Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

W Lipinach o sprawach dzieci i młodzieży

We wtorek, 16 czerwca br. o godz. 15.30 w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach odbędzie się spotkanie osób, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Będzie to pierwszy krok do stworzenia lokalnego systemu współpracy dla zaspokajania potrzeb i rozwiązywania problemów mieszkańców dzielnicy Lipiny.

Działania zapobiegające problemom społecznych w Świętochłowicach z powodzeniem realizuje wiele podmiotów. Lokalny system współpracy wyłoni najlepsze spośród stosowanych już praktyk i określi ich kierunki, pozwoli także dotrzeć do większej grupy potrzebujących osób. Warto, ponieważ chodzi o dobro młodych ludzi.

We wtorek o swoich dotychczasowych projektach będą mówić m.in. przedstawiciele: władz miasta, Centrum Kultury Śląskiej, szkół i przedszkoli, Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, Miejskiej Komendy Policji, Biblioteki Miejskiej, a także organizacji pozarządowych: fundacji „Twoja kotwica”, Fabryki Inicjatyw Lokalnych oraz IOGT Polska. 

W spotkaniu weźmie też udział ks. Tomasz Koryciorz duszpasterz osób, które oddaliły się od kościoła z powodu biedy. 

Organizatorzy do udziału w spotkaniu zapraszają wszystkie osoby, które chciałyby zabrać głos w kwestii zaspokajania potrzeb i rozwiązywania problemów dzieci i młodzieży.

Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach ul. Sądowa 1 – 16 czerwca br. o godz. 15.30.