Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zapisz się do klasy chińskiej!

Trwają zapisy do akademickiej klasy z językiem chińskim w I Liceum Ogólnokształcącym w Świętochłowicach. Dla najlepszych uczniów przewidziano bezpłatne wyjazdy studyjne do Państwa Środka. Rekrutacja zakończy się 19 czerwca.

Gimnazjaliści mogą zapisywać się do akademickiej klasy chińskiej w I LO w Świętochłowicach. To bardzo atrakcyjna opcja dla uczniów, którzy stoją przed wyborem swojej ścieżki edukacji. Dla najlepszych z nich zapewnione będą bezpłatne wyjazdy studyjne do Chin. Trzy osoby kończące właśnie pierwszy rok nauki do tego azjatyckiego kraju pojadą jeszcze w te wakacje. Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic w ten sposób nagrodził uczennice, które najlepiej opanowały mandaryński, uzyskały odpowiednią średnią ocen i  przyczyniają się do promocji klasy chińskiej. 

Chiny są bardzo szybko rozwijającym się państwem i zacieśniają współpracę z naszą częścią świata. Znajomość tego języka w przyszłości będzie gwarancją atrakcyjnej pracy.

Uczniowie w I LO oprócz mandaryńskiego, nauczą się również tamtejszego savoir vivre handlowego, a także poznają kulturę tego kraju.

Podczas ostatniej wizyty w naszym mieście delegacji z Tai’an – miasta partnerskiego Świętochłowic, zawarto porozumienie o wzajemnej współpracy w dziedzinie edukacji. Zakłada ono nie tylko wymianę uczniów, ale i nauczycieli, pomoc chińskiego miasta w rozwoju i wyposażeniu klasy. Planowane są również wspólne zajęcia językowe przez Internet

Więcej o ofercie klasy chińskiej.

  • klasa chińska (1).jpg
  • klasa chińska (2).jpg
  • klasa_chinska plakat.jpg