Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wielopokoleniowe miejsce aktywnego wypoczynku otwarte

Dzisiaj wiceprezydent Bartosz Karcz oficjalnie otworzył wielopokoleniowe miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców przy Szkole Podstawowej nr 1. To zadanie, które do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 wybrali mieszkańcy dzielnicy Piaśniki.

Projekt budowy wielopokoleniowego miejsca aktywnego wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców przy Szkole Podstawowej nr 1 do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony przez radnego Jerzego Wawrzyczka z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic, który uczestniczył w otwarciu. Obecne były również radne Urszula Owoc-Kania i Dorota Wichura.

Wielopokoleniowe miejsce wypoczynku składa się z kilku elementów: urządzenia street workout’u, plac zabaw, stół do ping-ponga, szachownica, a także boisko do gry w petanque. Będzie to miejsce, w którym aktywnie i efektywnie wolny czas spędzą zarówno starsi i jak młodsi.

Cztery inwestycje z Budżetu Obywatelskiego 2017 są już gotowe:

  • Centrum - strefa aktywności rodzinnej na terenie Szkoły Podstawowej nr 4,
  • Chropaczów - plac zabaw z elementami zręcznościowymi w rejonie ul. Ślęzan,
  • Lipiny - boisko do piłki koszykowej, bieżnia i siłownia na wolnym powietrzu na terenie Szkoły Podstawowej nr 19,
  • Piaśniki - wielopokoleniowe miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.

Piąte zadanie, czyli modernizacja placu zabaw na terenie osiedla Podgórze przy ul. Śląskiej w dzielnicy Zgoda zostanie zrealizowane w przyszłym roku.