Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

ZSO nr 1 kończy 65 lat

Jubileusz 65-lat obchodzi w tym roku ZSO nr 1. W piątek w szkole odbyły się uroczystości z tej okazji. Uczestniczyły w nich władze miasta i radni – w większości absolwenci oraz emerytowani nauczyciele, obecne grono pedagogiczne i  uczniowie. 

Jubileusz połączony był z corocznymi obchodami patrona, którym jest Jan Kochanowski. Miłym akcentem apelu było wspólne - przez prezydenta Świętochłowic, przewodniczącego Rady Miejskiej i dyrektora szkoły, zasadzenie lipy przed budynkiem tego liceum i gimnazjum.     

Warto przypomnieć, że od początku powstania placówkę ukończyło 4300 absolwentów i uczyło w niej ponad 280 osób. Pierwotnie szkoła mieściła się przy ul. Sienkiewicza, dopiero od 1972 roku przeniesiona została na ul. Licealną . Dziś znajduje się w budynku, w którym ze środków gminnych wykonano termomodernizację, wciąż wzbogaca się o nowoczesne przyrządy do nauki, a także poszerza ofertę edukacyjną. W tym roku otwarte w niej zostaną klasy pedagogiczno – psychologiczna i medyczno – ratownicza. Oprócz języków angielskiego, francuskiego i niemieckiego będzie można uczyć się  także hiszpańskiego.