Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

XXI sesja Rady Miejskiej

Podczas XXI sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbyła się 18 lipca, podjęto uchwały związane z budową i finansowaniem otwartego basenu ekologicznego na Skałce, nadaniem statutu Muzeum Powstań Śląskich, włączeniem świętochłowickich terenów inwestycyjnych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz podjęcia współpracy z miastem Tai’an w Chinach.

Warto wspomnieć, że ekologiczny otwarty basen wraz z infrastrukturą towarzyszącą powstanie na Skałce. Wybudowane zostaną tam także m.in. park linowy, ścieżka edukacyjna, korty do squasha, boiska, sale fitness. Łączna wartość projektu to 15 206 753 zł, z czego 75% pokrytych zostanie z niskooprocentowanej europejskiej pożyczki Jessica. Dochód z obiektu ma wynieść rocznie 1 800 000 zł, co wystarczy na spłatę zobowiązań i jego utrzymanie. – Po dziesięciu latach mamy okazję przystąpić do modernizacji naszego kąpieliska. Z pomocą środków unijnych, preferencyjnej pożyczki, będziemy mogli spełnić marzenia większości świętochłowiczan – mówił podczas sesji prezydent Dawid Kostempski. Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Palka, będąc jednocześnie ratownikiem wodnym podkreślał, że nowy basen oznacza bezpieczeństwo dla kąpiących się w nim. - Zadbajmy o to, by dzieci i młodzież nie musiały korzystać z niebezpiecznych, niestrzeżonych kąpielisk, ale odpoczywały pod okiem ratowników – mówił, zakładając wcześniej charakterystyczną pomarańczową koszulkę WOPR.

Dyskusji o basenie przyglądała się też liczna grupa świętochłowickich ratowników wodnych. Uchwały dotyczące kąpieliska zostały przez nich przyjęte oklaskami.