Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Warsztaty w ramach LPR

W Centrum Kultury Śląskiej odbyły się warsztaty w ramach prac nad aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2030. Wzięli w nich udział m.in. członkowie zespołu ds. rewitalizacji, urzędnicy, dyrektorzy miejskich jednostek, komendanci – Policji, Straży Pożarnej i Miejskiej, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz świętochłowicka młodzież. 
 
Uczestnicy pracowali w grupach. Przygotowywali informacje o poszczególnych obszarach miasta, biorąc pod uwagę występujące tam problemy, m.in. społeczne czy degradacji środowiska. Eksperci  z Fundacji Kreatywny Śląsk, która jest wykonawcą LPR-u zebrali wszystkie informacje, które opracują. 
 
Następne spotkanie już 17 października.
 
Do końca listopada ma zostać przedstawiony projekt Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2030, który będzie następnie szeroko konsultowany z mieszkańcami na otwartych spotkaniach. Po zamieszczeniu go na stronie Urzędu Miejskiego każdy będzie mógł wnosić swoje uwagi.
 
Przypominamy, ż mieszkańcy nadal mogą wypełniać specjalną ankietę, której wyniki pozwolą na określenie kierunków rewitalizacji miasta.
 
ANKIETA