Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

W I LO odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Chinach i kulturze Chin

Swoją wiedzę o Chinach sprawdzili dziś uczniowie m.in. ze Świętochłowic, Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich. Była to pierwsza edycja wojewódzkiego konkursu, którego organizatorem jest I LO im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach. 

Inicjatorkami konkursu są: dr Katarzyna Bańka, wykładowca akademicki języka chińskiego Uniwersytetu Śląskiego oraz I LO , a także mgr Katarzyna Prędota, nauczycielka języka polskiego.

Swoją wiedzę o Chinach i kulturze tego państwa sprawdziło ponad 40 uczniów z różnych miast. Konkurs skierowany był do gimnazjalistów oraz uczniów 7. klasy szkół podstawowych.

W teście znalazły się pytania zamknięte oraz otwarte. W jury zasiedli: dr Katarzyna Bańka wykładowca uniwersytecki języka chińskiego Uniwersytetu Śląskiego i I LO, drugi zastępca prezydenta Świętochłowic Stanisław Korman, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Karina Pawłowska oraz dyrektor ZSO nr 1 Mariusz Szeremeta.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce: Justyna Sładkowska (SP nr 4 w Świętochłowicach)

II miejsce: Natalia Zaręba ( SPMS/ GIM 1 w Bytomiu)

III miejsce: Oliwia Adamczyk (SP nr 4 w Świętochłowicach)

Z uwagi na taki sam wynik Justyny i Natalii z arkusza konkursowego (77/80 pkt.), walka o pierwsze miejsce została rozstrzygnięta w drugim etapie konkursu, podczas którego dziewczyny odpowiadały ustnie na 10 pytań z wiedzy o Chinach i kulturze Chin. Zwyciężyła uczennica SP nr 4. 

Dla wszystkich  uczestników przewidziano dyplomy oraz upominki, natomiast nagrodą za: I miejsce był bon podarunkowy o wartości 300 zł, 
za II miejsce bon o wartości 200 zł, a za III miejsce bon o wartości 100 zł.

Konkurs odbył się pod patronatem prezydenta miasta Dawida Kostempskiego, współorganizowali go: I LO im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Instytut Konfucjusza w Opolu.