Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wykłady i warsztaty

Młodzież z ZSO nr 1 uczestniczyła w ostatnich dniach w licznych warsztatach i wykładach. Grupa uczniów klas pierwszych zgłębiała tajniki robotyki na Uniwersytecie Śląskim, a dla klas psychologiczno-pedagogicznych zajęcia przygotowali psycholodzy z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

Warsztaty z robotyki zorganizowane zostały w ramach inicjatywy CodeWeek 2018 dzięki zaproszeniu Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Zajęcia odbywały się w kameralnych grupach w pracowni robotyki wydziału Fizyki, Matematyki i Chemii SMCEBI Uniwersytetu Śląskiego.

Uczestnicy mogli uruchomić i sterować małymi robotami poprzez zaprojektowanie prostych procedur w języku PYTHON. Nieskomplikowana składnia tego języka sprawiła, że młodzież bez problemu poradziła sobie z tym zadaniem.

Wykłady i warsztaty z psychologii przygotowano natomiast dla uczniów klas psychologiczno-pedagogicznych 1b, 2b i 3b. Tematyka zajęć była różnorodna. Młodzież dowiedziała się m.in. jakie metody rekrutacyjne stosuje Google, jak radzić sobie z prokrastynacją (odwlekaniem rzeczy na później), a także jak poprawić swoją samoocenę. Licealiści wynieśli z zajęć dużo cennych informacji, z których z pewnością skorzystają w codziennym życiu.