnowskich Gór wzięło udział w turnieju integracyjnym w OSiR „Skałka”. Podopieczni świętochłowickiego Zespołu Szkół Specjalnych zwyciężyli w konkurencji dwa ognie, a w piłce nożnej zajęli drugie miejsce.

Czytaj więcej

05/11/2015

Salezjanie na rolkach

Uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” wybrali się na rolki z księdzem Henrykiem Urbasiem. Pokonali 14-kilometrową trasę doskonaląc technikę jazdy.

Czytaj więcej

04/11/2015

Uczniowie kontra rodzice

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zagrali mecz siatkówki z rodzicami. Spotkanie miało charakter integracyjny, a niebawem mecz rewanżowy.

Czytaj więcej

03/11/2015

Hallowenowy bieg uczniów „Kochana”

Pokonali pięciokilometrową trasę przebrani za upiory i czarownice. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w hallowenowym biegu „Nocne Marki”.

Czytaj więcej

03/11/2015

Zawody dla całych rodzin

W Świętochłowicach trwa akcja „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczne Miasto 2015”. W jej ramach Stowarzyszenie KRS TKKF Tytan Świętochłowice organizuje zawody sportowe dla całych rodzin. W programie znajdą się zawody strzeleckie, II Rodzinny i Indywidualny Turniej Sprawnościowy oraz V Spartakiada Sportów Wodnych.

Czytaj więcej

03/11/2015

Wystawili „Dziady” Mickiewicza

Świętowali Halloween na przekór panującej modzie. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wystawili drugą część Dziadów Adama Mickiewicza. Szkolny zespół teatralny Coolturalni, sięgając do źródeł polskiej literatury, przypomniał widzom o tradycjach związanych ze Świętem Zmarłych.

Czytaj więcej

02/11/2015

Halloween w SP nr 19

Tak się bawiliśmy! Upiory, dynie i czarownice. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 wzięli udział w konkursie na najlepszą hallowenową kreację i transparent.

Czytaj więcej

02/11/2015

Uczniowie ZSO nr 2 na poligonie

Doskonalili musztrę, kopali okopy i wzięli udział w grze terenowej z użyciem broni ASG. Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 uczestniczyli w zajęciach na poligonie w Kucobach.

Czytaj więcej

02/11/2015

Mistrzostwa w piłce nożnej na „Skałce”

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zwyciężyli w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej i otrzymali przepustkę do zawodów rejonowych.

Czytaj więcej

02/11/2015

Zachowaj szczególną ostrożność w okresie grzewczym

W okresie grzewczym wietrz mieszkanie regularnie, przeprowadzaj okresowe kontrole urządzeń grzewczych i przewodów kominowych, dogrzewaj mieszkanie w sposób odpowiedni, nie uszczelniaj nadmiernie mieszkań, nie instaluj wentylatorów mechanicznych w kratkach wentylacyjnych bez konsultacji z fachowcem.

Czytaj więcej

30/10/2015

Nowa pracownia multimedialna

Tydzień temu - o czym informowaliśmy - Gimnazjum nr 5 obchodziło dzień patronki - Marii Dulcissimy Hoffmann. W tej szkole dzięki sponsorowi firmie ArcelorMittal oddano też do użytku nowoczesną salę językową.

Czytaj więcej

29/10/2015

Wzięli udział w wyborach

Otrzymali karty do głosowania, które wrzucali do urny wyborczej. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wybrali starszy samorząd uczniowski. Kandydaci podczas kampanii rozwieszali swoje plakaty i przekonywali rówieśników do podjęcia trafnych decyzji. Przedsięwzięcie miało na celu promowanie obywatelskich postawy wśród najmłodszych.

Czytaj więcej

28/10/2015

Runmageddon

Zasieki, pionowe ściany, bagno, okopy i przeszkody linowe. Kamil Niesporek, uczeń klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego wraz ze swoją wychowawczynią Anną Żurek wzięli udział w ekstremalnym biegu „Runmageddon”.

Czytaj więcej

27/10/2015

Bezpieczniej na drodze

Jak uniknąć niebezpieczeństwa na drodze? Dzieci z Przedszkola nr 8 odwiedzili Inspektorzy Ruchu Drogowego. Odpowiadali na pytania związane z pracą, prezentowali sprzęt i rozdawali odblaski.

Czytaj więcej

26/10/2015

Muzycznie w przedszkolu krasnala Hałabały

Dowiedzieli się, że saksofon jest instrumentem dętym drewnianym, a nie blaszanym. Dzieci z Przedszkola nr 8 wysłuchały audycji muzycznej Grzegorza Czuchaja i Pawła Stawarza.

Czytaj więcej

23/10/2015

Magiczne zajęcia w bibliotece

Wskazywały na globusie dalekie krainy, oglądały magiczną kulę oraz przyrządzały „literkowy syrop”. Dzieci z Przedszkola nr 9 odwiedziły filię Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej

21/10/2015

Tydzień kulinarny w Przedszkolu nr 1

Przygotowały marchewkowe ciasto, dyniowe placuszki, zupę i pizzę. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 wzięły udział w tygodniu kulinarnym.

Czytaj więcej

21/10/2015

Lekcja przyrody

Jak pod mikroskopem wygląda skrzydło ważki i czym różni się dąb szypułkowy od bezszypułkowego? Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 wzięli udział w trzech blokach tematycznych innowacyjnego projektu edukacyjnego w Akademii Bioróżnorodności w Śląskim Parku Kultury w Chorzowie.

Czytaj więcej

21/10/2015

Światłem przemienione - warsztaty

Warsztaty poświęcone iluminacji przestrzeni miejskiej odbędą się 29 października br. w Katowicach. Będzie to wspólne przedsięwzięcie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego i TAURON Dystrybucji.

Czytaj więcej

20/10/2015

Dzień Ziemniaka w SP nr 19

Wybrali kartoflanego króla i królową. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 obchodzili Dzień Ziemniaka. Wzięli udział w konkurencjach sportowych, przygotowali kompozycje z warzyw i owoców, a także rozmawiali o zdrowym odżywianiu.

Czytaj więcej

19/10/2015

Zajęcia nordic walking

Dowiedzieli się czym kije do uprawiania nordic walking różnią się od trekkingowych i narciarskich, poznali historię sportu, a także ćwiczyli prawidłową technikę chodu. Uczniowie klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w zajęciach nordic walking.

Czytaj więcej

15/10/2015

Wystąpili dla seniorów

Życzyli seniorom zdrowia i wielu lat życia. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 odwiedzili Dom Złotej Jesieni w Lipinach.

Czytaj więcej

14/10/2015

Wycieczka do stadniny koni

Jeździli konno, piekli kiełbaski i grali w podchody. Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 17 pojechali do Ośrodka Jeździeckiego w Zbrosławicach.

Czytaj więcej

14/10/2015

Wycieczka do Palmiarni

Kanaryjskie palmy daktylowe, akwaria z żółwiami, papugi i kanarki. Uczniowie Gimnazjum nr 5 odwiedzili Miejską Palmiarnię w Gliwicach.

Czytaj więcej

13/10/2015

Dzieci na antenie radia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 udzielili wywiadu jednej ze śląskich stacji radiowych. Rozmawiali na tematy związane ze szkołą i Dniem Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej

13/10/2015

Wzorowa Łazienka - konkurs

Trzy świętochłowickie „podstawówki” biorą udział w drugiej edycji konkursu „Wzorowa Łazienka”. Został on zainicjowany przez markę Domestos. Akcja adresowana jest do szkół podstawowych i uczniów klas 0-3. Jej celem jest edukacja najmłodszych w zakresie higieny oraz poprawa standardu i komfortu szkolnych łazienek.

Czytaj więcej

12/10/2015

Uczniowie „Kochana” w Silesia Race

Pokonali 70 kilometrów pieszo, rowerem i kajakiem. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w czternastogodzinnym rajdzie na orientację „Silesia Race” w Tworogu.

Czytaj więcej

12/10/2015

Świętowali na Jasnej Górze

Młodzież Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach obchodziła urodziny swojego patrona - księdza Jana Bosko.

Czytaj więcej

09/10/2015

Zagrali w kręgle

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 zagrali w kręgle. Wyjazd czwartoklasistów zorganizowano z okazji Dnia Chłopaka.

Czytaj więcej

09/10/2015

Sztafetowe biegi przełajowe

Próbowali swoich sił w sztafecie. Gimnazjaliści z Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywanych na terenie OSiR „Skałka” w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

08/10/2015

Spotkanie z autorem

Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 odwiedził Waldemar Cichoń, autor fascynujących opowieści o nieznośnym kocie Cukierku.

Czytaj więcej

08/10/2015

XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

Idea wychowywania przez sport jest ciągle żywa. Ponad 700 uczestników wzięło udział w XXIII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Świętochłowicach, Zabrzu i Gliwicach.

Czytaj więcej

06/10/2015

Festiwal Nordalia

Od poniedziałku 12-29 października 2015 r. odbywać będzie się czternasty festiwal NORDALIA 2015. Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach wspiera go już po raz jedenasty.

Czytaj więcej

06/10/2015

Nowa wystawa w MPŚ

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach przygotowuje nową wystawę „Historie pałacowe. Szlachta na Ślasku”.

Czytaj więcej

05/10/2015

Wystawa zwierząt

10 października o godz. 11.00 w Filii nr 1 MBP w Świętochłowicach odbędzie się XVI Wystawa Zwierząt Hodowanych przez Czytelników.

Czytaj więcej

05/10/2015

Narodowy Dzień Sportu

W sobotę na „Skałce” młodzi sportowcy wzięli udział w treningach zorganizowanych w ramach Narodowego Dnia Sportu.

Czytaj więcej

05/10/2015

Konsultacje społeczne - KZK GOP

Zarząd Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach podjął uchwałę w sprawie skierowania do konsultacji społecznych koncepcji i architektury inteligentnego systemu zarządzania ruchem na obszarze działania Związku.

Czytaj więcej

02/10/2015

Tydzień Zdrowia Psychicznego

W poniedziałek 12 października br. rozpocznie się Tydzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach przygotował wiele interesujących wydarzeń.

Czytaj więcej

28/09/2015

Speedrowerzyści spisali się na piątkę

Drużyna MKS Motokris Śląsk Świętochłowice wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w speedrowerze. Dawid Bas i Kamil Bielica zajęli wysokie piąte miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej

27/09/2015

MMA w Grocie

W sobotę 3 października br. odbędzie się Amatorska Liga MMA w Świętochłowicach. Eliminacje rozpoczną się o godz. 10 w Szkole Podstawowej przy ul. Zubrzyckiego 38, a finały w CKŚ Grota przy ul. Chorzowskiej 73.

Czytaj więcej

25/09/2015

Depresja wśród młodzieży

Rośnie liczba zachorowań na depresję wśród nastolatków. Do 20 października w szkołach w Świętochłowicach i Rudzie Śląskiej będzie realizowany projekt „Depres Ja – Bez TABU” dotyczący objawów, skutków i sposobów leczenia depresji młodzieńczej.

Czytaj więcej

25/09/2015

W trosce o środowisko

Uczniowie Gimnazjum nr 5 w Świętochłowicach dbają o środowisko. Wzięli udział w tegorocznej akcji sprzątania świata pod hasłem „Wyprawa – poprawa” i uporządkowali tereny przyszkolne.

Czytaj więcej

22/09/2015

Olimpijskie pożegnanie lata ZSO nr 1

Próbowali rzucić do bramki w stylu Artura Siódmiaka, wicemistrza świata i byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 uczestniczyli w Pikniku Olimpijskim w katowickim „Spodku”.

Czytaj więcej

21/09/2015

Gala w Centrum Kultury

W tym roku Centrum Kultury Śląskiej świętuje 11. urodziny. To, także 60. rocznica budynku będącego jego siedzibą.

Czytaj więcej

18/09/2015

Inauguracja roku sportowego w SP nr 19

Brali udział w biegach przełajowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 wzięli udział w Inauguracji Roku Sportowego.

Czytaj więcej

15/09/2015

Uczniowie w Sali Sejmu Śląskiego

Zwiedzali siedzibę władz województwa i zapoznali się z pracą operatorów obsługujących numer alarmowy 112. Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili Urząd Wojewódzki i Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Czytaj więcej

11/09/2015

Survival na Hugonie

Jesteś ciekaw, czy poradzisz sobie w trudnych warunkach? Przekonaj się o tym podczas zajęć survivalowych. KRS TYTAN Świętochłowic, w sobotę 19 września br., organizuje całodniowe zajęcia w terenie.

Czytaj więcej

09/09/2015

Bezpieczna szkoła, bezpieczne miasto

Rozpoczął się nabór do Świętochłowickiej Akademii Samoobrony Sztuk i Sportów Walki Stowarzyszenia Klubu Rekreacyjno-Sportowego Tytan Świętochłowice na sezon treningowy 2015/2016. W ramach akcji "Bezpieczna szkoła, bezpieczne miasto" stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z budżetu gminy.

Czytaj więcej

07/09/2015

Szachy w bibliotece

Poznawali tajniki gry w szachy pod czujnym okiem instruktora. Ponad dwudziestu uczestników w wieku od 4 do 57 lat wzięło udział w podsumowaniu wakacyjnych zajęć w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej

04/09/2015

Turniej Orlika 2015

To już VI edycja piłkarskich zmagań na boiskach Orlika w całej Polsce. Wśród drużyn walczących o Puchar Premiera RP są także reprezentacje Świętochłowic.

Czytaj więcej

01/09/2015

Sztuka nieprofesjonalna

W listopadzie br. odbędzie się XVII Świętochłowicki Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej. Artyści już dziś mogą zgłaszać swoje prace.

Czytaj więcej

01/09/2015

I Regionalne Konfrontacje Taneczne - zapisy

We wrześniu w Świętochłowicach zorganizowane zostaną I Regionalne Konfrontacje Taneczne. Będą się one odbywać pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Posłanki Danuty Pietraszewskiej. Udział w turnieju mogą wziąć przedszkolaki, a także uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i klas ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej

20/08/2015

Rękodzieło z ekosianka

Z ekosianka można zrobić prawdziwe cuda – króliki, ptaki, słonie, ślimaki i wiewiórki. Dowiedziały się o tym dzieci, które wzięły udział w warsztatach rękodzielniczych przygotowanych przez Centrum Kultury Śląskiej.

