Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zmiana organizacji ruchu

Od dziś w osiedlu Ustronie obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzono ruch jednokierunkowy oraz ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Ulice w Osiedlu Ustronie są wąskie, nieprzystosowane do współczesnej komunikacji i ilości samochodów. Z uwagi na gęstą zabudowę nie jest również możliwe ich poszerzenie. Dlatego konieczne stało się wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego. 

- Zmiana organizacji ruchu skutkuje utworzeniem na osiedlu strefy pieszo-jezdnej, co oznacza wprowadzenie ograniczenia prędkości do 20 km/h na wąskich uliczkach osiedlowych. Taka prędkość gwarantuje, że kierowca zdoła zatrzymać swój samochód, gdy na przykład na jezdnię wtargnie dziecko – wyjaśnia Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

Wszelkie uwagi dotyczące zmiany organizacji ruchu można zgłaszać pisemnie w Wydziale Inwestycji i Spraw Komunalnych UM Świętochłowice na adres: ul. Katowicka 56, 41-600 Świętochłowice lub e-mail: ik@swietochlowice.pl.

Przypomnijmy, że 1 września br. uruchomiona została linia autobusowa nr 231, która połączyła os. Ustronie z centrum Świętochłowic oraz Chorzowem.

Uwagi dotyczące przebiegu trasy, usytuowania przystanków oraz godzin kursowania autobusu linii 231 można składać w Referacie Komunikacji Wydziału Obsługi Mieszkańców UM Świętochłowice – pisemnie na adres: ul. Katowicka 54, 41-600 Świętochłowice lub e-mail: om@swietochlowice.pl