Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zasłużeni odebrali nagrody

We wtorek 3 maja w Centrum Kultury Śląskiej uhonorowano laureatów tegorocznej nagrody „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”. Prezydent miasta - Dawid Kostempski już po raz czwarty przyznał je osobom, organizacjom oraz  przedsiębiorstwom, które w różnych dziedzinach i w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju lub promocji Świętochłowic.

W tym roku statuetkę odebrał dr Jarosław Bełdowski, który przekazał w depozyt Muzeum Powstań Śląskich swoją unikatową kolekcję związaną z plebiscytem i powstaniami śląskimi. To w sumie około 500 niezwykle cennych eksponatów, które rozsławiają Świętochłowice i pomagają zrozumieć skomplikowaną historię regionu.

Nagroda została przyznana także świętochłowickiej drużynie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, która rozpoczęła swoją misję 12 lat temu. W tym czasie wyszkoliła ponad 150 ratowników. Świętochłowiccy ratownicy dbają o bezpieczeństwo osób korzystających z basenów w Szkołach Podstawowych nr 1 i 8 oraz ekologicznego basenu na „Skałce”.  

Laureatem została też firma Ekoinstal. Działalność prowadzi na terenach poprzemysłowych w dzielnicy Chropaczów. Tam też aktywnie uczestniczy w ich rewitalizacji. Dzięki dynamicznemu rozwojowi stale zwiększa zatrudnienie. Dziś pracuje w niej 131 osób, w tym 117 w Świętochłowicach. 

W gronie wyróżnionych nagrodą „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice” znalazł się także „Dziennik Zachodni”, który od 71 lat opisuje nasze miasto i Śląsk.

Muzycznie galę uświetnił występ Ani Wyszkoni oraz orkiestry Big Silesian Band.