Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Założyli firmy dzięki środkom unijnym

Dziś w Centrum Integracji Społecznej odbyło się podsumowanie projektu „Równi w Biznesie” prowadzonego przez Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach.


Na konferencji obecny był prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski:

W projekcie „Równi w Biznesie” wzięły udział osoby bezrobotne lub poszukujące pracy zarejestrowane w świętochłowickim PUP.  Zostały one przygotowane do założenia własnej działalności gospodarczej poprzez udział w trwającym 3 miesiące wsparciu doradczo–szkoleniowym. W projekcie wzięły udział 34 osoby. Uczestnicy na założenie działalności gospodarczej mogli pozyskać środki unijne w wysokości do 40 tysięcy złotych.  Starało  się o nie 25 osób, dofinansowanie otrzymały 24 z nich. Dzięki temu założyły działalność gospodarczą.

O swoich firmach i szkoleniu mówią uczestnicy projektu:

Paweł Dłubacz


Ewa Błaszczyk


Mirosław Żarnowski

Po założeniu firmy, osoby uczestniczące w projekcie nadal mogły korzystać z bezpłatnych  porad doradcy biznesowego oraz szkoleń. Projekt „Równi
w Biznesie” realizowany był od 1 stycznia 2010 roku. Jego wartość, to ponad 1 milion 300 tysięcy złotych. Współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

O realizacji projektu mówi jego koordynator Agnieszka Siwczyk: