Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wieże KWK Polska rozbłysły!

W sobotę pod Wieżami KWK Polska w Świętochłowicach odbyła się INDUSTRIADA. Dzień wcześniej wieże rozbłysły. Iluminację poprzedził koncert Józefa Skrzeka.

Teren po dawnej KWK Polska w dzielnicy Zgoda przeszedł gruntowny remont. Miasto, przy pomocy środków unijnych, odrestaurowało znajdujące się tam dwie wieże wyciągowe – Basztową i Kozłową. Kompleks kulturalno-rekreacyjny otwarty został podczas tego Święta Szlaku Zabytków Techniki. 

Zwiedzającym oglądali wybudowany pod wieżami labirynt z pięcioma strefami tematycznymi, które nawiązują do środowiska i żywiołów związanych z pracą pod ziemią oraz taras widokowy w wieży Basztowej, który na stałe udostępniony zostanie od 1 lipca. Historię kopalni „Polska” przybliżyła multimedialna projekcja.

Organizatorzy przygotowali też wiele konkursów i zabaw dla całych rodzin. Nie można było przegapić pokazu akrobacji naziemnej i powietrznej, a także efektownych iluminacji wież i pokazu pirotechnicznego.

W nowym otoczeniu zorganizowano też szereg koncertów. Oprócz Józefa Skrzeka na scenie pojawiły się zespoły: Fest Zgrani, Volare, Big Silesian Band, De Ja Vu, John Kentucky Band, a także grupa Nocna Zmiana Bluesa. 

Zobacz jak zmieniły się Wieże KWK Polska : FILM