Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zbierali odpady

Podczas Festiwalu Recyklingu, który odbył się w sobotę w dzielnicy Zgoda, zebrano prawie trzy i pół tony odpadów. - Akcja trwała cztery godziny, a już po czterdziestu minutach jedna trzecia kontenera była zapełniona. Potrzebny był także dodatkowy pojemnik na baterie – mówi Beata Grzelec - Spetruk naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej i Ekologii świętochłowickiego magistratu. – Większość z zebranych odpadów poddana zostanie procesom odzysku i dzięki temu nie trafi na składowisko – dodaje.

Mieszkańcy najczęściej przynosili stare telewizory, monitory i radia. Były też czajniki bezprzewodowe, żelazka, sokowirówki, a także lodówki, pralki i inny sprzęt AGD, za który otrzymywali sadzonki drzew lub cebule kwiatów. Za 10 baterii, zużyte świetlówki czy tonery dostawali nasiona kwiatów.

W sumie rozdano 234 paczek nasion kwiatowych, 110 sadzonek drzew, 100 cebulek kwiatów i 100 balonów, które otrzymywały dzieci. Kolejna akcja już za tydzień. Tym razem w sobotę 8 października samochód z napisem Mobilny Punkt Zbiórki Odpadów Problemowych pojawi się na parkingu sklepu Lidl w dzielnicy Chropaczów przy ul. Bieszczadzkiej i będzie tam stał w godz. 9.00 do 13.00.