Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wizyta w Ratingen

Delegacja ze Świętochłowic odwiedziła Muzeum Ziemi Górnośląskiej w niemieckim Ratingen. Wcześniej gościliśmy dyrektora placówki Stephana Kaisera.

- To jedyne w Nadrenii Północnej-Westfalii muzeum opowiadające o losach Śląska, tutejszego przemysłu, rodach, które zapisały się w naszej wspólnej historii. Świętochłowice i Ratingen mają ze sobą wiele wspólnego. M.in. zbliżoną strukturę społeczno-gospodarczą i przemysł. Mam nadzieję, że w przyszłości podpiszemy umowę partnerską – podkreśla Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Halina Bieda, dyrektor Muzeum Powstań Śląskich informuje, że współpraca z niemiecką placówką dobrze rokuje: – Będziemy współpracować przy wystawie na temat produkcji żywności i tradycji kulinarnych w naszym regionie oraz przy projekcie dotyczącym matki Evy von Tiele-Winckler, zwanej matką Ewą z Miechowic.

Na Industriadę 2016 muzea wspólnie przygotują broszurę o historii przemysłu w Świętochłowicach. Przypominamy też, że w Muzeum Powstań Śląskich do 10 listopada można oglądać wystawę pt. „Historie pałacowe. Szlachta na Śląsku” pochodzącą z muzeum w Ratingen.