Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uczniowie ZSO nr 2 na targach obronnych

Karabiny, czołgi, drony, helikoptery – to prawdziwa gratka dla fanów militariów. Ponad trzydziestu uczniów ZSO nr 2 pojechało do Kielc zobaczyć kolejną odsłonę Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Mieli możliwość zasiąść za sterami amerykańskiego śmigłowca Apache’a i obejrzeć nowoczesne maszyny wojskowe. Słuchali także żołnierzy z Centrum Szkolenia Strzelców Wyborowych opowiadających o kulisach swojej pracy.

-W Kielcach najbardziej podobała mi się wystawa karabinów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Moim marzeniem są studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu – powiedział 17-letni Bartosz Krupa.

Klasa mundurowa o profilu strzeleckim, która w LO działa od 2011 roku oferuje uczniom szeroki wachlarz możliwości. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny uczą się musztry, mają zajęcia na strzelnicy i poligonie. Dwa razy do roku wyjeżdżają na czterodniowe wycieczki do ośrodka harcerskiego w Kucobach. Wszystko to przygotowuje ich do kariery w służbach.

-Zainteresowanie młodzieży klasą mundurową jest bardzo duże. Podczas wycieczek uczniowie nie tylko dbają o tężyznę fizyczną, ale też obierają ziemniaki, myją naczynia i nakrywają do stołu. Zdarza się nawet, że gotują herbatę w puszce po śledziach. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy i pasji w przyszłości osiągną zamierzone cele – mówi Ernest Sznajder, dyrektor placówki.