Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

V Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

Dzisiaj zakończyły się V Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W finale, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury, zorganizowano spartakiadę.  

Obchody rozpoczęły się w naszym mieście 6 września od turnieju w bilarda holenderskiego. Dzień później odbyły się zawody w cymbergaja. Przeprowadzono też konkurs plastyczny dla szkół gimnazjalnych pod hasłem „Niepełnosprawność mnie nie ogranicza”, ogłoszony przez Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych intelektualnie. 

W  ostatnim dniu podczas spartakiady sportowa rywalizacja toczyła się w sześciu konkurencjach rekreacyjno-sprawnościowych. 

- Uczestnicy mogli poczuć namiastkę  paraolimpiady, która właśnie trwa w Brazylii – mówi prezydent Świętochłowic. - Niepełnosprawni są tacy jak my i mają prawo do równego traktowania. Dziękuję wszystkim, którzy na co dzień opiekują się osobami w różny sposób pokrzywdzonymi przez los - podkreśla prezydent Dawid Kostempski.
 
Rośnie liczba chętnych, którzy chcą uczestniczyć w plenerowych imprezach integracyjnych. W tej jak i w poprzednich edycjach wzięli udział m.in. mieszkańcy i niepełnosprawni wraz z opiekunami. 
 
- W Świętochłowicach robimy wszystko, aby integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem była jak największa - mówi Norbert Rózga, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych.  
 
Piątą edycję DGON zorganizowały miejskie jednostki i organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych.