Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wakacyjne remonty w oświacie

Prawie milion złotych od początku roku  miasto wydało na remonty świętochłowickich szkół i przedszkoli. W tym blisko 600 tys. tylko w okresie trwających właśnie wakacji.   
 
 
- Prace inwestycyjne i remontowe placówek oświatowych wykonujemy na bieżąco przez cały rok. Chcemy zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do nauki i zabawy – mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. 
 
I tak: aktualnie w SP nr 17 modernizowana jest nawierzchnia asfaltowa placu szkolnego. W pomieszczeniach kuchni, jadalni i zaplecza budynku szkoły instalowana jest wentylacja mechaniczna. Z kolei w kuchni oraz na sali gimnastycznej SP nr 4, system wentylacji jest naprawiany. 
 
W „jedynce” wymieniane jest ogrodzenie, a w „dwójce”  jest ono remontowane. Ponadto w SP nr 2 i w Gimnazjum nr 5 prace prowadzone są także w salach gimnastycznych.  Odnawiane i malowane są tam ściany oraz parkiety. Dodatkowo w „piątce” wymieniane są siatki zabezpieczające i ustawiane nowe drabinki. 
 
Modernizacją objęte są także dwa przedszkola. Obecnie w „dwójce” wymieniana jest instalacja elektryczna, a w „czwórce” pokrycie dachowe.  Naprawiane są tam także m.in. mury ogniowe, gzymsy, uzupełniane są włazy kominiarskie.  
 
Zdjęcia: SP nr 17, SP nr 2, Gimnazjum nr 5, PM nr 4.