Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wygrał z kompletem punktów

Oskar Polis z Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa wygrał eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, które rozegrano na stadionie im. Pawła Waloszka. Były to trzecie w tym sezonie zawody żużlowe w naszym mieście.

Oskar Polis od pierwszego wyścigu znakomicie radził sobie na wymagającym, świętochłowickim torze. Zawodnik Włókniarza Częstochowa zakończył zawody z kompletem, 15 punktów. Oprócz niego awans do turnieju finałowego w Lesznie wywalczyli: Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra),  Robert Chmiel (KS ROW Rybnik) oraz Michał Gruchalski (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa). Rezerwowym będzie natomiast obrońca tytułu Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń).
 
Kolejne doświadczenie w rywalizacji z bardziej utytułowanymi rywalami zebrał wychowanek MS Śląsk Świętochłowice – Mateusz Pacek. Pierwotnie miał on pełnić rolę rezerwowego, ale jeden z zawodników zrezygnował z udziału ze względu na kontuzję i jego miejsce zajął świętochłowiczanin.
 
Zmagania młodych zawodników oglądali byli żużlowcy - m.in. Paweł Waloszek, Erwin Brabaiński i Rafał Chiński.
 
Kolejne żużlowe emocje na „Skałce” już 3 i 4 czerwca. W naszym mieście odbędzie się druga runda Speedway Friendship Cup z udziałem pięciu klubów: Śląska Świętochłowice,  RMSTK Równe (Ukraina), Debrecen Speedway SE (Węgry),  AMK Zlata Prilba Pardubice (Czechy) oraz Speedway Club Žarnovica (Słowacja). Początek sobotniej rywalizacji drużynowej i niedzielnej indywidualnej o godzinie 16:00.