Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wspólnie rozkręćmy INDUSTRIADĘ

Teren po dawnej KWK Polska w dzielnicy Zgoda przeszedł gruntowny remont. Miasto, przy pomocy środków unijnych, odrestaurowało znajdujące się tam dwie wieże wyciągowe – Basztową i Kozłową. Kompleks kulturalno-rekreacyjny otwarty zostanie podczas Święta Szlaku Zabytków Techniki.

Po raz pierwszy w historii INDUSTRIADA potrwa dwa dni. Wieże KWK Polska, wspólnie z innymi pięcioma wytypowanymi przez Śląski Urząd Marszałkowski obiektami, zadbają o prawidłowy „rozruch” Święta Szlaku Zabytków Techniki. Właśnie dlatego w naszym mieście obchody rozpoczną się już dzień wcześniej. 

Uczta muzyczno-świetlna 

W piątek 12 czerwca o godz. 22.00 w Świętochłowicach odbędzie się koncert Józefa Skrzeka. Będzie to epitafium dla jego brata - Jana „Kyksa” Skrzeka. Wspomnienie znakomitego śląskiego bluesmana wzbogacone zostanie iluminacją. Wieże podświetlone zostaną o godz. 24.00. 

Otwarcie labiryntu i inne atrakcje w sobotę

Druga część industrialnej przygody rozpocznie się w sobotę 13 czerwca o godz. 14.00. Tego dnia po raz pierwszy udostępniony zostanie wybudowany pod wieżami, labirynt z pięcioma strefami tematycznymi, które nawiązują do środowiska i żywiołów związanych z pracą pod ziemią.

Historię kopalni „Polska” przybliży multimedialna projekcja. Organizatorzy przygotowali też wiele konkursów i zabaw dla całych rodzin. Nie można przegapić pokazu akrobacji naziemnej i powietrznej, a także efektownych iluminacji wież i pokazu pirotechnicznego.

W nowym otoczeniu zaplanowano szereg koncertów. Na scenie pojawią się zespoły: Fest Zgrani, Volare, Big Silesian Band, De Ja Vu, John Kentucky Band, a także gwiazda wieczoru - grupa Nocna Zmiana Bluesa. 

Atrakcją łączącą oba dni będzie możliwość wejścia na taras widokowy w wieży basztowej. To wyjątkowa okazja, bo oficjalne otwarcie znajdującej się tam ekspozycji odbędzie się w lipcu.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.  

PLAKAT 12 CZERWCA
 
PLAKAT 13 CZERWCA