Czytaj więcej

18/08/2015

Turniej siatkonogi

Na „Orliku” w Chropaczowie zapanowała moda na siatkonogę. Dzieci w wieku od 9 do 13 lat poznają niszową dyscyplinę sportu, która jest połączeniem piłki siatkowej z nożną.

Czytaj więcej

17/08/2015

Kręcili wakacyjny teledysk

Gimnazjaliści z Lipin w szkolnej sali urządzili plażę, grali w badmintona i śpiewali piosenki. Dziesięcioro podopiecznych Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej nagrywało dzisiaj wakacyjny teledysk.

Czytaj więcej

13/08/2015

Goście z Ukrainy grali na Skałce

Zaprezentowali swoje sportowe umiejętności. Grupa ukraińskiej młodzieży z obwodu dniepropietrowskiego odwiedziła OSiR „Skałka”.

Czytaj więcej

12/08/2015

Warsztaty o lesie w Lipinach

Dowiedziały się jakie zwierzęta i rośliny występują w lesie, a także jakich grzybów lepiej unikać. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „ROKO i MIKI przedstawiają życie w lesie”.

Czytaj więcej

10/08/2015

Zajęcia muzyczno-aktorskie w MDK

Śpiewają i uczą się gry aktorskiej. Młodzież w wieku od 13 do 17 lat poszerza skalę głosu i poznaje tajniki występowania na scenie.

Czytaj więcej

07/08/2015

Zajęcia plastyczno-muzyczne w Lipinach

Obłoki z waty, a piasek z kaszy – dzieci w wieku od 4 do 6 lat przygotowały plakat „Wspomnienie znad morza”. Na warsztatach plastyczno-muzycznych dla przedszkolaków nie zabrakło muszelek, kawałków sosny, akwareli i brokatu.

Czytaj więcej

05/08/2015

W Lipinach się nie nudzą

Poznają świat w Internecie, poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania, uczą się obsługi komputera. Dzieci w wieku od 9 do 16 lat uczestniczą w warsztatach komputerowych w Zespole Szkół i Pracy Pozaszkolnej w Lipinach.

Czytaj więcej

04/08/2015

Zajęcia artystyczne w MDK

Przygotowały akwarium z meduzami i łąkę z korków po butelkach. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat wzięły udział w warsztatach artystycznych, które rozwijają ich kreatywność i uczą współpracy z rówieśnikami.

Czytaj więcej

03/08/2015

Warsztaty muzyczne pod wieżami

Uczestniczyły w warsztatach muzycznych „Roko i Miki uczą muzyki” przygotowanych przez bajkowe postacie Roko i Colino. Dzieci z Przedszkola nr 1 dowiedziały się czym jest gama i jak wyglądają nuty.

Czytaj więcej

31/07/2015

Z ekologią za pan brat

Zaprojektowały ekologiczne Świętochłowice. Stworzyły makietę z elementami przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni miejskiej – drzewami i budynkami.

Czytaj więcej

30/07/2015

Spektakl detektywistyczny

„Soup city: ostatnia sprawa Charliego Brokuła” to mrożący krew w żyłach spektakl detektywistyczny. Świętochłowiczanie obejrzeli go pod wieżami KWK Polska.

Czytaj więcej

29/07/2015

Zajęcia kulinarne

Poznają świat od kuchni. Przygotowują kanapki, koreczki i sałatki. Komponują posiłki, które potem trafiają na wspólny stół. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat w Młodzieżowym Domu Kultury uczą się zasad zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej

28/07/2015

Zajęcia teatralne

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat uczą się sztuki aktorskiej. Ćwiczą dykcję, śpiewają piosenki i tworzą scenariusze. Pod czujnym okiem nauczycielki uszyją kukiełki, których użyją do występów przed publicznością.

Czytaj więcej

27/07/2015

Nauka gry na gitarze

Dzieci ze Świętochłowic szlifują muzyczne talenty grając na gitarze. Uczą się nowych chwytów, rytmiki, a także śpiewu.

Czytaj więcej

24/07/2015

Wycieczka do Juraparku w Krasiejowie

Świętochłowiczanie odkrywali świat sprzed milionów lat. W ramach wycieczki do Juraparku w Krasiejowie stanęli oko w oko z dinozaurami i odwiedzili „Prehistoryczne Oceanarium”.

Czytaj więcej

21/07/2015

Rozgrywki szachowe

Od przedszkolaka do rencisty - każdy może zagrać w szachy w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach. Uczestnicy dobrze się bawią, ucząc się logicznego myślenia i ćwicząc pamięć.

Czytaj więcej

17/07/2015

Lato na basenie

Wakacyjne upały sprzyjają opalaniu się i kąpielom. Na ekologiczny basen w OSiR „Skałka” tłumnie zawitali mieszkańcy Świętochłowic i sąsiednich miast. Wśród wodnych atrakcji największą popularnością cieszy się sześciometrowa zjeżdżalnia.

Czytaj więcej

15/07/2015

Wycieczka „Świętochłowickie Ciekawostki”

Dzieci ze Świętochłowic wzięły udział w historyczno-krajoznawczej wędrówce po mieście. Najmłodsi dowiedzieli się do czego służyła Wieża Ciśnień, jak dawniej wyglądał park Mijanka, Urząd Miejski i hala targowa. Poznali historię kościołów pw. św. Piotra i Pawła oraz ewangelickiego.

Czytaj więcej

13/07/2015

Gry i zabawy taneczno-ruchowe

Dzieci ze Świętochłowic wzięły udział w warsztatach taneczno-ruchowych w Młodzieżowym Domu Kultury. Uczyły się tańca, koordynacji ruchowej, a także współpracy z rówieśnikami.

Czytaj więcej

10/07/2015

Warsztaty wokalne

Dzieci w wieku od 5 do 11 lat wzięły udział w warsztatach wokalnych w Młodzieżowym Domu Kultury. Uczyły się gry na pianinie i flecie oraz śpiewały piosenki.

Czytaj więcej

09/07/2015

Warsztaty pod Wieżami KWK Polska

Dzieci w wieku od 6 do 15 lat wzięły udział w warsztatach pod Wieżami KWK Polska. Bajkowe postacie Roko i Colino przygotowały dla nich zajęcia „Ekologia i ja to kumple dwa”.

Czytaj więcej

07/07/2015

Wakacyjny turniej piłki nożnej

Uczniowie świętochłowickich szkół podstawowych toczyli zaciętą walkę o zwycięstwo w turnieju piłki nożnej. Mecze odbyły się na „Orliku” w Chropaczowie.

Czytaj więcej

06/07/2015

Wakacje w muzeum – podróż w czasie

Dzieci ze Świętochłowic wzięły udział w pierwszym „Historycznym poniedziałku w Muzeum Powstań Śląskich”.

Czytaj więcej

01/07/2015

Bezpieczeństwo w czasie i po szkole

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Świętochłowicach wzięli udział w konferencji podsumowującej kampanię „Szkoła ciekawa i bezpieczna nie tylko na lekcjach”. Akcja trwała od marca do czerwca br. Jej założeniem było m.in. przeciwdziałanie aktom agresji i przemocy w szkole, w domu oraz na boiskach.

Czytaj więcej

01/07/2015

Książka przedszkolaków o krasnalu

Wiersze przedszkolaków ze Świętochłowic znalazły się w wydanej w czerwcu książce pt. „Hałabała wiersze kleci, ku radości wszystkich dzieci”. Prace zadedykowano bajkowemu patronowi Przedszkola nr 8.

Czytaj więcej

29/06/2015

Freestylowe szaleństwo uczniów „Kochanowskiego”

Uczniowie klas sportowych świętochłowickiego I LO ćwiczyli jazdę na BMX-ach.

Czytaj więcej

29/06/2015

III Świętochłowicki biathlon za nami

Duch sportowej rywalizacji dał się odczuć blisko 100 uczestnikom III Świętochłowickiego Biathlonu Letniego Amatorów o Puchar Prezydenta Miasta – zawodów łączących w sobie elementy biegania ze strzelaniem.

Czytaj więcej

22/06/2015

Kolorowy bieg

Uczniowie klasy sportowej z I LO w Świętochłowicach wzięli udział w Gryfnym Biegu, zorganizowanym w Parku Śląskim, w ramach Festiwalu Kolorów.

Czytaj więcej

22/06/2015

Gimnastyczki wyjechały na obóz

Gimnastyczki ze Świętochłowic ćwiczyły i odpoczywały podczas obozu sportowego w Kołobrzegu.

Czytaj więcej

17/06/2015

Klaudia Koryciak wicemistrzynią Polski

W miniony weekend reprezentantka miasta Klaudia Koryciak została wicemistrzynią Polski w Taekwon-Do ITF potwierdzając po raz kolejny wysoką formę zawodników UKS TAEKWON-DO Świętochłowice.

Czytaj więcej

17/06/2015

Eurofestyn w SP 3

W piątek 12 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano Eurofestyn, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Jesteśmy w Europie".

Czytaj więcej

16/06/2015

Dzień Śląski w SP 19

W ubiegły piątek Szkoła Podstawowa nr 19 zorganizowała kolejny Dzień Śląski. Na boisku szkolnym przygotowanowiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej

15/06/2015

Nagroda w przeglądzie musztry

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach reprezentowali województwo śląskie w III Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych, który odbył się 6-7 czerwca br. w Tarnowie.

Czytaj więcej

01/06/2015

Świętochłowiccy judocy na podium

Podczas IV Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży "Pokonujemy Granice" Świętochłowice reprezentowane były przez 20 zawodników, z których aż połowa stanęła na podium.

Czytaj więcej

29/05/2015

Rodzinny Turniej Piłki Nożnej

Na Orliku na „Skałce” odbył się Rodzinny Turniej Piłki Nożnej, który zorganizowano w ramach VIII Metropolitalnego Święta Rodziny. Na starcie stanęli uczniowie SP 1 oraz młodzi piłkarze Śląska Świętochłowice.

Czytaj więcej

28/05/2015

Zakończyli rok akademicki

Wczoraj Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki. Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

28/05/2015

Noc Bibliotek w Świętochłowicach

Miłośnicy czytelnictwa w ostatnią majową sobotę będą mogli zobaczyć biblioteczną rzeczywistość w zupełnie nowej odsłonie.

Czytaj więcej

28/05/2015

Tydzień Kultury Zdrowotnej w SPS 10

Podczas pięciu dni intensywnych warsztatów uczniowie SPS nr 10 w Świętochłowicach przyswajali wiedzę m.in. na temat zdrowego trybu życia w tym właściwych nawyków żywieniowych.

Czytaj więcej

25/05/2015

Pokolenia pobiegły po raz drugi!

W miniony weekend uczniowie, nauczyciele i rodzice z I LO w Świętochłowicach spotkali się na Katowickim Festiwalu Biegowym, aby wziąć udział w „Sztafecie pokoleń”.

Czytaj więcej

19/05/2015

Śląski Turniej Sztuk i Sportów Walki za nami

Minionej soboty w Świętochłowicach 52 zawodników z 7 klubów dowiodło wysokiego poziomu sportowych umiejętności.

Czytaj więcej

18/05/2015

Tropiciele z Kochanowskiego

Uczniowie I LO w Świętochłowicach pokonali pieszo 40 kilometrową trasę wyścigu na orientację „Tropiciel”, który odbył się w Karłowicach na Opolszczyźnie.

Czytaj więcej

15/05/2015

Mammobus w Świętochłowicach

Kobiety w wieku od 40 do 75 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w dniach 21, 22 i 25 maja wykonywanych na ul.Chorzowskiej 19 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

14/05/2015

W sobotę Turniej Sztuk i Sportów Walki

W najbliższą sobotę w Świętochłowicach odbędzie się I Śląski Otwarty Turniej Sztuk i Sportów Walki dzieci i młodzieży do lat 18-stu.

Czytaj więcej

08/05/2015

"Senior z wigorem" - zapisy do programu

Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach od maja do listopada będzie realizował program profilaktyczny „ Senior z wigorem”. Z bogatej i darmowej oferty mogą skorzystać mieszkańcy Świętochłowic w wieku 65 lat lub starsze.

Czytaj więcej

07/05/2015

Tydzień Bibliotek w Świętochłowicach

Od piątku 8 maja br. przez siedem kolejnych dni na najmłodszych czekają uroczyste pasowania na czytelników, spotkania przy dobrej książce, a także możliwość zapoznania się z działalnością placówki.

Czytaj więcej

07/05/2015

KS TAEKWON-DO Świętochłowice wywalczył 56 medali

Reprezentanci miasta zdobyli rekordową ilość 56 krążków, a także uzyskali 3 kwalifikacje do Mistrzostw Polski, przez co po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką formę.

Czytaj więcej

07/05/2015

Zebrano trzy tony odpadów!

Podczas trwającego w Świętochłowicach przez dwie soboty VI Festiwalu Recyklingu „Graty z chaty” uzbierano około 3 ton zużytych telewizorów, komputerów, monitorów, akumulatorów, blenderów, odkurzaczy, baterii, czy drukarek.

Czytaj więcej

29/04/2015

PaT: Święto Ziemi na Hugonie

Uczniowie Akademii Sztuk i Sportów Walki KRS TKKF Tytan Świętochłowice wzięli udział w sprzątaniu Wzgórza Hugona.

Czytaj więcej

28/04/2015

Awans naszych piłkarek

We wtorek 28 kwietnia boisko Orlik na „Skałce” stało się miejscem rozgrywek drugiej fazy Turnieju „Coca – Cola Cup”. Na murawie spotkały się żeńskie drużyny piłkarskie. O prawo do gry w finale wojewódzkim walczyły 4 drużyny.

Czytaj więcej

28/04/2015

Świętochłowickie podium

W niedzielę 26 kwietnia świętochłowiccy judocy wystartowali w Wojewódzkim Turnieju Judo Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych w Sosnowcu.

Czytaj więcej

24/04/2015

"Lipińskie kadrowanie" - II edycja konkursu

W minionym tygodniu w Zespole Szkół i Pracy Pozaszkolnej odbyła się uroczysta gala podsumowująca drugą edycję konkursu filmowego "Lipińskie kadrowanie. Reklama szkoły".

Czytaj więcej

21/04/2015

IV szkolny turniej szachowy

W Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach odbył się IV Szkolny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

21/04/2015

Mistrzostwa szkół podstawowych w piłce nożnej

W minionym tygodniu, 16 i 17 kwietnia, na Orliku w Chropaczowie odbyły się mistrzostwa świętochłowickich szkół podstawowych w piłce nożnej.

Czytaj więcej

20/04/2015

My nie gryziemy

Dwustu przedszkolaków poznawało w Świętochłowicach zasady bezpiecznych kontaktów ze zwierzętami. Podczas warsztatów zorganizowanych przy Młodzieżowym Domu Kultury zdobytą wiedzę sprawdziły także w praktyce.

Czytaj więcej

20/04/2015

Przygoda jest wszędzie

Uczniowie klasy sportowej ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w V Przygodowym Rajdzie Miejskim, zorganizowanym w Katowicach.

Czytaj więcej

20/04/2015

Judocy na podium

W sobotę 18 kwietnia w Bardejowie na Słowacji odbył się Międzynarodowy Turniej Judo, w którym wzięło udział dwóch zawodników ze Świętochłowic - Dawid Graca i Aron Śliwa.

Czytaj więcej

15/04/2015

Dzień otwarty w SPS 10

29 kwietnia br. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 zaprasza rodziców z dziećmi oraz wszystkie zainteresowane osoby na Dzień Otwarty.

Czytaj więcej

15/04/2015

Licealiści dla trzecioklasistów

We wtorek 14 kwietnia uczniowie klasy siatkarskiej świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego zaprosili swoich młodszych kolegów z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 2 do wspólnej, sportowej zabawy, przygotowując dla nich Spartakiadę.

Czytaj więcej

15/04/2015

Zajęcia z samoobrony

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Tytan Świętochłowice i Świętochłowicka Akademia Samoobrony Sztuk i Sportów Walki organizują szkolenie praktyczne z Obrony Koniecznej.

Czytaj więcej

15/04/2015

Inauguracja sezonu

W niedzielne popołudnie 12 kwietnia na torze speedrowerowym OSiR „Skałka” odbyła się inauguracja extraligowych rozgrywek.

Czytaj więcej

07/04/2015

Dni Otwarte w „Kochanie”

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych, w szczególności uczniów klas szóstych oraz uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami, na Dni Otwarte.

Czytaj więcej

01/04/2015

Podwórko Nivea – ruszyło głosowanie

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Podwórko Nivea”. W konkursie wystartowały dwie świętochłowickie lokalizacje. Jest, o co walczyć. W 40 lokalizacjach z całej Polski, które zdobędą największą ilość głosów internautów powstaną nowoczesne place zabaw. Głosujmy!!!

Czytaj więcej

31/03/2015

Petanque – naucz się gry od ekspertów

Śląski Klub Petanque „Carbon” rozpoczyna współpracę ze Świętochłowicami. Już jutro (1 kwietnia) na terenie OSiR Skałka przy przystani kajakowej odbędzie się pierwszy z cyklu treningów. Kolejne będą prowadzone w każdą pierwszą środę miesiąca od kwietnia aż do października br.

Czytaj więcej

26/03/2015

Nagrodzona na festiwalu

W sobotę, 21 marca br. Stowarzyszenie Ognisk Edukacyjno-Artystycznych „Amadeusz” zainaugurowało IX Wojewódzki Festiwal Muzyczny "Młody Amadeusz".

Czytaj więcej

23/03/2015

Mistrzostwa ratowników wodnych

W niedzielę 22 marca do Świętochłowic zjechali najlepsi ratownicy wodni z województwa śląskiego.

Czytaj więcej

23/03/2015

Sportowe przywitanie wiosny

W pierwszy dzień wiosny sporo działo się w Świętochłowicach, a serce wszystkich tych wydarzeń biło na stadionie OSiR „Skałka”.

Czytaj więcej

23/03/2015

SP 17 zwycięzcą konkursu

Pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015 dobiegł końca a wraz z nim czas na podsumowanie pierwszego etapu programu Śniadanie Daje Moc i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych. Na konkurs nadesłano ponad 800 reportaży! Najlepsze okazały się reportaże klasy ze Świętochłowic i dwóch klas z województwa świętokrzyskiego. Nagrodę otrzymała klasa 2a ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Świętochłowicach. Konkurs został przeprowadzony w ramach czwartej edycji programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia.

Czytaj więcej

18/03/2015

Wykłady i zbiórka zabawek

Członkowie Świętochłowickiego klubu TKKF Tytan uczestniczą w ogólnopolskim programie „Profilaktyka a Ty”. Jest on koordynowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach oraz Komendę Główną Policji w Warszawie.

Czytaj więcej

16/03/2015

Ptasi goście w przedszkolu

Przedszkole Miejskie nr 1 odwiedzili nietypowi goście. Puchacz - Zbyszek i jastrząb - Sijo wraz ze swoją opiekunką zaprezentowali niezwykły pokaz.

Czytaj więcej

16/03/2015

Holendrzy odwiedzili Świętochłowice

W drugim tygodniu marca uczniowie Zespołu Ogólnokształcącego nr 1 w Świętochłowicach gościli w swoich domach rówieśników z Holandii. W ramach międzynarodowej wymiany goście z liceum Meergronden w Almere przyjechali do Świętochłowic.

Czytaj więcej

11/03/2015

Srebro w Portugalii

Świętochłowiczanka, Magda Rajtor zdobyła srebrny medal MAIA Fig Acro World Cup & MIAC w Portugalii. Zawody trwały od 22 do 24 lutego br.

Czytaj więcej

09/03/2015

Dzień Otwartych Drzwi u Salezjan

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące, w dniu 14 marca w godzinach od 9.00 do 13.00, organizuje Dzień Otwartych Drzwi.

Czytaj więcej

09/03/2015

Koncerty Big Silesian Band

W piątek Orkiestra Big Silesian Band zagrała pierwszy z cyklu koncertów edukacyjnych, który poświęcony był muzyce filmowej.

Czytaj więcej

27/02/2015

Konkurs Piosenki Przedszkolaka- zgłoszenia

Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach przyjmuje zgłoszenia do udziału w XX Konkursie Piosenki Przedszkolaka. Zaproszeni są soliści i zespoły ważne aby uczestnicy mieli od 4 do 7 lat.

Czytaj więcej

23/02/2015

Halowe rozgrywki w speedrowerze

W sobotę 21 lutego w hali MOSiR w Zabrzu odbyły się pierwsze w Polsce halowe rozgrywki w speedrowerze. Na starcie zawodów można było zobaczyć czołówkę speedrowerzystów z całego kraju, wśród nich kilku reprezentantów Śląska Motokris Świętochłowice.

Czytaj więcej

20/02/2015

Dzień Otwarty w SP nr 2

26 lutego br., w godz. od 17.00 do 18.30, Szkoła Podstawowa nr 2 zaprasza dzieci z rocznika 2008 i 2009 wraz z rodzicami na dzień otwarty. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej

20/02/2015

Dzień Walki z Depresją

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach zaprasza mieszkańców miasta na obchody „Dnia Walki z Depresją”, które odbędą się 24 lutego br. w budynku ŚDS przy ul. Karpackiej 3.

Czytaj więcej

19/02/2015

Poznali pracę fizjoterapeutów

Klasa sportowa z I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego, objęta jest patronatem katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. W ramach współpracy uczniowie odwiedzają uczelnię podczas zajęć otwartych. Tym razem młodzi sportowcy poznawali pracę fizjoterapeutów. Zajęcia poprowadził mgr Piotr Ziajski.

Czytaj więcej

18/02/2015

Zeszyt Świętochłowic i świętochłowiczan

Ukazał się jedenasty zeszyt "Świętochłowice i świętochłowiczanie", którego redaktorem i wydawcą jest Marian Piegza.

Czytaj więcej

16/02/2015

Bal przebierańców na lodowisku

W dzień św. Walentego OSiR "Skałka" zorganizował ostatnią z zaplanowanych imprez w ramach "Ferii w Mieście". Tym razem do udziału w zabawie zaproszono miłośników łyżwiarstwa. Na lodowisku zorganizowano Bal Przebierańców. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Danutka.

Czytaj więcej

16/02/2015

Bieg walentynkowy

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach uczestniczyli w biegu „Parkowe Hercklekoty”, organizowanego w Parku Śląskim z okazji walentynek.

Czytaj więcej

16/02/2015

Turniej młodych szachistów

W czwartek 12 lutego br. w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świętochłowicach odbył się Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem prezydenta miasta.

Czytaj więcej

13/02/2015

Squash dla początkujących

We wtorkowe i czwartkowe (10 i 12 lutego br.) przedpołudnia w budynku wielofunkcyjnym OSiR "Skałka" odbyły się zajęcia dla osób zainteresowanych grą w squash’a.

Czytaj więcej

12/02/2015

Kulig w Wiśle

W czwartek 5 lutego br. mieszkańcy Świętochłowic uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wisły.

Czytaj więcej

05/02/2015

Bezpieczne ferie!

Bezpieczne ferie Zimowe - porady dla uczestników wypoczynku zorganizowanego.

Czytaj więcej

05/02/2015

Ferie na Skałce rozpoczęte

Jako pierwsi z oferty feryjnej „Skałki” skorzystali miłośnicy piłki nożnej, którzy spotkali się w hali Domu Sportu w Lipinach, aby rywalizować w Turnieju Lipiny Cup.

Czytaj więcej

05/02/2015

Zawody strzeleckie za nami

Na strzelnicy krytej T.S. "Flor - Amator" w Świętochłowicach odbyły się kolejne, XVII ogólnopolskie zawody strzeleckie.

Czytaj więcej

27/01/2015

Nocny bieg na orientację

Uczniowie i nauczyciele klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach wystartowali w trzeciej odsłonie zawodów na orientację „Katowice wieczorową porą”. Tym razem biegacze odwiedzili katowicki Nikiszowiec.

Czytaj więcej

26/01/2015

Tydzień czytania w SP 17

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Świętochłowicach odbył się „Tydzień Czytania”.

Czytaj więcej

19/01/2015

Doskonalili umiejętności narciarskie

Drugi tydzień stycznia uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach spędzili na obozie narciarskim, który tradycyjnie zorganizowany został w Soli, koło Zwardonia.[ ZOBACZ ZDJĘCIA]

Czytaj więcej

13/01/2015

Został wicemistrzem Śląska w judo

Na Mistrzostwach Śląska w Judo 2015 młodzików, juniorów młodszych i juniorów, które odbyły się 10 stycznia w Bytomiu, spotkała się czołówka śląskich zawodników. Wśród nich znalazł się także świętochłowiczanin Dawid Graca, który wywalczył tytuł Wicemistrza Śląska 2015.

Czytaj więcej

31/12/2014

Bieg noworoczny

OSiR „Skałka” zachęca do przywitania nowego roku w sportowym stylu. Bieg noworoczny rozpocznie się 1 stycznia o godzinie 12.00.

Czytaj więcej

29/12/2014

Dzień Śląski w SP 3

Dzień Śląski zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 3 upłynął pod hasłem "PRZAJYMY MIKOŁOJOWI".

Czytaj więcej

22/12/2014

Obiekty sportowe - zmiany godzinowe

W okresie świąteczno-noworocznym zmienią się godziny funkcjonowania miejskich obiektów sportowych.

Czytaj więcej

12/12/2014

Cukiernicy i kucharze wracają z praktyk

W przyszłym tygodniu 9 kucharzy i 3 cukierników wróci z praktyk w Niemczech. Przez trzy tygodnie uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Usługowych poznawali warunki oraz metody pracy jakie obowiązują w tamtejszych kuchniach. Praktyki są realizowane w ramach programu "Zawód to przyszłość” (program ERASMUS+).

Czytaj więcej

12/12/2014

Wzorowa łazienka dla SP 1

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej znalazła się na podium ogólnopolskiej akcji "Wzorowa łazienka". Jej celem była promocja edukacji w zakresie higieny i estetyzacja szkolnych łazienek.

Czytaj więcej

08/12/2014

Mikołajki na sportowo

Mikołajki inspirują do organizacji ciekawych wydarzeń. Odbywające się z tej okazji imprezy sportowe przyciągnęły także świętochłowiczan. Jeden z nich zdobył nawet złoty medal.

Czytaj więcej

05/12/2014

Orliki czynne w innych godzinach

Od początku grudnia zmieniły się godziny funkcjonowania Orlików.

Czytaj więcej

02/12/2014

Odbywają zagraniczne staże

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych biorą udział w projekcie ERASMUS+ i Leonardo da Vinci. Dzięki zagranicznym stażom zawodowym młodzież zdobywa niezbędne doświadczenie. W ubiegły weekend z Niemiec wróciła grupa fryzjerek i elektryków. Z kolei grupa informatyków i ekonomistek szkoliła się w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej

01/12/2014

Szkoła liczy na głosy

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej zgromadziła już ponad 47 tys. głosów w ogólnopolskiej akcji "Wzorowa łazienka". Jej celem jest promocja edukacji w zakresie higieny i estetyzacja szkolnych łazienek.

Czytaj więcej

27/11/2014

Bieg na orientację

W środę wieczorem uczniowie klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach wzięli udział w biegu na orientację „Katowice wieczorową porą”.

Czytaj więcej

27/11/2014

Wzięli udział w zawodach judo

W niedzielę zorganizowano ostatnią 4. rundę całorocznego cyklu zawodów judo pod nazwą Otwarte Mistrzostwa Bytomia. Wzięli w nich udział reprezentanci klub UKS JUDO Świętochłowice zajmując wysokie miejsca punktowe w klasyfikacji.

Czytaj więcej

24/11/2014

Pleciony tunel

W połowie listopada br. w ogrodzie Przedszkola Miejskiego nr 1 w Świętochłowicach zbudowano kilkumetrowy tunel i szałas. Do budowy użyto …. wierzby.

Czytaj więcej

21/11/2014

Tydzień Oskara Kolberga

W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się trzeci Tydzień Rocznicowy. Tym razem został on poświęcony Oskarowi Kolbergowi – wybitnemu folkloryście, etnografowi i kompozytorowi. W 2014 roku obchodzono dwusetną rocznicę jego urodzin.

Czytaj więcej

20/11/2014

Licealiści w Akademii Wychowania Fizycznego

W świętochłowickim I Liceum im. Jana Kochanowskiego działa klasa sportowa, pod patronatem Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się studentami.

Czytaj więcej

17/11/2014

Sukcesy judoków

W niedzielę, 16 listopada br. w Sosnowcu odbył się Wojewódzki Turniej Judo Juniorów Młodszych,Młodzików i Dzieci organizowany przez Klub Sportowy "Budowlani". W zawodach wzięła udział także 9-osobowa reprezentacja Świętochłowic.

Czytaj więcej

14/11/2014

I Rodzinny i Indywidualny Turniej Sprawnościowy

W sobotę, 8 listopada odbył się I Rodzinny i indywidualny Turniej Sprawnościowy z okazji Dnia Niepodległości. Sportowe emocje zagwarantowało stowarzyszenie KRS TKKF Tytan Świętochłowice.

Czytaj więcej

13/11/2014

Poznawali Holandię

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach odwiedzili swoich rówieśników w Holandii. Było to możliwe dzięki wymianie uczniowskiej.

Czytaj więcej

13/11/2014

Uczyli się w szkole przetrwania

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów wojskowych wzięli udział w zajęciach ze sztuki przetrwania. Główne manewry i szkolenia odbyły się na Wzgórzu Hugona.

Czytaj więcej

13/11/2014

Turniej siatkarski w SP 2

Od 3 do 7 listopada trwał XX Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. Drużyny rozegrały spotkania w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2. W cyklicznej imprezie, wzięli udział mieszkańcy Świętochłowic i pracownicy miejscowych zakładów pracy. W ten sposób uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

Czytaj więcej

10/11/2014

Gala boksu na Zgodzie

Sobotni wieczór w Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie odbyły się Międzynarodowe Zawody Bokserskie o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice Dawida Kostempskiego.

Czytaj więcej

04/11/2014

Wyprzedaż garażowa w Lipinach

Program Aktywności Lokalnej „Razem możemy więcej” organizuje w Lipinach wyprzedaż garażową. W najbliższą sobotę, 8 listopada br. w godz. od 10:00 do 14:00 będzie można sprzedawać i kupować wiele interesujących przedmiotów.

Czytaj więcej

04/11/2014

Uczniowie popłyną Wisłą

Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego „WESOŁE FOCZKI” oraz Drużyna WOPR Świętochłowice wspólnie organizują sztafetę pływacką Szczucin - Annopol, która wystartuje w piątek, 7 listopada br., o godz. 9:00 na pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Komandra 9 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

28/10/2014

Za granicę po doświadczenie

W sobotę, 18 października br., pierwsza grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych wyjechała do Wielkiej Brytanii. Zdobywają tam doświadczenie zawodowe i podnoszą umiejętności językowe. Praktyki na wyspach odbywa młodzież kształcąca się w technikum – 7 ekonomistek i 7 informatyków.

Czytaj więcej

27/10/2014

Bieg łączy pokolenia

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach zajęła pierwsze miejsce w sztafecie „Bieg pokoleń” – w kategorii liceum, która odbyła się w minioną niedzielę w katowickim Parku Leśnym.

Czytaj więcej

27/10/2014

Młodzież wspominała Jana Pawła II

W piątek, 24 października br., w parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej odbył się koncert „Młodzież Papieżowi”.

Czytaj więcej

20/10/2014

Mieszkańcy o swoich podwórkach

Jakie zmiany należy wprowadzić na świętochłowickich podwórkach, co trzeba zrobić, by były bardziej przyjazne? Na ten temat rozmawiano 15 października br. na placach przy ul. H. Sawickiej 8 i 14, a także przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wszystko po to, aby podwórka znów stały się atrakcyjnym miejscem spędzania czasu

Czytaj więcej

06/10/2014

Zorientowani w biegu

Uczniowie klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Świętochłowicach uczestniczyli w warsztatach z terenoznawstwa i orientacji sportowej

Czytaj więcej

02/10/2014

Obywatele świata w „Don Bosko”

Wolontariusze z Gruzji,, Turcji i Włoch wzięli udział w projekcie Global Citizen. Podczas sześciotygodniowego pobytu w Polsce odwiedzili m.in. Salezjański Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

01/10/2014

Dni Zdrowia Psychicznego 2014

Od 6 do 9 października br. będą trwać Dni Zdrowia Psychicznego. Ich organizatorem jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

25/09/2014

Survival na Górze Hugona

Jesteś ciekaw, czy poradzisz sobie w trudnych warunkach? Przekonaj się o tym podczas zajęć survivalowych. KRS TYTAN Świętochłowice, w sobotę 27 września br., organizuje całodniowe zajęcia w terenie.

Czytaj więcej

22/09/2014

Pomocna dłoń

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań”, 12 września br., po raz szósty zorganizował spotkanie integracyjne „Podaj mi swą dłoń”. Wspólna zabawa jest szansą na zjednoczenie osób wychodzących z trudnej sytuacji życiowej z tymi, którzy już przezwyciężyli kryzys.

Czytaj więcej

16/09/2014

Samoobrona i coś więcej

KSR TKKF TYTAN Świętochłowice organizuje zajęcia w ramach akcji „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczne Miasto”. Jak przekonują instruktorzy samoobrona to nie tylko techniki walki.

Czytaj więcej

15/09/2014

Ogólnopolski konkurs o powstaniach

Jednym z działań towarzyszących otwarciu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach jest ogólnopolski konkurs na scenariusz lekcji muzealnej dotyczącej tematyki powstańczej.

Czytaj więcej

09/09/2014

Zobacz najpiękniejsze psy

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Chorzów organizuje 54 Krajową Wystawę Psów Rasowych. Wybory najpiękniejszych czworonogów rozpoczną się 13 września br. o godz. 10.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka" przy ul. Bytomskiej 40 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

02/09/2014

Radosna Jesień Życia

Po wakacyjnej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna wznawia, organizowany z myślą o seniorach, cykl spotkań „Radosna Jesień Życia”.

Czytaj więcej

01/09/2014

Konkurs fotograficzny

Zrób zdjęcie obiektu sakralnego i wygraj nagrodę.

Czytaj więcej

26/08/2014

Speedrowerzyści z medalami

Zawodnicy „Śląska Motokris” Świętochłowice przywieźli medale z Mistrzostw Europy. Polska reprezentacja podczas turnieju zaprezentowała się z najlepszej strony.

Czytaj więcej

25/08/2014

Pieszo do Santiago de Compostela

Anna Fijałkowska jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 19 w Świętochłowicach, a także prezesem miejscowego oddziału PTTK. Tegoroczne wakacje spędziła w drodze. W czasie samotnej pielgrzymki do Santiago de Compostela przeszła 1300 km.

Czytaj więcej

18/08/2014

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji realizuje projekt „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV”. Celem działań skierowanych do osób z niepełnosprawnością ruchową jest zwiększenie ich aktywności społeczno-zawodowej.

Czytaj więcej

05/08/2014

Bezpłatne warsztaty na "Skałce"

W środy, każda chętna osoba może wziąć udział w warsztatach z elementami tańca, fitness, a nawet kickboxingu przy muzyce latynoamerykańskiej. Mowa o popularnej Zumbie.

Czytaj więcej

28/07/2014

Wspólne wycieczki rowerowe

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF TYTAN ŚWIĘTOCHŁOWICE organizuje wycieczki rowerowe.

Czytaj więcej

25/07/2014

Bezpłatne badania – wykonaj i bądź świadomy

Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby jest obchodzony 28 lipca br. Z tej okazji każdy może wziąć udział w akcji bezpłatnych badań przesiewowych anty-HCV. Warto, ponieważ jego obecność w organizmie jest praktycznie bezobjawowa, a skutki bardzo poważne.

Czytaj więcej

02/07/2014

Komis podręczników szkolnych

Już teraz warto pomyśleć o sprzedaży niepotrzebnych podręczników. Przy okazji można kupić książki na kolejny rok nauki. Taką możliwość stwarza Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

18/06/2014

Nagrody za segregację

Przedszkolaki i uczniowie świętochłowickich szkół podstawowych przez cały rok szkolny zbierali plastikowe kubeczki. Pilotażowa akcja zorganizowana przez Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami, urzędu miasta w Świętochłowicach cieszyła się dużą popularnością.

Czytaj więcej

16/06/2014

Rajd do Węgierskiej Górki

Członkowie organizacji pozarządowych działających w Świętochłowicach oraz wszyscy mieszkańcy mogą wziąć udział w pierwszym rajdzie organizowanym przez miejscowy oddział IOGT.

Czytaj więcej

12/06/2014

Festyn Europejski w SP nr 3

W piątek 13 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Chopina 1 w Świętochłowicach w godzinach od. 16.00 do 19.00 odbędzie się Festyn Europejski.

Czytaj więcej

11/06/2014

I miejsce i puchar dla MUKS „Skałka-Śląsk”

Podczas Święta Miasta odbył się dwudniowy Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Czytaj więcej

11/06/2014

Pobiegnij w letnim biathlonie

W sobotę, 14 czerwca br., każdy będzie mógł wziąć udział w II Świętochłowickim Biathlonie Letnim Amatorów o Puchar Prezydenta Miasta. To ciekawa propozycja dla całych rodzin.

Czytaj więcej

10/06/2014

Zagraniczne praktyki dla uczniów ZSEU

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach będą zdobywać niezbędne doświadczenie za granicą. Możliwość odbycia praktyk w Niemczech i Wielkiej Brytanii pojawiła się dzięki programowi ERAZMUS+.

Czytaj więcej

09/06/2014

Chcemy być w Wami

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach organizuje festyn integracyjny „Chcemy być z Wami”.

Czytaj więcej

05/06/2014

Festyn w europejskim stylu

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Świętochłowicach, 30 maja br. zorganizowała IV Festyn Europejski. Z tej okazji, dzieci poznawały kraje należące do Unii Europejskiej, a także rozmawiały o zwyczajach ich mieszkańców.

Czytaj więcej

03/06/2014

Walki w Domu Sportu

W sobotę 31 maja br. w Domu Sportu w Lipinach odbył się pierwszy dziecięco-młodzieżowy Otwarty Świętochłowicki Turniej Sztuk i Sportów Walki. Wzięło w nim udział 52 zawodników z 4 klubów.

Czytaj więcej

02/06/2014

Piłka ręczna na Dzień Dziecka

Świętochłowiczanki znalazły się na podium II Turnieju o Puchar Dyrektora SP 19 w Świętochłowicach z Okazji Dnia Dziecka. W zawodach, które odbyły się w sobotę 31 maja br. wzięło udział 6 drużyn.

Czytaj więcej

30/05/2014

Szczypiorniak na Orlikach 2014

Piłkarki ręczne reprezentujące Szkołę Podstawową nr 19 ze Świętochłowic pokonały wszystkie rywalki w turnieju eliminacyjnym na miejscowym „Orliku”. Zespół zakwalifikował się tym samym do Finału Wojewódzkiego w Pietrowicach Wielkich.

Czytaj więcej

30/05/2014

Nowy telefon zaufania

Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uruchomił telefon zaufania 801-889-880, dedykowany osobom cierpiącym z powodu uzależnień behawioralnych oraz ich bliskim. Są one związane np. z uzależnieniem od hazardu, Internetu lub jedzenia, a także zakupoholizm.

Czytaj więcej

29/05/2014

SORDREW STREETBALL & Wall Street Battle - wyniki

Podczas Wall Street Festival 2014 zorganizowany został turniej koszykówki ulicznej oraz bitwa taneczna. Obie propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i publiczności. Emocje były duże wszak w każdej rywalizacji, oprócz dobrej zabawy, chodzi przecież o zwycięstwo.

Czytaj więcej

29/05/2014

Kampania - Jestem mamy i taty

Ruszyła druga odsłona kampanii „Jestem mamy i taty”. Akcję zainicjował Rzecznika Praw Dziecka, potrwa ona do końca czerwca br.

Czytaj więcej

26/05/2014

Świętochłowickie młode talenty

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 zorganizował I Miejski Wokalno-Muzyczny Festiwal Młodych Talentów. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze Świętochłowic.

Czytaj więcej

26/05/2014

Rodzinny Piknik dla Zdrowia

Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach organizuje Rodzinny Piknik dla Zdrowia. Na boisku szkolnym zostanie przygotowanych wiele ciekawych zajęć. Udział w zabawie mogą wziąć dzieci i dorośli.

Czytaj więcej

23/05/2014

Jubileuszowy turniej piłkarski

Stowarzyszenie Miłośników Lipin z okazji swojego 10-lecia postanowiło zorganizować Turniej Piłki Nożnej Boiskowych „6”. Już dziś można zgłosić swoją drużynę do udziału w rozgrywkach.

Czytaj więcej

23/05/2014

Sprawdzą się w walce

KRS TKKF Tytan Świętochłowice oraz Świętochłowicka Akademia Samoobrony Sztuk i Sportów Walki organizują pierwszy Świętochłowicki Dziecięco-Młodzieżowy Otwarty Turniej Sztuk i Sportów Walki.

Czytaj więcej

21/05/2014

Aktorzy i tancerze z naszych przedszkoli

Przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w Miejskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Przedszkoli „O piernikowe serce Jasia i Małgosi”. Dzieci zaprezentowały się w dwóch kategoriach.

Czytaj więcej

14/05/2014

Bezpieczne przedszkolaki

Przez cały ubiegły tydzień w Przedszkolu Miejskim numer 1 w Świętochłowicach, dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

13/05/2014

MPGL dla internautów

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej wprowadziło udogodnienia dla mieszkańców. Dzięki specjalnej usłudze internetowej, lokatorzy mogą na bieżąco sprawdzać swoje rachunki.

Czytaj więcej

12/05/2014

Dzień otwarty w SP Specjalnej nr 10

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. J. Korczaka w Świętochłowicach organizuje dzień otwarty. Uczniowie i ich rodzice będą mogli zobaczyć pomieszczenia szkolne, porozmawiać z pedagogiem i uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych.

Czytaj więcej

12/05/2014

III Mega Festyn Szkolny w ZSO nr 2

Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na III Mega Festyn Szkolny, który odbędzie się w piątek, 30 maja br. w godz. 16:00 – 19:00 na terenie placówki (Świętochłowice, ul. Sudecka 5).

Czytaj więcej

09/05/2014

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin, zostały zaplanowane także w Świętochłowicach. W bibliotece odbędzie się spotkanie z rodzinami zastępczymi „Rodzice potrzebni od zaraz”.

Czytaj więcej

08/05/2014

"Miłość w Paryżu" - koncert Doroty Lanton

Dorota Lanton wystąpi w maju, z francuskim repertuarem, na scenie Centrum Kultury Śląskiej "Zgoda".

Czytaj więcej

05/05/2014

Tydzień Bibliotek 2014

Tradycyjnie w maju organizowana jest ogólnopolska akcja promowania bibliotek i czytelnictwa. „Tydzień Bibliotek” potrwa od 8 do 15 maja. Atrakcji nie zabraknie.

Czytaj więcej

29/04/2014

Grali dla potrzebujących dzieci

W poniedziałek w Centrum Kultury Śląskiej „Grota” odbył się koncert charytatywny. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup podręczników dla uczniów i przedszkolaków z Lipin.

Czytaj więcej

29/04/2014

Pracownia językowa w ZSiPP

Od poniedziałku uczniowie lipińskiego Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej mogą korzystać z nowej pracowni językowej. To pierwsza tego typu pracownia w szkole.

Czytaj więcej

28/04/2014

Skałka-Śląsk Świętochłowice w finale Pucharu Polski

Szczypiornistki Skałka-Śląsk Świętochłowice będą walczyć w finale Pucharu Polski w Kępnie. Rozgrywki potrwają od 30 kwietnia do 3 maja b.r.

Czytaj więcej

28/04/2014

Jan Paweł II w Szkole Podstawowej nr 4

W Szkole Podstawowej nr 4 można oglądać fotografie przedstawiające Jana Pawła II, autorstwa Arturo Mari.

Czytaj więcej

23/04/2014

Speedrowerzyści rozpoczynają sezon

Świętochłowiccy speedrowerzyści w weekend rozpoczną nowy sezon. W pierwszej kolejce rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski, gospodarze na własnym stadionie podejmą drużynę LKS Astromal Szawer Leszno.

Czytaj więcej

22/04/2014

Przedszkolaki wybrały "Skałkę"

Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach bierze udział w plebiscycie „Przyjaciele Natury”. Pomóż w zdobyciu nagród.

Czytaj więcej

15/04/2014

Finał Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Piłkarki ręczne MUKS „Skałka-Śląsk” Świętochłowice, pod wodzą Joanny Banaś i Andrzeja Gajczewskiego, wywalczyły grę w finale Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Czytaj więcej

15/04/2014

XIX Ogólnopolski Bieg Uliczno-Przełajowy

Zawodnicy zgromadzili się na starcie XIX Ogólnopolskiego Biegu Uliczno-Przełajowego w Świętochłowicach, który został zorganizowany 13 kwietnia na „Skałce”.

Czytaj więcej

10/04/2014

"Idź-jedź-żyj" - konkurs

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach organizuje konkurs „Idź-jedź-żyj”.Jego założeniem jest nakręcenie krótkich filmów, które będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy w prowadzonych akcjach profilaktycznych.

Czytaj więcej

09/04/2014

Dziewczyny biegały za piłką

Dziewczyny także potrafią kopać piłkę. Dowiodły tego podczas Mistrzostw Świętochłowic Szkół Podstawowych w piłce nożnej, które odbyły się 7 kwietnia.

Czytaj więcej

08/04/2014

400 taekwondzistów w Świętochłowicach

W sobotę 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów młodszych oraz Mistrzostwa Śląska młodzików, kadetów i skrzatów w Taekwon-do ITF.

Czytaj więcej

07/04/2014

VII Targi Lodowe za nami

W sobotę w świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej po raz VII zorganizowano Targi lodowe.

Czytaj więcej

07/04/2014

Ćwicz w Centrum Kultury Śląskiej

Stowarzyszenie TKKF Tytan Świętochłowice i Centrum Kultury Śląskiej wspólnie organizują zajęcia z Aeroboxu. To ćwiczenia łączące klasyczne elementy tańca sportowego z formami fitness.

Czytaj więcej

06/04/2014

Weź udział w sztafecie pływackiej dla Jana Pawła Wielkiego

Ratownicy WOPR w Świętochłowicach organizują sztafetę pływacką "Świętochłowice – Watykan, dla Jana Pawła Wielkiego".

Czytaj więcej

04/04/2014

Brąz dla MUKS "Skałka-Śląsk" Świętochłowice

Piłkarki ręczne MUKS „Skałka-Śląsk” Świętochłowice zakończyły rozgrywki o Mistrzostwo Śląska zajmując trzecie miejsce. Ostatnia kolejka spotkań zakończyła się 1 kwietnia. To, jednak nie koniec emocji.

Czytaj więcej

04/04/2014

Filmowo w ZSPiP

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół i Pracy Pozaszkolnej odbyła się gala finałowa pierwszej edycji konkursu filmowego „Lipińskie kadrowanie. Wielkie serie filmowe”.

Czytaj więcej

03/04/2014

Wiosenna Spartakiada Sportów Wodnych

W sobotę 5 kwietnia rozpocznie się Wiosenna Spartakiada Sportów Wodnych. Zmagania organizowane przez Klub Rekreacyjno-Sportowy Tytan Świętochłowice, zaplanowano także na dwie kolejne soboty - 12 i 19 kwietnia br.

Czytaj więcej

03/04/2014

VII Targi Lodowe

W sobotę 5 kwietnia br. w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego 1 w Świętochłowicach już po raz VII w Świętochłowicach zorganizowane zostaną Targi Lodowe.

Czytaj więcej

01/04/2014

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Czytaj więcej

01/04/2014

Brąz dla piłkarek ręcznych

Dużym sukcesem mogą pochwalić się młode piłkarki ręczne MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice, które wróciły z Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej " SKRZACIK" w Bobowej.

Czytaj więcej

31/03/2014

Taekwondziści znów na podium

W Rybniku na Grand Prix Polski, zawodnicy świętochłowickiego Klubu UKS Taekwon-do zdobyli pięć medali.

Czytaj więcej

31/03/2014

Salezjanie jadą na zawody rejonowe

W zeszłym tygodniu na Orliku w Chropaczowie odbyły się Mistrzostwa Świętochłowic Szkół Gimnazjalnych.

Czytaj więcej

31/03/2014

Kolejna wygrana MUKS Skałka- Śląsk

To już 21 kolejka rozgrywek o Mistrzostwo Śląska w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze szczypiornistki 25 marca gościły na swoim parkiecie drużynę MTS I Żory.

Czytaj więcej

31/03/2014

III Międzynarodowy Turniej Judo w Wiśle

29 marca w Wiśle odbył się II Międzynarodowy Turniej Judo.

Czytaj więcej

18/03/2014

Krew dla potrzebujących

Świętochłowiccy krwiodawcy podczas marcowej akcji w pawilonie OSiR Skałka oddali 20 litrów krwi. Motywem przewodnim niedzielnej akcji było „krwawe wyzwanie”.

Czytaj więcej

07/03/2014

MUKS Skałka – Śląsk pokonał Ruch

W XIII kolejce rozgrywek o Mistrzostwo Śląska w piłce ręcznej dziewcząt MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice pokonał UKS PR Ruch Chorzów 30 : 22 ( 15 : 12 ). Dzięki temu zwycięstwu świętochłowiczanki zajmują drugie miejsce w rozgrywkach.

Czytaj więcej

07/03/2014

Złoto dla młodych judoków

Dwudziestu czterech świętochłowickich judoków wzięło udział w I Międzynarodowym Turnieju Judo Dla Dzieci „Pokonujemy Granice” . Zaprezentowali się bardzo dobrze, przywieźli dwanaście medali, w tym aż pięć złotych.

Czytaj więcej

03/03/2014

Nabór do klas sportowych

Dziewczęta z rocznika 2001 i 2004 mogą wziąć udział w testach sprawnościowych do klas sportowych o profilu piłka ręczna.

Czytaj więcej

03/03/2014

Świętochłowiczanie z 23 medalami

Ponad 300 zawodników rywalizowało w eliminacjach do Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Taekwon-do ITF oraz Mistrzostwach Śląska i Małopolski młodzików, kadetów i skrzatów, które odbyły się w Rybniku - Kamieniu.

Czytaj więcej

24/02/2014

Fryzjerzy i elektrycy na stażu w Lipsku

Staż w Lipsku odbywają uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Przez miesiąc młodzież ucząca się w zawodach fryzjer i elektryk, bierze udział w zajęciach praktycznych i rozwija swoje umiejętności.

Czytaj więcej

14/02/2014

Dzień walki z depresją

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach serdecznie zaprasza mieszkańców miasta na „Dzień walki z depresją”, który zorganizowany zostanie 25 lutego br. w budynku placówki.

Czytaj więcej

13/02/2014

Mistrzowie w tenisie stołowym

W świętochłowickim OSiR “Skałka” odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Świętochłowice w tenisie stołowym.

Czytaj więcej

13/02/2014

Wielki bal przebierańców

Świętochłowickie Przedszkole Miejskie nr 1 zorganizowało w Młodzieżowym Domu Kultury dla przedszkolaków i ich rodziców wielki bal przebierańców.

Czytaj więcej

10/02/2014

Konkurs poetycki - "Pory roku"

Do 7 marca br. świętochłowiczanie mogą wziąć udział w konkursie poetyckim pn. „Pory roku”.

Czytaj więcej

07/02/2014

XV kolejka mistrzostw śląska w piłce ręcznej dziewcząt

W czwartek 6 lutego br. piłkarki ręczne MUKS “Skałka-Śląsk” Świętochłowice rozegrały kolejne ligowe spotkanie.

Czytaj więcej

05/02/2014

Bezpłatne badania mammograficzne

Mieszkanki Świętochłowic 19 i 20 lutego 2014 roku będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Mammobus stanie przy Szpitalu Powiatowym na ulicy Chorzowskiej 38.

Czytaj więcej

05/02/2014

Wycieczka zakończyła ferie na Skałce

Tegoroczne ferie na "Skałce" zakończyła wycieczka w góry. Jej uczestnicy odwiedzili Ustroń, gdzie główną atrakcją była przejażdżka kuligiem, zobaczyli skocznię im. Adama Małysza w Wiśle. Nie zabrakło także śnieżnego szaleństwa.

Czytaj więcej

31/01/2014

Gimnazjaliści grali w tenisa stołowego

W czwartek 30 stycznia na "Skałce" odbył się Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Czytaj więcej

31/01/2014

Zajęcia ze służbami specjalnymi

Dzieci i młodzież spędzający ferie na sportowo z Klubem „Tytan” Świętochłowice nie mogły narzekać na brak atrakcji. Odwiedził je bowiem oficer Służb Specjalnych Jednostki Penitencjarnej.

Czytaj więcej

28/01/2014

Trening z reprezentantem Polski

Mirosław Miozga 28 – krotny reprezentant Polski w futsalu i zawodnik ekstraklasowego zespołu Clearex Chorzów gościł na zajęciach treningowych świętochłowickich Tygrysków.

Czytaj więcej

27/01/2014

Ferie na sportowo z „Tytanem”

Dzieci i młodzież na ferie na sportowo zaprasza klub „Tytan” Świętochłowice oraz Świętochłowicka Akademia Samoobrony Sztuk i Sportów Walki.

Czytaj więcej

22/01/2014

Grali w tenisa stołowego

Na "Skałce", w ramach ferii, zorganizowano turniej tenisa stołowego.

Czytaj więcej

21/01/2014

Zagrają w piłkę ręczną

8 lutego br. dwie kolejne świętochłowickie drużyny piłkarek ręcznych rywalizować będą o Mistrzostwo Śląska w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt młodszych.

Czytaj więcej

20/01/2014

Szczęśliwa trzynastka dla piłkarek ręcznych

Małe świętochłowickie szczypiornistki MUKS “Skałka-Śląsk” rozegrały swój kolejny mecz ligowy. Była to trzynasta kolejka rozgrywek o Mistrzostwo Śląska.

Czytaj więcej

10/12/2013

"Wspólne Świętochłowice" zapraszają do kina

Fundacja "Wspólne Świętochłowice" zaprasza dzieci z naszego miasta na wspólną wyprawę do kina.

Czytaj więcej

09/12/2013

HACCP znaczy zdrowy

Od 1 października 2013 r. RIG w Katowicach wraz z firmą PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o. rozpoczęła realizację projektu pt.: "HACCP znaczy ZDROWY: profesjonalizacja kadr śląskich mikro przedsiębiorstw branży spożywczej, w zakresie jakości HACCP"

Czytaj więcej

02/12/2013

Współorganizowały turniej

Cztery wyróżniające się zawodniczki MUKS “Skałka – Śląsk” Świętochłowice były współorganizatorkami rozegranych w Katowicach Szopienicach meczy Międzynarodowego Turnieju o Puchar Śląska reprezentacji młodzieżowych.

Czytaj więcej

25/11/2013

Świętochłowickie szczypiornistki najlepsze

Najmłodsze świętochłowickie piłkarki ręczne z rocznika 2003 trenowane przez Andrzeja Gajczewskiego w MUKS “Skałka – Śląsk” Świętochłowice zwyciężyły w turnieju rozegranym w sobotę w hali SP nr 1. Ich przeciwniczkami były zawodniczki UKS PR Ruch Chorzów i KS Zgoda Ruda Śląska.

Czytaj więcej

25/11/2013

Zwycięzcy trójboju siłowo - sprawnościowego

W OSiR „Skałka” odbył się trzeci w tym roku sprawdzian w trójboju siłowo - sprawnościowym dla uczestników Fitness Clubu. Zawody wyłoniły laureatów Grand Prix.

Czytaj więcej

22/11/2013

Lekcja historii i patriotyzmu

W SPS nr 10 odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Na zajęciach gościła Barbara Żak, córka świętochłowiczanina Wiktora Wójcika, odznaczonego medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

Czytaj więcej

14/11/2013

Walczyli o puchar prezydenta

Szkoła Podstawowa nr 2 i OSiR „Skałka”, jak co roku w listopadzie, zorganizowały dla mieszkańców Świętochłowic i pracowników zakładów pracy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. Celem, zorganizowanych po raz XIX, zawodów było zachęcenie do aktywnego wypoczynku oraz popularyzacja piłki siatkowej.

Czytaj więcej

13/11/2013

Sztafeta pływacka z Krakowa do Szczucina

Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego „Wesołe foczki„ oraz Drużyna WOPR Świętochłowice zapraszają 27 listopada o godz. 8.30 na start sztafety pływackiej Kraków Wawel - Szczucin 94 km. Zawody odbędą się na pływalni krytej przy SP 8 ul. Komandra 9 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

05/11/2013

Uczyły się jak dbać o zdrowie

W PM nr 1 ubiegły tydzień upłynął pod hasłem dbania o zdrowie. Od poniedziałku do piątku 21-25 października przedszkolaki uczyły się, jak prowadzić zdrowy tryb życia.

