Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uniwersytet Dziecięcy zaprasza

Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta do udziału w zajęciach. Rok akademicki już się rozpoczął, ale na młodych studentów czeka jeszcze sporo atrakcji. Najbliższe spotkanie już 14 listopada. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. 

Niedawno rozpoczął się czwarty rok działalności Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach. Projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Urząd Miasta Świętochłowice i Młodzieżowy Dom Kultury w Świętochłowicach wciąż przyciąga nowe osoby gotowe ruszyć na spotkanie ze światem nauki.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat. W tym roku zaplanowano 10 interaktywnych wykładów oraz zajęcia fakultatywne i wycieczki. Wszystkie prowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi i eksperci danych dziedzin. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentują poruszane zagadnienia. Podczas zajęć wykładowcy wykorzystają prezentacje multimedialne i pomoce naukowe, wspólnie z dziećmi przeprowadzają też eksperymenty i doświadczenia.

Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w sobotę, w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach przy ul. Harcerskiej 1.

Więcej