Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Z sąsiadami o gospodarce

O potencjale miast metropolii Silesia, a w szczególności Świętochłowic rozmawiano dziś w Urzędzie Miejskim podczas spotkania z ambasadorem Białorusi prof. Viktarem Gaisenakiem oraz prezesem białoruskiej federacji przedsiębiorców Igorem Czerniakowem.

W spotkaniu oprócz prezydenta Dawida Kostempskiego wzięli także udział prezesi świętochłowickich przedsiębiorstw: Delty Trans, Sordrew oraz Ekoinstal. Poruszane były tematy dotyczące atrakcyjności naszych terenów inwestycyjnych oraz realizowanych ważnych projektów. Prezesi firm mieszczących się  w Świętochłowicach  przybliżyli charakterystykę swojej działalności i nakreślili swoje oczekiwania co do ewentualnej przyszłej współpracy z białoruskimi partnerami.

Ambasador Gaisenak przekonywał, że wiele polskich przedsiębiorstw łączą  silne więzi handlowe z ich wschodnimi partnerami i zachęcał do współpracy. – Jesteśmy sąsiadami, zatem powinniśmy żyć w przyjaźni opartej np. o handel. Widzę, że Świętochłowice i cała metropolia mają przed sobą świetne perspektywy rozwoju – mówił.

Okazją do wizyty dyplomatów i białoruskich przedsiębiorców na Śląsku jest organizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu Forum Gospodarcze Białoruś-Polska.