Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Odebrali świadectwa

Dzisiaj w szkołach zakończono rok szkolny. Była to okazja do podsumowań oraz uhonorowania nauczycieli i najlepszych uczniów. Świadectwa odebrały 6552 osoby. 
 
W szkołach zorganizowano akademie, w których uczestniczyli m.in. władze miasta, pedagodzy i rodzice. Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski pogratulował szóstoklasistom dobrego wyniku ze sprawdzianu końcowego, zapraszał również do bezpiecznego i aktywnego spędzania wakacji w ramach oferty przygotowanej przez jednostki miejskie.    
 
Warto wspomnieć, że dwa dni wcześniej  prezydent uhonorował młodzież wyróżnioną w tym roku szkolnym w konkursach przedmiotowych, kulturze i sporcie. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej. 
 
W sumie nagrodzono 69 osób indywidualnie i 37 drużyn, łącznie przyznano 106 wyróżnień.  Doceniono także  dziesięciu uczniów oraz Szkołę Podstawową nr 1 za najlepszy wynik ze sprawdzianu końcowego klas szóstych. Szkołę Podstawową nr 3 za największy postęp w wynikach tego sprawdzianu.  
 
W kategorii konkursy przedmiotowe przydzielono 49 wyróżnień indywidualnych i 1 drużynowe , w kulturze przyznano 11 wyróżnień indywidualnych oraz nagrodzono 3 zespoły, w sporcie zaś nagrodzono 9 osób indywidualnie i 33 drużyny. 
 
 
WYRÓŻNIENIA

Zdjęcia : SP nr 19, SP 3, Centrum Kultruy Śląskiej