Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Tygryski wśród najlepszych

Tygryski Świętochłowice awansowały do najlepszej ósemki Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych. To największy sukces w historii klubu!

W Głogówku (woj. opolskie) w cuglach wygrały swoją grupę, strzelając 24 gole i tracąc tylko 2. Już w pierwszym spotkaniu świętochłowiczanki pokazały rywalkom z UKS Gamów, że są mocne. Wygrały bardzo pewnie aż 7:0. W kolejnym meczu podopieczne Adriana Masonia zagrały jeszcze skuteczniej i rozbiły 11:0 Polonię Prószków.

Przed trzecią serią spotkań Tygryski tak samo jak gospodynie LKS Rolnik B. Głogówek miały komplet punktów. Tak więc o awansie do turnieju finałowego HMP juniorek młodszych decydował ostatni pojedynek turnieju. Świętochłowiczanki szybko wzięły sprawę w swoje ręce, a raczej nogi i po kilku minutach prowadziły 3:0. Taki wynik pozwolił im kontrolować przebieg decydującego spotkania, które Tygryski wygrały 6:2.

- Cel zrealizowaliśmy, bo wywalczyliśmy awans, ale czujemy niedosyt. Stać nas na jeszcze lepszą grę– przyznaje trener Adrian Masoń. - Wynik jednak idzie w świat, rezultaty jakie osiągnęliśmy muszą nas cieszyć – dodaje.

Od 14 do 16 grudnia w Białej Podlaskiej (woj. Lubelskie) zostanie rozegrany turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Tygryski będą promować nasze miasto i zapowiadają walkę o medal!

Wyniki i tabel turnieju w Głogówku

LKS Rolnik B. Głogówek – LKS Polonia Prószków 9:1
UKS Gamów – Tygryski Świętochłowice 0:7
gole Tygryski: Daria Pluta (4), Klaudia Miłek (3)

LKS Rolnik B. Głogówek – UKS Gamów 7:0
LKS Polonia Prószków – Tygryski Świętochłowice 0:11
gole Tygryski: Jessica Pluta, Roksana Godula, Daria Pluta (4), Klaudia Miłek (5)

LKS Polonia Prószków - UKS Gamów 1:1
Tygryski Świętochłowice - LKS Rolnik B. Głogówek 6:2
gole Tygryski: Edyta Botor, Daria Pluta (2), Klaudia Miłek (3)

1. Tygryski Świętochłowice 9 pkt., bramki 24-2
2. LKS Rolnik B. Głogówek 6, 18-7
3. UKS Gamów 1, 1-15
4. LKS Polonia Prószków 1, 2-21