Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zamieszkaj przy Szkolnej

Osoby spełniające odpowiednie warunki zgodne z uchwałą Rady Miejskiej i chcące otrzymać mieszkanie w remontowanym budynku dawnej podstawówki przy ul. Szkolnej mogą już starać się o przydział. Wnioski  należy składać do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej przy ul. Tunelowej 2 w Świętochłowicach.

Przypomnijmy, że prace związane z realizacją tej inwestycji rozpoczęły się w drugiej połowie zeszłego roku i są już bardzo zaawansowane. W ostatnich dniach rozmontowano rusztowanie ze ściany od strony ul. Kubiny, dzięki czemu widać w pełnej okazałości efekty prowadzonych robót na elewacji. Wcześniej zakończono także przebudowę elementów konstrukcyjnych i więźby dachowej. Wymieniono dach i stolarkę okienną, wzmocniono konstrukcję stropów, aktualnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe.

Na tę inwestycję Świętochłowice otrzymają z Banku Gospodarstwa Krajowego finansowe wsparcie ze Środków Funduszu Dopłat w wysokości maksymalnie do 40% faktycznych kosztów przedsięwzięcia. Wsparcie to jest bezzwrotne, ale zgodnie z zasadami jego udzielania, miasto jest zobowiązane do utworzenia lokali socjalnych. Musi ich powstać co najmniej tyle samo, ile mieszkań wybudowanych z udziałem finansowego wsparcia.


Załącznik do Uchwały Rady Miejskiej