Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

W czasie ferii grali w szachy. Kolejny turniej 17 lutego

W zajęciach "Ferie z szachami", propagującymi sport szachowy wśród dzieci i młodzieży uczestniczyło ponad 40 dziewcząt i chłopców. Początkujący gracze mogli poznać podstawowe wiadomości o figurach, zasadach rozgrywania partii i uczestniczyć w rozgrywkach z pomiarem czasu.

Dzieci potrafiące już rozgrywać samodzielnie partie mogły spróbować swych sił w pojedynkach z bardziej zaawansowanymi zawodnikami. Z każdą zakończoną partią na tym poziomie związana była analiza, która pomagała najmłodszym adeptom w zrozumieniu przebiegu rozgrywki.

W sobotę 17 lutego 2018 roku o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 przyul. Zubrzyckiego 38 odbędzie się VII Turniej Szachowy Jedynki. Z powodu ograniczonej ilości miejsc zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane pod adresem dkuchna@vp.pl tylko do 15 lutego. O udziale w turnieju decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Cykl zajęć szachowych zorganizowali Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach, a całość przeprowadził instruktor szachowy Damian Kuchna.