Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wall Street Festival już w sobotę

W najbliższą sobotę 18 maja w rejonie Młodzieżowego Domu Kultury w Świętochłowicach odbędzie się Wall Street Festival 2013. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00.

Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek dla uczestników tego wydarzenia. W dniu imprezy o godz. 15.30 zaprezentowany zostanie mural, który powstaje na skrzyżowaniu ulic Katowickiej oraz Bytomskiej. Ponad stu twórców  z całej Polski weźmie udział w kiermaszu rękodzieła, zaś malarze nieprofesjonalni pokażą wystawę poplenerową.

Przez całą sobotę będzie można odwiedzać osadę wczesnośredniowieczną oraz oglądać dwie inscenizacje historyczne - walkę wojów i tryznę, obrządek całopalny. Dobra kondycja przyda się w trakcie trzygodzinnego maratonu tańca (latino, afro, funk i dance fitness) oraz Sordrew Streetball. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, którzy będą mogli poszaleć na dmuchawcach, trampolinie, a także pomalować buzie i wcielić się w pirata!

Podczas sobotniego finału odbędą się również warsztaty malarskie, graffiti i bębniarskie oraz pokazy capoeira i shinkendo. Około godz. 17:00, podczas specjalnego ulicznego pokazu zobaczymy modę ślubną, a tuż po niej swoją humoreskę kukiełkową zaprezentuje Teatr Bawidło.

Pod koniec dnia wrażeń muzycznych dostarczą zespoły Naaman, który zagra o godz. 18.30  oraz Indios Bravos, który wystąpi o 20.30. Wall Street Festiwal zakończy w tym roku pokaz plenerowy teatru ulicznego, podczas którego nie zabraknie elementów fireshow.

Więcej informacji i szczegółowy program znajduje się na www.wallstreetfestival.pl oraz na facebooku.

 

W dniu festiwalu zamknięta zostanie ul. Sikorskiego.