Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nagrodzono naszych uczniów i studentów

Świętochłowiczanie znaleźli się w gronie najlepszych uczniów i studentów. Wręczenie nagród odbyło się 9 i 10 grudnia w auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

We wtorek, 9 grudnia br. Tomasz Barczyk odebrał dyplom dla najlepszego absolwenta w roku akademickim 2013/14. Mieszkaniec Świętochłowic ukończył Wydział Prawa i Administracji UŚ. Jest także inicjatorem i koordynatorem projektu „Sala Sądowa”, uczestnikiem programu „Street Law” i finalistą ogólnopolskiego konkursu „Law Games” w kategorii prawa. Ponadto pełnił funkcję członka i wiceprezesa Studenckiej Poradni Prawnej WPiA UŚ.

Uroczystość była także okazją do przyznania nagrody „Absolwent z Pasją”. Wśród dziesięciu nominowanych osób pojawiła się kandydatura Agnieszki Pache-Waś – świętochłowiczanki i absolwentki Wydziału Filologicznego UŚ. Po ukończeniu studiów założyła ona ośrodek szkolenia psów, w którym prowadzone są zajęcia sportowe i hotel dla zwierząt. Pracuje także, jako trener biznesu, organizuje i realizuje warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, coachingu zawodowego i life coachingu. Zajmuje się też redakcją tekstów dla Centrum TROP i Fundacji „Iskierka”.

 Dzień później w związku z uroczystością wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok 2014/15 uniwersytet odwiedzili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Stypendia otrzymują osoby, które uzyskały promocję z wyróżnieniem osiągając przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Powyższe warunki spełnili uczniowie świętochłowickich szkół: Dominika Kułaga z LO I, Zofia Ogrodowczyk z Salezjańskiego LO oraz Łukasz Głąb z II LO.