Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Tygryski Świętochłowice najlepsze w Polsce

Tygryski Świętochłowice wygrały w Warszawie ogólnopolski finał Orlika! Tym samym mogą poszczyć się tytułem najlepszej drużyny w kraju.
W stolicy podopieczne Adriana Masonia walkę rozpoczęły od fazy grupowej, w której zdobyły siedem punktów i pewnie awansowały do kolejnej rundy z pierwszego miejsca. Na dzień dobry rywalkami były zawodniczki drużyny Luks Sport z Kulturą Wydminy, z którymi Tygryski wygrały 4:1. Potem zremisowały z Uks Biała Nyska 1:1, by w ostatnim pojedynku zwyciężyć z ZS Pszcznica 6:0.
Dwa zwycięstwa i remis zapewniły świętochłowiczankom grę w ćwierćfinale, gdzie zaprezentowały się doskonale i rozgromiły GOSRiT Luzino 8:1. W półfinale dziewczyny z naszego miasta znowu zagrały dobre spotkanie i ograły Sokół Radzyń 2:0. Do pełni szczęścia musiały zrobić jeszcze jeden krok i tak też uczyniły. W wielkim finale poradziły sobie z Wilkami Wilkowyja i wygrały 2:1. W decydującym pojedynku gole dla Tygrysków zdobyły Roksana Godula i Paulina Niemczyk.

Tak oto wyglądała droga piłkarek Tygrysków Świętochłowice do tytułu najlepszej drużyny w kraju, który podopieczne Adriana Masonia wywalczyły zasłużenie. Takie osiągnięcie jest na pewno doskonałą formą promocji dla całego miasta, bo o Świętochłowicach usłyszała cała Polska. Gratulujemy!