Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wystawa Anny i Krzysztofa Lewińskich

Wernisaż wystawy państwa Lewińskich pod Wieżami KWK Polska już za nami. Jednak ich prace można będzie oglądać przez dwa tygodnie.

Krzysztof Lewiński opowiedział podczas wernisażu o tym, jak fotografia, która towarzyszyła mu od najmłodszych lat, doprowadziła go na chemię na Uniwersytet Jagielloński, gdzie jako prof. dr hab. kieruje Zakładem Krystalochemii i Krystalofizyki.

Anna Lewińska - malarka, architektka, konserwator zabytków, w swojej twórczości ciągle poszukuje czegoś nowego, zarówno w warstwie tematycznej, jak i formalnej. Jest członkiem International Association of Art i Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej mąż fotografią zajmuje się od dziecka. Zawsze interesowały go techniki przetwarzania obrazu, które wypróbowywał w praktyce w ciemni, jednak dopiero techniki cyfrowej obróbki obrazu umożliwiły otrzymanie pożądanych efektów i realizację nowych projektów. W ostatnich latach skupia się na fotografowaniu ludzi, zarówno przypadkowych osób na ulicy jak też baletu oraz portretów i aktów.