Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

ZSO nr 1 ma boisko do gry w piłkę plażową

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach mają powody do radości. W sobotę w trakcie Dni Otwartych, dokonano uroczystego otwarcia pierwszego szkolnego boiska do gry w piłkę plażową. Rozegrano także pokazowy mecz. W uroczystości wzięli udział Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic, radni, przedstawiciele instytucji współfinansujących inwestycję oraz uczniowie wraz z rodzicami.  

- Obiekt powstał z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego i dzięki pomocy finansowej miasta, wsparciu rodziców oraz sponsorów - informuje Dorota Gurgul, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach.

Jest mniejszy od tego znanego z sal gimnastycznych. Ma niżej zawieszoną siatkę i co najważniejsze wypełniony jest piaskiem. Różnice dotyczą także zasad.

- Na piasku gra się parami, a nie szóstkami, zamiast do 25  punktów w secie walka toczy się do 21, a piłki na drugą stronę siatki nie można posłać palcami – tłumaczy Mariusz Szeremeta, nauczycie wychowania fizycznego w ZSO nr 1, a także jeden z inicjatorów powstania inwestycji.

Uroczystość otwarcia boiska uatrakcyjnił mecz pokazowy. Naprzeciw siebie stanęli brązowi medaliści Mistrzostw Śląska w składzie: Paweł Podlewski i Paweł Zawadzki oraz brązowi medaliści Pucharu Polski w składzie: Daniel Kmita i Alan Szeremeta.