Czytaj więcej

31/10/2013

Kolejne sukcesy piłkarek ręcznych

Piłkarki ręczne nie marnują czasu. Dziewczęta młodsze w okresie przygotowawczym , który trwać będzie do końca stycznia po raz kolejny wystartowały w turnieju. Dopiero co wróciły z pucharem za zdobycie drugiego miejsca w Pietrowicach Wielkich i już przywożą kolejne trofea z turnieju w Żorach.

Czytaj więcej

09/10/2013

„Wokół szwedzkiego kryminału”

Na czym polega fenomen szwedzkich kryminałów? Co jest w nich tak niepowtarzalnego, oryginalnego i odmiennego ? Dlaczego ich popularność i rzesze wiernych fanów wciąż rosną? Na te i inne pytania odpowiedzą, podczas spotkania z czytelnikami, państwo Monika i Rafał Chojnaccy

Czytaj więcej

02/10/2013

Tydzień Zdrowia Psychicznego

Środowiskowy Dom Samopomocy w dniach od 14 do 18 października zaprasza mieszkańców Świętochłowic na Dni Zdrowia Psychicznego.

Czytaj więcej

01/10/2013

Czarne Pasy w Warszawie

Trenerzy świętochłowickiego klubu UKS Taekwon – do Krzysztof Książek i Przemysław Mruk uczestniczyli w Międzynarodowym Kursie Instruktorskim, który w Warszawie poprowadzili mistrzowie tej odmiany sztuk walki.

Czytaj więcej

30/09/2013

Najlepsi w piłce nożnej

I Świętochłowickie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej za nami. Zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 19

Czytaj więcej

18/09/2013

Młodzi szachiści na start

W Centrum Kultury Śląskiej ”Zgoda” od 20 do 22 września br. rozegrane zostaną Szachowe Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików.

Czytaj więcej

18/09/2013

Pomóżmy Bartusiowi!

Dwuletni Bartuś choruje na białaczkę. Rodzice wraz z gronem ludzi, którym los chłopca nie jest obojętny, szukają dla niego dawcy szpiku.

Czytaj więcej

12/09/2013

Rywalizują w Turnieju Orlika

1 września br. rozpoczął się Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Jest to największa impreza piłkarska organizowana w naszym kraju dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

04/09/2013

Szczypiornistki przed nowym sezonem

Piłkarki ręczne MUKS “Skałka-Śląsk” Świętochłowice przygotowują się do nowego sezonu.

Czytaj więcej

22/08/2013

Wędkowanie z Klubem Abstynenta

Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Spróbuj z nami” zorganizowało po raz piaty Trzeźwościowe Zawody Wędkarskie.

Czytaj więcej

25/07/2013

Szukaj drzew Sobieskiego

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i Narodowego Instytutu Dziedzictwa prowadzi akcję „Drzewa Sobieskiego. Na odsiecz dębom, lipom i innym drzewom”. Jej celem jest odnalezienie „drzew Sobieskiego”, czyli drzew, które mieszkańcy Polski sadzili na cześć króla po jego zwycięskiej bitwie pod Wiedniem.

Czytaj więcej

15/07/2013

Podziel się posiłkiem

Do 22 lipca br. trwa nabór wniosków w IX edycji Programu Dożywiania Dzieci - Danone Podziel się Posiłkiem. Wnioskodawcy mogą strać się o dofinansowanie w wysokości do 7 000 zł.

Czytaj więcej

15/07/2013

Konkurs plastyczny

Centrum Inicjatyw Lokalnych, Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela” zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

Czytaj więcej

21/06/2013

Wesoło i rodzinnie dla zdrowia

13 czerwca br. w SP nr 2 odbył się Rodzinny Piknik dla Zdrowia, podczas którego m.in. zorganizowano różnego rodzaju zabawy sportowe, wspólnie rysowano radosny obraz.

Czytaj więcej

21/06/2013

Miejska przygoda… na sportowo!

W miniony piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbył się Dzień Sportu. Po raz drugi z rzędu sportowa rywalizacja przebiegała w formie miejskiego rajdu przygodowego.

Czytaj więcej

19/06/2013

Konkurs - Piosenka z Tuwimem

Fundacja Młodzi Artyści organizuje ogólnopolski konkurs - Piosenka z Tuwimem.

Czytaj więcej

13/06/2013

Dzieci - Przyjaciołom szkoły

Pod koniec maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się doroczny koncert „Dzieci - Przyjaciołom szkoły”, dedykowany wszystkim sympatykom placówki.

Czytaj więcej

05/06/2013

"Gramy dla Eweliny"

23 czerwca 2013 roku zapraszamy mieszkańców miasta na festyn "GRAMY DLA EWELINY", który odbędzie się w Domu Kultury przy ul. Harcerskiej 1, w godzinach od 16.00 - 20.00.

Czytaj więcej

05/06/2013

Spływ kajakowy

Koniec maja dla uczniów klas rekreacyjnej oraz sportowych I Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Świętochłowicach upłynął pod znakiem aktywnego wypoczynku. Młodzież udała się na trzydniowy spływ kajakowy na rzece Mała Panew.

Czytaj więcej

05/06/2013

Strzelali do tarczy

Na strzelnicy krytej T.S. FLOR-AMATOR w Świętochłowicach odbyły się ogólnopolskie zawody strzeleckie. Wyniki w załączniku.

Czytaj więcej

04/06/2013

OSP1 zorganizowała Dzień Dziecka

Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice 1, dla dzieci i dorosłych, zorganizowała Dzień Dziecka.

Czytaj więcej

04/06/2013

Awansowali do ligi okręgowej

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek katowickiej A klasy piłkarze Śląska Świętochłowice zapewnili sobie awans do ligi okręgowej. Zespół zajmuje pierwsze miejsce w tabeli mając 6 punktów przewagi nad drugim zespołem.

Czytaj więcej

28/05/2013

Kolejny sukces piłkarek ręcznych

24 maja w Świętochłowicach, odbył się turniej eliminacyjny “Szczypiorniak na Orlikach 2013” którego organizatorem był MUKS “Skałka-Śląsk” Świętochłowice. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny ze Świętochłowic i Chorzowa.

Czytaj więcej

28/05/2013

Zgłębiały wiedzę z fizyki

W ZSO nr 2 odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe, które od marca prowadzone są przez nauczycieli szkoły dla uczestników świetlicy środowiskowej nr 1. Tym razem wzięły w nich udział dzieci z ochronki w Lipinach.

Czytaj więcej

27/05/2013

WF kilka metrów nad ziemią

Uczniowie klasy rekreacyjnej z I Liceum Ogólnokształcącego lubią podejmować wyzwania. Jedno z popołudni poświęcili na wizytę w Śląskim Parku Linowym.

Czytaj więcej

27/05/2013

Śląsk zmierzy się z Górnikiem II Wesoła

Śląsk Świętochłowice awansował na 1 miejsce w tabeli katowickiej A klasy, po sobotnim zwycięstwie 1-0 z MK Górnik Katowice . Najbliższe spotkanie już 29 maja. Rywalem będzie Górnik II Wesoła. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej

24/05/2013

Gniezno zdobyte

Po raz pierwszy w historii startów Śląska w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Motokris Śląsk pokonał zespół z Gniezna u siebie.

Czytaj więcej

23/05/2013

Lekkoatleci w zawodach wojewódzkich

20 maja br. odbyły się zawody rejonowe trzech miast: Świętochłowice - Siemianowice –Chorzów, w Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych.

Czytaj więcej

23/05/2013

Zdobyli mistrzostwo Polski

Drużyna Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach zdobyła mistrzostwo Polski w halowej piłce nożnej „5” podczas XVII Mistrzostw Polski Samorządowców, które odbyły się w Brennej.

Czytaj więcej

23/05/2013

Udany koncert w Lipinach

21 maja br. w Centrum Kultury Śląskiej ,,Grota" w Lipinach odbył się I Koncert Uczniów Świętochłowickich Szkół i Przedszkoli. Wzięło w nim udział 11 placówek oświatowych oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Czytaj więcej

22/05/2013

Festyn Europejski w SPS nr 10

W piątek 17 maja br. na terenie SPS nr 10 odbył się trzeci Festyn Europejski pod patronatem Punktu Informacji Europejskiej „Europe Direct” oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej.

Czytaj więcej

15/05/2013

Kolejne akcje poboru krwi

W okresie najbliższych trzech miesięcy w Świętochłowicach organizowane będą kolejne akcje poboru krwi.

Czytaj więcej

07/05/2013

Śląsk zagra z Pogonią

W najbliższą sobotę 11 maja o godz. 17.00 na stadionie OSIR Skałka, Śląsk - Świętochłowice zmierzy się z Pogonią - Ruda Śląska.

Czytaj więcej

07/05/2013

Majówka z krwiodawcami

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Świętochłowicach, w dniu 12 maja 2013 roku, w godzinach od 9.00 do 12.00, zaprasza do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach przy ul. Bytomskiej 40, gdzie w specjalistycznym ambulansie RCKiK, ustawionym przed pawilonem na stadionie, przeprowadzona zostanie akcja poboru krwi.

Czytaj więcej

26/04/2013

III wiosenna spartakiada już za nami

Zakończyła się zorganizowana w kwietniu III Wiosenna Spartakiada Sportów Wodnych Dzieci od 7-14 lat. Zawody odbywały się na basenie krytym OSiR "Skałka" przy SP1. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział w sumie 45-ciu zawodników.

Czytaj więcej

25/04/2013

Dzień Ziemi w ZSO nr 1

Poniedziałek w świętochłowickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 upłynął pod znakiem obchodów Dnia Ziemi. Tradycyjnie uczniowie Zespołu wzięli udział w akcji sprzątania świata. Nie brakło także innych atrakcji. Tegoroczne obchody bowiem skupiły się na poznawaniu świata poprzez spotkania podróżnicze i nie tylko.

Czytaj więcej

17/04/2013

Dyżury biura senatorskiego

Informacja biura senatora RP Leszka Piechoty: Senator RP Leszek Piechota serdecznie zaprasza mieszkańców Świętochłowic na dyżury biura senatorskiego, które odbywają się przy ul. Katowickiej 9, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie: 506 - 691 - 981 lub 32 203 30 04.

Czytaj więcej

15/04/2013

Gimnazjaliści rozgrywali mecze

W piątkowe przedpołudnie na terenie Orlika na „Skałce” odbyły się Mistrzostwa Świętochłowic Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej.

Czytaj więcej

08/04/2013

Podarowali dzieciom radość

W piątek, 5 kwietnia, do Świetlicy Środowiskowej nr 1 w Lipinach trafiły dary zbierane w ciągu ostatniego tygodnia przez grupę społeczników. Oprócz nowych zabawek i pomocy naukowych dzieci otrzymały też możliwość własnoręcznego ugaszenia “pożaru”, bo do akcji włączyli się również strażacy ochotnicy ze Świętochłowic.

Czytaj więcej

08/04/2013

Licealiści w Akademii Wychowania Fizycznego

Uczniowie klasy rekreacyjnej z I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach wzięli udział w zajęciach otwartych na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Czytaj więcej

08/04/2013

Masz Głos, Masz Wybór

Rozpoczął się nabór do 11 edycji akcji Masz Głos, Masz Wybór. Uczestnicy, mają szanse ubiegać się o nagrodę Super Samorząd.

Czytaj więcej

05/04/2013

Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy

Do 31 października 2013 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna realizowany będzie projekt „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy”.

Czytaj więcej

03/04/2013

Wiosenna spartakiada

W najbliższą sobotę 6 kwietnia na basenie krytym OSiR Skałka przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Zubrzyckiego 38) rozpoczyna się III Wiosenna Spartakiada Sportów Wodnych dzieci od 7-14 lat. Organizatorem zawodów jest KRS TKKF Tytan Świętochłowice.

Czytaj więcej

26/03/2013

Epilepsja - film edukacyjny

Epilepsja to choroba, która dotyka 1 proc. naszego społeczeństwa, zaś atak padaczki jest stanem zagrożenia życia.

Czytaj więcej

15/03/2013

Aukcja charytatywna Estery

Mieszkanka Świętochłowic 43 letnia Estera Byrczek od wielu lat choruje na dyskopatię kręgosłupa. Poruszająca się na wózku inwalidzkim pani Estera zbiera środki na zakup wszczepialnej pompy morfinowej, która ma uśmierzyć ból.

Czytaj więcej

15/03/2013

Mistrzostwa gimnazjalistów

13 marca br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach odbyły się Mistrzostwa Świętochłowic Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody zdominowały zawodniczki MUKS „Skałka-Śląsk” reprezentujące Gimnazja nr 2 i nr 3.

Czytaj więcej

14/03/2013

Turniej piłki nożnej

Do 31 marca br. szkoły podstawowe mogą zgłaszać drużyny do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci do lat 10.

Czytaj więcej

13/03/2013

VI Targi Lodowe

W najbliższy piątek w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego 1 w Świętochłowicach odbędą się VI Targi Lodowe.

Czytaj więcej

12/03/2013

Mały OKR

4 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyły się miejskie eliminacje konkursu recytatorskiego Mały OKR.

Czytaj więcej

04/03/2013

Szczypiornistki zagrały w piłkę ręczną

W sobotę 2 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się „Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt/ Rocznik 2002 i Młodsze”.

Czytaj więcej

01/03/2013

Dzień otwarty w ZSE - U

W zeszłym tygodniu w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach odbył się pierwszy w tym roku szkolny dzień otwarty dla gimnazjalistów naszego miasta.

Czytaj więcej

01/03/2013

Zaginęła Angelika

Świętochłowicccy policjanci poszukują 16-letniej Angeliki, która w dniu 08.02.2013 r. wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła.

Czytaj więcej

27/02/2013

Turniej piłki ręcznej dziewcząt

2 marca br. w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Zubrzyckiego 38, w godz. od 9.00 do 14.30 odbędzie się „Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt/ Rocznik 2002 i Młodsze”.

Czytaj więcej

18/02/2013

Lipiński jarmark

16 marca br. w Centrum Kultury Śląskiej w Lipinach przy ul. Chorzowskiej 73 odbędzie się jarmark rzemiosła artystycznego.Twórcy mogą nadsyłać zgłoszenia do 14 marca br.

Czytaj więcej

15/02/2013

Kulig na Skałce

W środę dzieci ze Świętochłowic i z miast ościennych wzięły udział w kuligu na Skałce.

Czytaj więcej

12/02/2013

Grali w nogę

Halowym Turniejem Piłki Nożnej OSiR „Skałka” rozpoczął „Ferie w mieście”. Zawody odbyły się w poniedziałek 11 lutego w Szkole Podstawowej nr 1.

Czytaj więcej

11/02/2013

Ferie z Tytanem

Klub Rekreacyjno-Sportowy TYTAN Świętochłowice zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat na zajęcia organizowane w czasie ferii zimowych.

Czytaj więcej

11/02/2013

Z wizytą w Domu św. Brata Alberta

W piątek 8 lutego uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 odwiedzili pensjonariuszy Domu św. Brata Alberta w Lipinach.

Czytaj więcej

05/02/2013

Ferie w mieście

Niebawem w szkołach rozpoczynają się ferie. Zobacz co można robić i gdzie warto wysłać dziecko.

Czytaj więcej

04/02/2013

Zawody Strzeleckie

W niedzielę 3 lutego na strzelnicy T.S. FLOR-AMATOR odbyły się XV Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta z okazji Rocznicy Wyzwolenia Świętochłowic i uczczenia 700-lecia miasta.

Czytaj więcej

04/02/2013

Zimowe szaleństwo

Od lat zimową tradycją w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach jest wyjazd na obóz narciarski.

Czytaj więcej

29/01/2013

Wystąpili w Domu Złotej Jesieni

W niedzielę 27 stycznia szkolny zespół muzyczny ,,Freedom" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 po raz kolejny wystąpił dla pensjonariuszy Domu Złotej Jesieni w Lipinach. Wspólnie z dziećmi z ochronki św. Teresy przy parafii św. Augustyna w Lipina przygotował jasełka.

Czytaj więcej

23/01/2013

III Spartakiada Sportów Zimowych

W najbliższą sobotę 26 stycznia w godz. od 11.00 do 13.30 na świętochłowickim Wzgórzu Hugona odbędzie się III Spartakiada Sportów Zimowych. W programie zjazdy na szybkość, długość oraz skoki.

Czytaj więcej

22/01/2013

Ćwiczyli dla Orkiestry

Uczniowie klasy rekreacyjnej oraz maturzystki z I Liceum Ogólnokształcącego ze Świętochłowic wzięli udział w maratonie fitness, zorganizowanym przez samorząd katowickiej AWF, z okazji XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej

14/01/2013

Sukces Tygrysków

Tygryski Świętochłowice mistrzyniami Polski! W Liskowie (woj. wielkopolskie) podopieczne Adriana Masonia wygrały turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-14.

Czytaj więcej

13/12/2012

Turniej z okazji dnia św. Mikołaja

W świętochłowickim Domu Sportu zorganizowany został turniej z okazji dnia św. Mikołaja dla dzieci w wieku od 5-14 lat.

Czytaj więcej

07/12/2012

Kiermasz Świąteczny w SP nr 8

11 grudnia o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Komandra 9 odbędzie się kiermasz świąteczny.

Czytaj więcej

04/12/2012

Turniej Mikołajowy

KRS TKKF Tytan Świętochłowice zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat na Turniej Mikołajowy, który odbędzie się 8 grudnia br. w godz. od 11.00 do 14.00 w Domu Sportu przy ul. Wallisa 1.

Czytaj więcej

03/12/2012

Znają książki Stephenie Meyer

Uczennice ZSO nr 1, ZSO nr 2 oraz Gimnazjum nr 5 brały udział w miejskim konkursie, w którym należało wykazać się znajomością sagi „Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer. Odbył się on 28 listopada br. w ZSO nr 2 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

30/11/2012

Mikołaj w SP nr 2

Spotkanie z Mikołajem w Szkole Podstawowej nr 2.

Czytaj więcej

28/11/2012

Spotkanie z Markiem Szołtyskiem

W Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się spotkanie ze znanym propagatorem kultury śląskiej Markiem Szołtyskiem. Podczas prelekcji mówił on o wartościach gwary śląskiej,zwyczajach i tradycjach naszego regionu.

Czytaj więcej

26/11/2012

W Bochum o edukacji

W dniach 19-23 listopada w Hidegardis-Schule w Bochum gościła 13 - osobowa grupa nauczycieli z 3 szkół ponadgimnazjalnych Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Siemianowic.

Czytaj więcej

19/11/2012

Z wizytą w Holandii

W ramach międzynarodowej współpracy ze szkołą Meergronden, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach spędzili tydzień w holenderskim Almere.

Czytaj więcej

16/11/2012

Różne barwy niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych przygotowali montaż słowno-muzyczny „Różne barwy niepodległości, czyli o Święcie z powagą i humorem”.

Czytaj więcej

16/11/2012

Zacięte boje siatkarzy

W dniach 5-9 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach odbył się XVIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Czytaj więcej

13/11/2012

Zagraj w kręgle

Zarząd KRS TKKF Tytan Świętochłowice zaprasza na turniej bowlingu (kręgle), który odbędzie się w środę 14 listopada br. w Centrum Handlowym Plaza.

Czytaj więcej

13/11/2012

Najzręczniejsi w 2012 roku

W Domu Sportu odbył się turniej sprawnościowy ,, O miano najzręczniejszego chłopaka i dziewczyny roku 2012 '', który zorganizowany został z okazji Dnia Niepodległości.

Czytaj więcej

07/11/2012

Turniej zręcznościowy dla dzieci

Zarząd KRS TKKF Tytan Świętochłowice zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7-14 lat na turniej z okazji Dnia Niepodległości ,,O miano najzręczniejszego chłopaka i dziewczyny roku 2012".

Czytaj więcej

22/10/2012

Młodzież z Almere odwiedziła Świętochłowice

W ubiegłym tygodniu uczniowie ze szkoły Meergronden w holenderskim Almere odwiedzili nasze miasto. Młodzież zamieszkała u swoich polskich rówieśników z I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach, które od wielu lat współpracuje z holenderską placówką.

Czytaj więcej

17/10/2012

Nabór do Akademii Sztuk i Sportów Walki

Do końca października trwa nabór do Świętochłowickiej Akademii Samoobrony Sztuk i Sportów Walki.

Czytaj więcej

17/10/2012

Speedrowerzyści zdobyli brązowy medal

Śląsk zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, pierwszy w swojej 15-letniej historii.

Czytaj więcej

16/10/2012

Wycieczka do Laserhouse

W środę 24 października KRS TKKF „Tytan” organizuje wycieczkę do Laserowego Centrum Rozrywki- Laserhouse w Katowicach.

Czytaj więcej

09/10/2012

Święto ziemniaka w PM nr 1

Złota polska jesień pozwoliła na zorganizowanie w środę 3 października kolejnego rodzinnego festynu w ogrodzie Przedszkola Miejskiego nr 1 w Świętochłowicach. Tym razem tematem przewodnim imprezy był… ziemniak. To pospolite warzywo stało się główną gwiazdą tego popołudnia.

Czytaj więcej

08/10/2012

„Tytan” zaprasza na wycieczkę

W sobotę 13 października TKKF „Tytan” organizuje wycieczkę do stadniny koni w Chorzowie Batorym (Kolonia Niedźwiedziniec 22).

Czytaj więcej

05/10/2012

Zbiórka dla potrzebujących

We wtorek 9 października br. w godz. od 17.00 do 20.00 przy ul. Wyzwolenia 8/5 w Świętochłowicach zorganizowana zostanie zbiórka rzeczy i artykułów spożywczych dla potrzebujących.

Czytaj więcej

05/10/2012

Europa bez granic

Pod koniec września Towarzystwo Przyjaciół Heiloo w Świętochłowicach po raz czwarty zorganizowało imprezę plenerową pod nazwą „Europa bez granic”.

Czytaj więcej

02/10/2012

Odwiedzili AWF

Uczniowie klasy rekreacyjnej I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach odwiedzili katowicką Akademię Wychowania Fizycznego, by poznać tajniki rehabilitacji w tamtejszej pracowni fizykoterapii.

Czytaj więcej

01/10/2012

"Tytan" z dziewięcioma medalami

W sobotę w Domu Sportu w Świętochłowicach odbył się Otwarty Turniej Sztuk i Sportów Walki o Puchar Św. Michała Archanioła. Zawodnicy TKKF Tytan Świętochłowice zdobyli 9 medali i puchar dla najlepszego zawodnika Turnieju.

Czytaj więcej

01/10/2012

Grillfest w Chropaczowie

W sobotę mieszkańcy Chropaczowa zakończyli sezon grillowy.

Czytaj więcej

21/09/2012

Co czwarty z nas

Świętochłowice włączyły się w ogólnokrajową kampanię społeczną ”Co czwarty z nas”. Ma ona przeciwdziałać dyskryminacji i stygmatyzacji osób cierpiących na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania.

Czytaj więcej

21/09/2012

Piłkarki ręczne wracają do gry

Po rocznej przerwie MUKS „Skałka-Śląsk” Świętochłowice ponownie wystawi swoje zawodniczki do walki o Mistrzostwo Śląska w kobiecej piłce ręcznej.

Czytaj więcej

20/09/2012

Grillfest w Chropaczowie

29 września przy szkole podstawowej nr 17 mieszkańcy zakończą sezon grillowy.

Czytaj więcej

12/09/2012

Możesz oddać krew

16 września, w godz. od 9.00 do 12.00, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi organizuje zbiórkę poboru krwi wraz z badaniami kwalifikacyjnymi dawcy szpiku kostnego.

Czytaj więcej

11/09/2012

Spotkania w bibliotece

We wrześniu Miejska Bibliotek Publiczna przygotowała dla mieszkańców wiele atrakcji.

Czytaj więcej

11/09/2012

Chemicals Brothers najlepszy

W piątkowy wieczór poznaliśmy zwycięzcę Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanego na boisku Orlik na „Skałce, którym została drużyna Chemicals Brothers.

Czytaj więcej

30/08/2012

IV Piknik Forteczny

Inscenizacja historyczna „Sierpień 1939”, przedstawiająca atak niemieckich dywersantów na polski posterunek graniczny była główną atrakcją IV Pikniku Fortecznego.

Czytaj więcej

28/08/2012

Możesz pomóc Kasi

Pracownicy basenu przy SP nr 1, OSiR Skałka oraz jednostka OSP Świętochłowice 1 organizują pomoc dla Katarzyny Bielińskiejcierpi na nowotwór szpiku kostnego i wirusowe zapalenie wątroby.

Czytaj więcej

27/08/2012

Piłkarki ręczne na obozie sportowym

W sierpniu młode piłkarki ręczne klubu MUKS “Skałka-Śląsk” spędziły czas na obozie sportowym w Beskidzie, przygotowując się m.in. do Mistrzostw Śląska w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt młodszych.

Czytaj więcej

16/08/2012

Oddaj krew

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy świętochłowickich parafiach przeprowadza akcje poboru krwi. Najbliższą zaplanowano w niedzielę 26 sierpnia przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Chropaczowie.

Czytaj więcej

26/07/2012

Zagrali w nogę

Na boisku Orlika w Chropaczowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. W ramach akcji „Lato w mieście 2012” piłkę kopali po raz drugi w te wakacje najmłodsi.

Czytaj więcej

06/07/2012

Przyjdź i zaśpiewaj

Zapraszamy do wzięcia udziału w "Letnich prezentacjach - przeglądzie amatorskich zespołów wokalnych", który odbędzie się 12.08.2012r na estradzie OSiR „Skałka”.

Czytaj więcej

03/07/2012

Likwidacja bramek na autostradzie A- 4

Petycja do Rządu RP w sprawie likwidacji punktów poboru opłat na gliwickim odcinku autostrady A-4.

Czytaj więcej

27/06/2012

O Europie w szkole

W SPS 10 odbył się drugi Festyn Europejski, który rozpoczął się przemarszem uczniów wszystkich klas w barwach krajów Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

25/06/2012

Ekstremalnie w sercu aglomeracji

Uczniowie klasy rekreacyjnej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach wzięli udział w dwudniowym rajdzie przygodowym Silesia Adventure Race, który odbywał się w aglomeracji śląskiej.

Czytaj więcej

25/06/2012

Jestem bezpieczny

W Przedszkolu Miejskim nr 13 w Świętochłowicach realizowany był autorski projekt edukacyjny „Jestem bezpieczny”, ukierunkowany na propagowanie bezpiecznych zachowań i prawidłowych postaw dzieci w domu, przedszkolu i na placach zabaw.

Czytaj więcej

21/06/2012

W "czwórce" kibicują fair play

W Szkole Podstawowej nr 4 zorganizowano sportową imprezę pn. "Kibicujemy Fair Play", na którą zaproszono przedstawicieli Klubu Sportowego "Ruch Chorzów".

Czytaj więcej

20/06/2012

Potrafią tańczyć i rysować

Zespół taneczny „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 wziął udział w III Katowickim Festiwalu Tańca Przedszkolaków „Magiczna Scena”, gdzie zdobył trzecie miejsce, w kategorii tańców narodowych. W kategorii plastycznej Julia Golda została nagrodzona za pracę o tematyce tanecznej.

Czytaj więcej

19/06/2012

Mistrzostwa w plażowej piłce siatkowej

Na Skałce odbyły się Mistrzostwa Miasta Świętochłowice w Plażowej Piłce Siatkowej.

Czytaj więcej

28/05/2012

I miejsce dla "Złotej Jesieni"

Mieszkańcy MDPS "Złota Jesień" zdobyli I miejsce w X Spartakiadzie dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, która odbywała się pod hasłem "Aktywnie znaczy zdrowo".

Czytaj więcej

24/05/2012

Przedszkola zagrały w Mini Euro

Tuż przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, na „Skałce” zorganizowano mecze z udziałem małych mieszkańców miasta.

Czytaj więcej

23/05/2012

„Cultural and musical workshop”

W Młodzieżowym Domu Kultury miniony tydzień upłynął pod hasłem anglojęzycznych warsztatów w świętochłowickim MDKu miniony tydzień upłynął pod hasłem anglojęzycznych warsztatów „Cultural and musical workshop”, do udziału w których, prócz młodych ludzi naszego regionu, zaproszono także młodzież węgierskiego miasta Tiszaujvaros.

Czytaj więcej

21/05/2012

Wspinali się na skały

Uczniowie I LO odwiedzili Jurę.

Czytaj więcej

21/05/2012

Piłka nożna dla dziewcząt

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 wraz z klubem UKS Tygryski Świętochłowice ogłasza nabór do Klasy Sportowej o profilu piłka nożna dla dziewcząt z rocznika 1999 , w roku szkolnym 2012/2013.

Czytaj więcej

18/05/2012

Warsztaty w bibliotece

28. maja od godz. 16.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Świerczewskiego 1d odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców: „Ja, Mama i Tata – razem uczymy się świata Małolata”.

