Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wyremontowali mieszkania socjalne

W Świętochłowicach osoby bezrobotne i bezdomne wyremontowały cztery lokale socjalne w ramach projektu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Dziś prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski wręczył klucze nowym lokatorom. 

W dwóch zamieszkają bezdomni, którzy uczestniczyli w ich modernizacji. Do pozostałych skierowano osoby niepełnosprawne w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Nowe mieszkania socjalne znajdują się w Lipinach, na ulicach Wallisa  i Świerczyny.  - To ważny projekt, szczególnie w dzielnicy, która tak bardzo potrzebuje pomocy – mówi prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. Każdy lokal składa się z pokoju i kuchni. W ramach prac remontowych, które trwały od stycznia br., wymieniono instalację elektryczną, piece węglowe, okna i drzwi oraz położono nowe tynki i pomalowano pomieszczenia.

Projekty związane z powstawaniem mieszkań socjalnych będą w mieście kontynuowane. - W przyszłym roku utworzymy kolejnych 25, przy okazji realizowanego projektu remontu budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 4, w której powstanie tyle samo mieszkań komunalnych – wyjaśnia prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Na remont oddanych dzisiaj do użytku lokali miasto pozyskało środki w wysokości 80 tys. zł  w ramach programu pod nazwą „Gminne programy aktywizacji społeczno – zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego”. Wkład własny gminy wyniósł 22 tys. zł . Środki przeznaczone zostały na zakup materiałów budowlanych, pokryły też koszty szkoleń oraz prac społeczno – użytecznych dla osób bezdomnych i bezrobotnych. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy miejskich instytucji: Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy i Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.