Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Władze Miejskie

Prezydent Miasta Daniel Beger

Absolwent studiów z edukacji społeczno-politycznej w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie, magisterskich studiów politologicznych na Uniwersytecie Szczecińskim oraz podyplomowych studiów z zakresu z zarządzania projektami unijnymi w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Pracował m.in. w Westminster City Council, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz zarządzał projektami informatycznymi w firmie konsultingowej. Od 2012 r. związany z Politechniką Śląską, m.in. w roli brokera technologii w Centrum Innowacji i Transferu Technologii tej uczelni.

W 2015 został prezesem Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice, nadzorującego działania samorządu, a w szczególności wydatki publiczne. W wyborach samorządowych w 2018 został kandydatem KWW Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice na prezydenta Świętochłowic. W pierwszej turze uzyskał 31,20% głosów. W drugiej turze zdobył 50,35%.

Prywatnie szczęśliwym mąż świętochłowiczanki, ojciec bliźniaczek, dla którego rodzina jest jednym z najważniejszych wyznaczników sensu życia.

Zastępca Prezydenta Miasta Sławomir Pośpiech

Rodowity świętochłowiczanin, absolwent Wydziału Górniczego, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, kierunku Technika Eksploatacji Złóż. Pracę zawodową zaczynał na kopalni Wujek. Ścieżkę kariery związał ostatecznie z międzynarodowymi korporacjami (Makro/Metro, Amazon), pracując stanowiskach menadżerskich i dyrektorskich wyższych szczebli w różnych miastach Polski.

Zarządzał dużymi zespołami operacyjnymi i sprzedażowymi, odpowiadając za całokształt funkcjonowania firmy w obszarach planowania, sprzedaży, marketingu, kosztów i finansów i obsługę klienta. Posiada również bogate doświadczenie trenerskie. Ostatnio wraz ze wspólnikiem rozwijał firmę szkoleniowo-doradczą Topsupport Sp. z o.o. specjalizującą się w szkoleniach z obszaru zarządzania, sprzedaży, obsługi klienta i bezpieczeństwa danych osobowych RODO.

Prywatnie wytrawny globtroter, pasjonat sportów wodnych (pływanie, nurkowanie), wspinaczki i kolarstwa górskiego, który nie boi się kulinarnych i botanicznych wyzwań.


Skarbnik Miasta  Monika Tetla

Absolwentka Wydziału Zarządzania na kierunkach: Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie firmą na runku międzynarodowym oraz Zarządzanie przedsiębiorstwem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Kontroli finansowej i audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych oraz Controllingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Obecnie doktorantka na Wydziale Finansowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Od ponad 12 lat jest związana z jednostkami samorządowymi. Przez te lata zdobywała doświadczenie zawodowe w Wydziałach Finansowo-Budżetowych, gdzie pełniła m.in. funkcję Skarbnika i Naczelnika Wydziału Finansowo-Budżetowego.

Prywatnie 38-letnia żona i matka trójki dzieci.


Sekretarz Miasta Alicja Żebro

Alicja Żebro z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego oraz podyplomowych studiów na Wydziale Zarzadzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zawodowo związana z Urzędem Miejskim od 1986 roku, dotychczas pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych. Zatrudniona na czas usprawiedliwionej nieobecności pracownika – pani Ewy Jakubowskiej.