Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wywożą kolejną partię osadów

Dziś z terenu budowy przy stawie Kalina odbierana jest kolejna partia osadów dennych, które trafią do spalarni na Pomorzu. W ramach oczyszczania stawu na brzeg do tej pory wydobyto i wywieziono ok. 2300 ton osadów. 
 
Przypomnijmy, że od rozpoczęcia prac przy stawie Kalina rozebrano zbiornik odcieków zlokalizowany pod hałdą odpadów poprodukcyjnych. Zakończyła się także budowa drenażu opaskowego wokół hałdy odpadów poprodukcyjnych wraz z rurociągiem tłocznym. Jego zadaniem jest odprowadzanie odcieków z drenażu do przepompowni ścieków przy ul. Komandra. Wywiercone zostały też studnie głębinowe, w których będą zainstalowane pompy. Powodzeniem zakończyła się próba głębienia stalowych ścian szczelnych. Będą one montowane pod koniec lipca. 
 
Warto dodać, że wczoraj z inicjatywy prezydenta Dawida Kostempskiego odbyło się spotkanie z radnymi dotyczące projektu oczyszczania stawu Kalina. Wzięli w nim udział także inżynierowie nadzorujący całość prac oraz przedstawiciel wykonawcy. Rozmawiano o przeprowadzonych dotąd na terenie budowy działaniach, harmonogramie kolejnych robót i odpowiadano na nurtujące pytania. Przedstawiciel wykonawcy zapewnił, że po okresie uzgodnień prace będą kontynuowane zgodnie z przyjętym harmonogramem.