Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Tygryski w finale Turnieju Orlika

Obie drużyny Tygrysków Świętochłowice wygrały w Pszczynie finał wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W nagrodę będą reprezentować nasze miasto w finale krajowym w Warszawie.

Bez problemu ze wszystkimi przeciwniczkami poradziły sobie starsze dziewczyny (roczniki 1999-2000), które bardzo pewnie wygrały trzy mecze. W pierwszym pokonały UKS Herkules Kochanowice 4:0, a potem jeszcze wyżej uporały się z UKS Pawłów. Świętochłowiczanki rozgromiły rywalki aż 7:0 i po drugiej kolejce mogły już prawie czuć się jak zwyciężczynie. Pozostał im tylko jeden cel – nie przegrać ostatniego pojedynku. Nie postawiły na minimalizm i pokonały Manchester Kroczyce 5:1. Do przerwy na tablicy wyników było 1:1, jednak w drugiej części meczu podopieczne Adriana Masonia zagrały znacznie skuteczniej i efektownie potwierdziły wywalczenie biletów do Warszawy.

Trudniejszą przeprawę w Pszczynie miały młodsze dziewczyny (roczniki 2001-2002), które na inaugurację spokojnie odprawiły z kwitkiem Akademię Sportu Kłomnice 4:0. W drugim spotkaniu zremisowały z UKS Sól 1:1. To był bardzo ważny mecz dla układu końcowej klasyfikacji, bo obie drużyny były na wyższym poziomie niż pozostałe dwie ekipy. I tak przed ostatnim spotkaniem Tygryski były gorsze od piłkarek z Soli zaledwie o trzy gole. Musiały więc w trzeciej kolejce wygrać wysoko i nadrobić dystans. Od pierwszej minuty grały bardzo odważnie, ofensywnie i co najważniejsze skutecznie. W pierwszej połowie, która trwała 10 minut zaaplikowały drużynie SP 4 Kamionka Mikołów aż 12 goli, by ostatecznie wygrać 17:0! Tym samym straty nadrobiły z nawiązką i mogły się wspólnie cieszyć ze starszymi koleżankami.

10 października wspólnie wyjadą do Warszawy, gdzie w czwartek rozpoczną zmagania w finale krajowym Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Najpierw zagrają w fazie grupowej. W piątek natomiast zaplanowana jest faza pucharowa, a w sobotę finały i mecze o medale.

Wyjazd klubu Tygryski Świętochłowice do Pszczyny został dofinansowany przez Urząd Miejski w Świętochłowicach.


Wyniki i tabela – dziewczyny starsze:

UKS Pawłów – Manchester Kroczyce 3:1
Tygryski Świętochłowice – UKS Herkules Kochanowice 4:0
UKS Pawłów – Tygryski Świętochłowice 0:7
Manchester Kroczyce – UKS Herkules Kochanowice 0:4
Tygryski Świętochłowice – Manchester Kroczyce 5:1
UKS Herkules Kochanowice – UKS Pawłów 0:2
1. Tygryski Świętochłowice 9 pkt, 16:1
2. UKS Pawłów 6 pkt, 5-8
3. UKS Herkules Kochanowice 3 pkt, 4-6
4. Manchester Kroczyce 0 pkt, 2:12

Wyniki i tabela – dziewczyny młodsze:

SP 4 Kamionka Mikołów – UKS Sól 1:8
Tygryski Świętochłowice – Akademia Sportu Kłomnice 4:0
SP 4 Kamionka Mikołów – Akademia Sportu Kłomnice 1:1
UKS Sól – Tygryski Świętochłowice 1:1
Akademia Sportu Kłomnice – UKS Sól 0:6
Tygryski Świętochłowice – SP 4 Kamionka Mikołów 17:0
1. Tygryski Świętochłowice 7 pkt, 22-1
2. UKS Sól 7 pkt, 15-2
3. Akademia Sportu Kłomnice 1 pkt, 1-11
4. SP 4 Kamionka Mikołów 1 pkt, 1-26

  • tygryski3.jpg
  • tygryski4.jpg
  • tygryski2.jpg