Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Tygryski docenione

Tygryski Świętochłowice nie zwalniają tempa w końcówce sezonu i zapisują na swoim koncie kolejne sukcesy. Świetnie też promują nasze miasto na arenie ogólnopolskiej. Drużyna zaproszona została  do Pałacu Prezydenckiego, gdzie 2 lipca będzie gościć u prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W ten sposób klub wyróżniony został za zwycięstwo w Pucharze Orlika.

Warto dodać, że od dłuższego czasu Tygryski odnoszą duże sukcesy. Świętochłowiczanki świetnie zaprezentowały się w Sianowie (woj. Pomorskie) w XIV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w roczniku1996, gdzie okazały się najlepsze. - To dla nas ogromny sukces, jestem bardzo szczęśliwi – cieszy się trener Adrian Masoń. Jego podopieczne w fazie grupowej zajęły drugie miejsce. Zaczęły od porażki z ukraińską drużyną z Nowego Rożdona 1:2, potem już jednak nie zaznały goryczy porażki. Wygrały z gospodyniami Victorią Sianów 2:1 i Zawiszą Grzmiące 2:0 oraz zremisowały z Pogonią Szczecin 1:1. W półfinale Tygryski uporały się ze Sprinterem Gościno 1:0. - To był nasz najlepszy mecz w tym turnieju – nie ma wątpliwości szkoleniowiec świętochłowiczanek. W finale z kolei zawodniczki z naszego miasta pokonały UKS Malechowo 3:2 po rzutach karnych, a w regulaminowym czasie gry zabrakło bramek. Długa podróż powrotna do domu przebiegała w znakomitej, zwycięskiej atmosferze.

Tygryski doskonale spisały się też w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek. Tutaj również cieszył się z pierwszego miejsca, które zapewniły sobie już przed dwoma ostatnimi meczami. Tak więc do Milówki pojechały już tylko przypieczętować kolejny sukces. Podopieczne Adriana Masonia oba spotkania zremisowały – z Polonią Tychy 1:1 i Mitechem Żywiec 2:2. Być może w nagrodę świętochłowiczanki zagrają w finale ogólnopolskim. - Na razie czekamy na decyzję związku – wyjaśnia Adrian Masoń.

W ostatnim czasie Tygryski reprezentowały nasze miasto także w Warszawie na finale ogólnopolskiego turnieju Real Junior Cup. W województwie Śląskim okazały się najlepsze, a w stolicy zajęły piąte miejsce, co również należy rozpatrywać w kategoriach sukcesu. - Przy okazji obejrzeliśmy mecz otwarcia Euro 2012 w warszawskiej strefie kibica. Emocje były niesamowite – przyznaje szkoleniowiec drużyny.  • JERZY DUDEK  I TYGRYSKI1.jpg
  • Mielno Tygryski nad Morzem1.jpg
  • MIĘDZYNARODODOWY TURNIEJ W ZABRZU1.jpg
  • Najlepszy TRENER MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W SIANOWEI1.jpg
  • real junior cup młodsze dziewczyny1.jpg
  • real junior cup starsze dziewczyny 1999 pierwsze miejsce białę stroje1.jpg
  • Tygrski na meczu Polska Grecja w Warszawie1.jpg
  • WYGRANY TURNIEJ W SIANOWIE1.jpg
  • turniej nad morzem w sianowie 1 miejsce1.jpg