Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zryw Wolnych Serc

W sobotę w większości polskich miast funkcjonariusze policji zorganizowali  I Ogólnopolską Noc Profilaktyki. W Świętochłowicach odbyła się ona na „Skałce”.

Punktem kulminacyjnym akcji był zryw „wolnych serc”. O tej samej godzinie  ludzie w całej Polsce, także w naszym mieście, przez jedną minutę, wybijali symbolicznie rytm serca, promując  w ten sposób  wolność od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. To główne przesłanie akcji w Świętochłowicach odczytał prezydent Dawid Kostempski. 

W ramach tego wydarzenia zorganizowano szereg imprez towarzyszących m.in. mecz trampkarzy, promujący zdrowy i bezpieczny styl życia happening „przestańmy Biec”, a także różnego rodzaju quizy. Dodatkowo można było zobaczyć projekcje filmów profilaktycznych, wystawę przygotowaną przez dzieci z Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej w Świętochłowicach, a także odbyć konsultację w punkcie przeciwko uzależnieniom. Informowano w nim m.in. o szkodliwości palenia tytoniu, zagrożeniach związanych z HIV/ AIDS, a także o zgubnych skutkach uzależnień od alkoholu, czy substancji psychoaktywnych.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się  prezentowane przez świętochłowicką policję techniki kryminalistyczne i daktyloskopijne oraz ekspozycja sprzętu i radiowozów. Muzyczną oprawę temu wydarzeniu zapewniły występy zespołów Freedom z ZSO nr 2 oraz „Anti Babylon System.