Czytaj więcej

18/05/2012

Znają przepisy ruchu drogowego

Dawid Waloszek, Filip Rzepka z Przedszkola Miejskiego nr 13 zdobyli III miejsce w finałowych rozgrywkach w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym z elementami Turystyki Rowerowej w Katowicach.

Czytaj więcej

04/05/2012

Podsumowali Wiosenną Spartakiadę

Na basenie przy SP nr 1 podsumowano Wiosenną Spartakiadę Sportów Wodnych, której organizatorem był KRS TKKF TYTAN Świętochłowice. Spartakiada rozegrana została w pięciu dyscyplinach punktowych dla klasyfikacji generalnej, w tym dwóch medalowych.

Czytaj więcej

27/04/2012

Bieg na orientację

Uczniowie klasy pierwszej o profilu rekreacja ruchowa z I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w warsztatach z biegów na orientację.

Czytaj więcej

26/04/2012

Mega Festyn Szkolny

Nauczyciele i młodzież ZSO nr 2 przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji, które wzbudziły ogromne zainteresowanie. Podczas zorganizowanego przez szkołę festynu odbył się m.in. pokaz technik interwencyjnych w wykonaniu klasy mundurowej z II LO.

Czytaj więcej

25/04/2012

"Dobra energia dla wszystkich"

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17, jak co roku hucznie i radośnie obchodzono Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali moc atrakcji pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich".

Czytaj więcej

19/04/2012

Zapoznali się z ofertą szkoły

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych młodzież gimnazjów mogła zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną placówki przygotowaną na rok szkolny 2012/2013 oraz uczestniczyć w specjalnie przygotowanych zajęciach.

Czytaj więcej

18/04/2012

Owady w obiektywie

Wszyscy wiemy, że Świętochłowice są najgęściej zaludnionym miastem w Polsce. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, ilu przedstawicieli świata owadów żyje na terenie naszego miasta?

Czytaj więcej

17/04/2012

Finał spartakiady

21 kwietnia na basenie przy SP nr 1, w godz. od 12.00 do 14.00, odbędzie się finał III Edycji Wiosennej Spartakiady Sportów Wodnych.

Czytaj więcej

17/04/2012

Festyn w szkole

20 kwietnia w Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w godz. od 16:00 do 19:00 odbędzie się festyn. Prezentacja musztry paradnej w wykonaniu klasy mundurowej, to jeden z punktów programu.

Czytaj więcej

13/04/2012

Dzień Otwartych Drzwi w ZSO nr 1

19 kwietnia br. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 organizuje dla uczniów szóstych klas szkoły podstawowej oraz dla młodzieży trzecich klas gimnazjalnych Dzień Otwartych Drzwi.Dyrekcja placówki serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych w godzinach od 8.30 – 13.00.

Czytaj więcej

06/04/2012

Podarowali pisanki chorym dzieciom

Uczniowie SPS nr 10 zaangażowali się w akcję Marzycielska Poczta. Ostatnio pięknie ozdobili Wielkanocne pisanki, które zagoszczą w domach lub szpitalach ich nowych małych przyjaciół.

Czytaj więcej

02/04/2012

O kulturze i czystym powietrzu

W ostatnich dniach wiele się działo w Przedszkolu Miejskim nr 13. W ramach Tygodnia Kulturalnego, odbyły się imprezy propagujące różne formy aktywności dzieci. Realizowano także program profilaktyki antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas".

Czytaj więcej

02/04/2012

Wykonały ozdoby wielkanocne

Dzieci św. Teresy z parafii św. Augustyna w Lipinach gościły na warsztatach plastycznych zorganizowanych dla nich w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Czytaj więcej

02/04/2012

Podchody i bieg na orientację w jednym

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącym wzięli udział w II Przygodowym Rajdzie Miejskim, który odbył się w Katowicach. Ponad dwustu zawodników ruszyło w miasto. Pieszo pokonywali trasy i zaliczali punkty kontrolne, na których czekały do wykonania dodatkowe zadania.

Czytaj więcej

22/03/2012

„Książkowa przygoda z Kangurem”.

W ramach akcji „Czytamy dzieciom po angielsku” Miejska Biblioteka Publiczna oraz Centrum Helen Doron w Chorzowie ogłaszają konkurs plastyczny „Książkowa przygoda z Kangurem”.

Czytaj więcej

22/03/2012

Zajęcia na basenie w SP nr 1

W najbliższą sobotę 24 marca na basenie w SP nr 1 rozpocznie się II edycja Wiosennej Spartakiady Sportów Wodnych.

Czytaj więcej

20/03/2012

Dni otwarte w szkole

Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach w celu przedstawienia oferty edukacyjnej oraz wychowawczej organizuje dla dzieci i młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 24 marca w budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 82 w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

07/03/2012

Podsumowali spartakiadę

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej 4 podsumowano I i II edycję Spartakiady Zimowej - ,,Zjeżdżanie na byle czym''.

Czytaj więcej

01/03/2012

Ruszamy się... nie ruszając się

Uczniowie z klasy o profilu rekreacja ruchowa I Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili laboratorium przy Katedrze Motoryczności Człowieka katowickiej AWF.

Czytaj więcej

01/03/2012

Marzycielska Poczta w SPS nr 10

Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 pomagają chorym dzieciom, angażując się w ogólnopolską akcję Marzycielska Poczta. Polega ona na pisaniu i wysyłaniu tradycyjnych listów, kartek do ciężko chorych dzieci czekających na nowych przyjaciół i na wiadomości od nich.

Czytaj więcej

26/02/2012

Warsztaty komputerowe dla seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach obchodów Roku Seniora zaprasza do „Wirtualnego Klubu Seniora”. Jest to cykl warsztatów komputerowych, organizowanych z myślą o seniorach i dla seniorów, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami, a także nabędą praktycznych umiejętności z zakresu obsługi komputera.

Czytaj więcej

25/02/2012

Zmagali się z turystyką

I Liceum Ogólnokształcące nr 1 wzięło udział w I Konkursie Wiedzy o Turystyce, który zorganizowała katowicka Akademia Wychowania Fizycznego.

Czytaj więcej

23/02/2012

III edycja "Zjeżdżania na byle czym".

W najbliższą sobotę 25 lutego odbędzie się kolejna edycja "Zjeżdżania na byle czym". Zbiórka o godz. 10.30. na parkingu przy cmentarzu na Wzgórzu Hugona. Uczestnicy proszeni są o zabranie sprzętu do zjeżdżania.

Czytaj więcej

20/02/2012

Poloneza czas zacząć!

Tegoroczni maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w drugiej edycji Festiwalu Poloneza.

Czytaj więcej

20/02/2012

Pomagali dzieciom z Sierra Leone

Szkolny Klub UNICEF ze Szkoły Podstawowej nr 1 chętnie włącza się w akcje i projekty organizowane przez UNICEF. W tym roku placówka przystąpiła do akcji „Wszystkie Kolory Świata”, chcąc w ten sposób pomóc dzieciom z Sierra Leone.

Czytaj więcej

06/02/2012

Co w śląskim szranku piszczy?

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 każdego roku obchodzą Dni Kultury Śląskiej. Tym razem odbyły się one pod hasłem „W śląskim szranku”.

Czytaj więcej

03/02/2012

Zjeżdżali na „byle czym”

29 stycznia w naszym mieście odbył się konkurs ,,Zjeżdżania na byle czym". Próby zjazdowe dla najodważniejszych miały miejsce na Wzgórzu Hugona. Jak co roku mistrzowie zjazdów ekstremalnych próbowali swoich sił na trasach i przesmykach zjazdowych.18 lutego druga edycja zabawy. Zbiórka o godz. 10.30. przy parkingu przy cmentarzu na Wzgórzu Hugona.

Czytaj więcej

01/02/2012

Zagrali "w nogę" w Domu Sportu

W ostatni dzień stycznia w hali Domu Sportu w Lipinach odbył się Turniej Piłki dzieci i młodzieży do lat 16.

Czytaj więcej

30/01/2012

Strzelali w dziesiątkę

Na strzelnicy krytej T.S. FLOR-AMATOR w Świętochłowicach odbyły się XIV Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice, w konkurencji Pistolet Sportowy kal. 5,6 mm.

Czytaj więcej

30/01/2012

Nowi uczniowie „Tytana”

25 stycznia w SP4 odbyła się uroczystość mianowania nowych uczniów Akademii Samoobrony Sztuk i Sportów Walki.

Czytaj więcej

24/01/2012

Kolorowy świat

Od paru tygodni wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 8 korzystają z Sali Doświadczania Świata.

Czytaj więcej

20/01/2012

Jasełkowe spotkania

Przedszkole Miejskie nr 13 szerokiej publiczności zaprezentowało przedstawienie religijne „Jasełka”.

Czytaj więcej

17/01/2012

Wyniki XII Konkursu Kolęd i Pastorałek

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli, szkół ,ośrodków kultury z Bytomia, Rudy Śl.,Chorzowa, Sosnowca, Będzina, Katowic, Zielonek pod Krakowem i ze Świętochłowic.

Czytaj więcej

16/01/2012

Aktor odwiedził szkołę

Gimnazjum nr 4 im. Śląskich Twórców odwiedził artysta estradowy, znany przede wszystkim z serialu „Święta wojna” aktor, założyciel kabaretu „Rak” - Krzysztof Hanke.

Czytaj więcej

13/01/2012

Udany wyjazd do Jaworzynki

Dziewczyny z sekcji akrobatycznej z Domu Sportu w Lipinach w ostatnim czasie wybrały się na wycieczkę do Jaworzynki.

Czytaj więcej

11/01/2012

Koncert kolęd

W Święto Trzech Króli w kościele p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Chropaczowie odbył się koncert kolęd zorganizowany przez Chór MAGNIFICAT.

Czytaj więcej

28/12/2011

"Prezentacje’2011"

W Młodzieżowym Domu Kultury otwarto wystawę prac zgłoszonych na konkurs "Prezentacje’2011"- przegląd twórczości plastycznej uczniów świętochłowickich szkół, który po raz czternasty zorganizowało Muzeum Miejskie.

Czytaj więcej

28/12/2011

Kolędowali w hospicjum i Domu Złotej Jesieni

Szkolny zespół muzyczny ,,Freedom" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wystąpił z koncertem kolęd w chorzowskim hospicjum oraz Domu Złotej Jesieni w Lipinach.

Czytaj więcej

20/12/2011

Świątecznie w SP2

W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się organizowany co roku kiermasz świąteczny.

Czytaj więcej

14/12/2011

Promowali Sport

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 sekcja Taekwon - do klubu MKS „ ŚLĄSK ” Świętochłowice po raz siódmy zorganizowała imprezę pod nazwą „Promocja Sportu”.

Czytaj więcej

13/12/2011

Integracja niepełnosprawnych

Na początku grudnia w CKŚ Lipiny odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w nich udział ok. 500 przedszkolaków i uczniów świętochłowickich szkół.

Czytaj więcej

08/12/2011

W szkole po śląsku

W Gimnazjum nr 4 po raz kolejny zorganizowany został Dzień Śląski, który jest jednym z ważniejszych dla społeczności szkolnej tej placówki.

Czytaj więcej

08/12/2011

Dni życzliwości

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej nr 10 zainicjowano cykl tzw. dni życzliwości, które organizowane będą w placówce w ciągu roku.

Czytaj więcej

06/12/2011

Zrealizowali projekt

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej oficjalnie zakończył się dwuletni projekt unijny pod nazwą „Kreatywna Szkoła – Pewna przyszłość i lepsze perspektywy”, skupiający ponad 250 uczniów.

Czytaj więcej

05/12/2011

Dzień Górnika

W Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika.

Czytaj więcej

02/12/2011

Z wizytą na AWF

Uczniowie klasy o profilu rekreacja ruchowa ze świętochłowickiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przez jeden dzień mogli poczuć się jak studenci, uczestnicząc w zajęciach praktycznych na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Czytaj więcej

22/11/2011

Kiermasz świąteczny w SP 2

7 grudnia od godz. 17.00 w SP 2 odbędzie się kiermasz świąteczny. Zapraszamy

Czytaj więcej

22/11/2011

Wizyta uczniów w Holandii

Jak co roku w listopadzie, uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 uczestniczyli w wymianie uczniowskiej z zaprzyjaźnioną szkołą Meergronden w holenderskim Almere.

Czytaj więcej

30/10/2011

Pokaz sprzętu ratowniczego i BHP

Namioty pneumatyczne, stelażowe, skokochrony, sanie ratownicze, pontony, zapory, urządzenia ewakuacyjne, szelki bezpieczeństwa, sprzęt strażacki to wszystko można było zobaczyć na wystawie sprzętu ratowniczego i BHP, który w piątek miał miejsce w naszym mieście na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj więcej

30/10/2011

Obchodzili Światowy Dzień Turystyki

W minioną sobotę siedemdziesięciu turystów ze Świętochłowic spotkało się na „Skałce” z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Czytaj więcej

30/10/2011

Biegli przez miasto

I Bieg Świętochłowicki o Puchar Prezydenta Miasta zgromadził na starcie prawie 70 biegaczy w jedenastu kategoriach. Po raz pierwszy w biegach mogły wziąć udział osoby niepełnosprawne z dysfunkcją ruchową.

Czytaj więcej

30/10/2011

Dzień otwarty w Przedszkolu nr 13

20 października, od 16.00 w Przedszkolu Miejskim nr 13 odbędzie się dzień otwarty z okazji 25–lecia istnienia tej placówki. Dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają.

Czytaj więcej

06/10/2011

Prelekcja z zakresu pozyskiwania środków unijnych

Włączając się w obchody Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, promującego przedsiębiorczość w Europie, Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach zorganizował dla przedsiębiorców w dniu 5 października prelekcję dotyczącą możliwości uzyskania wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

04/10/2011

Setne urodziny

Czytaj więcej

03/10/2011

Samorządowcy ze Świętochłowic najlepsi w piłce nożnej

Czytaj więcej

Archiwum wiadomości

 • lipiec 2020 (5)
 • czerwiec 2020 (3)
 • maj 2020 (3)
 • kwiecień 2020 (2)
 • marzec 2020 (8)
 • luty 2020 (8)
 • styczeń 2020 (4)
 • grudzień 2019 (4)
 • listopad 2019 (5)
 • październik 2019 (12)
 • wrzesień 2019 (3)
 • sierpień 2019 (4)