Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Rowerowa Masa Krytyczna w sobotę na ulicach miasta

Sezon rowerowy ma się ku końcowi. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców Świętochłowic do udziału w Rowerowej Masie Krytycznej, która przejedzie ulicami naszego miasta w sobotę 29 września.

Start zaplanowano na godz. 18.00 z terenu OSiR Skałka od strony al. Parkowej, zbiórka w tym miejscu rozpocznie się o godz. 17.30. Przejazd potrwa ok. 1 godzinę.

Wyznaczona trasa wiedzie m.in. ulicami Bytomską, Sudecką, Chorzowską, Mickiewicza, Metalowców, Wojska Polskiego i Szkolną (więcej na mapce). Przejazd zakończy się również na terenie OSiR Skałka.

TRASA PRZEJAZDU

Ze względów bezpieczeństwa w Rowerowej Masie Krytycznej mogą wziąć udział uczestnicy w wieku powyżej 12 lat. Ponadto rower każdego uczestnika musi mieć przednie i tylne oświetlenie.  Zalecane są także stroje z elementami odblaskowymi.

Przypominamy, że jeszcze tylko do 30 września funkcjonować będzie Świętochłowicki Rower Miejski. Jednoślady do niedzieli można wypożyczać na deptaku przy ul. Katowickiej, przy Urzędzie Miejskim, na terenie OSiR Skałka oraz przy filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mieszkańcy do dyspozycji mają 32 rowery, w tym 4 dziecięce i 1 tandem. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Pilotażowy program funkcjonujący od 29 czerwca br. wypadł pomyślnie, dlatego będzie kontynuowany także w przyszłym roku. Pojawi się m.in. więcej stacji.